Welcome! Anonymous

Underground

Mimo, że o płytach już napisaliście dużo, to proponuje dyskusje. Wierzę, że ta kategoria będzie bić rekordy oglądalności ;))

Underground

Postautor: miszczu » 05 gru 2002, 22:05

A co właściwie sądzicie o tej płycie?!? Tak mało było mowy na ten temat...
Awatar użytkownika
miszczu
Strasznie wygadany
Strasznie wygadany

Postautor: rafaldrummer » 06 gru 2002, 02:14

Płytka jest świetna. Nie jest może rewelacyjna z oka krytyka, ale nie o poziom artystyczny na niej chodzi. Świetnie obrazuje początki twórczości zespołu, ma swój specyficzny, piwniczno-garażowo-undergroundowy charakter. Nuda dla przeciętnego Kowalskiego, skarb dla prawdziwego fana Budki (a nie dla takiego po 1997 r. :) ).
rafaldrummer
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: Polax » 13 sie 2003, 16:07

Tak jak to już zauważyliście, początkowa twórczość Budki mnie nie ciągnie... tutaj robię wyjątek... KOCHAM TĄ PŁYTĘ. Seryjnie - nie kłamię.
RANKING NAJLEPSZYCH GITARZYSTÓW (wg mnie)

1.) JIMI HENDRIX
2.) Steve Vai
3.) Eddie van Halen
4.) Joe Satriani
5.) Yngwie Malmsteen
Polax
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: Karolek1203 » 09 kwie 2009, 07:07

underground to zwykła płyta z utworami z pierwszych płyt budki i z utworami , które nigdy się nie ukazały na żadnej płycie
Karolek1203
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: rolusia » 02 cze 2009, 07:29

rafaldrummer pisze:Płytka jest świetna. Nie jest może rewelacyjna z oka krytyka, ale nie o poziom artystyczny na niej chodzi. Świetnie obrazuje początki twórczości zespołu, ma swój specyficzny, piwniczno-garażowo-undergroundowy charakter. Nuda dla przeciętnego Kowalskiego, skarb dla prawdziwego fana Budki (a nie dla takiego po 1997 r. :) ).

i ja się podpisuję pod powyższymi słowy !! właśnie niedawno ją nabyłam po kilku latach bezowocnych poszukiwań !
Pozdrawiam kochani:)( znaczy hmm...pozdrawia(MY).ja i mój młody.
Myśli wychodzą z cienia
Coś w człowieku się zmienia
I powracam z wyprawy na słoneczny ląd
Awatar użytkownika
rolusia
Czasem tu pisuje
Czasem tu pisuje

Re: Underground

Postautor: Archipelag » 05 sie 2012, 20:49

Fajnie się tego słucha, choć traktuję to jako ciekawostkę. Bardzo udana wersja "Lubię ten stary obraz". I parę utworów też mi mocno przypadły do gustu.
Archipelag
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Re: Underground

Postautor: Sufler znad Wisły » 12 sie 2012, 19:53

Generalnie zacząłem jej słuchać w złym ustawieniu. Jeśli biorę się za jakąś grupę i jej dyskografię robię to od deski do deski tak jak krążki były wydawane. Underground akurat została wydana między Ciszą a Nocą i od tych dwóch dzielą ja lata świetlne. Taki przeskok z 1993 do początków grupy podziałał na mnie jak za szybkie wydobycie nurka na powierzchnię. Przesłuchanie kilkakrotne zaczęło przynosić spodziewane efekty a zakup Antologii ukoronował starania o chęć zrozumienia, zagłębienia, wejścia w muzykę tej pierwszej Budki. Z dzisiejszej perspektywy patrzę na tą płytę nie tyle jak na rozliczenie z przeszłością ale zaznaczenie "patrzcie tak wyglądaliśmy, tak graliśmy a tak przedstawia się to dziś". Jest to płyta potrzebna...przynajmniej była potrzebna w 1994 roku kiedy nikomu o 10 płytowym boksie się nawet nie śniło i ten krążek był jedynym oficjalnym świadectwem wczesnych poczynań zespołu. Pozostaje fajnym przerywnikiem kiedy to przy słuchaniu wchodzimy z zespołem w lata 90-te, już powoli zbliża się niesłychany sukces, druga młodość ale jeszcze na chwilę przenosimy się do tej pierwszej prawdziwej kiedy prócz muzyki młode były także serca, gorące, bijące w szaleńczym tempie, spragnione jedynie muzyki.
Bum tra tra Sumatra a w Angorze jeszcze gorzej ..to ja!
Awatar użytkownika
Sufler znad Wisły
Stały bywalec
Stały bywalec

Wróć do Płyty