Welcome! Anonymous

Ona Przyszla...

Mimo, że o płytach już napisaliście dużo, to proponuje dyskusje. Wierzę, że ta kategoria będzie bić rekordy oglądalności ;))

Ona Przyszla...

Postautor: pablosan » 18 maja 2003, 19:00

Witam

Ostatnie dni jezdzac skm z gdanska do gdyni sluchalem caly czas Ona przyszla..., i kurka moi drodzy, ta plytka jest naprawde swietna!!! wiedzialem o tym juz jak ja kupowalem, potem zrobilem sobie przerwe, teraz wrocilem i jest niesamowita. Szkoda, ze na trasie 25 lat nie grali z Czystawem zadnych piosenek z tej plytki, wielka szkoda, chocby tytulowej, nie wspominajac o Archipelagu czy Planecie smoka. Znakomite aranzacje romka, swietne gitarowe granie Boryszewicza i Janiaka, idealnie pasujacy do kompozycji glos Czystawa. Mam nadzieje, ze na 30 lecie Budka nie zapomni o tym LP i Romek Czystaw zaspiewa cos z niej rowniez.

pozdro
"... a po nocy przychodzi dzien,
a po burzy spokoj..."
pablosan
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Re: Ona Przyszla...

Postautor: Marek Sęk » 29 maja 2003, 20:03

pablosan pisze:Witam

Ostatnie dni jezdzac skm z gdanska do gdyni sluchalem caly czas Ona przyszla..., i kurka moi drodzy, ta plytka jest naprawde swietna!!! wiedzialem o tym juz jak ja kupowalem, potem zrobilem sobie przerwe, teraz wrocilem i jest niesamowita. Szkoda, ze na trasie 25 lat nie grali z Czystawem zadnych piosenek z tej plytki, wielka szkoda, chocby tytulowej, nie wspominajac o Archipelagu czy Planecie smoka. Znakomite aranzacje romka, swietne gitarowe granie Boryszewicza i Janiaka, idealnie pasujacy do kompozycji glos Czystawa. Mam nadzieje, ze na 30 lecie Budka nie zapomni o tym LP i Romek Czystaw zaspiewa cos z niej rowniez.

pozdro

Dla mnie najlepsza do słuchania podczas jazdy samochodem jest płyta
AKUSTYCZNIE Super wykonanie,dobre teksty (Ratujmy ci seię da!!) i mógłbym tak jeszcze wymieniać hohoho...
Marek Sęk

Postautor: pablosan » 31 maja 2003, 12:34

Hihihihi-SKM czyli Szybka Kolej Miejska-cos co czyni z 3miasta ewenement w Polsce-pol godzinki i jestes z centrum Gdanska przez centrum Sopotu w centrum Gdyni!!!-najlepszy srodek lokomocji w 3miescie :D . Wiele razy na studiach te pol godziny w kolejce ratowalo mi tylek przed egzaminami czy innymi takimi klimacikami. Auta nie posiadam Panie Marku :wink: .
pozdrowienia
"... a po nocy przychodzi dzien,
a po burzy spokoj..."
pablosan
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: terra » 15 kwie 2006, 18:50

Uwielbiam tę płytę :D . Jak dla mnie jest to najbardziej wielobarwny album Budki (nawet pomijając okładkę :wink: ). Piosenki są w różnych klimatach (jak tu postawić obok siebie "Sekret", "Słońca jakby mniej" , "Tyle z tego masz" czy "Planetę smoka"). Wspaniałe, bogate aranżacje i absolutne cudo nad cudami czyli "Planeta smoka"
terra
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: kalos » 11 maja 2006, 12:42

Moim zdaniem jest to najlepsza plyta i najambitniejsza z tych wydanych bez udzialu pana Krzysztofa Cugowskiego.charakterystyczne brzmienie
konca lat 70 potrafi optymistycznie nastroic.5+
kalos
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: GD » 20 maja 2007, 22:09

Utworu tytułowego nie powstydziłoby się Simple Minds jakiś rok czy półtora wcześniej. Idealna kombinacja symfonicznego rocka, noworomantycznych "głębokich" klawiszy i odrobiny nowej fali (ten męski, nieco brudnawy chórek na końcu). No i piękny, poetycki tekst, który każdy może sobie dopasować do swojej najpiękniejszej chwili w życiu. Gdy słyszałem to pierwszy raz (w Radiu Złote Przeboje - wtedy jeszcze Radio Trefl) miałem autentycznie łzy w oczach. Na szczęście brak przerostu formy nad treścią w głosie Czystawa gładzi ewentualne ciągoty w stronę ckliwości.
Szkoda, że np. "Motyw z Jasnorzewskiej" ma wokal pozbawiony sybilantów. Chyba kierownik studia trochę przesadził z grubością pończochy :D
GD
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: Paweł_Solaris » 30 maja 2007, 19:08

