Welcome! Anonymous

Która płyta budki jest według ciebie NAJGORSZA?

Mimo, że o płytach już napisaliście dużo, to proponuje dyskusje. Wierzę, że ta kategoria będzie bić rekordy oglądalności ;))

Która płyta budki jest według ciebie NAJGORSZA?

Postautor: Marek Sęk » 12 maja 2003, 20:03

Mam jeden typ:MOKRE OCZY!!!Takim chłamem to można się tylko do fanów zrazić,nie ma co...A według ciebie która płyta BUDKI jest NAJGORSZA???
Marek Sęk

Postautor: radul » 12 maja 2003, 21:07

Chłamem ?? :shock:
radul
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: Noktowizor » 13 maja 2003, 18:14

Bal wszystkich świętych.

Mokre oczy w sumie są w sumie OK. NIe powalają na kolana, ale chłamem na pewno bym tego nie nazwał :D
Awatar użytkownika
Noktowizor
Moderator
Moderator

Postautor: Marek Sęk » 17 maja 2003, 09:08

radul pisze:Chłamem ?? :shock:

CHŁAMEM!Dla mnie Mokre oczy to jeden wielki chłam ,na którym broni się tylko kilka utworów :evil: SUFLERZY,NIE NAGRYWAJCIE WIĘCEJ TAKIEGO CZEGOŚ :!: :!: :!:
Marek Sęk

Postautor: Noktowizor » 17 maja 2003, 09:15

Dobrze. Podaj mi więc twoją definicję chłamu i napisz, która płyta Budki jest według Ciebie mniej chłamowata.

Z recenzji zamieszczanych na stronie Daniela jasno wynika, że większości fanów Mokre Oczy przypadają do gustu. Ale jak pisałem w innym poście gust to indywidualna sprawa każdego.
Nie podoba mi się tylko takie rzucanie mięsem - nazywanie czegoś chłamem bez podania powodu :!:
Awatar użytkownika
Noktowizor
Moderator
Moderator

Postautor: Marek Sęk » 17 maja 2003, 09:18

Maciek Galahad pisze:Dobrze. Podaj mi więc twoją definicję chłamu i napisz, która płyta Budki jest według Ciebie mniej chłamowata.

Z recenzji zamieszczanych na stronie Daniela jasno wynika, że większości fanów Mokre Oczy przypadają do gustu. Ale jak pisałem w innym poście gust to indywidualna sprawa każdego.
Nie podoba mi się tylko takie rzucanie mięsem - nazywanie czegoś chłamem bez podania powodu :!:
Ja chłamem nazywam coś, co według mnie jest po prostu słabe,do kitu.
Także i mnie do gustu przypadło kilka utworów z tego albumu,ale reszta jest po prostu-według mnie-do niczego :evil:
Marek Sęk

Postautor: Polax » 12 sie 2003, 11:19

Cień Wielkiej Góry i Przechodniem Byłem Między Wami. Piosenki mogą być miłe i melodyczne, ale są cholernie długie i nic się w nich nie dzieje (bez obrazy dla Budki z tamtych lat - wtedy taka muza była modna).
RANKING NAJLEPSZYCH GITARZYSTÓW (wg mnie)

1.) JIMI HENDRIX
2.) Steve Vai
3.) Eddie van Halen
4.) Joe Satriani
5.) Yngwie Malmsteen
Polax
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: BarTh » 12 sie 2003, 16:15

Polax pisze:Cień Wielkiej Góry i Przechodniem Byłem Między Wami. Piosenki mogą być miłe i melodyczne, ale są cholernie długie i nic się w nich nie dzieje (bez obrazy dla Budki z tamtych lat - wtedy taka muza była modna).

