Welcome! Anonymous

Z CZYM KOJARZĄ CI SIĘ POSZCZEGÓLNE TEKSTY UTWORÓW BUDKI?

Adam Sikorski - Jest taki samotny dom, Andrzej Mogielnicki - Błękitna Arka, Tomek Zeliszewski - To jest mgnienie. Warto dyskutować...

Z CZYM KOJARZĄ CI SIĘ POSZCZEGÓLNE TEKSTY UTWORÓW BUDKI?

Postautor: Marek Sęk » 10 maja 2003, 10:42

A oto kilka moich skojarzeń.

JEST TAKI SAMOTNY DOM
Może troche to was zdziwi,ale ten tekst kojarzy mi sięz...PARAPSYCHOLOGIĄ!!! :? Otóż opisuje on doskonale to,co działo się na początku XX wieku w pewnej willii w Anglii.Budynek nazywał się ABBEY HOUSE.Jak nietrudno sie domyślic,pojawiały się tam często zjawy w stylu BIAŁEJ DAMY : darkman : .Jak ktoś nie wierzy,to może wsadzić nos do książki dr.K.P.N.Shukera :wink: Tajemnicze zjawiska na planecie Ziemia :roll: .

CIEN WIELKIEJ GÓRY
Mam dwa skojarzenia-pierwsze to politycy,którzy PNĄ SIĘ NA SZCZYT,żeby podnisić podatki :evil: i kupować sobie wille i limuzyny :evil: ;drugie-to wyczyny : wow : dokonywane przez RUTKOWSKĄ i innych alpinistów,których ONA nam zabrała :cry:
Marek Sęk

Postautor: dziczek » 10 maja 2003, 10:58

"Kiedy rozum śpi" kojarzy mi się z Tobą... :evil: : bang :
Gosia
Awatar użytkownika
dziczek
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: Marek Sęk » 10 maja 2003, 11:10

dziczek pisze:"Kiedy rozum śpi" kojarzy mi się z Tobą... :evil: : bang :

Zdążyłe zauważyć.To forum nie jest jednak stworzone po to,żeby pisać takie rzeczy pod czyimkolwiek adresem.
Marek Sęk

Postautor: dziczek » 10 maja 2003, 11:54

Przede wszystkim to forum nie jest stworzone do tego, żeby na nim śmiecić dziesiątkami bezsensownych postów, jak to masz w zwyczaju. I nie Ty bedziesz mi mówił co mogę tu pisać, a czego nie. Rzekłam.
Gosia
Awatar użytkownika
dziczek
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: Glutoplazma » 10 maja 2003, 12:51

dziczek pisze:Przede wszystkim to forum nie jest stworzone do tego, żeby na nim śmiecić dziesiątkami bezsensownych postów, jak to masz w zwyczaju

Oj, nie za ostro? :)
Te posty znowu nie są aż tak bezsensowne. Fakt, gosciu uparł się na byłych muzyków Budki, ale widocznie chce o tym jakoś pogadać.
Forum jest od tego, żeby dzielić się swoim zdaniem z innymi i widocznie Marek chce to robić w taki, a nie inny sposób.
I skoro jego posty są tak głupie, to przecież Wy możecie stwarzać lepsze, czyż nie?
Two roads diverged in a wood, and I—
I took the one less traveled by,
And that has made all the difference.
Awatar użytkownika
Glutoplazma
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: dziczek » 10 maja 2003, 13:15

Glutoplazma pisze:Oj, nie za ostro?

Bynajmniej. Akurat moja polemika z Markiem Sękiem należy do wyjątkowo kulturalnych. :twisted: Zresztą w czasach, gdy Sęk pisał swoje najgłupsze posty, Ty Glutku pewnie czytałeś streszczenia lektur i zakuwałeś angielskie słówka na maturę (co zresztą masz okazję wykorzystać teraz na forum :wink: ). Jesteś tu stosunkowo niedługo i największych wyczynów Sęka nie pamiętasz. A "dowody zbrodni" w postaci jego postów zostały usunięte. Ale wybaczam Ci powyższą wypowiedź ze względu na Twoją niewiedzę. :wink:
Ostatnio zmieniony 10 maja 2003, 13:22 przez dziczek, łącznie zmieniany 2 razy
Gosia
Awatar użytkownika
dziczek
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: Daniel » 10 maja 2003, 13:18

Tylko sprawdzam czy tu coś nie działa :twisted:
Pozdrawiam
Daniel

==================================
Internetowa księgarnia muzyczna | www.muzyczna24.pl | Najtańsze książki na rynku | Zakupy bez zakładania konta | Płatności kartą i e-przelewem
Awatar użytkownika
Daniel
Ojciec Dyktator
Ojciec Dyktator

