Welcome! Anonymous

Historia Mirka Stępnia

Historia Mirka Stępnia

Postautor: Muzyk » 17 lis 2004, 10:29

Czy ma ktoś informacje dotyczące Mirka Stępnia?? Kiedy się urodził i w jakich zespołach grał?? Bo przeglądałem stronę Budki i żadnych informacji nie znalazłem :? Na czacie się nie dowiemy bo żadnych czatów NIE MA. (ojojoj budka mnie zaczyna wkurzać :evil: )

Pozdrawiam sfrustrowany działalnościa budki :cry:
"Jak na deszczu łza, cały ten świat nie znaczy nic.
Chwila, która trwa, może być najlepszą z twoich chwil."
Awatar użytkownika
Muzyk
Strasznie wygadany
Strasznie wygadany

Postautor: Maciek » 17 lis 2004, 11:01

Otóż Stępień mimo młodego wieku to stary wyjadacz ,zresztą wydaje mi się że wsród muzyków młodego pokolenia chyba trudno byłoby znalezć kogoś lepszego na miejsce Mechanika
grał on min:
-w trio Apostolisa Anthimosa(gitarzysta SBB)
-w bandzie Marka Surzyna(Breakout,Dżem,Exodus,Krzak)
i jako sesyjny dla dziesiątek wykonawców(Kościkiewicz,Błażejczak i wiele innych)

No i najwżniejsz skończył on najlepszą w polsce katowicką Akademie Muzyczną :!:(Nie wiem czy jako jedyny teraz w budce ma wyższe wykształcenie muzyczne)
Gra na wszystkich gitarach,basie,klawiszach,Akordeonie
No i mojej opini wyobraźnie muzyczną też ma całkiem niezłą bo zrobione przez niego aranżę na płycie "Jest" są najlepsze z nowych muzyków(np:Taniec Cieni,Dancing with ghost,spóźniamy się ,ballada populistyczna)
Awatar użytkownika
Maciek
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: Muzyk » 17 lis 2004, 11:11

To skoro skończył AM w Katowicach to chyba gdzies tutaj mieszka na slasku :twisted:
Awatar użytkownika
Muzyk
Strasznie wygadany
Strasznie wygadany

Postautor: mauro » 17 lis 2004, 15:59

Maciek pisze:-w trio Apostolisa Anthimosa(gitarzysta SBB)
-w bandzie Marka Surzyna(Breakout,Dżem,Exodus,Krzak)
i jako sesyjny dla dziesiątek wykonawców(Kościkiewicz,Błażejczak i wiele innych)

Dzięki Maćku. Muszę się przyznać, że to moje pierwsze info o Stępniu. Nie przypominam sobie, żeby zespół raczył przedstawiać nowych muzyków... Pamiętam tylko, że Raduli powiedział o Mirku na czacie, że to fachowiec.
mauro
Strasznie wygadany
Strasznie wygadany

Postautor: Gość » 17 lis 2004, 22:40

A czy ktoś mógłby napisać podobne informacje o Pilchu i Kominku? Co do brzmienia basu, to on mnie na Jest nie przypadł do gustu, ale może to kwestia miksu, albo mojej ignorancji?
Mnie też zespół drażni lekceważeniem fanów.
Gość

Stępień

Postautor: Magister » 18 lis 2004, 23:37

Widzę, że odwiedzający forum sami się wzięli za napisanie kilku słów o Mirku Stępniu. Niestety od 1,5 roku nie ma oficjalnej informacji - biografii ani Mirka, ani Łukasza P. czy Piotra K. Apelowałem o to do Daniela już od początku kiedy pojawili się w Budce i nic. Nie wiem teraz kto jest winien tego zaniechania, a nie chciałbym zbyt prosto napisać, że to właśnie Daniel, bo dobrze wiemy jaki stosunek do strony ma sam zespół. Zapraszamy ich na forum, zapraszamy ich do zostawiania śladów w księdze gości i też nic. Chciałbym być chyba ostatnim, który zada pytanie "czy ten zespół jeszcze istnieje?", więc póki co tego nie czynię.
Wracając do Mirka Stępnia, to z rozmowy z nim wiem, że mieszka na Śląsku w pobliżu Katowic.
Awatar użytkownika
Magister
Moderator
Moderator

