Welcome! Anonymous

Memu miastu na do widzenia

Jeżeli masz jakiś lub chciałbyś mieć.

Która wersja "Memu miastu na do widzenia" najbardziej przypadła Ci do gustu?

Z płyty "Underground" rok 1974
6
19%
Z płyty "Za ostatni grosz"
3
9%
Z koncertu w Operze Leśnej rok 1994
17
53%
Z koncertu akustycznego
3
9%
Z koncertu w Opolu rok 2004 i "Wianków" rok 2005
3
9%
Z koncertu w Carnegie Hall
0
Brak głosów

Liczba głosów : 32

Memu miastu na do widzenia

Postautor: Lechu » 23 kwie 2006, 10:29

Drodzy Budkowicze :)

Chciałbym rozpocząć dyskusję nt. utworu, który w historii zespołu zaserwowano nam chyba w największej liczbie wersji :) Chodzi oczywiście o "Memu miastu na dowidzenia" z muzyką Romualda Lipko i słowami Adama Sikorskiego.

Krótka charakterystyka:

Z "Underground'u" - śpiewana przez młodego Cugowskiego, z gitarą Andrzeja Ziółkowskiego. Wersja szybka. Dodatkowa zwrotka.

Z "Za ostatni grosz" - śpiewana przez Romualda Czystawa, z gitarą (bodajże) Jana Borysewicza. Wersja szybka. Występuje również na płycie "Greatest hits I"

Z koncertu w Sopocie - śpiewana przez Cuga z gitarą Marka Radulego. Wersja bardzo głośna i bardzo hard rockowa

Wersja akustyczna - śpiewana przez Cuga z gitarą klasyczną Radulego i instrumentami perkusyjnymi Jose Antonia Torresa. Wersja blusowa. Wystepuje również w akustycznej części koncertu w Carnegie Hall.

Wersja "najnowsza" - śpiewa oczywiście Cugowski a na gitarze gra Łukasz Pilch. Wersja głośna i szybka. Zagrana na koncercie 30-lecia i na "Wiankach" w Krakowie

Moim absolutnym faworytem jest wersja z Sopotu - zespół zagrał to jak młodzieniaszki :D Mocny głos Cuga, doskonale zagrana gitara Radula i głośna perkusja Zeliszewskiego. Ogólnie "niezły hard rock" ;) Gdyby oni teraz tak grali :)

A lubię jeszcze wersje z 74', Czystawa i tą z koncertu akustycznego (z Carnegie Hall nie znoszę)

A wy? :)

Edytowane przez Obrazek
"Znowu w życiu mi nie wyszło..."

"Człowiek bez miłości jest jak nieboszczyk na wakacjach" E. M. Remarque

Ale ja tam się nie znam ;)
Awatar użytkownika
Lechu
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: grzesiek100 » 23 kwie 2006, 12:19

Z chęcią się wypowiem na temat tej jednej z najlpeszych piosennek w historii Budki. Najbardziej lubię wersję z opery- choc powiedziałbym, że bardziej hard-rockowa jest z Czystawem mimo jego głosu. Natomiast operowa wersja to przede wszystkim optymalny dźwięk gitary Radula, maksymalnie wykorzystany głos Cuga i świetna ostry klimat w raz z solówką. Choć piosenka trochę krótka: 2:59.
"Zamykam strach na niewidzialny klucz
I moja twarz jest niewidzialna już
Gdy wchodzę w tłum, pułapka szczerzy kły
I z ust do ust nie frunie żaden krzyk..."
Awatar użytkownika
grzesiek100
Maksymalny gaduła :)

Postautor: Krzychu » 23 kwie 2006, 12:57

Mi strasznie podoba się wersja "bluesowa", ta, którą można usłyszeć na Carnegie Hall i na akustycznym. Jest genialna, Za najgorszą uznaję chyba w wykonaniu Czystawa, on śpiewa dośc nijako. Jednak ogólnie nie słyszałem jeszcze wersji którą zwiecie hardrockową, więc moje zdanie może się jeszcze zmienić.
"Ten mój rocznik jest jak wino - coraz lepszy smak,
Dźwięki, które we mnie płyną, lata rzeźbił czas."

Budka Suflera jakiej nie znacie - na moim blogu
Awatar użytkownika
Krzychu
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: BarTh » 23 kwie 2006, 13:19

Ja zagłosowałem na "Wianki". Choć wersje z Opola 2004 i z Karkowa 2005 są podobne, to jednak wg mnie zdecydowanie lepiej wypada ten numer na małopolskiej ziemi :wink:

POzdrawiam!!
Obrazek Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
BarTh
Zasłużony dla forum
Zasłużony dla forum

Postautor: Artur » 23 kwie 2006, 13:35

Powinieneś zamieścić w sondzie także tę wersję z Carnegie Hall. Jakoś najbardziej właśnie ona przypada mi do gustu. 8)
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Artur
Moderator
Moderator

Postautor: Lechu » 23 kwie 2006, 14:15

Artur pisze:Powinieneś zamieścić w sondzie także tę wersję z Carnegie Hall. Jakoś najbardziej właśnie ona przypada mi do gustu. 8)
Pozdrawiam!

