Welcome! Anonymous

Posiadacze płyty "Budka w operze - live from Sopot '94&

Mimo, że o płytach już napisaliście dużo, to proponuje dyskusje. Wierzę, że ta kategoria będzie bić rekordy oglądalności ;))

Postautor: Dionizos300 » 25 paź 2007, 20:15

Proszę wszystkich posiadaczy płyty "Budka w operze - live from Sopot '94" o zgłoszenie się. Nie chcę nabyć tej płyty, jedynie zapytać się o pewną sprawę, która mnie nurtuje.
Proszę napiszcie na mojego maila: cwiklinskid@interia.pl

Pozdrawiam
Dionizos300
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: Dionizos300 » 26 paź 2007, 23:06

No dobra powiem dlaczego prosiłem o zgłaszanie się Posiadaczy płyty "Budka w operze - live from Sopot '94". Na mojej płycie w czwartej piosence "Pieśń niepokorna" w czasie ok. 1:53 Cugowski śpiewa "... jest pieśń jak żagiel gwiezddny napój ..." i w związku z tym mam pytanie czy u Was na płycie też jest to "gwiezddny" tak jak by nagranie było nieudolnie "zszyte" czy Wasze płyty chodzą czyściutko??

Pozdrawiam Dominik z Toszka
Dionizos300
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: Magister » 26 paź 2007, 23:43

Trudno stwierdzić czy Cugowski tak niedbale zaśpiewał czy coś "przeskakuje". Próbowałem się przysłuchać temu, chociaż jakoś wcześniej tyle razy tego słuchałem, nie zwróciłem tam uwagi na coś dziwnego.
Awatar użytkownika
Magister
Moderator
Moderator

Budka w operze - live from Sopot '94

Postautor: Dionizos300 » 27 paź 2007, 00:21

Przeskakiwać raczej nie przeskakuje, bo kolega przeleciał mi ten fragment programem pokazującym czystość zapisu i żadnych uszkodzeń mechanicznych program w tym miejscu nie wykrył. Czyli wychodzi na to, że na allegro sprzedano mi jakąś felerną płytę. Widocznie wytwórnia wytłoczyła wybrakowany materiał w jakiejś ilości egzemplarzy i jeden z nich został mi podstępnie obchnięty.
Dionizos300
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Budka w operze - live from Sopot '94

Postautor: Dionizos300 » 27 paź 2007, 00:25

Tzn. Pan też teraz zwrócił uwagę na ten "... gwiezddny...", czy u Pana chodzi idealnie "Pieśń niepokorna"??
Dionizos300
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: dalton » 14 lis 2008, 20:13

U mnie też jest "gwiezddny". Gdyby nie ten wątek, to pewnie nie zwróciłbym uwagi.
Awatar użytkownika
dalton
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: Dionizos300 » 15 lis 2008, 00:38

Poprosiłem jedną z fanek Budki Suflera, aby przegrała mi "Pieśń niepokorną" z tej płyty i przesłała w formie mp3. U niej też jest "gwiezddny" a ona twierdzi, że jest wszystko ok. Może to kwestia wrażliwości słuchu.
Dalton na "gwiezddny" zwrócił uwagę dopiero po przeczytaniu tego wątku na forum. Może na wszystkich płytach jest taka kaszanka.
W lutym skontaktowałem się z dziewczyną z fan clubu Budki Suflera, która na dniach miała jechać do Lublina i dowiedzieć się co jest przyczyną tego zająknięcia się i czy tylko niewielka część osób ma takie felerne płyty, lecz do dzisiaj nie odezwała się.
Dionizos300
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: Karolek1203 » 08 kwie 2009, 07:30

ja mam oryginała ni ma ani jednej ryski czyściutka tak jak wszystkie pozostałe , ale jednak u mnie też jest gwiezddny, spróbowałem ściągnąć z Rapidshara utwory i odtworzyłem na komputerze i znowu gwiezddny ale solówki Radula jak zwykle niepowtarzalne 8) 8)
Karolek1203
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Słuchacze nie są tacy durni jak producentom wydaje się

Postautor: Dionizos300 » 08 kwie 2009, 17:52

Rozmawiałem o tym przypadku z jednym z właścicieli sklepów z płytami i powiedział mi, że nie raz w historii okazywało się, że płyty "Live" okazywały się płytami live tylko z nazwy, gdyż w całości były nagrywane w studiu albo były dogrywane pewne fragmenty takie jak skandowanie publiczności czy brawa. Tutaj "skaszanili" montaż i płyta poszła w świat z takim rażącym defektem. Producenci myśleli, że odbiorcy są tacy durni jak oni i nie usłyszą "gwiezddny".
Podobne zdarzenie miało miejsce na "Death Magnetic" Metallicy, gdy podczas nagrania wszedł ktoś do studia i potrącił operatora dźwięku. Suwaki mu przesunęły się i płyta poszła w świat.
Dionizos300
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: Karolek1203 » 09 kwie 2009, 06:49

nie wiedziałem, że to tak się odbywa. więc płytę Live From Sopot '94 nie nazwiemy płytą LIVE tylko studyjną o to chodziło?
Karolek1203
Często się wypowiada
Często się wypowiada

"Live from Sopot" nie jest live.

