Welcome! Anonymous

Dziś właśnie mija mój 1 rok z Budką Suflera!!

Mimo, że o płytach już napisaliście dużo, to proponuje dyskusje. Wierzę, że ta kategoria będzie bić rekordy oglądalności ;))

Dziś właśnie mija mój 1 rok z Budką Suflera!!

Postautor: bulbacz » 13 gru 2011, 21:32

Cześć Wszystkim!!! :D

Dziś 13 Grudnia 2011 roku świętuje podwójnie :D

Są dziś moje 18-ste urodziny i.... mój 1-wszy rok z Budką Suflera.

Oczywiście nie będzie tu mowy o tym że ma już 18 lat itp.

Tylko mowa będzie o tym jak ten 1-wszy rok z Budką minął.

No to zaczynamy....

Wszystko zaczeło się 13 Grudnia 2010 roku w moje 17-ste urodziny coś we mnie wstąpiło i stwierdziłem że posłuchał bym sobie Budki Suflera przypominając sobie w tym czasie jak kiedyś w Radiu jak byłem mały słyszałem "Takie Tango", "Bal Wszystkich Świętych".

Tego samego dnia przegrzebałem internet (wybaczcie że pirace :D jak narazie brak funduszy na kupno płyt) i pierwsza płyta jaka mi wpadła w "ręce" :D była to "Cisza" puszczałem sobie po kawałeczku z każdego utworu i nagle zatrzymałem się na... "Młode Lwy". Odrazu uświadomiłem sobie że nigdy tego nie słyszałem a już mi wpadło w ucho. Posłuchałem kilka razy pod rząd zaczołem się wsłuchiwać w tekst stwierdziłem że coś on przekazuje wsłuchwiałem się dalej i stwerdziłem... Dlaczego to nie puszczano w radiu !? Przecież to dla mnie jest normalnie świetny utwór życiowy i taki rockowy mający "Lwi" pazur :D no ale cóż na stacje radiowe nie wpłyne a ważne że Budka Suflera coś tak świetnego Nagrała :D
Kolejna płyta która mi wpadła w "ręce" to "Nic Nie Boli Tak Jak Życie" sam tytuł płyty dał mi na myśl że na płycie też znajde utwór który coś będzie przekazywał. Znów przesłuchuje płyte po kawałeczku z każdego utworu i zatrzymałem się na.... "Przegrywać Czasem To Normalna Rzecz"
słucham raz, drugi, trzeci i stwierdzam że ten utwór jest bardzo życiowy bo.... Przegrywać czasem to..... Normala rzecz każdemu się zdażyło kiedyś przegrać... mecz, nie trafił szóstki w totka, można tak wymieniać bez końca. Mnie ten utwór wzrusza częcto jak idę na miasto wiczorem pochodzić sam gdy rozmyślam i go słucham ciężko jest mi nie płakać bo jak myśle jak słucham co się zdarzyło w tym roku w mojej rodzinie to naprawde nie mogę się powstrzymać od łez "... I czasem gdy zaboli cię nie wstydzić się swych własnych łez To także zwykła, to normalna rzecz..." :wink: bardzo cenię ten kawałek tekstu tego utworu.

Kolejna płyta to "Bal Wszystkich Świętych" tak w jak poprzednich posłuchałem po kawałku i z początku nic mnie nie zaciekawiło na tej płycie przesłuchałem całą i nie znalałem nic. Ale 2 miesiące później wpadłem na teledysk "Requiem Nad Ranem" gdyby nie teledysk to raczej bym omijał dość długo ale teledysk przyciagnął moją uwagę dzięki jego zabawności.... Dzieciaki grające w Pokera no i "Mały" Krzysztof Cugowski
sam utwór wpada w ucho i ten refren "...Na skraju nocy i u progu dnia
Kogut na dachu pieje W głowie się kreci dana dana da Gorączka znów szaleje..." poprostu super!

Przechodząc do kolejnej płyty jaką dorwałem jest nią 1974-1984 czyli "Helikopter"
Krótko o niej. Znalazłem na niej nieśmiertelne do dziś utwory takie jak "Sen o Dolinie", "Pieśń Niepokorna", "Jest Taki Samotny Dom", "Cień Wielkiej Góry".
Każdy z nich jest wyjątkowy często ich słucham na pewno każdemu kto je słyszał wpadły w ucho.