:shock: Człowieku :!: :?: :!: :?: Tym to mnie ciezko zaszokowales... jak to przeczytalem to spadlem z krzesla :roll: Wlasnie teraz po raz pierwszy spotykam sie z taka opinia o tych plytach... [hmm moze jeszcze malo wiem o zyciu i malo slyszalem/czytalem, ale jednak...]
Dla mnie osobiscie to wlasnie 'Przechodzień' jest chyba ta 'THE BEST', ale oczywiscie kazdy ma tu swoje :wink: zdanie, bo chyba kazdy [i to nie tylko na tym FORU] lubi jednak cos innego w muzyce, kazdy ma bzika na punkcie...na punkcie czegos innego :D

Co napisalem tom napisal...wiec pozdrawiam :!:
Obrazek Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
BarTh
Zasłużony dla forum
Zasłużony dla forum

Postautor: Polax » 13 sie 2003, 15:59

Zanim zlecisz z krzesła ponownie, poznaj moje inne gusty muzyczne:
1. Linkin Park
2. Powerman 5000
3. The Offspring
4. Sum 41
5. ACDC

Jak widzisz, lubię inny rodzaj muzyki niż Budka. Ją też kocham i umiem dostrzec jej piękno, ale "Cień Wielkiej Góry" i "Przechodniem Byłem Między Wami" po prostu jakoś mi nie podchodzą... tak samo jak Nirvana, chociaż jest podobna do zespołów wyżej wymienionych... :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
RANKING NAJLEPSZYCH GITARZYSTÓW (wg mnie)

1.) JIMI HENDRIX
2.) Steve Vai
3.) Eddie van Halen
4.) Joe Satriani
5.) Yngwie Malmsteen
Polax
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: Glutoplazma » 13 sie 2003, 20:57

a co Ty chcesz od Nirvany?
Weź pod uwagę to, że gdyby nie muzyka Cobaina to w ogóle byśmy nie słyszeli o czymś takim, jak Sum 41 czy Linkin Park.
I powiem szczerze, że nawet po Twoim spisie bardziej przypuszczałbym, że lubisz Cień Wielkiej Góry niż Ratujmy co się da. Ale to tylko moje subiektywne odczucie ;)

pozdrawiam
Two roads diverged in a wood, and I—
I took the one less traveled by,
And that has made all the difference.
Awatar użytkownika
Glutoplazma
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: mauro » 13 sie 2003, 21:59

Polax pisze:Cień Wielkiej Góry i Przechodniem Byłem Między Wami. Piosenki mogą być miłe i melodyczne, ale są cholernie długie i nic się w nich nie dzieje (bez obrazy dla Budki z tamtych lat - wtedy taka muza była modna).

Ręce mi opadły...jak można powiedzieć że utwory z "Cienia" i "Przechodnia" są długie i nic się w nich nie dzieje???!!! To już nie jest kwestia gustu!!! Chłopie,jeśli nie umiesz się skupic na utworze przez sześć , siedem czy dziesięc minut to czego Ty w ogóle chcesz od muzyki??!! Jesteś zwykłym słuchaczem "radiowej gumy do żucia".
Do stwierdzenia że taka muzyka była wtedy modna w ogóle nie chce się odnosić...udam że tego nie widze.
mauro
Strasznie wygadany
Strasznie wygadany

Postautor: Ivellios » 12 kwie 2004, 11:49

Powiem Ci szczerze, że jak przeczytałem, co wyżej, dostałem obstrukcji żołądka...

Chłopie... w tych utworach jest najważniejsza treść, a nie czas :!: Skoro nie znasz się na takich sprawach, to po jaką cholerę bierzesz się do recenzowania tych płyt :?: Zlitujże się...
Awatar użytkownika
Ivellios
Maksymalny gaduła :)
Maksymalny gaduła :)

Postautor: Muzyk » 13 cze 2004, 09:43

Według mnie najsłabszymi płytami są te wszystkie, na których śpiewa R.Czystaw(bez obrazy oczywiście). Nie lubie po prostu jego głosu
"Jak na deszczu łza, cały ten świat nie znaczy nic.
Chwila, która trwa, może być najlepszą z twoich chwil."
Awatar użytkownika
Muzyk
Strasznie wygadany
Strasznie wygadany

hm...