Postautor: BarTh » 10 maja 2003, 14:30

"Szaro - szary film" - ten numer to kojarzy mi się z pewną niewiastą, a dokładnie ze znajomością z nią :twisted:

"Młode lwy" - tu mam dwie myśli. Jedna dotyczy samego tekstu jako takiego, tęsknoty za przszłością, a może raczej za młodością w przeszłości?
Jak słucham tego utworu to przypomina mi jak z kumplem byliśmy takimi "młodymi lwami". Byliśmy "niezniszczalni" :wink: , ale przyszło liceum i się wszystko zmieniło... Ale takie jest życie hehehe :P
Obrazek Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
BarTh
Zasłużony dla forum
Zasłużony dla forum

Postautor: Glutoplazma » 10 maja 2003, 15:32

Do wszystkiego co napisał(a) Dziczek:
Mimo, że jestem od niedawna, zdążyłem się zorientować co pisze Marek.
I tak, zgadzam się, że część jego postów jest słabych, pisanych na siłę, co nie oznacza, że wszystkie są takie.
Ten akurat moim zdaniem wcale nie jest słaby. Mógłby być tylko bardziej sprecyzowany(poza tym nie wiem, czy jednak już czegoś takiego nie było)
I tak nawiasem mówiąc..sama możesz pisać przecież posty, nikt Ci tego nie broni :) Natomiast jeśli jakiś wydaje Ci się głupi, to po co w ogole na niego odpisujesz? Wiesz, kłócić się i wykładać swoje awersję do jakiegoś użytkownika wcale nie trzeba na forum o muzyce.

ps. BarTh np. odpisał normalnie na post. Pochwalam takie zachowanie :)
Awatar użytkownika
Glutoplazma
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: Noktowizor » 10 maja 2003, 20:13

UWAGA, BĘDE KRZYCZAŁ :!: [jak ktoś chce posłuchać jak krzyczę to zapraszam do mojej klasy w momencie jak ktoś np. nie przyniosl kasy na wycieczke]

PROSZĘ MI Z ŁASKI SWOJEJ SKOŃCZYĆ UMORALNIAĆ SIĘ NAWZAJEM. OSTRZEGAM, ŻE WSZELKIE POSTY NIEZWIAZANE Z TEMATEM DYSKUSJI BĘDĘ NATYCHMIAST KASOWAŁ. DOTYCZY TO RÓWNIEŻ TEMATÓW UMIESZCZANYCH W NIEWŁAŚCIWYCH KATEGORIACH. AMEN.

Mam dość tracenia czasu na czytanie głupich przegadywanek. Weźcie swoje numery GG i dyskutujcie sobie tam do woli. Mam nadzieje, że Daniel nie będzie miał nic przeciwko mojemu wystąpieniu.

JESZCZE RAZ PROSZĘ - NIE SĘKUJCIE NA FORUM!!

Co do piosenek:
Szaro-szary film - kojarzy mi się z Litwą, Białorusią i 'płonącymi słońce wzgórzami' w Piwnicznej

Słowa i kamienie - kojarzy mi się z grą Kozacy. Jednym z elementów jakie potrzebne tam są do budowy miasta i armii.

Ratujmy co się da - moja ulubiona piosenka kojarzy mi się z diabelskimi młynami w Chorzowie i w Stuttgarcie.

Na razie tyle. Jak mi się przypomni coś to dopiszę.
Awatar użytkownika
Noktowizor
Moderator
Moderator

Postautor: Glutoplazma » 10 maja 2003, 20:21

Ależ Maciusiu zgadzam się z Tobą.
Amen.
Awatar użytkownika
Glutoplazma
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: dziczek » 10 maja 2003, 21:20

Maciek, spokojnie... trzy głebokie wdechy. Mam wrażenie, że ten Twój krzyk skierowany jest między innymi do mnie, i dlatego pozwolę sobie popełnić straszliwe przestępstwo (co mi za to grozi?) i odpowiedzieć nie na temat.

A więc: ile razy Ty pozwalałeś sobie na osobiste wycieczki pod adresem Sęka? Jak Ty go nazywałeś dzieciakiem, to nikt Ci wtedy nie mówił, że usunie Twojego posta, bo jest nie na temat. A teraz Ty Maćku zachowujesz się trochę jak kocioł przygarniający garnkowi w pewnym przysłowiu.
Ja w swoich postach w tym topicu nikogo nie obraziłam ani nie przekroczyłam granic kultury. Ba, nawet pierwsza moja odpowiedź była jak najbardziej na temat. Akurat to przyszło mi do głowy, i jakby kto inny był autorem tego tematu, odpisałabym tak samo. Jak widzisz, czasem dyskusja rozwija się w inną stronę niż zaproponowana przez autora.

