Welcome! Anonymous

Zaprzęgnąć chórek do trochę cięższej pracy !!

Tu jest cmentarzystko starych postów

Zaprzęgnąć chórek do trochę cięższej pracy !!

Postautor: Daniel » 09 lis 2002, 18:48

Witam

O co mi chodzi??
Od 5 lat chórek Budki nie wychylił się poza tworzenie echa Cugowskiemu. Ciągle tylko "aaaaa, oooooooo, uuuuu" itp.
Mamy trzy dziewczyny, ładne i zdolne. Proponuje by wykonały choć jedną piosenkę razem z Cugiem. Za wzór podaję: Pink Floyd, płyta The Division Bell, utwór Wearing The Inside Out.

Nie jest to swoisty duet, ale tu nie o to chodzi. Tam chórek śpiewa, a nie wyje lub kopiuje :)

Jeżeli płyta ma brzmieć inaczej niż do tej pory to niech wprowadzą prawdziwe zmiany.
Pozdrawiam
Daniel

==================================
Internetowa księgarnia muzyczna | www.muzyczna24.pl | Najtańsze książki na rynku | Zakupy bez zakładania konta | Płatności kartą i e-przelewem
Awatar użytkownika
Daniel
Ojciec Dyktator
Ojciec Dyktator

Postautor: Noktowizor » 10 lis 2002, 23:56

Chórek - dziewczyny są o niebo lepsze niz cała zbieranina z Idola i Kaja Paschalska razem wzięci. Jeżeli tylko by chcialy to - moim zdaniem - mogłyby osiagnac sukces - samodzielnie, nie jako tło dla Budki.

Czy Budka z chorkiem czy Budka bez chórku. Oczywiście i taka opcja i taka mi sie podoba. Np. Mlode Lwy - tam kompletnie nie ma miejsca na chorek. Ale z kolei w Ratujmy co sie da - wersja akustyczna chorek swietnie uzupelnia wokal. Duzo zalezy od preferencji sluchaczy. Dla mnie koncerty Budki sa byt szablonowe - a jeden bez chorku bylby milym urozmaiceniem. Co wy na to??
Awatar użytkownika
Noktowizor
Moderator
Moderator

Postautor: Czajna_Seczen » 11 lis 2002, 12:50

No cóż, zupełne wykasowanie chórku nie byłoby chyba dobrym pomysłem - jak wtedy brzmiałby "Jest taki samotny dom"? Końcówka na pewno by straciła. Faktem jednak jest, że można tu troche poeksperymentować, byle nie za bardzo. Nie lubię, kiedy chórek zagłusza wokalistę i staje się niemal od niego ważniejszy. Wprawdzie Cugowskiego dość trudno byłoby zagłuszyć, ;) ale jednak.

Co do Pink Floydów, to trudno chyba oczekiwać od Budki, żeby nagle tak bardzo zmieniła styl muzyczny...
Littera docet, littera nocet.
Fałszywa skromność jest oznaką niekompetencji ;)
Czajna_Seczen
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Chórek,chórek,chóóórek...

Postautor: radul » 11 lis 2002, 20:11

Nagranie utworu w którym wokal byłby zadaniem chórku jest bardzo dobrym pomysłem.Cug nawet mógłby przejąć rolę chórku i podkładać im " "uuuuuuuuuu...", "mmmmmmmmmmmm..." itp. Lecz czy tak zrobią zalezy tylko od nich. :D 8)
radul
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: mauro » 12 lis 2002, 17:13

Witam!
Ja uwazam ze chórek pasuje do Budki.Wiadomo ze nie we wszystkich utworach jest na to miejsce ale niektorych kawalkow bez chórku sobie nie wyobrazam.
Jesli juz padaja porownania do Pink Floyd to co byscie powiedzieli na jakis dluzszy kawelek dla jednej wokalistki wkomponowany w srodek jakiegos utworu( P.P Arnold z zespolu Rogera Watersa w utworze "Perfect Sense"-fenomenalne!!!!!!!!!).
Ostatnio zmieniony 19 gru 2002, 15:50 przez mauro, łącznie zmieniany 1 raz
mauro
Strasznie wygadany
Strasznie wygadany

Postautor: Daniel » 12 lis 2002, 18:16

Proszę nie zapominać, że ja nie porównuję Budki do Pink Floyd. Chodzi mi tylko o zastosowanie możliwości trzech dziewczyn, tak jak zrobili to w PF.

Nie chcę żeby Budka zaczęła grać tak jak Pink Floyd, to by było śmieszne i spóźnione o 25 lat. Takie przemiany można dokonywać przy drugiej lub trzeciej płycie, a nie po 30 latach.
Pozdrawiam
Daniel

==================================
Internetowa księgarnia muzyczna | www.muzyczna24.pl | Najtańsze książki na rynku | Zakupy bez zakładania konta | Płatności kartą i e-przelewem
Awatar użytkownika
Daniel
Ojciec Dyktator
Ojciec Dyktator

Chórek

Postautor: Arur Wiśniewski » 21 lis 2002, 19:05

Ostatnio jak oglądałem fragment koncertu z Łodzi Budki, to słysząc chórek się załamałem. Nie wiem, czy to telewizor zniekształca. Ale gdy byłem na koncercie, nie było aż tak źle, ale i nie rewelacyjnie.
W "Miejscu na miłość" faktycznie panie robią dobrą robotę. Ale już w "Morych oczach" niepotrzebnie to "Mokre oczy...mokre oczy". Tym bardziej, że bardzo ciekawa jest solówka Marka Radulego.
Arur Wiśniewski

Chórek....

Postautor: miszczu » 03 gru 2002, 21:50

Tym razem nie zgodzę się z kolegą Arturem. "Mokre oczy" mnie osobiście bardzo się podobają - wiem, że komuś ten kawałek nie odpowiadał - chyba Magistrowi jak dobrze pamiętam. Jednak uważam, że to własnie dzieki chórkowi kompozycja ta brzmi tak jak brzmi. Gdyby nie było chórku - nie byłoby tej piosneki.

Wydaje mi się, że dziewczyny już udowodniły, że bez Budki też są w stanie "przetrwać". Często widzę np. Kasię Pysiak śpiewająca w róznch programach itp. (eurowizja, Piasek itd.), poza tym Harlem, Irena Santor...

A propos kwestii dotyczącej śpiewu chórku - mnie się podoba roziwązanie zawarte w utworze Ireny Santor pt."Jak fart, to fart".
Strasznie wygadany
Strasznie wygadany

Wróć do Stare tematy