Welcome! Anonymous

Nowa Budka --> Nowa strona

Tu jest cmentarzystko starych postów

Nowa Budka --> Nowa strona

Postautor: Daniel » 26 maja 2003, 02:37

Witam

Idą nowe czasy. Budka zmieniła oblicze, przetoczyła sobie krew na świeższą. Dookoła powstają nowe strony innych kapel - niektóre gorsze, niektóre lepsze (polecam nowe www.dzem.com.pl choć dyskografię skopali!). Postanowiłem, że nie będę się obojętnie przyglądał i też coś zmienię. Miałem trochę materiału, który zalegał mój dysk, a nie był pokazany szerszemu audytorium - mowa głównie o Antologii, która zniknęła prawie rok temu, a także komplet okładek Grosza i tekstach, które odstąpił mi Piotr Michałowski (admin www.budka.prv.pl).

Zmieniłem wygląd strony - przede wszystkim strony głównej. Jest nowe menu, które ma inny podział tematyczny i sposób działania.

Mam nadzieję, że nowy wygląd strony będzie miał więcej zwolenników niż na dzień dzisiejszy nowy skład Budki :D

Jakby coś nie działało to dajcie szybko mi znać :P
Pozdrawiam
Daniel

==================================
Internetowa księgarnia muzyczna | www.muzyczna24.pl | Najtańsze książki na rynku | Zakupy bez zakładania konta | Płatności kartą i e-przelewem
Awatar użytkownika
Daniel
Ojciec Dyktator
Ojciec Dyktator

Postautor: Navigator » 26 maja 2003, 03:12

Jestem chyba pierwszą osobą, która ujrzała nowy layout tuż po jego premierze (oprócz autora strony oczywiście :wink:), a stało się to zupełnie przypadkowo - czasami jednak opłaca się nie spać w nocy :D.

Cóż mogę powiedzieć, pierwsze wrażenie bez wątpienia bardzo pozytywne - JEST LEPIEJ NIŻ ŚWIETNIE :!: Strona główna przypomina już właściwie portal funkcjonujący w sposób bardzo zorganizowany, reszta także jest bez zarzutu, jak zwykle zachowany został czytelny układ i przejrzystość. Wspaniale prezentuje się też nowy skrypt "podglądujący" forum. Na pewno przyda się również podział artykułów prasowych na podkategorie. Pojawiające się wraz z nowym wyglądem materiały to kolejne wielkie zaskoczenie na plus - nowe okładki, opis całej Antologii w dyskografii i spora porcja tekstów, których wcześniej nie było na stronie (teraz jest to już naprawdę pokaźny zbiór!) robią wrażenie. Przeważającym argumentem na korzyść dzisiejszych zmian wydaje się być fakt, że nawet moje marudne, czepialskie, pedantyczne i gderliwe oko wiecznego malkotenta nie wychwyciło żadnych większych mankamentów nowej odsłony serwisu :twisted: (przynajmniej na razie :P).

Ciekawe jest to, że Autor strony tak skrzętnie dochowywał tajemnicy i nie zdradzał ani słowem chęci zmienienia czegoś na stronie :twisted:, ale w sumie dzięki temu niespodzianka jest jeszcze większa (taki szok poranny może zastąpić jutro niektórym mocną kawę :D). W każdym razie wypada tylko pogratulować tak ciekawie zrealizowanego pomysłu, podobne zmiany na pewno są dla fanów pewną odskocznią od tych ostatnich personalnych w Budce :wink:. Oby nie zabrakło Danielowi chęci i motywacji do TAKIEJ pracy i oby w przyszłości jeszcze nieraz nas tak pozytywnie zaskakiwał!
Pozdrawiam!
Navigator
Awatar użytkownika
Navigator
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: dziczek » 26 maja 2003, 06:38

:shock: :shock: :shock:
Hmm, rzeczywiście musiało coś ważnego się wydarzyć, skoro aż Navigator się odezwał. :twisted:
Co do strony: kawy wprawdzie nie pijam, ale faktycznie nowy wygląd mocno mnie zaskoczył, a weszłam tu o siódmej rano, kiedy moje zaspane oczęta jeszcze nie do końca się obudziły. :wink:
Na razie nie napiszę co mi się podoba a co nie, bo za chwilkę muszę lecieć na tramwaj do szkoły :evil: , ale po południu przyjrzę się nowemu wizerunkowi strony bardzo dokładnie... :twisted: :wink:
Gosia
Awatar użytkownika
dziczek
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: dziczek » 26 maja 2003, 17:56

