Welcome! Anonymous

Sylwestrowy koncert Budki Suflera w Rzeszowie

Tu można napisać wszystko o koncertach Budki Suflera

Sylwestrowy koncert Budki Suflera w Rzeszowie

Postautor: ludek » 05 sty 2012, 10:49

Warto zwrócić uwagę na wrażenia i opinie fanów w komentarzach do artykułu:

http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/ar ... /545108465

Sam na koncercie nie byłem, ale jako mieszkaniec Rzeszowa i przeciwnik wszelkiego playbacku oburzyła mnie postawa zespołu... zresztą nie tylko mnie...
ludek
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: Albert » 05 sty 2012, 15:02

Ludzie dlaczego nie potraficie tego zrozumieć że od lat odkąd sylwestra są huczne gdzie występują gwiazdy różne , gra się z playbacku , tak było i jak na razie jest zawsze tak się gra co roku , niestety takie warunki organizatorów , a zespół nie ma wtedy nic do gadania może się zgodzić albo nie . Tak w ogóle budka suflera nie raz się wypowiadała w wywiadach że nie lubią grac z playbacku , i nigdy tego nie robią , oczywiście z wyjątkiem na sylwestra , przecież był taki okres że w ogóle nie grali na Sylwestra , to dopiero ich 3 z kolei występ na sylwestra , i założę się że robią to tylko i widocznie dla publiczności oraz dla nas fanów , bo na pewno nie dla tego typu grania , a wszyscy się zachowują gdyby nie wiadomo ile zapłacili za wstęp na ten koncert i słuchali playbacku , żenada. A ty ludek jak widać o budce nic nie wiesz więc lepiej tu nie pisz jak masz tak pisać !!! chamstwo i tyle niestety
Awatar użytkownika
Albert
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: Sufler znad Wisły » 05 sty 2012, 17:36

Cóż......trudno mi wypowiadać się na ten temat bo nikt z nas nie lubi mrozu i każdy ma jakieś problemy budżetowe. Budka jest legendą i to jasne, że bierze za to odpowiednią kasę ale grać z playbacku? Chociaż te pismaki też z gówna wielki problem zrobią i rozdmuchają sprawę to nie wiem jakich rozmiarów. To co niby mieli zrobić? Z racji kryzysu taka koncertowa promocja na Budkę??? 8)
Bum tra tra Sumatra a w Angorze jeszcze gorzej ..to ja!
Awatar użytkownika
Sufler znad Wisły
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: Sufler znad Wisły » 05 sty 2012, 17:40

A propos "ludka" to masz świętą rację Albert - niech się nie wtrynia jak sie guzik zna!!! :evil:
Bum tra tra Sumatra a w Angorze jeszcze gorzej ..to ja!
Awatar użytkownika
Sufler znad Wisły
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: ludek » 05 sty 2012, 21:12

Albert pisze:gra się z playbacku

Nie "gra" tylko pajacuje do muzyki, bo graniem naśladowanie i udawanie koncertu na żywo nazwać nie można.

Albert pisze:niestety takie warunki organizatorów, a zespół nie ma wtedy nic do gadania może się zgodzić albo nie

Obejrzyj to:
http://www.wykop.pl/link/164878/jak-iro ... playbacku/

130 tys. za pajacowanie i udawanie na pewno kusi..., ale czy warto taką markę jak "Budka Suflera" wystawiać na taką próbę jak pajacowanie z playbacku?

Albert pisze:założę się że robią to tylko i widocznie dla publiczności oraz dla nas fanów

Sam jestem fanem tego zespołu i kilku innych, ale naprawdę naprawdę nie chciałbym, aby robili ze mnie wała ze sceny.

Albert pisze:niestety takie warunki organizatorów, a zespół nie ma wtedy nic do gadania może się zgodzić albo nie

Obejrzyj to:
http://www.wykop.pl/link/164878/jak-iro ... playbacku/

130 tys. za pajacowanie i udawanie na pewno kusi..., ale czy warto taką markę jak "Budka Suflera" wystawiać na taką próbę jak pajacowanie z playbacku?

