Welcome! Anonymous

praca maturalna geneza/analiza utworów

Adam Sikorski - Jest taki samotny dom, Andrzej Mogielnicki - Błękitna Arka, Tomek Zeliszewski - To jest mgnienie. Warto dyskutować...

praca maturalna geneza/analiza utworów

Postautor: pasi » 27 kwie 2010, 17:49

witam drodzy użytkownicy. jest to mój pierwszy post na tym forum. chciałbym zwrócic sie do was z porśbą o pomoc. na temat pracy maturalnej z polskiego wybrałem analize tekstów budki. mój wybór to takie tango, cisza, V bieg i bal wszystkich swietych. prosiłbym o przytoczenie kilku uwag na temat genezy utworów lub inne informacje (czy tez wasze analizy) które pomogły by mi uporac sie z tematem. każda informacja będzie dla mnie bardzo cenna. będe wdzięczny jeżeli ktoś zeche poświecic kilka chwil. pozdrawiam serdecznie. pasi
pasi
Nowy
Nowy

Postautor: LORD MALAK » 28 kwie 2010, 14:01

Witam serdecznie.No ambitny zestaw,w/g mnie w dobie skrzyń 6 cio biegowych-V BIEG JEST PIOSENKĄ NIEAKTUALNĄ-TE PIOSENKI MOŻNA INTERPRETOWAĆ TYLKO w dwóch aspektach-na trzeżwo albo po pijaku,a V bieg radze zawsze na trzeżwo.Tyle dygresji dorzuć tam jeszcze No i gra. :)
LORD MALAK
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: ika » 28 kwie 2010, 19:44

LORD MALAK pisze:Witam serdecznie.No ambitny zestaw,w/g mnie w dobie skrzyń 6 cio biegowych-V BIEG JEST PIOSENKĄ NIEAKTUALNĄ-TE PIOSENKI MOŻNA INTERPRETOWAĆ TYLKO w dwóch aspektach-na trzeżwo albo po pijaku,a V bieg radze zawsze na trzeżwo.Tyle dygresji dorzuć tam jeszcze No i gra. :)

nie ma to jak zyczliwe powitanie nowego czlowieka na forum zainteresowanego (taka czy inna) tworczoscia Budki :?
Czy ty czujesz ten rytm...?

On pulsuje nam we krwi...
Awatar użytkownika
ika
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: LORD MALAK » 29 kwie 2010, 07:24

Witam sedecznie.To było powitanie.Proponuje maturzyście bardziej prosty do interpretacji zestaw Cień wielkiej góry,Noc nad Norwidem\jego serce spoczywa ponoć na Wawelu ,a pochowali go w zbiorowej mogile\.W obu utworach dominuje temat że tak powiem tego co nieuchronne i tego co nas zawsze spotka.Klamrą spinającą może być Cisza-interpretowana w wymiarze indywidualnym wewnętrznym człowieka z nałożonym odniesieniem społecznym.Zestaw prosty w interpretacji,ale niech kolega maturzysta oglądnie jeszcze taki film niemiecki Północna ściana bodajże -to da szersze spojrzenie-a koleżanka ika zamiast marudzić to prosze napisz swoje propozycje i uśmiechnij sie czasami :lol:
LORD MALAK
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: Martyna M » 30 kwie 2010, 18:11

a ja mam tylko jedno pytanie do kolegi maturzysty: dlaczego taki temat?
Twoja bibliografia zepewne jest uboga w opracowania bo watpie zeby ktos pisal opracowania do utworow Budki. Ja tez zdaje mature w tym roku, ale pomimo iz jestem fanka Budki od ponad 10lat nie wybralam ich utworow do pracy maturalnej (choc sie nad tym zastanawialam) bo wiedzialam ze nie bedzie latwo, a poza tym mam raczej scisly umysl.
Życzę Ci powodzenia, mam nadzieje ze dasz rade.
www.pomocdlaradka.le.pl - i Ty możesz pomóc mojemu bratu przekazując swój 1% podatku :)
Awatar użytkownika
Martyna M
Czasem tu pisuje
Czasem tu pisuje

Wróć do Teksty