Welcome! Anonymous

Budka Suflera - Kraków - Arena - 14.12.2014

Tu można napisać wszystko o koncertach Budki Suflera

Budka Suflera - Kraków - Arena - 14.12.2014

Postautor: Magister » 16 gru 2014, 01:16

"I tak odchodzę, kurtyna zapadła, spektakl skończony trzeba wyjść..."
- tak można podsumować ostatni biletowany koncert Budki Suflera, który odbył się 14 grudnia 2014 w Krakowie. Każdemu z nas ich muzyka dostarczała przez te wszystkie lata działalności zespołu niepowtarzalnych wzruszeń i przeżyć. Każdy ich koncert przynosił niesamowitą rozrywkę i emocje. Tak też było 14 grudnia w Krakowie. Wyjątkowym i bardzo emocjonalnym momentem było dla mnie po raz ostatni odśpiewać z fanami i zespołem utwór "Cisza jak ta"... a dziś aż chciało by się powiedzieć Budko "nie można wyjść od tak, w połowie snu i w pół marzenia..."
Dziękuję jeszcze raz wszystkim muzykom, którzy tworzyli historię Budki Suflera a zwłaszcza Romkowi Lipko za to jak pięknie układał nutki, Krzysztofowi Cugowskiemu za współtworzenie muzyki i wyśpiewywanie tego wszystkiego, Tomaszowi Zeliszewskiemu za moc za bębnami i wszelkie sprawy organizacyjne. Podziękowania również dla Łukasza Pilcha i Mirosława Stępień za wygrywanie tego na gitarach a także za zawsze ciepły stosunek do słuchaczy i fanów i za to, że nie raz znajdowali dla nas czas a także za ostatnią dekadę w tym zespole i jakże cudowne przywołanie nam materiału z "Cienia wielkiej góry" (koncert w radiowej "Trójce" na długo pozostanie w naszej pamięci).
Podziękowania dla wszystkich chórzystek, które przez lata wspierały głos wokalistów a zwłaszcza dla tych które najdłużej współpracowały jako chórzystki z zespołem: Tani Rupik i Małgorzaty Orczyk.
Wokaliści: Felicjan Andrzejczak, Izabela Trojanowska, Urszula, + Romek Czystaw - trudno przecenić Wasz wkład w historię Budki Suflera.
Słowa uznania dla wszystkich pozostałych muzyków krócej lub dłużej grających w Budce Suflera. Każdy z Was z pewnością zasłużył na osobne słowa wyróżnienia: Mieczysław Mechanik Jurecki (bas), Marek Raduli (gitara), Piotr Kominek (instrumenty klawiszowe), Ania Patynek (instrumenty perkusyjne), Zdzisław Janiak (gitara), Ewa Brachun (chórek), Ola Chludek (chórek),Katarzyna Pysiak (chórek), Irena Kijewska (chórek), Beata Bednarz (chórek), Patrycja Gola (chórek) Andrzej Sidło (gitara), Krzysztof Mandziara (gitara), Piotr Płecha (bas), Janek Borysewicz (gitara), Arkadiusz Smyk, + Staszek Zybowski (gitara), + Andrzej Ziółkowski (gitara) i wszyscy pozostali.
Pamiętamy również o wszystkich członkach ekipy technicznej oraz akustykach Krzysiek Jaczyński, Patryk Szczyrbowski, który godnie zastąpił kilka la temu + Andrzeja Bronisza.
Siła piosenek Budki to również wspaniałe teksty, które tworzyli tacy wyjątkowi tekściarze jak m.in.: Adam Sikorski, Andrzej Mogielnicki, Marek Dutkiewicz, Tomasz Zeliszewski, Bogdan Olewicz.
Podziękowania dla Agnieszki Goliszek z menagmentu Budki Suflera za wszelką pomoc dla fanów.
Na koniec jeszcze raz dla tych wszystkich, których osobiście spotkałem na koncertach, zlotach i w każdej innej chwili związanej z Budką Suflera. Dla takich wspaniałych osób warto było kiedyś zainteresować się muzyką Budki Suflera. Mam nadzieję, że przed nami jeszcze niejedno spotkanie chociaż już w trochę innych okolicznościach...
Awatar użytkownika
Magister
Moderator
Moderator

Re: Budka Suflera - Kraków - Arena - 14.12.2014

Postautor: marcinus » 18 gru 2014, 01:10

Ehhh.... jeszcze do końca do mnie nie dotarło. Cały czas miałem wrażenie, że ten koncert jest taki, jak każdy inny, ale w czasie wykonywania ostatnich utworów nie mogłem powstrzymać łez, wiedząc, że to koniec, że czas się pożegnać. Przy słuchaniu muzyki czy oglądaniu nagrać z występów Budki też łzy cisną się do oczu. ,,Tę świadomość mieć, że to koniec jest - trudno'' (zawsze tak czegoś brak). Niby nic złego się nie stało, przecież nikt nie umarł, jednak bez Suflerów czuć w sercu jakąś pustkę, która powoduje smutek, że już nie będziemy świetnie bawić się przy utworach ukochanego Zespołu i zostaną nam tylko wspomnienia jak pięknie było kiedyś...
Będziemy mogli za x lat powiedzieć:
,,Pamiętam jak dziś
Gdy grali ten hit
Słuchaliśmy ich tacy mali''

Co do koncertu z technicznego punktu widzenia - co tu dużo mówić - jak zawsze Muzycy w świetnej formie. Było pięknie, majestatycznie wręcz. W jednym z portali natknąłęm się na komentarz, w którym napisane jest o złym, niewyraźnym nagłośnieniu. Ja na sprzęcie się nie znam ale czegoś takiego nie zauważyłem i uważam, że było dobre. Nie będę rozpisywał się o poszczególnych osobach na scenie, ponieważ wszyscy dali z siebie naprawdę dużo stwarząjąc cudowne show, które pozostanie w mej pamięci (jak zresztą każdy koncert) na zawsze.
Niestety mimo usilnych próśb nie doczekaliśmy się zagrania Młodych lwów, na które nie ukrywam po cichu liczyłem.

Na koniec chcę podziękować Zespołowi Budka Suflera za swoją twórczość, koncerty, za wspomnienia i wzruszenia, które pozostaną w naszej pamięci.

I nastała Cisza, jak ta.....
Marcinus
Awatar użytkownika
marcinus
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Re: Budka Suflera - Kraków - Arena - 14.12.2014

Postautor: rangiz » 18 gru 2014, 12:53

Jakie to szczęście, że raz, w 2011 słyszałem Młode lwy na żywo, bodaj w Wolsztynie, albo Pobiedziskach...
Awatar użytkownika
rangiz
Pełno go tutaj!
Pełno go tutaj!

Wróć do Wasze opinie