Welcome! Anonymous

XX-lecie

Tu można napisać wszystko o koncertach Budki Suflera

XX-lecie

Postautor: pablosan » 24 sty 2004, 20:44

Obejrzalem w końcu na tasmie VHS wielki koncert Budki na 20-lecie w Operze Leśnej w Sopocie i jestem zachwycony!!! Coś niesamowitego, 3 godziny grania na żywo: Trojanowska rewelacja, niesamowita Urszula, Felek Andrzejczak cudownie i to co kocham najbardziej w Budce-długo i ostro, naprawdę ostro!!! Szkoda, ze zespół nie wydał pełnego zapisu koncertu na CD, bo dla mnie bez watpienia to był najlepszy koncert jaki widziałem i słyszałem. Może kiedyś to nastapi...

PS. Daniel i Magister, wielkie ukłony podziękowania. :D
"... a po nocy przychodzi dzien,
a po burzy spokoj..."
pablosan
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: Daniel » 24 sty 2004, 21:00

Spoko!! Dzięki za koncert z 1993 i spotkanie w Rock Cafe!
Pozdrawiam
Daniel

==================================
Internetowa księgarnia muzyczna | www.muzyczna24.pl | Najtańsze książki na rynku | Zakupy bez zakładania konta | Płatności kartą i e-przelewem
Awatar użytkownika
Daniel
Ojciec Dyktator
Ojciec Dyktator

Postautor: BarTh » 24 sty 2004, 23:02

Ops.. A co to za tasma VHS :?: Jakiś nieoficjalny obieg?? :lol:
A czy jest mozliwosc ... hmm ... szansa 'posiadnięcia' :wink: tego materiału??

P.S.
Prosze nie krzyczec i nie gorączkowac sie!! Ja sie tylko pytam - nie wiem.. Jak mówi staropolkie porzekadło: 'Kto pyta - ten nie wie!'

POzdrawiam :!:
Obrazek Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
BarTh
Zasłużony dla forum
Zasłużony dla forum

Postautor: mauro » 25 sty 2004, 14:26

Witam!
oooo jakaś ciekawa rozmowa się toczy....
że tak się wtrące i pozwole zapytać : jak można zdobyć koncert XX lecia na VHS?
mauro
Strasznie wygadany
Strasznie wygadany

Postautor: Wasyl » 27 sty 2004, 10:34

Koncert XX-lecia z sopockiej Opery Leśnej był transmitowany prawie na żywo w TVP. Kto nagrał- ten ma. Nietety był to rok 1994, więc jakość dźwięku nie jest zachwycająca (brak stereo) ale to co widać kompensuje te braki. Tak jak już ktoś napisał: szkoda, że wydano tylko fragmenty tego koncertu na CD. Niektóre kawałki są naprawdę ostre- w niektórych momentach grało przecież 4 gitarzystów :!:
Awatar użytkownika
Wasyl
Pełno go tutaj!
Pełno go tutaj!

ten koncert był super

Postautor: imot » 18 cze 2004, 08:35

Mam ten koncert na tasmie, to był prawdziwy rockowy koncert. Ogladam go sobie co jakis czas
imot
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Re:

Postautor: miszczu » 18 cze 2004, 16:45

No właśnie - propos koncertu XX-lecia - Magister - pamiętasz naszą rozmowę na temat digitalizacji tego koncertu - albo Ty Dziczek?? Teraz już mam taką możliwość i mógłbym się tym zająć...
Awatar użytkownika
miszczu
Strasznie wygadany
Strasznie wygadany

Postautor: pablosan » 19 cze 2004, 15:25

Wlasnie ogladam sobie Budke z Opery i normalnie przychodzi mi tylko jedno na mysl: Panowie z Budki, na pewno sa tasmy z nagraniami z tego koncertu, wiec prosze, bardzo, bardzo prosze moze reedycja plyty!!! Ale juz calosc koncertu-z Ulka, Trojanowska i Felkiem (Noc komety). Kazda cene daje za 2 plytowy album, albo nawet 3 plytowy A moze DVD albo VHS?. Albo oficjalny Bootleg-tylko np. dla fanow z Forum lub ktory mozna by tylko kupic na oficjalnej stronie zespołu.Bez kitu ten koncert jest taki, że dech zapiera..., ja nie mam pytań, żadnych pytań... :D
a po burzy spokoj..."
pablosan
Często się wypowiada
Często się wypowiada