Nastepnie dopadłem "Cień Wielkiej Góry" z 1975 roku przesłuchałem ją i nic mi nie wpadło w ucho kompletnie. Ale zmieniło się to w momencie gdy słuchałem w radiu całego koncertu Cień Wielkiej Góry Live który się odbył w Studiu im. Agnieszki Osieckiej 12 listopada 2011 roku. Po tym koncercie wpadło mi w ucho "Samotny Nocą" oraz "Lubię Ten Stary Obraz" oczywiście nie obyło się bez oglądnięcia nagrania Video z tego Koncertu :D no i od tego momentu ciągle słucham "Samotny Nocą" i "Lubię Ten Stary Obraz".

Przechodzimy dalej....

Po płycie "Cień Wielkiej Góry" padła kolej na płytę "Best Of Budka Suflera & Urszula" kiedyś słuchałem Urszuli jak byłem mały często w radiu słyszałem nagle trafiło na tą płytę przesluchałem i jak trafiłem na "Dmuchawce, Latawce, Wiatr" to nie mogłem przestać słuchać to samo było z "Malinowy Król" i nagle wpadło mi w ucho coś czego nie słyszałem "Luz-Blues, w Niebie Same Dziury" i też często tego utworu słucham.

"...Ratujmy co się da Obróćmy jeszcze raz Kalejdoskop..." przypuszczam że nie ma tu osoby która by nie znała tego refrenu a jeśli ci w głowie ćoś świata a nie możesz sobie przypomnieć jest to utwór "Ratujmy Co Się Da!!" z płyty o takim samym tytule. Bardzo fajny utwór dla mnie w sam raz jak jeżdze na rowerze dodaje mi sił :D Także wpadło mi w ucho "Jestem Stąd", "Obraz Bez Ram" i "To Nie Tak Miało Być" te dwa ostatnie utwory są bardzo fajne ze względu na spokojne brzmienie :D

Budka Suflera akustycznie !? Czemu nie ! "Akustycznie" to płyta która ma bardzo przyjemne brzmienie "Ratujmy Co Się Da!!", "Cisza Jak Ta", "Jest Taki Samotny Dom", "Memu Miastu Na Dowidzenia", "Nowa Wieża Babel", "Martwe Morze" to są utwory które w wersji akustycznej są supeeerrr! Całkiem inne brzmienie aż przyjemnie się słucha oczywiście oryginalne wykonania też !

Płyta "Giganci Tanczą" tytuł tej płyty troche mnie zniechęcał ale postanowiłem ją przesłuchać i wpadłem na utwory "W Niewielu Słowach" oraz "Moja Alabama" bardzo przyjemnie się ich słucha.

Na kolejnej płycie "Czas Czekania - Czas Olśnienia" usłyszałem "Cały Mój Zgiełk" także przyjemny utwór.

Nie wymieniłem tu wszstkiego bo nie wyrobił bym się w czasie xD

Podsumowywując:

Budka Suflera od kąd ja zacząłem słuchac czyli od 13 grudnia 2010 roku

z dnia na dzień z tygodnia na tydzień z miesiąca na miesiąc zaskakiwała mnie ciągle co chwila poznawałem ich ciągłą twórczość.
Zespół ma już 38 lat ja tylko 18-ście słucham ich dopiero rok i mogę powiedzieć że są naprawde Świetni mam wielu kolegów i uwierzcie mi żaden nie słucha Budki Suflera gdy pytają się mnie czego słucham a ja im normalnie odpowiadam że słucham Budke Suflera oni na to odpowiadają jak to młodzież "żal.pl", "lol" lub wybuchają smiechem. Zaś jak ja się ich pytam to lepiej nie wypisywać (oczywiście nie naśmiewam się z tego co słuchają bo każdy słucha to co lubi ale oni tak nie potrafią pomyśleć ) ale przeważnie Hip-Hop, Rap, Metal, owszem kiedyś słuchałem Hip-Hopu czy Techno ale w zeszłe urodziny to się diametralnie zmieniło i Tak Pozostanie jak jest. Gdziekolwiek jestem, gdziekolwiek idę, gdziekolwiek jadę słucham Budki Suflera (monotoność? nie sądze).

