Welcome! Anonymous

Kolęda rozterek

Adam Sikorski - Jest taki samotny dom, Andrzej Mogielnicki - Błękitna Arka, Tomek Zeliszewski - To jest mgnienie. Warto dyskutować...

Kolęda rozterek

Postautor: michał zieńkowski » 25 wrz 2004, 22:39

Jest przesliczna,piosenka budki,jedna najlepsza dlugo by czabylo pisac aby ja zinterpretowac,zaczyna sie klawiszami tak bardziej czysto,potem bass i glos cuga,nakoncu perkusja i wielka solowka raduliego,jeden a zarazem najlepszy tekstow A.Sikorskiego,a jak wy ja interpretujecie?
Awatar użytkownika
michał zieńkowski
Renegat - konto czasowo zawieszone

Postautor: Matys » 26 wrz 2004, 09:07

Dla mnie ten utwór to ścisła czołówka dokonań Budki. Przede wszystkim głos Cuga, który w tym numerze pokazuje kto jest najlepszym wokalistą w Polsce. Także Lipko i Sikorski pokazali tu mistrzowską klasę.
Awatar użytkownika
Matys
Stały bywalec
Stały bywalec

ewidentnie chrześcijańskie źródło tekstu

Postautor: Grez » 06 kwie 2006, 16:29

Jeden z najpiękniejszych i najprawdziwszych tekstów Budki! miałem pare ładnych lat temu zapytać pana Janiszewskiego - telefonicznie przydybałem go w radiowej trójce :) , czy autor tesktu jest wierzący. Odpowiedział "wierzący w ludzi" ;) Skojarzenia z chrześcijaństwem są jednoznaczne, ja z kolei sobie kombinowałem: Lublin, KUL, dużo studentów o przekonaniach katolickich - jakaś wspólnota, stąd może jakies powiązania "budkowe" i wspomniana tematyka. Osobiscie bliska memu sercu ... bo życie osoby chcącej żyć po chrześcijańsku to rozterka i wybór "spróbuj z nimi", "lub "zostań w cieniu", itd...
Grez
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: terra » 15 kwie 2006, 18:20

To moja ulubiona piosenka z płyty "Cisza", piękny tekst, cudowna muzyka, wspaniałe wykonanie Krzysztofa. Przygnębia mnie ten utwór, ale ja to chyba lubię...

Po prostu klasyk
terra
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: PAXON » 26 kwie 2006, 22:13

To kwintesencja doskonałej płyty Cisza.
Jest przeszywająca i jednocześnie uspokajająca, ale mocna i zaraz potem jakby bezsilna.
Tekst wspaniały, ja osobiście nie personifikowałbym z katolicyzmem, a z kimś kto próbuje od niego odejść, bo nie może się w nim spełnić i znależć.
Muzyka przepyszna i gitarzyści, bas na początku, solo na końcu rewelacja.
Głos Cuga rozwala wszystkie szablony świata, a ja chciałbym zwrócić uwagę na perkusję, przecież Tomek tu robi wirtuozerię.
Pozdrawiam!
Zapłacili za ideę cenę cen, teraz strzegą jej i bez końca trwa ich marsz...
Awatar użytkownika
PAXON
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: elvis » 16 sie 2009, 22:02

genialny utwór. to moje pierwsze skojarzenie z tytułem "Kolęda rozterek". Instrumentalnie wprowadza w stan refleksji i jednocześnie swoistego ukojenia. Tekst przyznam szczerze, że przy pierwszym przesłuchaniu i przeanalizowaniu go pod moje ówczesne odczucia i wydarzenia w moim życiu wywołujący efekt tzw. "szklanych oczu". I na końcu wokal - lepszego sobie nie można wyobrazić.
Awatar użytkownika
elvis
Nowy
Nowy

Postautor: Włodi » 27 sie 2009, 13:00

Jeden z najpiękniejszych utworów Budki. Szkoda, że nie jest grany na koncertach :(
Włodi
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: miuzik » 19 sty 2010, 18:36

Wspaniały klimat utworu potęguje jeszcze przepiękny tekst. Jeden z najlepszych utworów Budki!!!
Czasem warto zacząć jeszcze raz
Drugą małą szansę sobie dać
Czasem warto zacząć jeszcze raz
Popróbować kochać to co masz...
Awatar użytkownika
miuzik
Czasem tu pisuje
Czasem tu pisuje

Postautor: neboo » 04 mar 2010, 13:37

terra pisze:T Przygnębia mnie ten utwór, ale ja to chyba lubię...

do tego "szklane oczy"

więcej nie trzeba mówić... CUDO...
"Noc to jest taki dzień,
który uczy nas spokoju nim odnajdzie snem"
neboo
Czasem tu pisuje
Czasem tu pisuje

Wróć do Teksty