Albert pisze:A ty ludek jak widać o budce nic nie wiesz więc lepiej tu nie pisz jak masz tak pisać !!! chamstwo i tyle niestety

Aha czyli to, że nie udzielam się na forum, nie płaczę gdy członkowie zespołu chorują na grypę skreśla w moim przypadku możliwość wypowiedzi. I zmusza mnie do tolerowania pajacowania z playbacku?
ludek
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: Kamil » 05 sty 2012, 21:23

ludek, tutaj jak nie masz tysiąc pięćset postów jesteś nikim. A tak serio to bardzo dobra wypowiedź.
Keep on rockin' in the free world
Kamil
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: Albert » 05 sty 2012, 21:54

Cytuję
Sam jestem fanem tego zespołu i kilku innych, ale naprawdę naprawdę nie chciałbym, aby robili ze mnie wała ze sceny.
Niestety wcale nas tym nie przekonujesz że jesteś fanem na starcie wypisujesz takie rzeczy że gdybyś to przeczytał na innym forum to bym w życiu nie powiedział że jesteś fanem . A po drugie widzę że nigdy się na żadnym koncercie ich nie było , no ani chyba nie widziało żadnego z nich choćby nawet na Youtubie , a po drugie wcale ja tu nie widzę pajacowanie ani żadnego udawania , bo kto ma trochę inteligenci to potrafi to zauważyć że playback zawsze leci na sylwestra . A ty szczególnie jak taki niby fan jesteś to powinieneś wiedzieć że Budka suflera nigdy nie gra z playbacku , mówię nigdy bo tak naprawdę tego co się na sylwestra robi to nie jest według mnie czysto materialnie koncert tylko pewien rodzaj rozrywki , oni też mają sylwestra i nie muszą się produkować wolny dzień , a koncert to jest inny rodzaj odpowiedzialności , przychodzą niekiedy fani np do sali kongresowej gdzie za bilet i to taki lepszy płaci się 150 zł , i tam nigdy nie ma playbacku , i powinni ci wszyscy co krytykują podziwiać zespół że takich numerów nie robi grając koncert biletowany , a właśnie są takie zespoły co tak robią , ale właśnie nie budka suflera . Ale tak jak już pisałem Budka suflera zawsze gra na żywo , nawet imprezy otwarte dla wszystkich gdzie wstęp jest wolny , nigdy nie dają plamy , więc najpierw się o tym przekonaj a później pisz bo sam nie wiesz co piszesz.
Awatar użytkownika
Albert
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: ludek » 06 sty 2012, 10:54

Albert pisze:Niestety wcale nas tym nie przekonujesz że jesteś fanem na starcie wypisujesz takie rzeczy że gdybyś to przeczytał na innym forum to bym w życiu nie powiedział że jesteś fanem

JA = Fan , TY kolego = Fanatyk - i taka między nami jest różnica.

Ale wydaje mi się, że nawet niektórzy Fanatycy potrafią drużynę pochwalić jak zagra (np. w piłce nożnej) dobry mecz i wypowiedzieć krytyczne uwagi, gdy drużyna "zawali" na całej linii.

Albert pisze:a po drugie wcale ja tu nie widzę pajacowanie ani żadnego udawania

Tak tak wiem..., że playback według Ciebie to "granie"... Dla mnie niestety tylko na nerwach.

Albert pisze:bo kto ma trochę inteligenci to potrafi to zauważyć że playback zawsze leci na sylwestra

Tak się składa, że nie zawsze... A skoro już zarzucasz mi brak inteligencji to przynajmniej sprawdź w google jak odmienia się wyraz "inteligencja", bo bardzo nieładnie świadczą błędy o autorze tego typu komentarzy.

