Welcome! Anonymous

cd, mc, winyl ?!

Mimo, że o płytach już napisaliście dużo, to proponuje dyskusje. Wierzę, że ta kategoria będzie bić rekordy oglądalności ;))

cd, mc, winyl ?!

Postautor: mcl » 06 kwie 2003, 17:06

ktory nosnik muzyczny jest waszym ulubionym, czy takich plyt jak
"Cien..." mozna wogole sluchac z cd ? :?:
mcl
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: Noktowizor » 09 kwie 2003, 09:45

Cienia mam zarowno na winylu jak i na CD.

Z mojego punktu widzenia najwazniesze sa czynniki wygoda/jakosc. Dlatego najczesciej slucham plyt CD zgranych do komputer w formacie mp3.

Oczywiscie sluchanie winyli ma swoj niepowtarzalny klimat. Nie mam jednak zainstalowanego na stale gramofonu. Wymaga do troche zachodu, a mi sie po prostu nie chce.

Kiedy chce po prostu posluchac muzyki wlaczam komputer [podlaczony do wiezy Hi-Fi oczywiscie].
Kiedy chce naprawde posluchac muzyki to nieodzowna jest plyta CD. Kompresja robi swoje i w formacie mp3 gubi sie dopelnienie brzmienia. Jezeli sie czlowiek wslucha to jest to bardzo wyrazne.
Awatar użytkownika
Noktowizor
Moderator
Moderator

Postautor: mcl » 30 maja 2003, 15:15

ehhh, dzisiaj posluchalem sobie "Nocy" na MC. Zupelnie inna muzyka niz z CD... lepsza !!! :D
mcl
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: Sławek » 13 lip 2003, 10:48

Mym zdaniem lepiej jest słuchać mc i winylów, bo cd mają sterylną jakość dźwięku, a mnie to wkurza na dłuższą metę... a co wy powiecie :?: :?:
WWW.KARWIA.COM.PL morza szum, ptaków śpiew...
Sławek
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Prawie na wszystkim

Postautor: Magister » 13 lip 2003, 15:16

Muzyki Budki (i nie tylko) słucham na wszystkim. Na kasecie bardzo często, bo prawie wszystko co Budki mam na kasetach właśnie, na komputerze jak tylko jest włączony (wygodnie); na CD może rzadziej, bo nie mam ich za dużo, a i tak jestem narazie skazany na odtwarzacz CD z komputera; winyl czasami dla odmiany.
Tak jak ktoś tu już wspominał kasety mają swój klimat, dla przykładu mogę tu podać historie mojego pierwszego nagrania "Jolki". Jakieś 9-10 lat temu przegrałem sobie od kolegi część składanki "Rock ballads". Wówczas mój sprzęt nagrywający pozostawiał wiele do życzenia i piosenki na kasete poprzegrywały się z charakterystycznym szumem, trzaskiem dla kaset. Jakiś czas temu przegrywałem ponownie te piosenki, ale "Jolka" pozostała w pierwotnej wersji, takiej ze smaczkiem dla jej wymowy.
Awatar użytkownika
Magister
Moderator
Moderator

Postautor: mauro » 13 lip 2003, 15:17

Witam!
Ja musze się przyznać, że ostatnimi czasy troche się "rozpuściłem" pod względem czystości dzięku. Kiedyś częściej słuchałem płyt winylowych. Teraz mam czas że te wszystkie trzaski i szumy jakby bardziej mnie denerwują. To pewnie przejściowe ale nie zmienia to faktu że słucham tylko kompaktów.
Tak w ogóle to miałem niedawno przyjemność słuchać płyty hybrydowej. Coś niesamowitego, muzyka "atakuje" ze wszystkich stron.Czułem sie jak bym był "w środku dzwięku"- wspaniałe przeżycie. Nie moge się doczekać kiedy sprzęt odtwarzający takie płyty będzie dostępny po rozsądnych cenach.
Pozdrawiam
mauro
Strasznie wygadany
Strasznie wygadany

