Welcome! Anonymous

Czas Czekania Czas Olśnienia

Mimo, że o płytach już napisaliście dużo, to proponuje dyskusje. Wierzę, że ta kategoria będzie bić rekordy oglądalności ;))

Postautor: Paweł » 29 maja 2010, 21:02

Nie wiem jeszcze jak poruszać się po tej stronie, bo jestem tu pierwszy raz. Chcę tylko napisać, że Budka Suflera nie ma moim zdaniem jako takiej najlepszej płyty, bo takich jest kilka - na pewno cztery pierwsze wliczając w to Na Brzegu Światła, zaś moją absolutnie ulubioną jest Czas Czekania-Czas Olśnienia, a utwór tytułowy to mój absolutnie ulubiony ich utwór od 1984 roku niezmiennie. Między innymi z tego powodu nie mogę przełknąć tego, co Budka robi począwszy od Nic Nie Boli Tak Jak Życie.
Paweł
Nowy
Nowy

Postautor: LORD MALAK » 01 cze 2010, 16:18

Witam Ciebie serdecznie Paweł.W zasadzie to można powiedzieć,że od Nic nie boli tak jak życie Budka nie robi nic.Ja uważam ,że z ostatniego okresu godną uwagi płytą jest ;Jest i Było,natomiast ostatnia książeczka to lepienie nut,chociaż i tak na tle współczesnej muzyki polskiej tragicznie nie jest.Kupiłem ostatnio płytę Markowski i Sygitowicz i podobnie nie powala z nóg delikatnie mówiąc.Najciekawszym wydawnictwem ,które słyszałem oprócz nowego Felicjana-była płyta Żródło-kuwery w wykonaniu Marka Piekarczyka-są tam wspaniałe teksty-piękne riffy-a nie puszczanie oka do słuchaczy typu no to się musi spodobać-przecież nas grali w RMF.Nie żegnam się bo taki mam zwyczaj.
LORD MALAK
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: Paweł » 04 cze 2010, 20:23

Pojedyncze utwory na "Mokrych Oczach" to jest jakiś zryw starej dobrej Budki (Gdy rozum śpi, To jest mgnienie, Miejsce na miłość) a "Jest" to dobre chęci i chwiejna forma, tak naprawdę to wrażenie robią tylko Taniec cieni, Spóźniamy się i Ballada populistyczna. Co z tego, że zagrana w Ameryce z Amerykanami, jak pomysły wątłe. Zresztą to kuźnia pieniędzy. Markowski to pies na pieniądze już od czasu reaktywacji Perfectu w latach 90-tych, dla Sygitowicza to jakaś okazja na chapnięcie grubszej kaski, bo mu się nie przelewa i ja go rozumiem, ale płyta faktycznie pod publiczkę i bez cienia weny. Piekarczyka i Felka nie słyszałem, ale mnie zachęciłeś. Pozdrawiam Cię i nie żegnam się. :D
Paweł
Nowy
Nowy

Postautor: Sufler znad Wisły » 08 lis 2010, 18:57

Witam Panowie! Szczerze mówiąc najbardziej do gustu przypadają mi te pierwsze płyty Suflerów. I do końca byłem o tym przekonany. Kiedy kumpel pożyczył (a właściwie wcisnął) mi ostatnie ich krążki mówiąc
-spróbuj to na prawdę nie złe!
No i wpadłem. Rzeczywiście Budka nie ma jednej dobrej płyty. Ich muzyka to prawdziwy wachlarz muzycznych barw. Posłuchałem, oceniłem, spodobało się i ... kupiłem najnowszy box :lol:
Awatar użytkownika
Sufler znad Wisły
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: Edyta » 23 lis 2012, 13:00

Witam! Od kilku dni mam takie Marzenie, żeby zdobyć (nie wiem jak i nie wiem skąd) jakąś wersję live utworu "Czas Czekania, Czas Olśnienia"... zakładając oczywiście, że "Budka Suflera" kiedykolwiek wykonywała go na żywo ! Przepraszam, ale nie mam aż takiej wiedzy w tym temacie. Uwielbiam ten utwór i każda jego wersja oraz każde jego wykonanie jest dla mnie cenne... Ktoś pomoże? Z góry Dziękuję za wszelkie informacje i Serdecznie Pozdrawiam :)
"I want to plant a star in the sky.
One you can find at the end of the night"... Rory Gallagher

http://i.pinger.pl/pgr117/1741b43a002c0 ... gher+1.jpg
Awatar użytkownika
Edyta
Stały bywalec
Stały bywalec

Re: Czas Czekania Czas Olśnienia

Postautor: kawar » 23 lis 2012, 18:01

Też kiedyś bardzo chciałem to usłyszeć na koncercie, ale zdaje się że, przynajmniej od 1994, na żywo tego nie było. Nieśmiało czekałem na to na koncercie 35-lecia, ale też brak. Ale przyłączam się do prośby :-)
jak jeszcze na stronie były wspominki p. Janiszewskiego o Budce, to chyba wspominał, że wciąż miał nagrany ten utwór z Felicjanem Andrzejczakiem i z innym tekstem. Też byłoby ciekawe usłyszeć (o ile wciąż ta taśma istnieje).
kawar
Czasem tu pisuje
Czasem tu pisuje

Wróć do Płyty