Welcome! Anonymous

A może box?

Mimo, że o płytach już napisaliście dużo, to proponuje dyskusje. Wierzę, że ta kategoria będzie bić rekordy oglądalności ;))

Postautor: Sufler znad Wisły » 06 lis 2010, 14:20

Tak! Ja kupiłem i rzeczywiście wrażenie robi niesamowite. Jeśli chodzi o zdjęcia to chętnie udostępnie. Proszę tylko o maila na bart6@poczta.onet.pl
Awatar użytkownika
Sufler znad Wisły
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: Sufler znad Wisły » 08 lis 2010, 18:41

Dla niecierpliwych- od jak wygląda ten box. Zacznijmy od początku. Zjawia się u nas kurier z kwadratową paczką. Radość niesamowita i chęć aby jak najszybciej dobrać się do środka. Zdejmujemy folię i jest... Panie , Panowie oto ON...mr. Box. Wymiary dość pokaźne jak na takie wydawnicwo 30 na 28 cm. Na froncie duże zdęcie zespołu a na odwrocie spis płyt. Zdejmujemy wieko które nakładane jest jak w przypadku bombonierki. Ukazuje się duża(!!!) książeczka o wymiarach pudełka. W książce zdjęcie każdej z płyt, skład jaki na niej zagrał, track lista i po dwa teksty utworów. Szkoda tylko że nie ma fotek zespołu ale nic tam. Cudo. Idziemy jednak do sedna sprawy. Pod ową książeczką znajdujemy 4 boksy a w każdym po pięć płyt. Boksy te swoją formą przypominają te wydawane przez Metal Mind czyli na kształt otwieranej szkatuły. Każda z płyt rzecz jasna jest wydana w gustownym digipacku rozkładanym "na dwa". Propo ich grafiki i remasteringu to nie wiem co powiedzieć bo się na tym nie znam ale myślę że wszystko jest OK. Tył ONA PRZYSZŁA... wygląda podobnie do wersji w pudełku plastikowym. Litery nie zostały powiększone ale przynajmniej nie giną gdzieś w grzbiecie pudełka i nie trzeba nim obracać aby odczytać tytuły utworów. Płytki wydane starannie- brak zagiętych okładek i pękniętych ząbków w digipackach. Jedyne moje zastrzeżenie: po jakiego wała ktoś wrzucił tu album BYŁO skoro bez trudu można go dostać osobno albo z LEKSYKONEM. Spokojnie jego miejsce mogło by zająć NA BRZEGU ŚWIATŁA. Wiem, wiem- on też został wydany w LEKSYKONIE ale tu byśmy go mieli w oryginalnej okładce. To prawda że takiego wydawnictwa u nas jeszcze nie było a przynajmniej w takiej formie. Ktoś włożył w to trochę serca i co...okazało się że jednak można- nie boli. Cena raczej też przystępna. Naprawdę jest się z czego cieszyć że NARESZCIE są reedycje płyt Budki. Świetny prezent od zespołu. Świetny również dla kogoś (pod choinkę, na urodziny). Polecam!!! To trzeba mieć!!! :D
Awatar użytkownika
Sufler znad Wisły
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: amidala3 » 07 gru 2010, 18:35

W dniu dzisiejszym też odebrałam swoje zamówienie trochę spóźnione, bo miało dojść w "Mikołajki". BOX jest niesamowity, robi duże wrażenie. Zabieram się właśnie za przesłuchanie płyt, których jeszcze w swoich zbiorach nie miałam. Box polecam wszystkim Fanom, mówię Wam ogromna frajda. :D
Awatar użytkownika
amidala3
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: Krzychu » 14 gru 2010, 13:53

Do mnie kurier przyszedł dziś (darmowa dostawa kurierem? Lubię.) Sufler znad Wisły ładnie opisał, jak to wszystko wygląda :)

Aż chciałem krzyknąć WOW, gdy otworzyłem boxa. Wszystko super wydane, książeczki bardzo ładne. Jedyne zastrzeżenie to słaba jakość nadruku na płycie w kilku/jednym przypadku (konkretnie chodzi mi o Zawsze czegoś brak).

Bardzo podobają mi się okładki setów - świetny pomysł, płytki nie walają się po boxie. Jakość wydania naprawdę 10/10, cena również przystępna, gdy popatrzeć na to, co dostajemy.

Bonusowo podpis na fakturze to autograf Tomka Zeliszewskiego 8)

Ogólnie co chwilę sobie oglądam zestaw i przeglądam książęczkę, tak to wszystko super wygląda. Myślę, że obowiązkowy zakup dla fana BS.