Postautor: dziczek » 13 lip 2003, 15:21

Akurat mój sprzęt do odtwarzania płyt CD nie grzeszy zbyt wysoką jakością, więc na sterylny dźwięk nie narzekam. :wink: A właśnie z płyt najczęściej słucham muzyki, ze względu na wygodę, jak już to słusznie Maciek zauważył. Po prostu nie trzeba tak jak w przypadku kaset przewijać taśmy aby dostać się do ulubionego utworu, odwracać na drugą stronę itp. Niedawno zaś odkryłam zalety WinAmpa, i część utworów pozgrywałam sobie na twardy dysk do formatu mp3. Nie sądzę, by utrata jakości po zmianie formatu była bardzo zauważalna. Mam też kilka płyt winylowych, między innymi rzeczony "Cień wielkiej góry", ale kupuję je bardziej w celach kolekcjonerkich, bo niestety nie mam gramofonu, i tym samym nie mam jak ich słuchać. Pewnie, że wolałabym posłuchać np. takiego "Szalonego konia" z winyla niż jako mp3, dlatego mam nadzieję, że wkrótce uda mi się kupić gramofon. A póki co, pozostaje tryb shuffle w WinAmpie. 8)
Gosia
Awatar użytkownika
dziczek
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: mcl » 28 lip 2003, 21:48

Sławek masz obsolutna racje (a juz myslalem ze tylko ja jakims dziwnym trafem nie trawie muzyki z cd) !!! :D
mcl
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: Polax » 13 sie 2003, 16:10

Ja mam wszystkie płyty Budki (oprócz "Mokrych Oczu" i "Antologii") na MC, więc se to trochę słucham w takiej postaci :lol:. "Bal Wszystkich Świętych" (mam dwie kopie), "Mokre Oczy", i "Antologię" mam na CD. Winylów nie posiadam. Fajnie się tego słucha - miłe, ładne brzmienie.
RANKING NAJLEPSZYCH GITARZYSTÓW (wg mnie)

1.) JIMI HENDRIX
2.) Steve Vai
3.) Eddie van Halen
4.) Joe Satriani
5.) Yngwie Malmsteen
Polax
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: mcl » 28 lut 2004, 19:29

Tak sie zastanawiam, czy jest szansa, zeby plyty takie jak "Nic nie boli..." czy "Cisza" zostaly wydane w jakims niewielkim nakladzie na winylu...
mcl
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: inez » 03 kwie 2004, 09:49

Ja mam na zbyciu oryginalne (kupione w sklepie!) CD z serii 35 lat Makro z utworami "Budki". Są to składanki, a więc są też utwory innych wykonawców. Jeśli ktoś jest zainteresowany (tylko poważnie!), to proszę o kontakt inez777@poczta.onet.pl
inez
Nowy
Nowy

Postautor: Nicolass » 16 wrz 2004, 03:08

Biorąc pod uwagę trzy w/w formaty: CD, płyty winylowe i MC tylko z dwóch pierwszych można wyciągnąć najwyższej jakości dzwięk. O ile z CD nie ma większegp problemu, bo wystarczy wydać na allegro 1000 zł na sprzęt HI-FI (wzmak + CD + kolumny + okablowanie) i już ma się piękny dzwięk, ale też grany na pięknym sprzęcie (szczególnie ładnie prezentują się tu produkty Onkyo) to z winylami jest gorzej. Żeby cieszyć się równie dobrą muzyką co z przeciętnego odtwarzacza CD, trzeba niestety wydać około 1000 - 2000 zł na nowy gramofon, lub poszukać czegoś na allegro. Jednak to drugie rozwiązanie pociąga za sobą konieczność zainwestowania w nową wkładkę. No i trzeba mieć do czego owy gramofon wetknąć. A kasety jak ktoś chce usłyszeć całą prawdę i tylko prawdę (nagrania) można sobie darować.
Pozdro, Nicolass
Nicolass
Czasem tu pisuje
Czasem tu pisuje

