Welcome! Anonymous

40-lecie

Mimo, że o płytach już napisaliście dużo, to proponuje dyskusje. Wierzę, że ta kategoria będzie bić rekordy oglądalności ;))

40-lecie

Postautor: Lampris » 03 sie 2013, 16:55

Mam pytanie, bo może ktoś z Was jest bliżej zespołu, co Budka planuje na obchody tego pięknego jubileusz ? Nowa płyta studyjna ? Może jakieś wydanie książkowe, opisujące historię zespołu ? Pytam, bo jakoś nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat. W jakimś wywiadzie czytałem, że Panowie chcieliby zaserwować słuchaczom : " kilka nowych dźwięków". Osobiście liczę na nową płytę, ale przyznam, że biografia zespołu wydana w formie książkowej, też byłaby nie lada gratką.
Lampris
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Re: 40-lecie

Postautor: kawar » 28 sie 2013, 22:00

Cóż, mi się marzy taka książką, jaką niedawno wydał zespół Bajm - rok po roku, mnóstwo historii i zdjęć. A najlepiej do tego płyta z super-rarytasami :-) Ale szczerze mówiąc - wątpię
kawar
Czasem tu pisuje
Czasem tu pisuje

Postautor: Lampris » 31 sie 2013, 16:01

Ja mam dokładnie takie samo marzenie. Myślę, że coś takiego byłoby naprawdę fajną pozycją w kolekcji fanów Budki. ;)
Lampris
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: neboo » 21 paź 2013, 19:26

To jak Suflerzy, będzie nowa płyta na 40 lecie ?
"Noc to jest taki dzień,
który uczy nas spokoju nim odnajdzie snem"
neboo
Czasem tu pisuje
Czasem tu pisuje

Postautor: Magister » 23 paź 2013, 22:09

Nowa płyta zgodnie z zapowiedziami zespołu pewnie się ukaże.
Ucieszyłby mnie taki ruch zespołu na 40-lecie jak nagranie na płytę nowych piosenek nie tylko z Krzysztofem Cugowskim ale i przynajmniej jednej z Felicjanem Andrzejczakiem czy też Izą Trojanowską i Urszulą. Należałby się taki ukłon w stronę tych wokalistów, którzy może i gościnnie pojawiają się na koncertach ale jednak przez te prawie 40 lat wnieśli w ten koloryt Budki naprawdę wiele. Oczywiście Felicjan Andrzejczak pojawia się i to od wielu lat nieprzerwanie, na koncertach Budki. Co stoi na przeszkodzie aby obok "Jolki...", "Nocy komety" czy "Czasu ołowiu" mógł zaśpiewać coś nowego. Myślę, że dałoby to też dużo pozytywnego szumu wokół zespołu. Po 30 latach premierowa piosenka Budki i dajmy na to Felka czy Izy Trojanowskiej... byłoby ciekawie.
Awatar użytkownika
Magister
Moderator
Moderator

Postautor: rangiz » 27 paź 2013, 08:34

Szkoda, że Romek nie doczekał... trzech wokalistów na jednym albumie, chociaż gościnnie po jednym kawałku - to by było coś!
Awatar użytkownika
rangiz
Pełno go tutaj!
Pełno go tutaj!

Postautor: BarTh » 29 lis 2013, 00:23

Witam Was Budkofile!!
Ja myślałem o czymś podobnym jak Magister - nagrania z byłymi członkami zespołu... A może chociaż gościnne występy podczas trasy 40-lecia? Sądzę, że przy odrobinie dobrej woli mógłby być czad jak podczas koncertu w Sopocie z okazji 20-lecia.
Na samą płytę jakoś czekam mniej, bo nie sądzę, aby panowie chcieli czymś nas zaskoczyć ;) ale ich koncerty zawsze są świetne.

Czołem Pancerni!
Obrazek Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
BarTh
Zasłużony dla forum
Zasłużony dla forum

Postautor: Magister » 01 gru 2013, 14:58

Barth a ja mam nadzieję, że zaskoczą. Dwie zaprezentowane już piosenki dobrze rokują na całą płytę.
Wydaje mi się, że dużym pozytywnym szumem odbiłoby się, jak już pisałem wcześniej, nagranie nowych piosenek z Felkiem czy Izą (pamiętając również o Urszuli). Wyobrażam sobie zainteresowanie mediów tematem: Budka Suflera znów nagrywa z Izą Trojanowską albo czy powstanie nowa "Jolka" z Felkiem? Myślę, że byłoby to duże wsparcie dla Budki w okresie wydawania nowej płyty jak i całych obchodów 40-lecia.
Awatar użytkownika
Magister
Moderator
Moderator