Postautor: Dionizos300 » 09 kwie 2009, 17:54

Po części raczej tak. Nie wiem w jakim procencie jest nagrana w studiu, ale "Pieśń niepokorna" na pewno była montowana w studiu, świadczy o tym źle zmontowane słowo "gwiezddny".
Dionizos300
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Re: "Live from Sopot" nie jest live.

Postautor: Karolek1203 » 11 kwie 2009, 06:58

Dionizos300 pisze:Po części raczej tak. Nie wiem w jakim procencie jest nagrana w studiu, ale "Pieśń niepokorna" na pewno była montowana w studiu, świadczy o tym źle zmontowane słowo "gwiezddny".

Pewnie wszystkie kawałki z tej płyty zostały nagrane w studio , w którym dodano efekty, które powodują że czujemy się jakbyśmy byli na koncercie.
Postanowiłem że odsłucham ten fragment kilka razy i po dokładnym wsłuchaniu się w to usłyszałem że wszystko się zacina na pół sekundy i leci dalej . Więc "gwiezddny" to po prostu błąd operatora dźwięku, nie wińmy p. Cugowskiego.
Pozdrawiam Karolek
Karolek1203
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: Dionizos300 » 12 kwie 2009, 23:22

Ja pierniczę. Będę musiał to sprawdzić na swojej płycie. Na jak niskim poziomie stała wówczas polska technika fonograficzna. Ale dzięki temu mamy dowód, że koncerny fonograficzne permanentnie oszukują słuchaczy wciskając płyty "live", które są nagrywane w studiu.
Dionizos300
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: Karolek1203 » 13 kwie 2009, 07:41

Dionizos300 pisze:Ja pierniczę. Będę musiał to sprawdzić na swojej płycie. Na jak niskim poziomie stała wówczas polska technika fonograficzna. Ale dzięki temu mamy dowód, że koncerny fonograficzne permanentnie oszukują słuchaczy wciskając płyty "live", które są nagrywane w studiu.

Dlatego ja nie nazywam tej płyty płytą LIVE, ciekawe jak było z Carnegie Hall czy Akustycznie, trzeba się dokładnie wsłuchać w każdy utwór aby sprawdzić czy nie ma takich zaciek jak na live from sopot 94
Pewnie nie tyko Pieśń niepokorna (którą lubię w wykonaniu z tego koncertu) została źle nagrana

Pozdrawiam KArolek
Karolek1203
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: ziemniak » 17 kwie 2009, 11:45

Koncert ze Spodka mialem okazje oglądac w telewizji. Utwory z płyty i transitowanego koncertu byly niemal identyczne, zatem watpie zeby Budka nagrywała wszystko w studio, wklejając jedynie brawa i okrzyki publicznosci.
Awatar użytkownika
ziemniak
Czasem tu pisuje
Czasem tu pisuje

Postautor: Karolek1203 » 17 kwie 2009, 16:25

ziemniaku to nie temat o koncercie w spodku tylko z okazji 20 lecia w operze leśnej
Karolek1203
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: ziemniak » 18 kwie 2009, 18:29

Mój post dotyczył wydarzenia z roku 1994 oczywsicie :) Przepraszam za pomyłke.
Awatar użytkownika
ziemniak
Czasem tu pisuje
Czasem tu pisuje

Postautor: Ivellios » 27 maja 2009, 11:04

Gdyby ktoś posiadał nagrany z VHS'a cały koncert, to możnaby z tego dźwięk wyciągnąć i porównać poszczególne utwory, używając edytora dźwięku.

Ja się np przekonałem w ten sposób, że połowa nagrań na "Live Era" Gunsów ma dogrywany w studio wokal :P Być może podobnie jest z "Budką w Operze".
Awatar użytkownika
Ivellios
Maksymalny gaduła :)
Maksymalny gaduła :)

Postautor: adamek » 28 maja 2009, 20:51

Jeśli wierzyć opisowi płyty ,dogrywany w studiu był tylko wokal do utworu ''Czas ołowiu" dedykowany Ryśkowi Riedlowi.
adamek
Pełno go tutaj!
Pełno go tutaj!

Postautor: Karolek1203 » 03 cze 2009, 07:29

utwór Czas ołowiu z VHS różni się od wersji z płyty CD i wokalem i podkładem muzycznym bo na VHS Raduli w refrenie robi pod koniec wersu Hummer ON tak jak w orginale z 83r. a na wersji z płyty CD nie ma techniki Hummer ON i na VHS Andrzejczak śpiewa w refrenie jeszcze z orginalu Johny L. a już na CD jest Ryszard R.
Pozdrawiam
Karolek1203
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: RAGTIME » 20 wrz 2009, 19:58

Rzeczywiscie utwór Czas ołowiu był dogrywany w studio . :!: Na orginalnej płycie ,kasecie jest wzmianka" partie wokalną w utworze" Czas Ołowiu" nagrano ponownie w studiu "HENDRIX". Utwór ten Budka Suflera dedykuje Ryśkowi Riedlowi
Dorzucam drew, bo ogień zgasł,
Ciągle burza trwa,
Nagle feria barw i mnóstwo świec,
Ktoś na skrzypcach gra........
Awatar użytkownika
RAGTIME
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: Karol-K » 27 gru 2009, 18:56

Po kilkukrotnym obejrzeniu koncertu z Opery Leśnej z lipca 1994r. i przesłuchaniu płyty Live From Sopot '94 stwierdziłem, że płytka audio została całkowicie nagrana w studio!! Nagranie video i audio różni się całkowicie. Wszyscy opowiadają, że tylko kawałki zostały dogrywane, a tak na prawdę cały materiał został nagrany na nowo.