Swoją drogą co roku pomiędzy sylwestrem, a WOŚP jest kilka dni różnicy, a na koncertach WOŚP znakomita większość zespołów gra na żywo (przynajmniej w tych miejscowościach, które miałem przyjemność odwiedzić w trakcie finałów WOŚP. Nie przeszkadza im mróz, wiatr itp. itd. Czyżby nagle co roku LATO po kilku dniach nastało?:D

Popatrz co Ty piszesz:
Albert pisze:mówię nigdy bo tak naprawdę tego co się na sylwestra robi to nie jest według mnie czysto materialnie koncert tylko pewien rodzaj rozrywki

A kawałek dalej:
Albert pisze:oni też mają sylwestra i nie muszą się produkować wolny dzień , a koncert to jest inny rodzaj odpowiedzialności

To zdecyduj się czy jest to dla nich rodzaj rozrywki (apropo za bagatela 130 tys), czy "produkują" się w wolny dzień, bo nie wiem ktoś ich zmusił??:/ (apropo za bagatela 130 tys)

Przecież nikt nikogo nie zmusza do grania w sylwestra, jeść podejrzewam, że mają za co więc śmiało można usiąść w ten dzień z rodziną, wypić conieco, porozmawiać... Więc nie mów mi kolego, że nie chodzi o granie materialne, bo na siłę uszczęśliwianie ludzi z playbacku jak widać po komentarzach fanów odpycha, a nie przyciąga do zespołu

Albert pisze:przychodzą niekiedy fani np do sali kongresowej gdzie za bilet i to taki lepszy płaci się 150 zł , i tam nigdy nie ma playbacku , i powinni ci wszyscy co krytykują podziwiać zespół że takich numerów nie robi grając koncert biletowany

Na koncercie biletowanym pieniądze dają ludzie z kieszeni na bilety i za to jest opłacony zespół, na koncercie otwartym zespołowi płaci Urząd Miasta, Organizator, Sponsorzy więc nie grają za free w żadnym przypadku, a nawet gdyby grali to nie usprawiedliwia to playbacku.

Albert słuchaj jednych stać wyciągnąć 150 zł i iść na koncert biletowany, inni natomiast mają rodziny, domy, które muszą utrzymać, a z różnych powodów nie zarabiają dużo i nie stać ich na to. Udają się więc na koncerty masowe, gdzie wstęp jest wolny w nadziei, że posłuchają i obejrzą na żywo występ swojego idola.
I DLATEGO TEŻ KAŻDEMU NALEŻY SIĘ SZACUNEK! A SZACUNKIEM JEST NIEOSZUKIWANIE FANA.

Albert pisze:Budka suflera zawsze gra na żywo , nawet imprezy otwarte dla wszystkich gdzie wstęp jest wolny , nigdy nie dają plamy , więc najpierw się o tym przekonaj a później pisz bo sam nie wiesz co piszesz.

Zwróć uwagę na słowo "zawsze", bo co innego mówi menedżer zespołu potwierdzając oficjalnie, że grali z playbacku.

Albert pisze:nigdy nie dają plamy

Ciężko dać plamę, gdy grający wiele lat zespół w ciężkich warunkach (tak tłumaczy to menedżer) gra z playbacku... Toż to wszystko idealnie, niemal studyjnie leci z głośników:)

Swoją drogą ja lubię koncerty, gdy gitarzysta pomyli strunę, wokalista troszkę spóźni, takie to naturalne... Przecież żaden człowiek nie jest idealny, każdy się myli, a w studio zespół spędza mnóstwo godzin powtarzając nagrania ścieżek instrumentów i wokali, które później w całość składa dźwiękowiec i obrabia komputerowo...

GDYBYŚ SOBIE NIE MÓGŁ TEGO WYOBRAZIĆ TO PORÓWNAJ SMAK ŚWIĄTECZNEGO PLACKA PIECZONEGO W DOMU Z NATURALNYCH KURZYCH JAJEK DO KUPIONEGO W CUKIERNI, GDZIE Z ZAŁOŻENIA, BY OBNIŻYĆ KOSZTY WSZYSTKO JEST SZTUCZNE.

