Welcome! Anonymous

Stąd do gwiazd

Jeżeli masz jakiś lub chciałbyś mieć.

Stąd do gwiazd

Postautor: Magister » 02 gru 2013, 17:20

Budka Suflera w ostatnich dniach zaprezentowała nam najnowszy utwór "Stąd do gwiazd". Wszyscy mogliśmy się z nim m.in. zapoznać w programie TVP 2 "Pytanie na śniadanie". Singiel trafił również do rozgłośni radiowych i tam go trzeba wysłuchiwać lub wręcz zwrócić się do swoich lokalnych rozgłośni o zagranie na antenie ;)
"Stąd do gwiazd" i "Tylko dla orłów" to już 2 numery z przyszłorocznej nowej płyty, które poznaliśmy i trzeba przyznać że o poziom płyty chyba martwić się nie musimy. Oczywiście każdy z nas chciałby Budkę tak czy inaczej grającą jednak na pewno każdy coś dla siebie na płycie znajdzie.
"Stąd do gwiazd" wyróżnia się na pewno bardzo dobry refrenem. Wpada w ucho i miejmy nadzieję, że pociągnie cały utwór na szczyty list przebojów.
Co forumowicze sądzą o nowej piosence?
Awatar użytkownika
Magister
Moderator
Moderator

Re: Stąd do gwiazd

Postautor: Noktowizor » 02 gru 2013, 19:05

Audycja PnŚ w TVP2 to zawsze wesoła przygoda. Szkoda, że państwo prowadzący nie przygotowali sobie lepiej scenariusza wywiadu. Komicznie to potem wygląda jak próbują w jednym momencie przedstawić gości i zadać 4 pytania na raz.
Drugi singiel spodobał mi się bardziej niż pierwszy. Emocje rosną. O poziom płyt Budki chyba nigdy nie trzeba było się martwić. Na każdym albumie jakaś perełka się znalazła. Kiedyś była przyjemność kupowania całej zaległej dyskografii. Teraz miło jest przeżyć za każdym razem niespodziankę.
Ciekaw jestem czy wszystkie teksty na nową płytę napisał Andrzej Mogielnicki? Ja bym chętnie usłyszał również teksty innych twórców.

Za horyzontem!
M.
Awatar użytkownika
Noktowizor
Moderator
Moderator

Postautor: Darencki » 02 gru 2013, 19:56

witajcie
ja także uważam drugi singiel za lepszy niż pierwszy -- poziom wysoki , tekst bardzo dobry a muzyka fajna -- oczywiście o poziomie całości będziemy mogli pogadać jak usłyszymy i zobaczymy całość -- ale z tego co słyszę to już niedługo --- inna rzecz z kolei powaliła mnie na kolana - to że jako Fan Club BS dostaliśmy ten kawałek jako pierwsi do " przetestowania " -- żaden zespół w Polsce chyba jeszcze tego nie zrobił i za to należy się największy szacun -- myślę że nie są to puste zapewnienia że lubimy i popieramy -- w końcu za każdym razem to deklarujemy !!!! :twisted: :roll:

pozdrawiam WAS już Świątecznie i Noworocznie -- widzimy się na zlocie -- za horyzontem człowiek ten miał -- DARENCKI
a po nocy przychodzi dzień a po burzy spokój .................. za horyzontem --- człowiek ten miał ......
Awatar użytkownika
Darencki
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: Matys » 04 gru 2013, 12:32

Przyznam się szczerze, że nie słyszałem jeszcze tego utworu i nie mogę go nigdzie odszukać:/ Może wie ktoś, gdzie jest dostępny?
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam
...Gdzie tutaj sens, gdzie powód tu by zabijać się...
Awatar użytkownika
Matys
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: PAXON » 05 gru 2013, 09:39

Witam!
Uważam, że oba single są świetne. Teksty dobre, gitara z zadziorem i całość dobrze przygotowana muzycznie.
O wokalu nie piszę, bo to najwyższy standard.
Pozdrawiam
Do zobaczenia.
Zapłacili za ideę cenę cen, teraz strzegą jej i bez końca trwa ich marsz...
Awatar użytkownika
PAXON
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: Lampris » 06 gru 2013, 23:14

Utwór "Tylko dla orłów" jednak bardziej mnie przekonał. Mocne rockowe brzmienie, charakterystyczny riff.