Postautor: bydgoszczanin » 27 sty 2009, 22:30

Mi najlepiej słucha się winyli, choć posiadam również CD i MC. Jednakże ja mam pewne udogodnienie - mianowicie mogę podłączyć swój gramofon pod PC i zgrać muzę z analoga na XP. W ten sposób zgrałem sobie wszystkie winyle Budki na blaszaka a następnie na CD. I po kłopocie. Oczywiście bez usuwania szumów/trzasków/przeskoków igły :-D
Tylko czasem jakiś jeździec miękko z konia zsunie się ugodzony....
bydgoszczanin
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: Ivellios » 15 lut 2009, 16:53

Ja robię tak samo, jak bydgoszczanin - z tą różnicą, że usuwam trzaski :P Nie lubię, jak mi coś pstryka i trzeszczy podczas słuchania z empeczwóry.
Awatar użytkownika
Ivellios
Maksymalny gaduła :)
Maksymalny gaduła :)

Postautor: KODON » 16 lut 2009, 23:02

Płyty CD stają się niewygodne w epoce powszechnego dostępu do Internetu. Na 1 nośniku mieści się tylko kilka lub kilkanaście utworów. Może DVD lub przyszłe technologie coś zmienią. Ostatnio są popularne sklepy plików .mp3 i mogą przejąć większość rynku.
Awatar użytkownika
KODON
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: Karolek1203 » 04 kwie 2009, 08:15

najlepiej sie slucha winyli jak slucham z winyla to czuje sie jakbym sie w czasie cofnął :D
Karolek1203
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: Archipelag » 06 sty 2012, 19:48

Odpowiadając na pytanie, moim ulubionym nośnikiem jest kaseta. Wszystkie Budki, które mam, a to już ogółem wszystkie albumy, choć paru brakuje, mam na kasetach w wydaniach New Abra.
Archipelag
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: Sufler znad Wisły » 06 sty 2012, 19:59

Po najnowszym wydaniu Cienia Wielkiej Góry zdałem sobie sprawę jaka to magia drzemie w płycie winylowej- ten czarny kawałek plastiku na prawdę ma w sobie duszę. A to że ostatnimi czasy winyle wracają do łask też o czymś świadczy. Płyta cd chyba raczej się zadomowiła, o kasetach i taśmach szpulowych to raczej trzeba zapomnieć a płyta analogowa właśnie wraca w światła rampy 8)
Bum tra tra Sumatra a w Angorze jeszcze gorzej ..to ja!
Awatar użytkownika
Sufler znad Wisły
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: Archipelag » 06 sty 2012, 20:12

Sufler znad Wisły pisze:o kasetach i taśmach szpulowych to raczej trzeba zapomnieć

Liczę na to, że w przypadku kaset ludzie dojdą do podobnego wniosku, jak przy płycie winylowej i wznowią produkcję dla koneserów :P
Archipelag
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: piotr 5150 » 08 sty 2012, 12:48

Lubię wszystkie nośniki.
1) Kompakt jest najbardziej poręczny
2) Winyl zapewnia fajne, ciepłe brzmienie i radość z obcowania z płytą.
3) Kaseta to sympatyczne wspomnienie z czasów gdy nie stać było ludzi na płyty.
Słucham z wszystkich nośników, również mp 3 z komputera. Brzmienie ma znaczenie , ale liczy się jakość płyty. Słabej to i najlepszy sprzęt nie pomoże.
Niestety kasety odejdą do lamusa, chyba tylko garstka retro-fanów może je ocalić. Poza tym mało kto będzie miał w ofercie magnetofony i czyste nośniki.
Niektórzy przebąkują też o kresie płyt CD.
Audiofilom pozostaną tylko luksusowe winyle, reszcie wystarczy mp3 i słuchanie na jakimś przenośnym sprzęcie coraz bardziej wypasionym.
piotr 5150
Czasem tu pisuje
Czasem tu pisuje

Postautor: Archipelag » 08 sty 2012, 16:06

piotr 5150 pisze:3) Kaseta to sympatyczne wspomnienie z czasów gdy nie stać było ludzi na płyty.