No połączyłem ją z wersją z koncertu akustycznego :) Chyba, że mo(r)derator potrafiłby wstawić nowy punkt do ankiety - byłoby smerfnie :D

Awatar użytkownika
Lechu
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: black_ozzy » 23 kwie 2006, 15:11

Ja stawaim na młodego Cuga, jakoś ta wersja mi najbardziej się podoba :) Ale lubię też tą z koncertu akustycznego. Ale musze przyznać, że wersja z Czystawem jest najmocniejsza... ale ten wokal...

Pozdrawiam
"I coraz bardziej wokół pusto,
Jedyny MÓJ przyjaciel lustro,
Widoki piękne lecz cóż z tego,
Coś zostało zgubione, zgubione, zgubione!"
Awatar użytkownika
black_ozzy
Wybitny reprezentant
Wybitny reprezentant

wersja z Sopotu 1994

Postautor: morgan » 23 kwie 2006, 18:48

ma swoją moc , nie da się zaprzeczyć i te mocny wokal Cuga, to był koncert, na które dziś chyba nie mamy co liczyć.
morgan
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: Rafał » 24 kwie 2006, 14:20

Witam,
Utwór "Memu miastu na dowidzenia" to jeden z najważniejszych utworów w historii Budki i niewątpliwie również jeden z moich ulubionych. Podobnie jak większości forumowiczów, najbardziej podoba mi się wersja z Sopotu '94. Myślę, że gdyby ci, którzy myślą, że Budka nagrała tylko jakieś "Bale", "Tanga", "Mokre oczy" i inne popowe pioseneczki, usłyszeli ten hard-rockowy utwór, nie uwierzyliby, że to Budka. :)

Oprócz tego bardzo mi się podoba bluesowa wersja tego utworu ("stary, sprawdzony, dobry blues"). :P

Pozdrawiam,
Rafał
http://historiajazzu.blogspot.com - historia jazzu i nie tylko...
Rafał
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: PAXON » 25 kwie 2006, 08:38

Witam!
Memu miastu, rzeczywiście jest doskonałym utworem. Ja osobiście głosowałem na 1974, ale z opery to też robi wrażenie -potężne serce włożone przez Radula do tego utworu.
Z Czystawem też nie jest źle, jednak Carnegie najmniej mi przypadła do gustu.
Pozdrawiam
Zapłacili za ideę cenę cen, teraz strzegą jej i bez końca trwa ich marsz...
Awatar użytkownika
PAXON
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: Ivellios » 26 kwie 2006, 22:41

U mnie króluje i po wieki królować będzie wersja z Sopotu z 1994 ;)
Awatar użytkownika
Ivellios

Postautor: Lechu » 10 cze 2007, 23:27

Ivellios pisze:U mnie króluje i po wieki królować będzie wersja z Sopotu z 1994 ;)

Zaprawdę godne to i sprawiedliwe ;) Spytam bardzo nieśmiało i cicho - czy ktoś miałby piosenkę-lidera zestawienia w formie MP3 (lub innej elektronicznej)? Niestety, szlag trafił moją kasetę z "Live from Sopot" :( Mój mail to tleszkowicz@gmail.com

Awatar użytkownika
Lechu
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: Ivellios » 11 cze 2007, 06:15

Ja to mam tyle że w formacie MP4 (ostatnio sobie wszystkie empetrójki do empeczwórek konwertuję :P )
Wal do mnie na PW ;)
Awatar użytkownika
Ivellios

Postautor: Karolek1203 » 03 cze 2009, 07:43

ja najbardziej lubie oczywiscie wersje z Live from sopot 94 ostatnio się nauczyłem grać tą wersje i dobrze idzie, udało się uzyskać efekt gitarowy jak z tego koncertu jak ktoś chce taby to pisać na gg : 9340943
Mój sprzęt na którym gram ten utwór to:

Gitara Fender Stratocaster HSH struny Ernie Ball 10 - 46
Piecyk Fender frontman 15g 38 wat
Przester cyfrowy KORG AX3G ( używam mocnego przesteru)
używam wajchy

Pokazałem na youtubie dla kolegi wersje z 2004 roku a pozniej zagralem Memu miastu na do widzenia po swojemu to powiedział ,że gram prawie jak Radul. :) nie chwale sie jak cos :) :D pozdro
Karolek1203
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: Włodi » 11 lut 2010, 10:39

Genialny utwór odzwierciedlający rockowe oblicze Budki :) Wersji z Sopotu z 20-lecia niestety nie słyszałem, bo nie posiadam płyty "Budka w Operze, Live From Sopot'94" :cry: Lubię wersję z 1974 roku, a tą z Czystawem też. Wersja akustyczna jest ciekawa, jednak ten utwór najlepiej brzmi w wersji rockowej :wink:
Włodi
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Wróć do Single