Welcome! Anonymous

Budka Suflera - Katowice - Spodek 19.10.2014

Tu można napisać wszystko o koncertach Budki Suflera

Budka Suflera - Katowice - Spodek 19.10.2014

Postautor: Magister » 15 paź 2014, 23:55

W niedzielę, 19 października 2014 Budka Suflera zagra w Spodku dwa koncerty. Jeden z nich g. 15 a kolejny o g. 20.
Będzie to, jak zapowiada zespół, ostatni (niestety) koncert w Spodku. Koncert zapowiada się wyjątkowo. Zaproszeni goście, pożegnania do tego jak zawsze,mam nadzieję, znakomita publiczność i okoliczności jubileuszu 40-lecia. Tego dnia w Spodku trzeba być!

Na myśl przychodzą mi zaraz wcześniejsze koncerty w Spodku w których miałem przyjemność uczestniczyć. Niezapomniany koncert z roku 1998 (z serii 3 koncertów pod rząd w dniach 25-27.09.1998) podczas którego Budka zagrała zupełnie premierowy utwór "Martwe morze", który wkrótce miał stać się przebojem a do tego premierowe wykonanie "Memu miastu na do widzenia" w wersji akustycznej. Rok 1999 i 24 września to jubileusz 25-lecia. Spodek naprawdę wtedy "odlatywał" :) Do dziś pozostała nam pamiątka z tego koncertu czyli nagranie TV Polsat wydane na VHS i DVD. W kolejnych latach Budka gościła w Spodku 7.09.2000, 31.03.2001, 2.04.2001 i ostatni raz w składzie z Markiem i Mietkiem 15.02.2002. Na następny ich występ trzeba było czekać aż do roku 2009 kiedy to pojawili się z okazji jubileuszu 35-lecia. Koncert równie wyjątkowy bo zaśpiewało aż 5 wokalistów i wokalistek. Na scenie pojawili się oczywiście Krzysztof Cugowski, Felicjan Andrzejczak, Romek Czystaw i Izabela Trojanowska oraz Urszula. Prawdopodobnie był to jedyny moment kiedy Ci wszyscy wokaliści spotkali się razem w Spodku podczas koncertu Budki. Ciekawostką jest fakt, że na scenie w części utworów na gitarze zagrali dodatkowo goście, eks-muzycy Budki Zdzisław Janiak i Andrzej Sidło (i to była prawdziwa niespodzianka jak dla mnie w tym koncercie) a do tego zespół wtedy jeszcze w 7 osobowym składzie (Lipko-Cugowski-Zeliszewski-Pilch-Stępień-Kominek-Patynek) i 2 chórzystki (Tania Rupik i Małgorzata Orczyk) a więc się działo :) Po tym koncercie znów musieliśmy czekać kilka lat aby Budka pojawiła się w Spodku (rok 2013 - koncert zamknięty). Kolejna muzyczna uczta z Budką Suflera w Spodku już 19 października.
Czekam na relację uczestników.
Awatar użytkownika
Magister
Moderator
Moderator

Re: Budka Suflera - Katowice - Spodek 19.10.2014

Postautor: BarTh » 20 paź 2014, 20:24

Witam Was FANI.
Emocje po spodkowym koncercie już nieco opadły i gdyby w jednym słowie napisać jak było, to odpowiedź tylko jedna: "kapitalnie".
Ale... ;) Dwie rzeczy mnie zirytowały - konferansjer (no cóż wymóg telewizji) i koszmarne bisy!
I zacznę od bisów, bo o ile chyba każdy spodziewał się właśnie takiej "złoto przebojowej" kompilacji listy utworów na tym koncercie, to już nie rozumiem czemu bisy były powtórką 3 zagranych już tego wieczora popowych hitów. To mnie doprawdy rozczarowało i pozostawiło niemiły posmak w ustach. Ileż "nasz" Zespół ma świetnych przebojów nie muszę chyba nikogo przekonywać.. czy muszę? Na koniec jeszcze prosiłaby się "Pieśń niepokorna" albo "Młode lwy", a nawet niech by i były "Mokre oczy" - cokolwiek innego! Osobiście najchętniej widziałbym koncert katowicki pod znakiem serii "Cień Wielkiej Góry" [taki jak miał miejsce w moim mieście całkiem niedawno], ale z pewnych formalnych względów wiadomo, że taki on być nie mógł. Przepraszam Was, ale nie mogłem i nie mogę przeżyć tych trzech powtórek... Czy ktoś ma podobne odczucia? A może jestem już starym zgredem i się czepiam? Czepiać będę się troszkę niżej ;)

Nie mogę też nie skomentować rozkosznych słodkości wiecznie młodego Krzyśka Ibisza... Wydaje mi się, że jego ciągłe podkreślanie jak to cały naród czerpie mądrość życiową z twórczości Budki i jak wszyscy ich kochają było tak mdłe i landrynkowe, że mogło doprowadzić do pewnych niesympatycznych odruchów. Z małżonką skandowaliśmy na jego widok pewne nieprzychylne mu hasło...

Ale pomijając te dwie rzeczy zabawa była przednia i warto było wybrać się pod scenę do tej elitarnej strefy FAN/FUN ;) Ogromna energia i tradycyjnie jak na Budkę przystało świetna muzyczna uczta. Zastanawiam się tylko czemu nie było Urszuli? Ale zapewne zaraz wyjaśnią mi to bardziej aktywni i lepiej zorientowani członkowie Fanklubu - na co liczę i z góry dziękuję!

Aha, bardzo piękny występ aktywu członkowskiego i gest godny uwagi - symboliczne podziękowanie dla zespołu od fanów. Na czele Kolega Kierownik Magister ;) Zazdrościłem WAM :))

Pozdrawiam czule.
Obrazek Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
BarTh
Zasłużony dla forum
Zasłużony dla forum

Postautor: rangiz » 21 paź 2014, 05:47

Tutaj zapis koncertu, wycięto ponad 20 minut reklam.
http://trodatreleases.com/28546-ostatni ... rod4t.html
Awatar użytkownika
rangiz
Pełno go tutaj!
Pełno go tutaj!

Postautor: marcinus » 22 paź 2014, 00:55

Koncert super, na najwyższym poziomie, jak zresztą zawsze. Szkoda, że nie był transmitowany na żywo jak to bywało dotychczas. Jednak myślałem, że potrwa trochę dłużej...zamiast robić dwóch w przeciągu kilku godzin mógł być jeden i wtedy moglibyśmy usłyszeć to czego bardzo mi, jak i zapewne wielu brakowało: Młode lwy, Ragtime, Tylko dla orłów, Nie wierz nigdy kobiecie, Noc komety, Cały mój zgiełk. Pierwszych trzech chyba już nie usłyszymy podczas tej trasy i pozostaną nam jedynie starsze nagrania.... :(
Mogę zgodzić się z BarTh-em że na bisy można było zagrać coś innego, przecież Budka ma tak ogromny zasób piosenek...
Marcinus
Awatar użytkownika
marcinus
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: rangiz » 22 paź 2014, 05:36

Nie wierz nigdy kobiecie i Noc komety są standardowo grane na całej trasie pożegnalnej (oba śpiewa Felicjan), a koncerty zamiast nieco ponad półtorej godziny mają około dwóch - niestety, uroki warunków Polsatu i dostosowania się do transmisji TV.
Awatar użytkownika
rangiz
Pełno go tutaj!
Pełno go tutaj!

Wróć do Wasze opinie