Welcome! Anonymous

Brak połączenia

Adam Sikorski - Jest taki samotny dom, Andrzej Mogielnicki - Błękitna Arka, Tomek Zeliszewski - To jest mgnienie. Warto dyskutować...

Brak połączenia

Postautor: tommet2000 » 12 gru 2010, 19:47

Witam wszystkich serdecznie:D
Otóż jestem nowym użytkownikiem na tym forum i zwracam się do wszystkich osób mających szersze pojęcie na temat tekstów Budki Suflera o pomoc w związku z w.w. utworem. Czy ktoś wie o co dokładnie w nim chodzi??
tommet2000
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: Lechoo » 14 gru 2010, 22:17

Witam!

Piosenka "brak połączenia" wbrew pozorom nie jest narzekaniem na kiepskie usługi telefoniczne i nie jest wcale tak błaha i płytka jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Nie zgodzę się też, że jest kontynuacją "cybermanii" - jest o wiele głębsza ...

Brak połączenia - należy rozumieć jako brak zrozumienia między ludźmi lub brak czasu na spotkanie, na chwilę rozmowy ...

Spójrzmy:

"Brak połączenia
To nasz codzienny chleb
I nic nie zmienia
Wciąż doskonalsza sieć
Mimo tylu zmian
Wciąż rozmowy mam...
Raczej sam ze sobą
Sam na sam
(...)
Czy naprawdę o to szło (...) by oddzielnie żyć ?"

Jak widać utwór ten jest spojrzeniem z boku na dzisiejsze czasy - mamy coraz doskonalsze technologie, możemy skontaktować się ze sobą w mgnieniu oka będąc od siebie oddalonymi o setki mil - i paradoksalnie jesteśmy coraz dalej od siebie, żyjemy "wirtualnie" wpatrzeni w ekran monitora. W końcu rozmawiamy tak naprawdę sami ze sobą, nie mając czasu na spotkanie z drugim człowiekiem. Krzyczymy "Halo !", a nikt nie odpowiada - żyjemy samotnie w "globalnej wiosce" nowoczesności ...

Wszystko jest tak bliskie, a jednocześnie tak dalekie ...

Pozdrawiam!
www.koniczyny.pl
Awatar użytkownika
Lechoo
Czasem tu pisuje
Czasem tu pisuje

Postautor: Grommek » 15 gru 2010, 08:59

Muszę Ci bardzo podziękować, dzięki tobie poznałem sens tego wspaniałego utworu :lol:
Awatar użytkownika
Grommek
Czasem tu pisuje
Czasem tu pisuje

Postautor: Artur » 16 gru 2010, 21:54

Jak dla mnie jest to utwór opisujący samotność człowieka na Ziemi, który nie może odnaleźć kontaktu z rzeczywistością i wspólnego języka z innymi ludźmi, pomimo że ma ich na wyciągnięcie ręki. Jednocześnie jest tylko małym trybikiem w tej dużej machinie, pionkiem w grze, osobą pozbawioną siły przebicia, tkwiącą niejako na uboczu.
Awatar użytkownika
Artur
Moderator
Moderator

Postautor: tommet2000 » 17 gru 2010, 22:46

Dzięki wielkie. Teraz mi sie rozjaśniło, bo na pierwszy rzut oka tekst wyglądał niezrozumiale:)
tommet2000
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Wróć do Teksty