Postautor: Lampris » 06 gru 2013, 23:24

Faktycznie to byłby niezły ruch promocyjny i jednocześnie ładny ukłon w stronę ważnych dla Budki postaci. Ja po cichu ciągle liczę na jakąś formę książkową. Chociaż traktuje to raczej jak sferę marzeń. :D Ostatnio na rynku pojawiła się nieautoryzowana biografia Lady Pank. Jest tam też kilka akapitów poświęconych Budce, oczywiście w kontekście Jana Borysewicza. Naprawdę marzę żeby coś takiego ukazało się o Suflerach. Sądzę, że byłoby to piękne ukoronowanie działalności zespołu i przecudowna rzecz dla fanów. Cała historia bandu w jednym miejscu, wzbogacona anegdotami i jakimiś zdjęciami - zapłaciłbym każde pieniądze za coś takiego.
Lampris
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: kawar » 10 gru 2013, 18:44

Podobno członkowie LP bardzo chłodno wypowiadają się o tej biografii. I chyba nie chodzi o to, że nieprawdziwa, ale raczej pisana "nie po ich myśli". Ciekawe, czy o Budce też by się dało wyprodukować takie "kontrowersyjne" wydawnictwo. W sumie Panowie mnóstwo wywiadów w życiu udzielili, kiedyś była na stronie historii w/g pana Janiszewskiego, więc może nie byłoby czego kryć? I epizodów z rozbieraniem się na koncercie też raczej nie mieli :-)
kawar
Czasem tu pisuje
Czasem tu pisuje

Postautor: Maciek » 20 sty 2014, 16:55

Jedna rzecz mnie nurtuje, mianowicie fakt, że możliwe że to ostatnia płyta budki będzie. Zamknąć te czterdzieści lat jest jedynie sens płytą artystyczną, rockową. Ściganie się dinozaurów z budki z obecnymi hitowymi wykonawcami jest totalnie bezcelowe. Jedyny sens na taką rocznicę to nagranie płyty w swoim stylu, porządnej, docenionej przez fanów, a nie kompromis dla przęciętnego słuchacza, któremu coś tam musi brzęczeć w radiu do kotleta. To tak jakby Deep Purple nagrywając teraz album na jakaś końcową rocznice zastanawiali się czy wyprą z list sprzedaży/hitów Lady Gagę albo Beyonce. Nie o to chodzi I tak nie mają szans na młodzieżowe hity. Trzeba zamknąć te 40 lat z klasą. Panowie o byt materialny się już dawno nie muszą martwić, zresztą paradoksalnie płyta stricte rockowa, ambitna i tak się dobrze sprzeda, bo ludzie na to czekają od bardzo dawna.

Zarówno pierwszy i drugi singiel, choć są dobre i bardziej rockowe niż "Zawsze czegoś brak", ale to w dalszym ciągu pop-rockowy kompromis. Nawet pierwsze single z płyt niezbyt dobrze ocenianych, były zdecydowanie bardziej rockowe (Świat od Zaraz, Kiedy Rozum Śpi, o Breathing You nie wspominając).
Jak słyszę że to jest stara budka, powrót do korzeni itp, to może ja inne kawałki słyszałem :lol: . Owszem jest to pewne cofnięcie się, ale co najwyżej do epoki sprzed zmiany składu czyli okresu z Radulim i Jureckim i to raczej tej drugiej części.

Mimo wszystko liczę, że płyta na 40-lecie będzie jednak na poziomie i będe mógł napisać, jak bardzo się myliłem, czego sobie i Wam życzę :)
Awatar użytkownika
Maciek
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: Krzychu » 12 lut 2014, 09:34

Siema wszystkim po dłuższej przerwie, jakoś dawno mnie tu nie było :)

Wszedłem właśnie dowiedzieć się z pierwszej ręki, co z nową płytą? W zeszłym roku muzycy ją otwarcie zapowiadali, ale odkąd ogłosili koniec działalności i pożegnalną trasę, to o niej cisza.

Mam nadzieję, że nie zrezygnowali z planów, zwłaszcza że Tylko dla orłów została ciepło przyjęta i często słyszę ją w radio :) Marzy mi się właśnie taka płyta, na której Budkowicze zamieszczą co im w sercu gra, na sam koniec, a niekoniecznie wezmą względy marketingowe pod uwagę :)

W skrócie: czy ktoś wie, czy w związku z finiszem Budki nowa płyta na pewno się ukaże lub nie ukaże?
"Ten mój rocznik jest jak wino - coraz lepszy smak,
Dźwięki, które we mnie płyną, lata rzeźbił czas."