XX-lecie

Postautor: Magister » 20 cze 2004, 00:00

Zgadzam się z Pablosanem, że zapis koncertu XX-lecia w Sopocie zapiera dech. Jak się ogląda i słucha Urszulę i Trojanowską wówczas z Budką, do tego 2 gitary (!) i radość grania i śpiewania to chciałoby się krzyczeć: taka Budko trwaj!
Jest wątpliwe, żeby kiedykolwiek ktoś jeszcze wydał ten koncert na VHS czy DVD (może gdyby jeszcze Marek Sierocki zaglądał na tą stronę i TVP wywęszyła w tym interes). Takich różnych ciekawostek z Budką, różnych materiałów archiwalnych z koncertów Budki w Opolu czy Sopocie a nawet Zielonej Górze, TVP ma pewnie mnóstwo i gdyby tylko chcieli to pokazać czy wydać, wielu z nas dałoby za to duże pieniądze.
Wracając do XX-lecia to potwierdza to, jak wiele w zespole rockowym znaczą 2 gitary. Dzisiaj chętnie oglądałbym na scenie Radula a obok niego Pilcha. Pytanie tylko czy T. Zeliszewski dopiął by budżet zespołu, bo dla "3" chyba to jest ważniejsze ostatnio, chociaż może trudno się temu dziwić.
Awatar użytkownika
Magister
Moderator
Moderator

Postautor: pablosan » 20 cze 2004, 11:10

Tak Magistrze, dwie gitary w bandzie rockowym brzmia fantastycznie, jedna typowo rytmiczna i prowadzaca, marzy mi sie taka Budka, taka jak z Janiakiem i s.p. Staszkiem Zybowski na tym koncercie. Toć jak zobaczyłem Totalna Hipnoze-to był prawie heavy metal :wink:. Radul "rzezbił" przez cały koncert tak że hej!!! Szczegolnie kilkuminutowy wstep do Mlodych Lwow-tylko bebny Tomka i wariacje Radula-ech co za czasy... :D. Mysle ze Budka ma taka "wladnosc" by wydac to raz jeszcze, albo jak pisałem jako Bootleg, przeciez nagrano cały koncert z którego wykrojono "Budke w Operze". To mógłby być duży prezent dla fanów ze strony zespołu. "Zespole" :D , pomyslcie o tym, bardzo prosze i mysle ze wiekszosc forumowiczów też!!!!!!
a po burzy spokoj..."
pablosan
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: Magister » 20 cze 2004, 13:13

Obawiam się, że zespół nie będzie skłonny nalegać na TVP, żeby wydała ten koncert. Wiązałoby się to pewnie z prawami autorskimi i tantiemami (tak się to pisze?) dla Radula i Jureckiego, a to jak widać ostatnio dla P. Zeliszewskiego rzecz nie do przejścia, a szkoda. Może jednak muzyka stanie się ważniejsza niż $ i dane nam będzie ten koncert zobaczyć profesjonalnie wydany.
Awatar użytkownika
Magister
Moderator
Moderator

Postautor: Tomek » 20 cze 2004, 20:46

Z chęcią obejrzałbym w formie zdigitalizowanej. Choć wystarczyłoby, żeby telewizja zrobiła małą powtóreczkę... Zamiast powtarzać milion razy "Klan" i "Złotopolskich".
Tomek
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: Kacpero_91 » 18 lis 2006, 14:37

Witam! Jeżeli ktos zna to czy moze podac playliste z tego koncertu??
Kacpero_91
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: Tami » 19 sty 2007, 18:51

Tomek pisze: Choć wystarczyłoby, żeby telewizja zrobiła małą powtóreczkę... .

