Welcome! Anonymous

OPERA LESNA 1993

Tu można napisać wszystko o koncertach Budki Suflera

OPERA LESNA 1993

Postautor: Bogusław Pomierny » 25 mar 2008, 13:51

Jeśli wsadziłem w złym miejscu – to z góry wielkie sorry – proszę moderatora o przeniesienie.

Przez przypadek dorwałem starą kasetę video z ponad 60 minutowym zapisem koncertu z 1993 roku z Opery Leśnej w Sopocie.
Zgrane jest to z programu 2 TVP . Jakość tego na dzisiejsze czasy jest kiepska – dźwięk mono – ale szkoda mi tego , bo ludzie dobrze grają. Wiadomo , że w 1993 roku przekaz musiał iść z anteny stacjonarnej , a telewizja nagrywała jeszcze w mono.

Bawiłem sie tym przez święta. Skopiowałem na DVD , a sprzęt jaki posiadam pozwolił stworzyć zupełnie dobry obraz, czyli wyeliminowałem uszkodzenia taśmy i śnieżenie. Tak że w obrazie efekt jest ok.

Gorzej z dźwiękiem. Zgrałem na LPCM , tak , że mimo zapisu mono – dźwięk idzie na 5:1- oczywiście nie dosłownie , ale słyszalny jest we wszystkich głośnikach.
Drugą kopię zrobiłem w systemie dwukanałowym – w tym przypadku efekt dźwiękowy jest jest lepszy dla ucha.

I tutaj pytanie. Czy ktoś z Państwa posiada możliwości techniczne , aby jeszcze to poprawić lub wie co z tym można zrobić. Chodzi o wyeliminowanie głuchego spłycenia dźwięku. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Bogusław Pomierny
Nowy
Nowy

Postautor: gonek » 25 mar 2008, 21:59

Witam tez mam ten koncert ja bym to jeszcze przez eqalizer zrobił :wink:
gonek
Czasem tu pisuje
Czasem tu pisuje

Postautor: pablosan » 27 gru 2009, 16:38

Witam

W końcu po latach zgrałem ze swoich taśm to co Budkowe na dvd-własnym sumptem. Mam też i ten koncert, dokładnie z września 1993 roku z najlepszej sali koncertowej w Polsce-Opera Leśna w Sopocie. Czas koncertu to około 70 minut, ale za to jakich!!! W sumie obraz całkiem dobry jak na tyle lat na taśmie. Budka zagrała genialny rockowy koncert z perełkami:

-Jolka, Jolka w wykonaniu KC
-Czas Wielkiej Wody-tylko KC na wokalu i RL na klawiszach.
-Młode Lwy z pełnym powerem
-Ratujmy Co Się Da-jak wyżej
-Z dalekich Wypraw na zakończenie koncertu.

PS. Drugi najlepszy koncert BS jaki było dane mi widzieć/słyszeć-oczywiście nr jeden to bezapelacyjnie XX-lecie w tej samej Operze Leśnej. Nigdy później ani na 25-lecie, 30-lecie, 35 lecie nie było tak dobrze jak w lipcu roku 1994 :D
"... a po nocy przychodzi dzien,
a po burzy spokoj..."
pablosan
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Wróć do Wasze opinie