Hmm, więc tak... Chciałam sobie trochę ponarzekać i poprzyczepiać się (tudzież podziczkować :twisted: ) troszkę, i być może jako posłaniec pewnego buntownika :wink: powinnam to uczynić, tylko... nie ma do czego :D . Moje skrupulatnie przeprowadzone śledztwo nie wykazało bowiem większych uchybień, a te mniejsze już zostały przekazane autorowi. :wink:
Nowa strona mi się bardzo podoba, chociaż pierwsze wrażenie nie było zbyt pozytywne (Wdax - nie bij! : wow : ). Jakoś nie jestem przekonana do takiego rodzaju menu, nawet jeśli ono nie znika. :wink: Wydaje mi się trochę nieczytelne, ale to pewnie kwestia gustu i po prostu przyzwyczajenia. A może owo pierwsze wrażenie było takie dlatego, że było wcześnie rano :wink: .
Właściwie jedyne do czego mogę się przyczepić to fakt, że przy rozdzielczości 800x600 menu zostaje trochę przycięte. Gdy się nie przewinie ekranu, znika m. in. dział Autor :cry: . Poza tym jest bardzo dobrze. Brawa za opis całej "Antologii", okładki "Grosza" i teksty.
Tak więc - podsumowując - mnie też wypada pogratulować ciekawego pomysłu i udanej jego realizacji. Niniejszym gratuluję :!: Życzę też powodzenia w dalszej pracy.
Gosia
Awatar użytkownika
dziczek
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: BarTh » 26 maja 2003, 19:05

CZYTELNIKU :!: :!: :!:
OTO SUBIEKTYWNA OPINIA BUNTOWNIKA Z WYBORU :lol: , CZYLI MOJA NA TEMAT NOWEGO WYGLĄDU OFICJALNEJ STRONY BUDKI SUFLERA

No dobra koniec tych zachwytów - czas na mnie :twisted: Oczywiście nie mogę się przyczepić do strony merytorycznej strony :lol: . Mamy tu do czynienia z fachowo przygotowanym materiałem i takie tam różne... :wink:
No dobra, ale przejdźmy do sedna. Uważam stronę w obecnej postaci za "mało czytelną"... - chodzi nie tylko o nowe menu, które jeszcze mogłoby być. Podzielenie strony na dwie kolumny "tekstowe" sprawiło, że wszystko się ze sobą zlewa i trudno wyłapać szukaną informację. Na dodatek taki "zbity" tekst automatycznie utrudnia czytanie strony. Jako że mnie zawsze podobały się "fajerwerki" graficzne, więc nie mógłbym tego pominąć. Poprzednia wersja strony nie była jakimś "wulkanem", ale była ładna :lol: . Miała bardzo ładną kolorystykę, którą można oglądać już tylko na tym FORUM. Myślę też, że poprzednie rozwiązanie "podglądacza" FORUM było bardziej przejrzyste i czytelne. Co do banera [bo do niego też się przyczepię :twisted: ], to poprzedni bardziej przyciągał i zachęcał do odwiedzenia dalszej części strony i co dla mnie ważne był "ruchomy" :wink: ... fotki pod menu też nie wyglądają za ciekawie.
Na koniec podzielę się jeszcze moim pierwszym wrażeniem, jakiego doznałem otwierając dzisiaj stronę Budki Suflera - "ops...chyba mi się adresy pomyliły :shock: ...".
No ale nie popadajmy w pesymizm zbyt skrajny jako, że generalnie jest kapitalnie :wink:
Obrazek Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
BarTh
Zasłużony dla forum
Zasłużony dla forum

Postautor: mauro » 27 maja 2003, 00:19

Witam
Generalnie trudno mi powiedzieć czy jest lepiej czy gorzej. Narazie moje oczy nie są jeszcze przyzwyczajone do nowej szaty graficznej. Jednak z biegiem dni napewno się oswoje. Tak czy inaczej twierdze że część wizualna jest tylko tłem, a najważniejsze jest to co na stronie się znajduje. Dopóki będzie tu można znależć 95% wiadomości o zespole i strona będzie się rozwijała to nie można mieć pretensji.
Co do samych zmian to powiem że są one potrzebne nawet jeśli nie dokońca są zmianami na lepsze. Zastuj powoduje znudzenie, a to najgorsze co może być.
Pozdrawiam!
mauro
Strasznie wygadany
Strasznie wygadany

Postautor: Artur » 27 maja 2003, 10:45

Ja nie mam większych zastrzeżeń co do nowego wyglądu strony. Podzielam tylko zdanie poprzedników, że jest troszkę nie czytelny, ale problem można łatwo rozwiązać: poprostu pogrubić lub powiększyć czcionki (bo są zbyt jednolite) i zmienić ich kolory. Wszystko jednak pozostaje w rękach Wdaxa.

Od jakiegoś czasu oczekiwałem na zmiany, gdyż stary wygląd mi się najprościej w swiecie... znudził. Budka Suflera równiez dokonała "przemeblowania", tym bardziej zmiana szaty graficznej, dodanie tekstów, okładek itp itd- wszystko to zostało zrealizowane we właściwym czasie.
Awatar użytkownika
Artur
Moderator
Moderator

Postautor: Marek Sęk » 21 cze 2003, 16:45

Nowa stronka wygląda całkiem fajnie-wszystko podane jak na talerzu :D ,żeby dowiedzieć się czegoś obudce nie trzeba wchodzić do budka suflera news,wszystko ok :D tylko że jest jedna sprawa,mianowicie kiedy chcę wejść na czata,rozwija mi się lista linków i jest tak długa,że nie pokazują się wszystkie linki,tylko większa ich część :evil: i do niektórych działów po prostu nie moge się dostać :cry: pozatem wszystko jest w porządku 8)
Marek Sęk

Wróć do Stare tematy