Nie wiem czy to do końca trafione porównanie, no aleeee...:)
ludek
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: macieksm » 06 sty 2012, 11:38

Witam,

tak sobie czytam wypowiedzi Alberta i chyba już mnie mniej denerwują, a bardziej bawią.

Wreszcie ktoś poza mną poruszył tu kwestię fanatyzmu.
W 100% zgadzam się z tym, co pisze ludek. Wiem, że spotka się to z ostrą krytyką, jednak może warto dopuścić do świadomości to, że ktoś może czuć i myśleć inaczej. Dla mnie granie z playbacku jest odstawianiem szopki. Nie akceptują niczego, co udaje coś, czym nie jest. Równie dobrze można było odtworzyć teledysk. To, że wszyscy grają z playbacku (choć to nie do końca prawda) i tak nie usprawiedliwia Budki. Po prostu łatwa kasa i tyle. Ich wybór. Nie umniejsza to ich zasług, ale może się nie podobać, zarówno przypadkowym słuchaczom jak i fanom. Zawsze można odmówić, bądź postawić swoje warunki, ale nikomu na tym nie zależy. Ważne jest, by dorobić do emerytury, co samo w sobie nie jest złe, ale warto trzymać jakiś poziom. Mnie się to nie podoba i przez to, że słucham muzyki Budki od dawna i mam za sobą kilka koncertów, zarówno plenerów jak i biletowanych, tym bardziej odczuwam niesmak.

Przy okazji proszę moderatorów o jakąś interwncję w przypadku totalnego ignorowania zasad pisowni. Na innych forach wystarczy, że ktoś zacznie zdanie małą literą i od razu jest to wychwycone. Nie namawiam do popadania w paranoję, jednak wypowiedzi powinny trzymać jakiś poziom. Nie jest to jedynie świadectwem ignorancji i braków w wykształceniu osoby wypowiadającej się, ale rzutuje na ogólny odbiór forum.

Pozdrawiam Słuchaczy, Fanów i Fanatyków.
"Czas, czas olśnienia, bo znajdujesz sens, nie pytasz już"
Awatar użytkownika
macieksm
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: Grommek » 06 sty 2012, 14:04

Popieram ludka :!:
Tak jak we wcześniejszym temacie napisałem- Budka nie może wyprawiać takich rzeczy.
Powinna do końca zostać nieśmiertelna i nie dać się zniszczyć w tak głupi sposób :!:
Awatar użytkownika
Grommek
Czasem tu pisuje
Czasem tu pisuje

Postautor: Albert » 06 sty 2012, 14:09

macieksm znasz Budkę suflera dłuższy czas masz zaliczone kilka , koncertów i sam wiesz jak dobrze grają , a po sylwestrowym koncercie czujesz nie smak , gdzie raz do roku występ jest z playbacku , wiesz co weź ty lepiej zapisz się do fan clubu boys weź zabierz ze sobą Ludka a tu nie przeszkadzajcie , bo to forum nie nie potrzebuje robienia zamętu z powodu , za przeproszeniem byle gówna :evil:
Awatar użytkownika
Albert
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: Kamil » 06 sty 2012, 14:16

Albert, nie wiem czy wiesz, ale forum służy do dyskusji na różne tematy związane z zespołem (te negatywne również). I fajnie by było gdybyś mógł uszanować kogoś zdanie, bo to, że ktoś nie słodzi cały czas nie czyni go gorszym.
Kamil
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: Albert » 06 sty 2012, 14:28

ale wy ewidentnie szukacie dziury w całym , o jeden głupi występ sylwestrowy gnoicie zespół , więc sory kogoś takiego nie można nazwać fanem . Naprawdę wstyd i pohańbienie zespołem , ale za co pytam za co , za te wszystkie piękne lata ich pracy nad muzyką , za te dobre koncerty które zawsze dają , nie odwalając chały jak lady pank gdzie pod wpływem alkoholu wychodzą do fanów , i im ubliżają
Awatar użytkownika
Albert
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: macieksm » 06 sty 2012, 14:36