Pozdrawiam, Karol
Awatar użytkownika
Karol-K
Czasem tu pisuje
Czasem tu pisuje

Postautor: Rafa762456 » 02 maja 2010, 20:11

Carnegie hall jest płytą w całości live. Marek Raduli opisuje na swojej stronie każdą płytę i o Carnegie hall mówi cytuję: "Myślę, że jest to dobra płyta. I dla zespołu, dla mnie. To był, pamiętam, duży stres, który wyszedł mi na dobre. Żadnych poprawek ani nakładek - NO OVERDUBS! - nie było. Poszło i zostało. To był tylko jeden koncert!". Swoją drogą świetny koncert :)
Rafa762456
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: Karol-K » 03 maja 2010, 19:21

To jest temat o koncercie z Sopotu 94 a nie z Carniegie Hall 99 ;)
Coś się pomyliło :)
Zapraszam wszystkich budkowiczów na moje forum wielotematyczne www.pfw.xaa.pl

Pozdrawiam !
Awatar użytkownika
Karol-K
Czasem tu pisuje
Czasem tu pisuje

Postautor: Rafa762456 » 04 maja 2010, 10:47

Dlatego ja nie nazywam tej płyty płytą LIVE, ciekawe jak było z Carnegie Hall czy Akustycznie, trzeba się dokładnie wsłuchać w każdy utwór aby sprawdzić czy nie ma takich zaciek jak na live from sopot 94
Pewnie nie tyko Pieśń niepokorna (którą lubię w wykonaniu z tego koncertu) została źle nagrana

Pozdrawiam KArolek

Mała pomyłeczka, w zamyśle miałem (chciałem) odnieść się do postu Karolka1203, no a to że płytę Live from Sopot nagrano w studiu, dla mnie nie ulega żadnej dyskusji. Nagranie to różni się całkowicie od nagrania video, które można obejrzeć na YT.
Rafa762456
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: Temptejszon » 09 lut 2011, 09:49

Dla mnie oczywiste jest że prawie wszystko z tej płyty zostało ponownie nagrane albo poprawione w studio ponieważ na koncercie w Sopocie który emitowała TVP 2 Cugowskiemu łamię się głos...
Również solówki Radula w TV brzmiały inaczej od tych na płcie...
Być sobą do końca...
To jest najważniejsze
Awatar użytkownika
Temptejszon
Czasem tu pisuje
Czasem tu pisuje

Re: Posiadacze płyty "Budka w operze - live from Sopot '94&

Postautor: Sufler znad Wisły » 02 wrz 2012, 17:38

Jeśli chodzi o głos Cugowskiego to rzeczywiście brzmi on całkiem dziwnie. Wygląda mi na to, że Krzysztof był wtedy mocno podziębiony: fałszuje, stara się śpiewać nisko bez nadwyrężania, czasami śpiewa szybciej niż gra muzyka. Tyle jeśli chodzi o rejestrację wideo. Z audio natomiast ja mam taki pomysł: wydać cały koncert tak jak był zagrany, choćby to miało dwie płyty zająć (Tyle samo prawd ile kłamstw w wykonaniu Izy i na dwie gitary jest powalające), zrobić rozszerzoną wersję albumu z 1994 roku wzbogaconym o grubą książeczkę ze wspomnieniami i bogatym materiałem zdjęciowym. Nie było by fajnie??? Fani nie lubią nie mieć na co wydawać pieniędzy a muzycy muszą z czegoś żyć.
Bum tra tra Sumatra a w Angorze jeszcze gorzej ..to ja!
Awatar użytkownika
Sufler znad Wisły
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: Magister » 03 wrz 2012, 01:44

W studio raczej trudno byłoby powtórzyć atmosferę koncertową więc obstawiam, że to nie było nagrywane na nowo. Mogło być poprawione, na co pozwala praca nad materiałem koncertowym w studio. Ewentualnie na płycie "Live from Sopot '94" znalazło się kilka numerów z innych koncertów z tej trasy (tak jak zdjęcia na okładce są raczej z Lublina(?) niż z Sopotu).
Awatar użytkownika
Magister
Moderator
Moderator

Postautor: Sufler znad Wisły » 03 wrz 2012, 20:23

Czuję lekkie zagubienie się z tym zespołem :roll:
Bum tra tra Sumatra a w Angorze jeszcze gorzej ..to ja!
Awatar użytkownika
Sufler znad Wisły
Stały bywalec
Stały bywalec

Wróć do Płyty