Pozdrawiam.
"Ten mój rocznik jest jak wino - coraz lepszy smak,
Dźwięki, które we mnie płyną, lata rzeźbił czas."

Budka Suflera jakiej nie znacie - na moim blogu
Awatar użytkownika
Krzychu
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: Sufler znad Wisły » 14 gru 2010, 20:29

No chyba nie mówisz o fakturze za ten box!?!?
Awatar użytkownika
Sufler znad Wisły
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: Krzychu » 15 gru 2010, 16:01

Dokładniej o tej.
Dla pewności porównałem z autografem Tomka który mam na płycie Zawsze Czegoś Brak i to jest zdecydowanie jego podpis :)

Awatar użytkownika
Krzychu
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: Sufler znad Wisły » 17 gru 2010, 20:21

O jasna cholera!!!!! A ja swoją do kosza wywaliłem :shock: :shock: :shock:
Awatar użytkownika
Sufler znad Wisły
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: Krzychu » 20 gru 2010, 16:54

Sufler ma rację (pisął do mnie na PM) - z 1 częścią Carnegie Hall jest coś nie tak.

Po 1: przynajmniej mój komputer źle rozpoznaje tytuły utworów nagranych na płycie.

Po 2 (i ważniejsze): na ostatniej piosence (Jest taki samotny dom) zaczyna przeskakiwać i ogólnie dźwięk się pie... .

Ktoś tak jeszcze ma oprócz nas dwóch?

Awatar użytkownika
Krzychu
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: Sufler znad Wisły » 20 gru 2010, 19:45

I czy dotyczy to tylko boxu czy pojedyńcza płyta z Empiku również ma takie dziadowskie zakończenie. PS: zapomniałem wspomnieć że ktoś majstrował przy kolejności utworów na tej koncertówce!!! :evil: :evil:
Awatar użytkownika
Sufler znad Wisły
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: Keterwo » 21 gru 2010, 19:42

No box miałem okazję zobaczyć i muszę przyznać, że pod względem graficznym wypadł o wiele lepiej. Ale nie wszędzie. Po cholerę na niektórych okładkach są te ramki (np. Noc, Giganci, Mokre Oczy), skoro można było po prostu je przyciąć? No i mimo tego na niektórych okładkach widać efekty skanowania... ECH.

No i co do Carneige Hall... myślałem, że problem remasteringu skończyły się na jakości dźwięku. Niestety, oszczędzanie przynosi takie skutki.
Awatar użytkownika
Keterwo
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: Sufler znad Wisły » 21 gru 2010, 19:51

Masz rację- coś za coś. Ale grunt że w końcu ukazały się budkowe reedycje i z tego trzeba się cieszyć...poza tym święta idą więc po co pierdołami sobie głowę zawracać. Najlepszego!!! :D :D :D
Awatar użytkownika
Sufler znad Wisły
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: Keterwo » 21 gru 2010, 19:56

A najlepszego wzajemnie. :)
Awatar użytkownika
Keterwo
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: giewus » 21 sty 2011, 14:32

Witam - jak się prezentuje box od strony audio;-), tzn czy są to nowe remastery czy pozostawiono jakość wydań z lat 90tych?
giewus
Nowy
Nowy

Postautor: Keterwo » 29 sty 2011, 23:37

Witaj :)

Trudno tu powiedzieć. Na ucho to są to niestety pogłośnione zgrania z wydań z lat 90. Na dodatek są błędy na płytach "Giganci Tańczą" (słychać trzaski, czasami poszczególne kanały nie grają) oraz "Live at Carneige Hall" (patrz wyżej). Z tej strony - żadna rewelacja.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Keterwo
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: consvmer » 30 sty 2011, 11:42

Dodatkowo płytka "Akustycznie" wygląda na zrobioną z jakiegoś stratnego formatu (pasmo równo obcięte na ok. 20 kHz) - starszego wydania mam co prawda tylko kopię, ale tam wykres pasma jest jak najbardziej prawidłowy.
consvmer
Nowy
Nowy

BOX 20 CD na zbyciu

Postautor: jarecki » 14 cze 2011, 20:41

Witam,

Jestem w posiadaniu nowego, zafoliowanego boxu 20 CD budki "Collection". Chętnie odstąpię ten nie do końca trafiony prezent w ręce kogoś kto go doceni. Zainteresowanych proszę o kontakt na jpawl@gd.onet.pl.

Pozdrawiam.

Jarek
jarecki
Nowy
Nowy

Poprzednia

Wróć do Płyty