A tak właściwie to się z Tobą zgadzam, a do prośby Twojej się przychylę. Tylko nie musisz pisać tego takim tonem. Nie jesteś jedynym moderatorem tego forum, bez którego katorżniczej pracy miejsce to ogarnie średniowieczna ciemnota, i wszyscy się będą zabijać, a przynajmniej obrzucać błotem. Z mojej strony EOT.

PS. Chyba często Twoi koledzy z klasy nie przynosza Ci pieniędzy za wycieczki, bo głos masz donośny. :twisted:
Gosia
Awatar użytkownika
dziczek
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: Lesiu » 10 maja 2003, 21:56

Dla mnie wszystkie tektsy o miłość kojarzą mi się z dziewcynami które znam :oops:

Może to banalne ale nic na to nie poradze
"Proletariusze wszystkich krajów łączcie się"
Karol Marks i Fryderyk Engels
Lesiu
Nowy
Nowy

Postautor: Noktowizor » 10 maja 2003, 23:30

Polecam wycieczkę do mojej klasy i pytanie skierowane do którejkolwiek osoby "Jak on się często wydziera?" :D Naprawdę niezły trening głosu.

Dziczku drogi - jak już pisałem wycieczki osobiste przyjmuje na GG. Dobrze, że przed chwilą wyjaśniliśmy sobie sprawę tego wątku. Zgodnie z tym co wyżej napisałem nie będę tutaj wywlekał prywatnych brudów. Post o rozumie był świetny :D Nie przypadło mi tylko do gustu to wasze umoralnienie się.

Jeżeli sie komuś nie podobają moje próby zaprowadzenia jako takiego porzadku to trudno. Chciałem po prostu, abyśmy wreszcie zrozumieli, że forum to forum, a nie śmietnik. Jest to problem każdego forum, każdej grupy dyskusyjnej. Myślałem, że chociaż u nas - na forum Budki Suflera - tak nie musi być. Miałem nadzieję na rzeczowe, konkretne i długie dyskusje.
Wszelkie posty jakie pisałem do Marka były bądz związane z tematem licznych jego dyskusji bądź też prośbami [przyznam, że czasami na pograniczu dobrych obyczajów i wulgaryzmu] o uporządkowanie swojej twórczości.
Moderatorem zostałem po wypadkach jakie zdarzały się na forum. Jakiś idiota wypisywał różne słowa na k... i ch.... Poprosiłem wtedy Wdaxa o umożliwienie mi pomocy przy moderowaniu forum. W przypadku Marka Sęka wydawało mi się słuszne interweniować. Podziwiam jego rozległą wiedze na temat przeszłych dokonań Budki. Chciałem tylko, aby prowadził mniej wątków, za to każdy 'do końca'.
Cóż, niestety widzę, że się pomyliłem. Zbyt pochopnie napisałem to co widać parę postów wyżej. Nie jestem jedynym moderatorem i nie ja tu stanowię prawo. Dlatego dziś wypisałem się z grupy 'Moderatorzy'. Nie zasługuję na tą zaszczytną funkcję, której nie potrafiłem uszanować.

PS To mój setny post na forum. Czasami zastanawiałem się jaki on będzie. Szkoda, że taki smutny :cry:
Awatar użytkownika
Noktowizor
Moderator
Moderator

Postautor: Daniel » 10 maja 2003, 23:50

:?
Zaczyna się robić dziwnie. Z forum robi się coś na kształt gabinetu rady ministrów. Ktoś przyjmuje stanowisko, ktoś składa dymysię.... Czy wszystko z wami ok :?:

Jako samodzielnie mianowany "premier" przyjmuję dymisję swojego ministra kultury i etyki :!: Teraz pewnie będę rozważał kogoś nowego na to miejsce. Może rozpiszę przetarg....
Pozdrawiam
Daniel

==================================
Internetowa księgarnia muzyczna | www.muzyczna24.pl | Najtańsze książki na rynku | Zakupy bez zakładania konta | Płatności kartą i e-przelewem
Awatar użytkownika
Daniel
Ojciec Dyktator
Ojciec Dyktator

