Welcome! Anonymous

Na brzegu światła

Mimo, że o płytach już napisaliście dużo, to proponuje dyskusje. Wierzę, że ta kategoria będzie bić rekordy oglądalności ;))

Czy podoba Ci sie album "Na brzegu światła"?

Tak
12
55%
Nie
10
45%

Liczba głosów : 22

Na brzegu światła

Postautor: Keterwo » 12 lut 2011, 11:28

Co sądzicie o płycie olimpijskiej?
Ja uważam, że pomimo iż teksty czasem pozostawiają wiele do życzenia, to jest to bardzo udana płyta. Pan Lipko tak skomponował muzykę, że wszystkiego bardzo przyjemnie się słucha - bardzo melodyjne utwory, z, nawet powiedziałbym, arabskim klimatem!
Wiem, ze wielu fanów uważa, że to nie jest Budka, że płyta ta nie powinna się liczyć do dyskografii. Ja uważam, że jest to błąd. Pomimo tego, iż płyta ma w pewnym sensie charakter propagandowy (!) to i tak jest ona ważna, gdyż zaśpiewał na niej po raz pierwszy Romuald Czystaw!
Pozdrawiam i zachęcam do dzielenia sie opiniami - zarówno pozytywnymi, jak i złymi. :D
Awatar użytkownika
Keterwo
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: Sufler znad Wisły » 14 lut 2011, 16:24

Sądzę o tym tyle że należy się fanom jak psu zupa! Wydać to wreszcie na CD a nie że jakiś koszmarek, że muzycy tej płyty nie lubią to najlepiej o niej zapomnieć w cholerę! O CO TO TO NIE drodzy Państwo! :D
Awatar użytkownika
Sufler znad Wisły
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: GD » 19 lis 2011, 18:50

Szkoda, że perkusja brzmi prawie jak uderzanie ołówkiem w stół... "Ona przyszła prosto z chmur" jest już zrealizowana dużo lepiej.
GD
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: Marko » 20 lis 2011, 09:50

Można czepiać się szczegółów, tak jak w przypadku każdej płyty, ale jako całość jest bardzo ciekawym albumem. "Na brzegu światła" z pewnością zasługuje na to, by zajmować pełnoprawne miejsce w dyskografii Budki. Zresztą jestem pewien, że u znakomitej większości fanów "starej" Budki, takie miejsce zajmuje i to bez względu na oficjane stanowiska.
Marko
Nowy
Nowy

Postautor: amidala3 » 20 lis 2011, 13:02

Jak dla mnie to najsłabszy krążek Budki :(
Awatar użytkownika
amidala3
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: jurek6413 » 20 gru 2011, 14:11

Myślę,że skoro zespół zdecydował się nagrać tę płytę,to nie powinien pomijać jej,czy wręcz się od niej odcinać.Ani tym bardziej się wstydzić,bo naprawdę nie ma czego.Muzycznie płyta brzmi b.dobrze.A teksty...no cóż,ja nie nazwałbym ich propagandowymi ale okolicznościowymi po prostu.A,ze Igrzyska były akurat w Moskwie...Słuchałem jej wiele razy,aż ją prawie zdarłem :D .Generalnie krążek oceniam bardzo pozytywnie-zwłaszcza gdy się go porówna do póżniejszych dokonań zespołu(mam na myśli okres po odejściu Ziółkowskiego i Borysewicza).Pozdrawiam wszystkich fanów dawnej Budki
jurek6413
Nowy
Nowy

Postautor: GD » 20 gru 2011, 23:41

jurek6413 pisze:A,ze Igrzyska były akurat w Moskwie...

Gdyby były gdzieś indziej, płyta nie powstałaby. Takie wtedy były czasy i taka Polska...
GD
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: Maciek » 03 sty 2012, 22:10

Muzycznie to jest bardzo dobra płyta,trochę spaczona przez teksty.Ciekaw jestem jakby nagrać ją jeszcze raz już z "normalnymi" tekstami i utworami o czymś.Sądzę że bardzo by zyskała :)
Awatar użytkownika
Maciek
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: RAGTIME » 04 sty 2012, 00:14

Według mnie to najgorsza płyta zespołu. zreszta o tej płycie nawet sam zespół nie wypowiada sie pochlebnie , była nagrywana w zwiazku z olimpiada w Moskwie.Starsi fani pamietaja tamte czasy , lepiej nie wspominac.
Dorzucam drew, bo ogień zgasł,
Ciągle burza trwa,
Nagle feria barw i mnóstwo świec,
Ktoś na skrzypcach gra........
Awatar użytkownika
RAGTIME
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Re: Na brzegu światła

Postautor: Sufler znad Wisły » 18 maja 2012, 19:08

Tyle, że ponoć Budka muzycznie najlepiej wywiązała sie z powierzonego zadania. Takie płyty nagrali także Skaldowie i Breakout a to longplay Budki był najwyżej ceniony z tego tryptyku. I jeszcze jedno: owe płyty tych dwóch wykonawców mimo, że stanowiły marginalne znaczenie w karierze dawno znalazły sie na srebrzystej blaszce a Budka nie!!! I co? Jak to wytłumaczyć? NIE BO NIE? Pewnie! Nie wydamy tego i co nam zrobicie? Kiedyś to już tu na forum powiedziałem: zespoły tworzą muzykę dla ludzi a nie do archiwum.
Bum tra tra Sumatra a w Angorze jeszcze gorzej ..to ja!
Awatar użytkownika
Sufler znad Wisły
Stały bywalec
Stały bywalec

Re: Na brzegu światła

Postautor: Archipelag » 23 sie 2012, 17:45

Wreszcie mi się udało to przesłuchać i pierwsze wrażenie jest jak najbardziej pozytywne. Nie uważam, żeby teksty były aż takie złe, a muzyka to już w ogóle jest bardzo fajna. Jednak jest dość wyraźny spadek po "Przechodniem byłem między wami..." jeśli chodzi o produkcję i utwory też. Prawdę powiedziawszy ten album brzmi dla mnie jak uboższa wersja "Ona przyszła prosto z chmur", bo w sumie klimat i aranżacje są dosyć podobne. Też takie bajkowe klimaty. Ale nigdy w życiu nie nazwałbym tego albumu słabym, nie mógł być słaby zważywszy na to, że to w tym okresie wychodziły ich najlepsze albumy i Romuald Czystaw tutaj śpiewa, a on chyba jest moim ulubionym wokalistą Suflerów. Mam nadzieję, że z kolejnymi przesłuchaniami będzie mi się bardziej podobało, a nie na odwrót :P
Archipelag
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Wróć do Płyty