Tutaj jest jakoś banalniej, znowu tak pop-rockowo. Tekst też, jak na możliwości Andrzeja Mogielnickiego dosyć przeciętny. Ciągle liczę, że nowa płyta będzie zdominowana przez klasyczne, mocne brzmienie oraz, że przybierze kształt zbliżony do takich albumów jak "Noc" czy "Cisza". :wink:

"Stąd do gwiazd" to utwór poprawny, niezły, aczkolwiek nie zbliżający się nawet w małym stopniu do najwybitniejszych dzieł zespołu. Oczywiście nie jest źle, ale od takiego giganta sceny jak Budka możemy chyba wymagać więcej.
Lampris
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

O lekkim niedosycie...

Postautor: SolarQueen » 12 gru 2013, 21:52

Nie wiem czy to jest oficjalny profil Pana Romualda, ale dzisiaj oprócz dwóch utworów Pauli, ukazały się na nim dwa nowe single Budki: http://romualdlipko.wrzuta.pl/

Przesłuchałem "Stąd do gwiazd" i po pierwszych dwóch odsłuchach jest lekki niedosyt. Niby tekst i muzyka są poprawne, ale jak dla mnie nic więcej. Budka jak zawsze wydała kawałek trzymający poziom, bliżej mu jednak do dokonań grupy z wieku obecnego. Przeszkadza mi fragment 2:04 - 2:23. Aż prosi się tu o partię solową (nawet nie koniecznie gitarową), a zamiast niej mamy nijakie współbrzmienie wszystkich instrumentów.

Po przesłuchaniu obydwu singli mam taką refleksję, że gitarzyści są mimo wszystko spychani w kąt. Na koncertach wychodzą powoli na pierwszy plan i często grają nawet oryginalne partie klawiszowe (m.in. w Szalonym koniu i Samotnym nocą), w studiu jednak są gdzieś w tle. Zastanawiam się czy wynika to z tego, iż nie dostają możliwości pokazania się czy też niestety nie mają takich umiejętności, aby stworzyć bardziej skomplikowane partie instrumentalne. Świetne odegranie rozbudowanych utworów na koncertach to jedno, ale stworzenie takich kawałków, to już inna kwestia.

Nie mogę się nie zgodzić, że w najnowszych utworach gitara jest wyraźnie słyszalna. Ale jest to proste granie (nazwałbym to "biciem strun") i niezbyt skomplikowane riffy. Tak naprawdę gitara "budzi się" dopiero w tle ostatnich refrenów i niestety też tylko jako tło. Być może 3 minutowy kawałek "do radia" jest za krótki, aby pokazać coś więcej? Ach, gdzież podziały się te kawałki trwające 5 i więcej minut! Mam nadzieję, że i dla nich, znajdzie się miejsce na nowej płycie.

Reasumując. Kawałek mimo, iż nie wyróżnia się niczym szczególnym, ma szanse zawojować polską publikę. Oczywiście pod warunkiem, że będzie puszczany w radiu. Mam także nadzieję, iż jego promocja zostanie wsparta przez jakiś teledysk...

Pozdrawiam i mimo wszystko z niecierpliwością oczekuję nowej płyty!
"Czasem warto zacząć jeszcze raz, drugą małą szansę sobie dać..."
SolarQueen
Czasem tu pisuje
Czasem tu pisuje

Postautor: rangiz » 13 gru 2013, 10:00

https://www.youtube.com/watch?v=IGAqW8-stPk
Utwór jest oficjalnie tutaj!

Na pewno płyta już jest lepsza niż poprzednia słabizna, z jednym znanym "Sięgnąć gwiazd" wtedy myślałem że ze wstydu nad tą żałobną twórczością anonimowej totalnie Budki zapadnę się pod ziemię ze wstydu, teraz jest znacznie większa moc, będzie dobrze!
Awatar użytkownika
rangiz
Pełno go tutaj!
Pełno go tutaj!

Postautor: rangiz » 13 gru 2013, 10:04

PS Jednak pierwszy singiel ma większą petardę i moc, ten nieco hmm banalny, cały czas w kółko to samo, jakby się płyta zacięła, ale może potrzeba czasu na oswojenie. W każdym razie pierwsze wejście mieli lepsze, a jeśli media praktycznie pominęły poprzedni singiel to temu raczej kariery nie ma co wróżyć.
Awatar użytkownika
rangiz
Pełno go tutaj!
Pełno go tutaj!

Postautor: marcinus » 15 sty 2014, 17:38

Piosenka niedawno była przebojem tygodnia w Radiu Kielce. Puszczano ją 8 razy na dzień przez cały tydzień :)
Marcinus
Awatar użytkownika
marcinus
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Wróć do Single