Osobiście nie posiadam płytki "Ona przyszła prosto z chmur", ale utwory znam chociażby z leksykonu i powiem, że całkiem mi się podobają. Bardzo podoba mi się "Planeta smoka", jeden z najdłuższych utworów Budki, w którym jak na pewno nie wieje nudą. Skomponowana ku pamięci Anny Jantar piosenka "Słońca jakby mniej" to również bardzo udana pozycja na płycie, "Tyle z tego masz" - jakże mądry, ponadczasowy tekst Mogielnickiego, choć mi akurat bardziej podoba się żywsza moim zdaniem wersja z "Było" oczywiście z wokalem Krzyśka Cugowskiego. Wracam często do piosenki "Sekret" - podoba mi się melodia, a i tekst w porządku, z tego co się orientuję to Romuald Lipko zlecił (że się tak wyrażę) napisanie tekstu poecie Tadeusza Kwiatkowskiego-Cugowa. Piosenka tytułowa, "Archipelag", "Motyw z Jasnorzewskiej" są piosenkami, które jak na razie mnie nie porwały, ale kto wie, co jakiś czas jakaś piosenka Suflerów zostaje jakby na nowo odkryta i to uważam za piękne w tej pasji, jaką jest Budka.
Rozpisałem się, wybaczcie :) Pozdrowienia!
Wódka jasno płonie w nas i bliżej znowu do gwiazd.
Awatar użytkownika
Paweł_Solaris
Czasem tu pisuje
Czasem tu pisuje

Postautor: Paweł_Solaris » 30 maja 2007, 19:09

Aha, przepraszam, że się tak niegramatycznie wyraziłem nt. autora piosenki "Sekret", ale nie zauważyłem, że nie poprawiłem całego zdania, przepraszam. :oops:
Wódka jasno płonie w nas i bliżej znowu do gwiazd.
Awatar użytkownika
Paweł_Solaris
Czasem tu pisuje
Czasem tu pisuje

Postautor: slawkomuzykant1980 » 26 sty 2009, 13:09

Trzecia plyta, jeszcze w calości dobra, niesamowity nastrój, lekko chyba niedoceniona.Jeszcze Super!!! hahaha!!!
Awatar użytkownika
slawkomuzykant1980
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: bydgoszczanin » 27 sty 2009, 21:29

Ja osobiście posiadam większość winyli Budki i powiem szczerze, że ta płyta chyba lepiej się udała R. Czystawowi niż Za ostatni grosz. Ma bardziej poetycki klimat i jakby słońca było w nim więcej :-)
Tylko czasem jakiś jeździec miękko z konia zsunie się ugodzony....
bydgoszczanin
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: Karolek1203 » 08 kwie 2009, 07:17

Ona przyszła prosto z chmur to dobry poprzednik Za ostatni grosz. Super utwory jak np. Słońca jakby mniej samo Ona przyszła jest dobre no i Archipelag i ta Planeta smoka :) super
Karolek1203
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: slawkomuzykant1980 » 05 maja 2009, 21:16

Lepszy, bogatszy niż "Za ostatni grosz"
Awatar użytkownika
slawkomuzykant1980
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: Włodi » 11 lut 2010, 10:57

Najlepsza płyta Budki z Romualdem Czystawem na wokalu, choć "Za ostatni grosz" też jest super :) Wszystkie utwory są genialne, zwłaszcza "Tyle z tego masz", którego oryginalna wersja jest lepsza od tej z "Było" :wink:
Włodi
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: Archipelag » 09 sty 2012, 15:36

Razem z "Przechodniem byłem między wami..." mój ulubiony album Budki. W ogóle uważam, że Romuald był świetny, "Za ostatni grosz" też jest świetne, tylko na inny sposób. Nieco wręcz skatowałem ten album, słuchając go dużo razy.

Cenię w nim różnorodność, bajkowy klimat, teksty i brzmienie. Same utwory tutaj wymiatają, "Sekret", "Planeta smoka". A utwór tytułowy to mój osobisty numer 1 Budki Suflera. Prześcignął nawet "Cień wielkiej góry". Ten utwór ma w sobie coś, że generalnie cały czas mogę go słuchać, nie nudzi mi się i mam ciary, ubóstwiam, m.in. moment, gdy wschodzi perkusja.
W każdym z utworów jest moment, w którym mam ciarki, w "Motyw z Jasnorzewskiej", gdy wschodzi żeński wokal, boski moment.
I moja ulubiona okładka :P
Archipelag
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: Sufler znad Wisły » 18 maja 2012, 19:36

Od tej płyty zaczęło się moje słuchanie Budki na poważnie. Ten początek, jakby nadchodząca burza, grzmoty, buczenie i śpiew Romka- ciary po plecach latały. Łzę z oka wyciskało "Słońca jakby mniej"...a przecież to miało się inaczej skończyć. Porywał skocznym rytmem "Sekret". "Planeta smoka" opowiadała fascynująca historię smoka zerwanego z uwięzi. Tej płyty ja nie słuchałem...Ta płyta do mnie mówiła. Żadnej innej płyty Budki nie przeżywałem tak jak tej.
Bum tra tra Sumatra a w Angorze jeszcze gorzej ..to ja!
Awatar użytkownika
Sufler znad Wisły
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: Maciek » 05 lip 2012, 14:18

Bardzo lubię :).To taka płyta przejściowa między rockiem symfonicznym a zwykłymi rockowymi piosenkami jakie zostały zaprezentowane na groszu bo można tu usłyszeć i jedno i drugie.Świetne brzmienia klawiszy, ostatnie teksty Sikorskiego przed przerwą.
Planeta Smoka, Archipelag czy Motyw z Jasnorzewskiej to wspaniałe utwory, pierwsze dwe nawet trochę monetami z pink floyd mi się kojarzą
Awatar użytkownika
Maciek
Stały bywalec
Stały bywalec

Wróć do Płyty