Co do samego Krzysztofa Cugowskiego ma świetny głos który działa jak magnes potrafi przyciągnąć i to dosłownie.

No jeszcze kilka zdań.

Szkoda że nie mogłem do tej pory być na żadnym koncercie mam nadzieje że się to zmieni w najbliższym czasie. Oczywiście nadal mam w planach kupić kilka płyt Budki bo naprawde nie wypada być Fanem jeżeli się nie posiada oryginału żadej z ich płyt czekam tylko na jakieś luźne fundusze.

Budka Suflera Connecting People. :D

Chcę Wam Wszystkim Podziękować za to że jako Fani jesteście tacy Wspaniali :D

Pozdrawiam

bulbacz
"...Przegrywać czasem to normalna rzecz
Upadać nisko by się wyżej wznieść
I czasem gdy zaboli cię nie wstydzić się swych własnych łez
To także zwykła, to normalna rzecz..."
skarby: Cisza Nic nie boli Akustycznie
-Młody Lew-
Gadu-Gadu: 11720905
Awatar użytkownika
bulbacz
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: Carenza » 13 gru 2011, 22:54

Jakby był przycisk "Lubię to!" to bym klinkęła :wink:
Ładne podsumowanie
".. największa rzecz, swego strachu mur obalić .. "
Awatar użytkownika
Carenza
Stały bywalec
Stały bywalec

... 1 rok z Budką Suflera :)

Postautor: Edyta » 14 gru 2011, 00:09

Cześć Bulbacz ! Wszystkiego Najlepszego... również z Budką Suflera :) Z nimi to tak już jest, że jak się już pozna Ich Muzykę, to zostaje z człowiekiem na dłuuugie lata. Wiem, co mówię ;) Również podoba mi się Twoja historia - z roku na rok pewnie będzie dłuższa ... i bardzo dobrze !!! Pozdrawiam serdecznie 8)
"I want to plant a star in the sky.
One you can find at the end of the night"... Rory Gallagher

http://i.pinger.pl/pgr117/1741b43a002c0 ... gher+1.jpg
Awatar użytkownika
Edyta
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: Sufler znad Wisły » 14 gru 2011, 17:04

Najlepsze życzenia z okazji urodzinek!!! :D Bardzo fajnie to opisałeś. Z prawdziwą przyjemnością się to czyta :D
Bum tra tra Sumatra a w Angorze jeszcze gorzej ..to ja!
Awatar użytkownika
Sufler znad Wisły
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: bulbacz » 14 gru 2011, 17:15

Dziękuje Wam za życzenia :D i cieszę się że się podoba :D
-Młody Lew-
Awatar użytkownika
bulbacz
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: amidala3 » 14 gru 2011, 17:27

Życzę dalszych niezapomnianych wrażeń z muzyką BS :D
Awatar użytkownika
amidala3
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: Albert » 14 gru 2011, 19:19

życzę ci również dużo zdrowia , szczęścia z okazji urodzin , oraz jak najwięcej budki suflera w życiu , oraz co najważniejsze obecność wreszcie na żywym koncercie :)
Awatar użytkownika
Albert
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: piotr 5150 » 14 gru 2011, 21:19

Jeżeli dobrze policzyłem jesteś równolatkiem płyty Cisza. :D
I od niej zacząłeś poznawanie dyskografii Budki. Fajnie się złożyło.
Najlepsze życzenia kolejnych muzycznych odkryć na płytach lublinian. Ciszy oryginalnej i obecności na koncertach. Oraz wszelkiej pomyślności.
Pozdrawiam
Ps. Być może dla Twoich znajomych muzyka nie jest po prostu ważna i dlatego tak reagują. Może znajdą jakiegoś wykonawcę, który będzie dla nich tak istotny jak dla Ciebie budka.
piotr 5150
Czasem tu pisuje
Czasem tu pisuje

Postautor: bulbacz » 14 gru 2011, 21:35

No widzę nawet spore zainteresowanie moją historią :D Cieszę się ogromnie

Poraz kolejny Dzięki Wam za życzenia :D
no tak cisza jest z 1993 roku (hm?? czyżby trzeci powód do świętowania?? :D nie no nie będe przesadzał :) )