Do Alberta:

Jedyną osobą, która robi tu zamęt jesteś właśnie Ty, Albert. Obrażasz innych i nie dajesz wyrazić swobodnie swojego zdania. Jesteś tak ograniczony, że nie ma z Tobą pola do dyskusji. Tym fan clubem Boysów też nas obrażasz. Jest to argument zupełnie nie na temat, taka obrona na poziomie dziecka.... jak dorośnieś intelektualnie to porozmawiamy.

Pomyśl następnym razem dwa razy zanim znów kogoś obrazisz.

Czuję niesmak, bo jednym zdarzeniem można popsuć wszystko, na co pracowało się bardzo długo. Wystarczy raz nawalić i traci się markę. Oczywiście to nie spowodowało aż tak daleko idących konsekwencji, ale niesmak jest jak najbardziej uzasadniony. Jeśli nie potrafisz tego zaakceptować, że inni wymagają czegoś innego, może więcej niż Ty, to znaczy, że Ty masz problem. I dobrze, że choć niektórzy potrafią spojrzeć na wszystko z dystansem i nie mają klapek na oczach.
"Czas, czas olśnienia, bo znajdujesz sens, nie pytasz już"
Awatar użytkownika
macieksm
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: Albert » 06 sty 2012, 14:50

Ja właśnie nie mam klapek na oczach i właśnie dlatego widzę że wcale tu nie ma powodu na tak wysoką krytykę zespołu bo kto ten zespół naprawdę na to nie zasługuję kto go zna dobrze to wie. A z tym fan clubem Boysów wcale was nie obrażam tylko oceniam sytuację sprawiedliwie...
Awatar użytkownika
Albert
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: Kamil » 06 sty 2012, 15:15

Sprawiedliwie? Na podstawie kilku postów...
Kamil
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: Albert » 06 sty 2012, 16:28

jakich postów ?o co ci biega . ja po prostu oceniam to szczerze i sprawiedliwie
Awatar użytkownika
Albert
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: ludek » 06 sty 2012, 16:46

Lepiej nie odpisywać na zaczepki użytkownika Albert, bo widać, że ma "nierówno pod sufitem" i zauważalne jest to, że czerpie przyjemność z reakcji innych ludzi na bzdury, które pisze.
ludek
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: Albert » 06 sty 2012, 16:50

ty nowy siec ty lepiej cicho
Awatar użytkownika
Albert
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: Albert » 06 sty 2012, 16:54

bo zacznę na serio zaczepiać a wtedy możesz buciki pogubić , oczywiście mówię to tak na przyszłość , wiesz różnie bywa , a gnoić się nie pozwolę oraz robić z siebie idiotę szczególnie tobie
Awatar użytkownika
Albert
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: ludek » 06 sty 2012, 16:59

Nowy nowym, starych użytkowników też z tego co widać irytujesz.

"siec" hahahahaha:)
ludek
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: Albert » 06 sty 2012, 17:02

czy uważasz że szczerość i sprawiedliwość to według ciepie irytacja ?
Awatar użytkownika
Albert
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: ludek » 06 sty 2012, 17:14

Na podstawie tego co napisałem 2 posty wyżej domyśl się, że kończę z tobą dyskusję. Amen
ludek
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: Albert » 06 sty 2012, 17:24

u bardzo się cieszę , tylko ciekawe kto zaczął cały ten temat , oceniania całej sytuacji sylwestrowego koncertu tym bardziej że nie wie jak była do końca sytuacja
Awatar użytkownika
Albert
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: ludek » 06 sty 2012, 17:47