Właśnie niedawno pomyślałam by naciskać TVP Kultura na powtórzenie tego materiału i oby się udało.
Mam tylko nadzieję że znów nie przeszkodzą jakieś prawa autorskie.
Poparcie Forumowiczów mile widziane.....im więcej będzie za, tym większa szansa że to ponownie obejrzymy....
Pozdrawiam
Tami
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: grzesiek100 » 20 sty 2007, 13:06

DObry pomysł! KOncert na XX-lecie był kapitalny, z chęcią bym go obejrzał ponownie. Także jak wyjdzie jakaś inicjatywa, to z pewnością ją poprę.
"Zamykam strach na niewidzialny klucz
I moja twarz jest niewidzialna już
Gdy wchodzę w tłum, pułapka szczerzy kły
I z ust do ust nie frunie żaden krzyk..."
Awatar użytkownika
grzesiek100
Maksymalny gaduła :)

Postautor: Tami » 23 sty 2007, 17:47

Ponownie umieściłam wpis na forum Kultury odnośnie powtórki koncertu.
Jeżeli macie ochotę poprzeć mnie,rejestrujcie sie i wpisujcie się tam pod tematem.
Może się uda.... :D
Tami
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: Magister » 23 sty 2007, 23:16

Powtórzenie tego koncertu przez TV byłoby naprawdę wielkim wydarzeniem. Można by wreszcie normalnie w dużo lepszej jakości nagrać ponownie ten koncert. Może ktoś kto ma to nagrane z TV i będzie w stanie zrobić porządną kopie na CD czy DVD? Ja dysponuję ale przegrywanie z kasety na kasetę, potem na kompa zrobiło swoje i jakość pozostawia wiele do życzenia. Ten koncert był naprawdę fantastyczny, jak pewnie wszystkie z tej trasy XX-lecia.
Awatar użytkownika
Magister
Moderator
Moderator

Postautor: Tami » 24 sty 2007, 12:33

To i tak Magister jesteś szczęściarzem, ja mam tylko zamglone wspomnienie w swojej głowie.....
Jak dotąd nie pojawiło się żadne poparcie, może nie Wiecie jak trafić...
Najkrótsza droga:
-wejść na tvp.pl
-wybrać u góry odnosnik do kanału Kultura
-na dole strony kliknąć pod słowem Forum
-odszukac temat"Budka Suflera 20-lecie"
-wejść i wpisać w odpowiedzi poparcie
Teraz już chyba nikt nie zabłądzi :wink: :D
Pozdrawiam
Tami
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: Magister » 24 sty 2007, 13:23

Postąpiłem jak opisałeś. Mój apel już tam jest, zachęcam pozostałe osoby do wpisywania się na forum TVP.
Awatar użytkownika
Magister
Moderator
Moderator

Postautor: Tami » 24 sty 2007, 14:48

Magister popraw błąd, koncert był w 94 nie 93r
Dzięki za poparcie :D
Tami
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: grzesiek100 » 24 sty 2007, 17:19

Piszcie, ludzie, poparcie na forum TVP Kultura dla emisji koncertu na XX-lecie, bo jak na razie ta "liczna grupa fanów", w imieniu której prosiła Tami to ja i Magister :?

Pozdrawiam!
"Zamykam strach na niewidzialny klucz
I moja twarz jest niewidzialna już
Gdy wchodzę w tłum, pułapka szczerzy kły
I z ust do ust nie frunie żaden krzyk..."
Awatar użytkownika
grzesiek100

Postautor: Paweł_Solaris » 24 sty 2007, 20:51

Na pewno na playliście był utwór "Krajobraz po rewolucji". :D Z chęcią zobaczyłbym ten koncert, bo niestety nie miałem okazji obejrzeć, więc oczywiście dołączam swoje poparcie.
PS. Mam pytanie do Suflerki: ja chyba nie jestem w FC, więc co mam zrobić, by się w nim znaleźć? Pozdrawiam serdecznie
Wódka jasno płonie w nas i bliżej znowu do gwiazd.
Awatar użytkownika
Paweł_Solaris
Czasem tu pisuje
Czasem tu pisuje

Koncert XX-lecia Budki Suflera

Postautor: Magister » 24 sty 2007, 22:11

"Krajobraz po rewolucji", według tego zapisu koncertu co mam ja i kilka osób jeszcze, nie był grany na tym koncercie. Postaram się kiedyś spisać wszystkie te utwory, które były zagrane.
Awatar użytkownika
Magister
Moderator
Moderator

Postautor: Tami » 24 sty 2007, 22:32

Marto,kieruj ludzi do zakładki, tu mają wszystko wyjasnione, nie powinno być problemu z trafieniem na forum TVP
Grzesiek 100, świetny wpis :D
Tami
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Re: Koncert XX-lecia Budki Suflera

Postautor: Paweł_Solaris » 27 sty 2007, 21:01

Magister pisze:"Krajobraz po rewolucji", według tego zapisu koncertu co mam ja i kilka osób jeszcze, nie był grany na tym koncercie. Postaram się kiedyś spisać wszystkie te utwory, które były zagrane.