Budka Suflera jakiej nie znacie - na moim blogu
Awatar użytkownika
Krzychu
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: rangiz » 07 mar 2014, 00:02

Ponoć nie będzie płyty.
Awatar użytkownika
rangiz
Pełno go tutaj!
Pełno go tutaj!

Postautor: marcinus » 11 maja 2014, 13:56

Zaytałem Tomka Zeliszewskiego odnośnie nowej płyty to potwierdził, że będą koncertowe wydania m. in. z Przystanku Woodstock. Co do albumu studyjnego powiedział, że raczej nie będzie :(
Marcinus
Awatar użytkownika
marcinus
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: rangiz » 11 maja 2014, 19:09

Super jakby wydali DVD z Woodstocku z tymi tłumami ludzi, a w repertuarze zamiast Greatest Hits, więcej rocka i energii ze sceny :)
Awatar użytkownika
rangiz
Pełno go tutaj!
Pełno go tutaj!

Postautor: rangiz » 12 maja 2014, 11:09

To jakaś płyta w jubileuszowym wydaniu?
https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hph ... 7722_n.jpg
Awatar użytkownika
rangiz
Pełno go tutaj!
Pełno go tutaj!

Postautor: Krzychu » 12 maja 2014, 20:54

marcinus pisze:Zaytałem Tomka Zeliszewskiego odnośnie nowej płyty to potwierdził, że będą koncertowe wydania m. in. z Przystanku Woodstock. Co do albumu studyjnego powiedział, że raczej nie będzie :(

Na Woodstock nie jadę, więc chętnie takie coś kupię :)
"Ten mój rocznik jest jak wino - coraz lepszy smak,
Dźwięki, które we mnie płyną, lata rzeźbił czas."

Budka Suflera jakiej nie znacie - na moim blogu
Awatar użytkownika
Krzychu
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: rangiz » 12 maja 2014, 20:56

A mnie nadal ciekawi co poza sympatycznymi koszulkami jest na zdjęciu i sprzedawane na stoiku jako płyta Best of :)
Awatar użytkownika
rangiz
Pełno go tutaj!
Pełno go tutaj!

Postautor: marcinus » 12 maja 2014, 22:49

Już odpowiadam: to nie jest żadne jubileuszowe wydawnictwo tylko zwykła składanka zatytułowana The Best Of.
Marcinus
Awatar użytkownika
marcinus
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: rangiz » 12 maja 2014, 23:05

Z tym, że Budka miała The best of - jedynkę i The best of dwójkę, gdzieś po wydaniu piątego biegu w takim fajnym pudełku. W takim razie co kryje sie tutaj?
Awatar użytkownika
rangiz
Pełno go tutaj!
Pełno go tutaj!

Postautor: Sufler znad Wisły » 10 sty 2015, 19:11

W jednym z ostatnich prasowych wywiadów Krzysztof Cugowski na pytanie "co dalej" odpowiedział, że on raczej dalej będzie śpiewać, Romuald komponować a Tomasz ma ponoć wydawać. Cugowski zaznaczył przy tym, że "materiału jest masa". Z pewnością tak jest bo przecież z tego co mają (częściowo pewnie po uzyskaniu praw) mogą wydać kilka kompaktów lub dvd. Przepraszam, że znów posiłkuje się moim ukochanym SBB ale ta grupa w 101% wykorzystała możliwości wydania archiwalnych materiałów. Potrzebne są do tego chęci muzyków i ludzi im sprzyjających. Oby i tak samo stało się z dorobkiem Budki Suflera, który pewnie gdzieś leży na półce i nadżera go czas. A przecież jest tyle pięknego materiału do wydania jak np: legendarne już i unikalne Luty 2000, Rozmowa Ojca z Synem plus resztę sesji z Andrzejczakiem czy zawarta na Antologii Burza, która przecież po pierwszym wysłuchaniu wydaje się wyciętym fragmentem większej formy muzycznej. Nie wspomnę już o Sopocie 1994 który az prosi się o wydanie na dvd. TOMASZU!!! DZIAŁAJ!!!!
Bum tra tra Sumatra a w Angorze jeszcze gorzej ..to ja!
Awatar użytkownika
Sufler znad Wisły
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: kawar » 15 lut 2015, 23:23

Jak już przytoczyłeś przykład SBB - cudem byłoby dla mnie, gdyby okazało się, że Budka też ma archiwum pełne koncertów z całego okresu działalności. Np. coś z czasu promocji drugiej płyty, albo coś z czasów "Za ostatni grosz". Nie mam zielonego pojęcia, co wtedy grano "live".
Skaldowie też - zresztą - trochę nagrań z archiwów odnaleźli.
kawar
Czasem tu pisuje
Czasem tu pisuje

Wróć do Płyty