Forumowiczów (po za Albertem) zapraszam do wypowiadania się w temacie. Ja zakończyłem rozmowę tylko z jednym użytkownikiem.
ludek
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: Albert » 06 sty 2012, 17:54

przestań się tu panoszyć i robić bałagan na forum , bo za to raczej cie nikt nie obdarzy szacunkiem to cie zapewniam
Awatar użytkownika
Albert
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: amidala3 » 06 sty 2012, 19:23

Ja proszę moderatorów o zwrócenie uwagi "Nowym Fanom" o istniejących zasadach dokonywania wpisów na tym Forum np. : na zakładanie w innym miejscu istniejących już tematów, wprowadza to bałagan na forum i nie można się zorientować, w którym właściwie miejscu wpisać swoją odpowiedź :evil:

http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/ar ... /124224730

Miałam już nie pisać na ten temat, ale po raz ostatni:
1.umowa na koncert sylwestrowy z playbacku była podpisana już wiosną ubiegłego roku ( zgodziły się na to władze miasta i takie też były zapisy w umowie), nie ma mowy o oszukiwaniu fanów,
2.koncert był dostosowany do potrzeb transmisji TVP Polonia ( wejście zespołu na antenę w 5 minut po FEEL i zagranie na żywo AWYKONALNE)
3. apeluję o odrobinę empatii dla członków zespołu np. Pan Tomasz Zeliszewski, który musi walić w bębny przez godzinę, później przymusowa przerwa na życzenia noworoczne i powtórka równa się zapalenie płuc.
4.jednorazowe zaprezentowanie swojego dorobku z playbacku nie przekreśla dotychczasowych dokonań Budki,
5. większość z Was nie była obecna na tym koncercie, a mimo to czujecie się urażeni (i tego nie rozumiem)
6.odniosę się również do opinii dużej ilości wpisów na tym forum( wbrew temu, co piszesz to nie ilość a ich, jakość ma znaczenie, a poza tym spora nasza grupa zna się osobiście)

Naprawdę są to racjonalne argumenty i warte rozważenia mam nadzieję, że rozwieją wątpliwości.
Awatar użytkownika
amidala3
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: ludek » 06 sty 2012, 20:15

amidala3 takie osoby jak Ty głośno krzyczą, gdy z playbacku "koncert" daje "doda" itp. itd., a chwalą i wysławiają pod niebiosa Budkę Suflera.

PLAYBACK JEST NIEWĄTPLIWIE ZŁYM ZJAWISKIEM, WIĘC DLACZEGO STARASZ SIĘ TO USPRAWIEDLIWIAĆ? W DUPIE MAM CZY Z PLAYBACKU GRA BUDKA, CZY DODA, CZY KTOKOLWIEK INNY! ZROZUM TO CIEMNA ISTOTO! NIKOMU NIE UMNIEJSZAM ZASŁUG! PLAYBACK TO ZŁO I NIC GO NIE USPRAWIEDLIWIA!
ludek
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: ludek » 06 sty 2012, 20:17

A Twoje usprawiedliwienie dotyczące choroby perkusisty jest totalnie BEZ SENSU!

Jak boi się o zdrowie niech siedzi w domu, bo z samego pajacowania i oszukiwania w trakcie playbacku również może nabawić się choroby - tak samo jak grając na żywo! PROSTE!
ludek
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: ludek » 06 sty 2012, 20:34

Chcę przypomnieć, co jeszcze jakieś 2-3 lata temu wasz idol powiedział:

"Krzysztof Cugowski, lider Budki Suflera zgadza się z synami: Jeśli argumentem jest to, że można w ten sposób, dzięki półplaybackowi zaoszczędzić, to proponuję zrobić kilka klipów domową metodą i wyświetlić zamiast festiwalu, wtedy będzie najtaniej. Festiwal musi być na żywo, a pomyłki zawsze mają swój smaczek."

źródło: http://www.pudelek.pl/artykul/1739/play ... e_buntuja/

Pudelka na co dzień nie czytuję, ale napisali co napisali i na pewno nikomu słów w usta nie wpychali w takim przypadku.
ludek
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Następna

Wróć do Wasze opinie