Postautor: Hardi » 09 gru 2004, 22:40

Mirek mieszka obecnie w Palowicach. Przez wiele lat mieszkał w Wodzisławiu Śląskim (dość blisko Palowic) i był moim sąsiadem. Do dnia dzisiejszego utrzymujemy stałe kontakty. To naprawdę świetny muzyk (wiem, bo nie raz razem graliśmy) i dobry kolega. Nie odbiła mu palma i nie gwiazdorzy, jak to się niektórym zdarza po osiągnięciu sukces. Pierwszy zespół w jakim grał to "Droga do Emmaus", był jego założycielem i liderem, grał tam na klawiszach, a nie na basie. Po jakiś czasie zespół rozpadł się. Następnie Mirek dostał się do zespołu "Grupa Mojego Brata", gdzie grał na basie. Zespół ten również rozpadł się, ale muzycy ci znaleźli miejsce w innych zespołach, gitarzysta Tomek Liper przewinął się przez Rynkowskiego, Kasię Kowalską itd. a teraz na stałe gra w "DeMono" od kilku lat, perkusista Leon Paduch gra w "Elektrycznych Gitarach", wokalista Gosia Paduch śpiewa w chórkach między innymi z "Urszulą", a klawiszowiec Piotr Kominek gra z Mietkiem Szcześniakiem i na drugim klawiszu w Budce Suflera. Mirek natomiast przewinął się przez wiele innych znanych i cenionych zespołów, solistów itd. np. przez Ewę Bem, Urszulę, Kasię Kowalską itd., no i teraz gra w Budce razem z Piotrem :) Mirek obecnie gra w jeszcze dwóch innych zespołach, ale bardziej hobbistycznie w "Mate.O", gra tam również Tomek Lipert i Piotr Kominek, oraz w "Sela", to taka reaktywacja "Drogi do Emmaus", ale Mirek gra tam na basie i akordeonie, na gitarze gra również Tomek Lipert, a na klawiszach Piotr Kominek, na wokalu jest Joanna Rzyczniok (znakomita wokalista jazzowa, kiedyś śpiewała w "Drodze do Emmaus", nagrała 2 solowe płyty, których producentem był Mirek). W obu tych zespołach (Mate.O i Sela) na perkusji gra znakomity muzyk Irek Głyk (wiem bo grywamy czasami), który współpracował np. z Justyną Steczkowską itd. Obecnie Mirek i Irek są sąsiadami i kończą budować swoje studio nagrań.
Mirek ma żoną Beatę i dwoje dzieci.

PS. Tak się składa, że ich wszystkich znam, gdyż poznałem ich przez Mirka, jedynie Asie Rzyczniok znałem wcześniej niż Mirek.
Obecnie współpracuję z wokalistką Renatą Wołkiewicz, która jest sąsiadką Romka Lipko :) dla ciekawostki powiem wam, że 3 domy dalej mieszka Beat Kozidrak z zespołu Bajm :)
a ja jestem gitarzystą :)
Hardi
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: BarTh » 10 gru 2004, 09:40

Ooo :shock: Dzięki wielkie za tak wiele informacji.. ja nie wiem czy moje serce to wytrzyma :wink: tyle szczęścia na raz :lol:

Więc z tego co piszesz wnioskuje, że to wszytsko jeden wielki spisek :> Wszyscy polscy muzycy mieszkają w enklawach i tam żyją z dal od 'zwykłych' ludzi hehehe - ale z rana to mam głupie pomysły :wink:

POzdrawiam!!
Obrazek Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
BarTh
Zasłużony dla forum
Zasłużony dla forum

Postautor: Muzyk » 10 gru 2004, 15:42

Hardi?? A może wiesz ile on ma lat i w jakim wieku są jego dzieci??
Awatar użytkownika
Muzyk
Strasznie wygadany
Strasznie wygadany

Postautor: Ivellios » 05 gru 2005, 09:51

Ja mam takiego "pomysła", otóż moglibyśmy wspólnie napisać o nim parę słów do zamieszczenia na stronę :)

(i proponuję zbannować tego robota co tu tak spamuje...)
Awatar użytkownika
Ivellios
Maksymalny gaduła :)
Maksymalny gaduła :)

Postautor: Albert » 31 sty 2011, 15:39

W zeszłym roku też miałem okazje poznać Mirka po koncercie w sali kongresowej i zamienić z nim parę słów, i od razu widać że chłopak jest wychowany wzorowo dał sobie zrobić pamiątkową fotkę, potem pogadaliśmy chwilę i na końcu dał mi na pamiątkę swoją przepustką koncertową pożegnał się wsiadł do swojego czarnego volva i pojechał. I to był przykład na to że są jeszcze normalni skromni artyści na tym świecie, chłopakowi nie odbija nie,rajcuje się tym że gra w takim wielkim zaspole jak budka suflera, bo trawić do takiego zespołu to jest naprawdę wielki sukces i jeszcze grać w nim 8 lat to już szczyt
Awatar użytkownika
Albert
Stały bywalec
Stały bywalec

Re: Historia Mirka Stępnia

Postautor: Magister » 01 kwie 2012, 20:37

http://mateo.kdm.pl/o-plycie
Polecam nowe wydawnictwo z udziałem Mirka Stępnia i Łukasza Pilcha.
Awatar użytkownika
Magister
Moderator
Moderator

Postautor: Albert » 15 kwie 2012, 15:48

i jeszcze jedno do kolekcji, pozdrawiam http://www.youtube.com/watch?v=ho9bnhSeJJU
Awatar użytkownika
Albert
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: Sufler znad Wisły » 18 maja 2012, 18:38

Co by tu rzec!? Mirek to profesjonalista najwyższych lotów. Budka poza tym zawsze otaczała sie dobrymi, sprawdzonymi muzykami.
Bum tra tra Sumatra a w Angorze jeszcze gorzej ..to ja!
Awatar użytkownika
Sufler znad Wisły
Stały bywalec
Stały bywalec

Wróć do Mirek Stępień