O matko, kasety z bidą kojarzyć :roll: Mnie się kojarzą z fajną, brązową taśmą w środku, z ładnie rozpisanymi tytułami na osłonce taśmy.
Archipelag
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: Kamil » 08 sty 2012, 19:53

Mi niestety kasety kojarzą jest z mozolnym przewijaniem za pomocą palca ;) oraz przegrywaniem jednej kasety na drugą.
Keep on rockin' in the free world
Kamil
Często się wypowiada
Często się wypowiada

...cd, mc, winyl ?!

Postautor: Edyta » 08 sty 2012, 21:25

Witam! Najbardziej cenię sobie płyty winylowe - nie dość, że to klasyka w czystej postaci to i brzmienie takie ciepłe i miłe dla ucha - o ile nie ma rys ! Kasety to moja młodość (słuchałam zamiennie z czarnymi płytami) - w sumie bardzo poręczne i prawie niekłopotliwe w obsłudze - o ile nie "wciągało" taśmy w magnetofon ! Obecnie najwygodniej mi korzystać z płyt CD - do tego (w miarę) dobry sprzęt i można słuchać ;) Wydawnictwa "Budki Suflera" dostępne mam na wszystkich nośnikach - z przewagą CD ... A obecnie poszerzam kolekcję winyli :) Pozdrawiam serdecznie 8)
"I want to plant a star in the sky.
One you can find at the end of the night"... Rory Gallagher

http://i.pinger.pl/pgr117/1741b43a002c0 ... gher+1.jpg
Awatar użytkownika
Edyta
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: Sufler znad Wisły » 09 sty 2012, 21:20

Mi niestety kasety kojarzą jest z mozolnym przewijaniem za pomocą palca Wink oraz przegrywaniem jednej kasety na drugą.

A co to była za tragedia jak taśmę diabli wzięli bo sie między głowicę wkręciła. 8) Nie zapominaj Kamil o tych przyjemnościach MC 8) 8)
Awatar użytkownika
Sufler znad Wisły
Stały bywalec
Stały bywalec

Re: cd, mc, winyl ?!

Postautor: Archipelag » 17 sie 2012, 11:15

A czy większość z was zdawało sobie sprawę z istnienia "Na brzegu światła" na oryginalnej kasecie? Bo jest takowa, tylko, że ze zmienioną okładką. Mówię o tym, bo wczoraj kupiłem na Allegro w kup teraz za 12 zł razem z kosztami przesyłki. Nie będę ukrywał, że mnie to bardzo cieszy, bo to brakujące ogniwo w dyskografii Budki. Świetnie uzupełni moją kolekcję kaset i wreszcie poznam utwory na niej zamieszczone. Wiem, że jest YouTube, ale to nie samo, co posłuchać na nośniku 8) Z albumów Budki Suflera, to w sumie na kasecie mi brakuje "Live At Carnegie Hall" i "Mokre Oczy". Z tym drugim specjalnie się powstrzymywałem :P
Archipelag
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: Sufler znad Wisły » 17 sie 2012, 16:04

Tak, też ją wczoraj na Allegro widziałem. Gratuluję dobrego zakupu. Jest też 4 Pieces To Go.
Awatar użytkownika
Sufler znad Wisły
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: kawar » 17 sie 2012, 21:15

A czy większość z was zdawało sobie sprawę z istnienia "Na brzegu światła" na oryginalnej kasecie?

To może dałbyś radę wrzucić gdzieś fotkę okładki MC, bo wygooglać nie mogę, a ciekawy jestem.
Poza tym, jesteś w stanie określić rok wydania kasetowego - sprzed 1989?
kawar
Czasem tu pisuje
Czasem tu pisuje

Postautor: Archipelag » 18 sie 2012, 08:43

Wygląda tak:
http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9 ... gSk_56DgPL
To, które kupiłem ma do tego ładny okrągły krakowski hologram.
Zapewne te wznowienia są z początku lat 90-tych.
Archipelag
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Wróć do Płyty