Postautor: imot » 21 cze 2004, 07:56

cięzko powiedzieć, każada z płyt co s w siobie ma typuję:Na brzegu światła - znicz olimpijski", ae osobiście nie lubię"Nic nie boli tak jak życie", owszem najlepiej sie sprzedała i zawiera hit, ale jako całość jest tandentna - bez obray dla Budki ....
Lubię "Cień ..", "Noc" ......
imot
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: Dejwidek » 22 cze 2004, 10:50

Zawartość "Nic nie boli... " nie jest tandetna... Jest dobra, tylko poprostu trafia do szerszego grona słuchaczy i może dlatego mogą sie nasuwać takie a nie inne wnioski co do jej jakości artystycznej...
Dejwidek
Czasem tu pisuje
Czasem tu pisuje

Postautor: Delfinka » 05 lip 2004, 18:41

Powiem szczerze, ze jak dla mnie, to kazda plyta Budki ma w sobie cos. Owszem, sa plyty lepsze i gorsze, ale ja zadnej nie moge nazwac plyta najgorsza. Nawet "Mokre oczy", ktora podoba mi sie najmniej, ma w sobie kilka wspanialych utworow. Budki slucham odkad pamietam, mam w domu wszystkie plyty, kazdej slucham, kazda na swoj sposob do mnie trafia, przemawia, kazda na swoj sposob ma w sobie cos. Rzecz jasna - moim zdaniem. :)
Delfinka
Nowy
Nowy

Postautor: mauro » 05 lip 2004, 23:00

Poniekąd zgadzam się z tym poglądem, ale proponuje zmienić czcionke bo ledwo widać co jest napisane. Takie "czarne" forum mamy, że wszystkie ciemne literki giną... :wink:
Pozdrawiam!
mauro
Strasznie wygadany
Strasznie wygadany

Postautor: Karolek1203 » 08 kwie 2009, 07:35

najgorsze cztery płyty budki (wg. mnie) to:
-Czas czekania czas olśnienia ( tylko Cały mój zgiełk jest tam dobry)
-Ratujmy co się da
-Giganci tańczą
-Mokre oczy

A w mc to tak:
1. Czas czekania....
2.Giganci tańczą
3. Mokre oczy
4.Ratujmy co się da
Licząc miejsca od końca :D
Karolek1203
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: Krzychu » 08 kwie 2009, 17:30

Znam chyba wszystkie (lub prawie wszystkie) piosenki Budki, ale nie wszystkie z nich potrafie przyporzadkowac do plyt, poniewaz wiele z nich poznalem dopiero z Leksykonu.

Ale z płyt które znam to zdecydowanie Mokre Oczy.
Dzis moze zastanawialbym sie czy nie Bal Wszystkich Świętych, ale nie moge nie powiedziec, ze w momencie premiery Balem się zachwycałem - to było na topie i też mi się udzielało. Za to do Mokrych Oczu długo się przekonywałem, ale nawet jak znalazlem ciekawe utwory, to ogolny obraz plyty nie byl zbyt piekny.
"Ten mój rocznik jest jak wino - coraz lepszy smak,
Dźwięki, które we mnie płyną, lata rzeźbił czas."

Budka Suflera jakiej nie znacie - na moim blogu
Awatar użytkownika
Krzychu
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: Karolek1203 » 09 kwie 2009, 06:53

dla większości osób Mokre Oczy się nie spodobały, bo ta płyta jest mało ciekawa i tyle!
Karolek1203
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: Wiwern » 13 sty 2011, 00:02

chyba "Mokre Oczy" jest najsłabsza i "Jest", która jednak ma przebłyski (a pierwsze dwa utwory nawet bardzo dobre). Za to wbrew chyba ogólnej opinii lubię "Bal Wszystkich Świętych" - nawet wolę go od "Nic Nie Boli Tak Jak Życie", bo ma kilka dynamiczniejszych utworków, których na poprzedniej płycie zabrakło. Ale ogólnie płyty Budki Suflera po "Nocy", to już równia pochyła.