Postautor: Marek Sęk » 12 maja 2003, 17:51

Maciek Galahad napisał:
PROSZĘ MI Z ŁASKI SWOJEJ SKOŃCZYĆ UMORALNIAĆ SIĘ NAWZAJEM. OSTRZEGAM, ŻE WSZELKIE POSTY NIEZWIAZANE Z TEMATEM DYSKUSJI BĘDĘ NATYCHMIAST KASOWAŁ. DOTYCZY TO RÓWNIEŻ TEMATÓW UMIESZCZANYCH W NIEWŁAŚCIWYCH KATEGORIACH. AMEN.
Mam dla was jedną radę-jeżeli nie podobają się komuś proponowane przeze mnie tematy,to niech najzwyczajniej w świecie
NIE OGLĄDA ICH.Odpowiadając na te SYFY tylko przyczyniacie się do powstawania bałaganu na tym forum(czego Daniel-jak wiadomo-bardzo nie lubi).Tyle odnośnie SYFÓW.
Glutoplazma na pewno nie pamięta tego,co ja robiłem najpierw w recenzjach,a potem na forum,na księdze gości kończąc.Dawniej zmorą Daniela były wykrzykniki,później-bajzel na forum i głupoty w księdze gości.To,że nie pamięta coniektórych z tych moich wyczynów należy mu wybaczyć.
Tak samo nie należy rozpamiętywać takich rzeczy i z ich powodu prawić komukolwiek wycinków typu KIEDY ROZUM ŚPI KOJARZY MI SIĘ Z TOBĄ...
Marek Sęk

Postautor: Artur » 13 maja 2003, 11:34

Takim chłamem to można się tylko do fanów zrazić,nie ma co...

Pierwsza sprawa: posiadasz płytę "Bal wszyskich świętych" ?
Druga sprawa: jeśli tak, to porównaj ją sobie z "Mokrymi Oczami"
No i trzecia: używasz epitetów, które nie dokońca są stosowne, tym bardziej, że dla nie których ta płyta jest bardzo dobra. "Pomyśl dwa razy nim coś powiesz".

Zastanowię się teraz, czy odpowiedzieć na twój post o tych tekstach. Chwilowo straciłem jednak na to ochotę.
Awatar użytkownika
Artur
Moderator
Moderator

Postautor: Artur » 13 maja 2003, 11:35

No i trzecia: używasz epitetów, które nie dokońca są stosowne, tym bardziej, że dla nie których ta płyta jest bardzo dobra. "Pomyśl dwa razy nim coś powiesz".

Zastanowię się teraz, czy odpowiedzieć na twój post o tych tekstach. Chwilowo straciłem jednak na to ochotę.
Awatar użytkownika
Artur
Moderator
Moderator

Postautor: Marek Sęk » 17 maja 2003, 09:00

Artur pisze:

Artur,ty chyba pomyliłeś tematy.Ty też dwa razy pomyśl,na jaki temat odpowiadasz,zanim coś napiszesz.Ja tutaj stworzyłem dyskusję o TEKSTACH,a nie o NAJWIĘKSZYM CHŁAMIE.Czasami coniektórzy "rozmówcy" trochę schodzą z tematu,ale ty trochę przesadziłeś.

Bal wszystkich świętych posiadam,jest to album po trzykroć lepszy od MOKRYCH OCZU.
P.S.
A dla mnie MOKRE OCZY zawsze bądą chłamem.
Marek Sęk

Panowie Gentelmani!

Postautor: Noktowizor » 17 maja 2003, 09:12

Marek - o gustach się nie dyskutuje. Ja np. lubię czasem posłuchać No i gra oraz Solo. Z tego co wiem Magister obu tych piosenek nie trawi. Nie jest to jednak powód do tego, żeby pisać o nich, że to chłam i dziadostwo. Dobrze, że każdy ma własne upodobania, bo inaczej świat byłby nudny.
Każdy ma prawo wyrażać własną opinię, ale nazywanie czegoś chłamem to przesada. Sam kiedyś użyłem fajnego epitetu na album Bal wszystkich świętych, ale to było dawno i nie prawda.
Czy w związku z tym, że we wczorajszym notowaniu moje ukochane Ratujmy co się da przegrało z taką (średnią moim zdaniem) piosenką jak Woskowe dusze mam ten drugi utwór nazywać chłamem?
Awatar użytkownika
Noktowizor
Moderator
Moderator

Re: Panowie Gentelmani!

Postautor: Marek Sęk » 17 maja 2003, 10:44

Maciek Galahad pisze:Marek - o gustach się nie dyskutuje. Ja np. lubię czasem posłuchać No i gra oraz Solo. Z tego co wiem Magister obu tych piosenek nie trawi. Nie jest to jednak powód do tego, żeby pisać o nich, że to chłam i dziadostwo. Dobrze, że każdy ma własne upodobania, bo inaczej świat byłby nudny.
Każdy ma prawo wyrażać własną opinię, ale nazywanie czegoś chłamem to przesada. Sam kiedyś użyłem fajnego epitetu na album Bal wszystkich świętych, ale to było dawno i nie prawda.
Czy w związku z tym, że we wczorajszym notowaniu moje ukochane Ratujmy co się da przegrało z taką (średnią moim zdaniem) piosenką jak Woskowe dusze mam ten drugi utwór nazywać chłamem?

Czy ja wiem,może Woskowe duszeto nie taki średni utwór...Faktem jest jednak,że MOKRE OCZY to dla mnie -jeśli już nie chłam-to kupa kitu.
Marek Sęk

Wróć do Teksty