Mogę się mylić co do tego, czy "Krajobraz po rewolucji" był grany, bo nie oglądałem koncertu. Sugerowalem się tym, że śpiewają w nim oprócz Cugowskiego Urszula i Andrzejczak, którzy wystąpili na koncercie.
Wódka jasno płonie w nas i bliżej znowu do gwiazd.
Awatar użytkownika
Paweł_Solaris
Czasem tu pisuje
Czasem tu pisuje

Postautor: miszczu » 06 lut 2007, 22:23

Ciśnijcie faktycznie tą telewizornię. Moje DVD z tym koncertem już jest nieco "zmęczone"...
Awatar użytkownika
miszczu
Strasznie wygadany
Strasznie wygadany

Postautor: Tami » 07 lut 2007, 10:59

Moi Drodzy....NIESTETY!
Możemy sobie tylko pomarzyć.
TVP Kultura stwierdziła że Budka Suflera pojawia się niezwykle często w różnych stacjach i przy różnych okazjach.....a Oni prezentują to co można zobaczyć rzadziej.
Dla tych co Budki słuchają okazjonalnie, koncert to koncert, nie zrozumieją że ten o który prosilismy jest wyjątkowy :evil:
Żeby jakos zakończyć odmowę, padło stwierdzenie "że być może w przyszłości".......obserwując co i kto pojawia sie najczęściej......można wnioskować że obejrzymy.......ale po śmierci któregoś z muzyków
....tak, tak....wiem jak to brzmi...ale takie są chore realia
Jestem wściekła! :evil:
Tami
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: Ivellios » 10 lut 2007, 14:19

A ja mam taki pomysł. Gdyby ktoś zgrał dźwięk z VHS? Przynajmniej dźwięku byśmy sobie posłuchali, skoro na obraz nie mamy co liczyć ;)
Awatar użytkownika
Ivellios

Nie załamujcie się ...

Postautor: Sariusz » 10 lut 2007, 15:58

Tami pisze:Możemy sobie tylko pomarzyć.
TVP Kultura stwierdziła że Budka Suflera pojawia się niezwykle często w różnych stacjach i przy różnych okazjach.....a Oni prezentują to co można zobaczyć rzadziej.
Dla tych co Budki słuchają okazjonalnie, koncert to koncert, nie zrozumieją że ten o który prosilismy jest wyjątkowy

Do pewnego stopnia rozumiem powody może niezbyt entuzjastycznego przyjęcia tej inicjatywy przez tvp Kulturę. Myślę , że problemem w przypadku Budki jest mała ilość zachowanego materiału z lat 70-tych , do których najchętniej (po latach wymazywania z pamięci tamtych dokonań) powraca tvp Kultura.
Trzeba im to przyznać, że z konsekwencją próbują sięgać do korzeni naszej kultury muzycznej . Przypomnieli nawet takie zespoły jak Klan, czy Zdrój Jana, a Grechucie, Niemenowi i SBB poświęcili nawet całe bloki programowe, choć nie było to łatwe zadanie ...
Mam w tym względzie jakieś doświadczenia i radzę tak szybko nie załamywać rąk.
Mimo początkowych oporów - proszę by ciągle systematycznie pisać i przekonywać do koncertu na XX-lecie Królika z forum Kultury 8)
Awatar użytkownika
Sariusz
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: Kacpero_91 » 17 sie 2008, 23:20

Witam! Mialby ktos checi zgrac sam dzwiek z tegoz to koncertu, napewno wszyscy byli by wdzieczni:)
Kacpero_91
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Następna

Wróć do Wasze opinie