BTW: jeszcze walnę taką dygresję, bo mam jeszcze jeden chyba nietypowy pogląd - wolę "Noc" od "Ciszy" :P
Wiwern
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: Kamil » 13 sty 2011, 12:59

Zawsze czegoś brak
Kamil
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: Keterwo » 29 sty 2011, 23:38

Od "Nic Nie Boli..." wzwyż. Sukces komercyjny i zmieniające się trendy zepsuły muzykę, nie tylko Budki, niestety. :(
Awatar użytkownika
Keterwo
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: Temptejszon » 09 lut 2011, 09:44

Według mnie jest to ''Czas czekania czas olśnienia''.
Za bardzo to wszystko klawiszowe...
Płyta broni się oczywiście jedynym godnym utworem ''Cały mój zgiełk''
Pozostałe płyty Budki są genialne !
Nawet parę utworów z ''Mokrych Oczu'' potrafią trafić do ucha...
Być sobą do końca...
To jest najważniejsze
Awatar użytkownika
Temptejszon
Czasem tu pisuje
Czasem tu pisuje

najgorsza płyta budki

Postautor: piotr 5150 » 10 lut 2011, 16:15

Chyba jednak Na brzegu światła. Z drugiej strony Breakout i Skaldowie zrobili jeszcze słabsze płyty olimpijskie od Budki. Ale taki Na czas igrzysk spokojnie odnalazłby się na Ona przyszła prosto z chmur

Najmniej mi podchodzą nagrania z S. Wenglorzem-a to nie jest przecież zły wokalista
piotr 5150
Czasem tu pisuje
Czasem tu pisuje

Postautor: Sufler znad Wisły » 14 lut 2011, 16:26

Od czasu jak Raduli z Jureckim odeszli to dla mnie każda następna jest słaba!
Awatar użytkownika
Sufler znad Wisły
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: piotr 5150 » 18 lut 2011, 20:43

Jestem zdziwiony tak niską oceną płyty Mokre oczy. Jest tam co najmniej 6 piosenek bardzo dobrych.

"Kiedy rozum śpi", "To jest mgnienie", "Solo", "Miejsce na miłość", "Czas który płynie w nas" i "Słowa i kamienie", wstydu grupie nie przyniosą.

A na Balu-rewelacyjne są tylko "Błękitna arka" i "Świat od zaraz". Pozostałe utwory są mniej zachwycające od tych najlepszych z "Mokrych oczu".

Największą wadą Mokrych oczu, był fakt wydania w majorsie, który za tą płytę żądał około 45 złotych (dzisiaj tyle polskie płyty nie kosztują). A największą frajdą było porównywanie wersji utworów z albumu z nagranymi na nowo wersjami do leksykonu. Niektóre utwory nawet zyskały.
piotr 5150
Czasem tu pisuje
Czasem tu pisuje

Postautor: neboo » 27 lut 2011, 23:55

nie ma czegoś takiego jak najgorsza płyta budki, każda trzyma poziom i w każdej jest choć jeden utwór który wciska w fotel aż do łez. Żaden zespół nie pisze słów takich jak Budka Suflera. Ich muzyka to po prostu poezja:)
"Noc to jest taki dzień,
który uczy nas spokoju nim odnajdzie snem"
neboo
Czasem tu pisuje
Czasem tu pisuje

Postautor: amidala3 » 28 lut 2011, 16:04

Dla mnie najsłabsza płyta BS to "Na brzegu światła", ale tylko ta cała reszta jest ok.
Awatar użytkownika
amidala3
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: rangiz » 03 mar 2011, 06:42

Sufler znad Wisły pisze:Od czasu jak Raduli z Jureckim odeszli to dla mnie każda następna jest słaba!
Niestety, ale myślę, że większość zgodzi się w stu procentach. Z ostatnich płyt w ucho wpadł mi aż jeden utwór - Siegnąć gwiazd. :roll:
Awatar użytkownika
rangiz
Pełno go tutaj!
Pełno go tutaj!

Następna

Wróć do Płyty