No może kiedyś moi koledzy znajdą tak jak ja jeden zespół któremu będą wierni :D

No i oczywiście za rok możecie się spodziewać kolejnej części bo napewno przez ten kolejny rok Budka Suflera na pewno mnie jeszcze zaskoczy czymś czego nie odkryłem do wczoraj :D
-Młody Lew-
Awatar użytkownika
bulbacz
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: Sufler znad Wisły » 15 gru 2011, 16:51

Proszę proszę! Nareszcie się ujawniłeś Bulbacz :D :D :D
Awatar użytkownika
Sufler znad Wisły
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: bulbacz » 15 gru 2011, 17:41

no jakoś głupio było mi nie mieć zdjęcia na forum więc wstawiłem :D
-Młody Lew-
Awatar użytkownika
bulbacz
Stały bywalec
Stały bywalec

:)

Postautor: Edyta » 16 gru 2011, 10:57

Witam ! Miło Cię "Bulbaczu" zobaczyć :) Mnie się w ogóle podoba pomysł dołączania zdjęć do profili... I wydaje mi się, że gdy człowiek widzi z kim rozmawia, to taka komunikacja staje się bardziej przyjazna :) To oczywiście, nie jest warunek konieczny, bo wiadomo, że najbardziej liczy się jaki kto z nas jest w środku, ale tak już jest, że człowiek (moim zdaniem) woli wi(e)dzieć... ;) Pozdrawiam serdecznie 8)

Awatar użytkownika
Edyta
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: Sufler znad Wisły » 16 gru 2011, 17:29

Racja racja! Do tej pory też jakieś dziwne osoby pojawiały się w moim zdjęciu profilowym. Ale postanowiłem choć połowicznie odsłonić oblicze swojej osoby. :D
Awatar użytkownika
Sufler znad Wisły
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: bulbacz » 16 gru 2011, 17:48

Sufler znad Wisły no dobre i chociaż połowiczne :D
-Młody Lew-
Awatar użytkownika
bulbacz
Stały bywalec
Stały bywalec

Re: Dziś właśnie mija mój 1 rok z Budką Suflera!!

Postautor: bulbacz » 13 gru 2012, 18:08

no dziś stuka 2 latka i NIC SIĘ NIE ZMIENIŁO to chyba dobrze co nie ? :D

Tylko coś nie mogą płyty kolejnej wydać :|
-Młody Lew-
Awatar użytkownika
bulbacz
Stały bywalec
Stały bywalec

... 2 latka i NIC SIĘ NIE ZMIENIŁO ;)

Postautor: Edyta » 15 gru 2012, 01:01

Brawo :) Tak trzymaj !!! A płyta... jeszcze trochę i będzie :)

"W dodatku zaczynamy się przygotowywać do płyty, którą chcemy wydać na nasze 40-lecie, czyli za półtora roku. Na pewno taki album powstanie i ciekawi jesteśmy, jak zostanie przyjęty. Nie będzie to bowiem płyta z zestawem współczesnych przebojów, tylko z muzyką nawiązującą do klimatu naszych pierwszych wydawnictw. Tak więc będzie to album na miarę roku 2014 – bowiem wtedy się pojawi – ale z muzyką rockową, z jakiej Budka Suflera słynęła w latach 70. Będzie to całkowicie nowy repertuar osadzony w naszych korzeniach i mający stanowić pewnego rodzaju klamrę muzyczną" - Krzysztof Cugowski (cytat z artykułu http://www.dziennik.com/publicystyka/ar ... -z-ameryka ) ...

To czekamy :) Pozdrawiam 8)

Awatar użytkownika
Edyta
Stały bywalec
Stały bywalec

Re: Dziś właśnie mija mój 1 rok z Budką Suflera!!

Postautor: bulbacz » 15 gru 2012, 20:24

uh... zatkało mnie :D 40-lecie będzie to SUPER!!!! tylko no jak by nie patrzeć zostało nam raptem kilka dni do końca świata xDDDD No ale jak widać Oni tak jak i ja w niego nie wierzą więc czekajmy na ten 2013 a potem już 2014 i płytę :D
-Młody Lew-
Awatar użytkownika
bulbacz
Stały bywalec
Stały bywalec

Wróć do Płyty