Welcome! Anonymous

Co myślicie o "Młodych Lwach"???

Tu jest cmentarzystko starych postów

Co myślisz o utworze "Młode Lwy"?

Najlepszy utwór
7
39%
Bardzo dobry
11
61%
Dobry
0
Brak głosów
Taki sobie
0
Brak głosów
Raczej słaby
0
Brak głosów
Fatalny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 18

Co myślicie o "Młodych Lwach"???

Postautor: grzesiek100 » 07 lis 2004, 14:14

Młode Lwy to moja ulubiona piosenka BS (wraz z 5 innymi: "Noc Komety", "Czas Ołowiu", "Jolka, Jolka", "Ratujmy co się da" oraz "Jest taki samotny dom"). Teraz chciałbym poznać wasze opinie na temat tego utworu.

Pierwszy raz zamieścić chcę ankietę, więc jeśli coś nie wyjdzie, jakieś błędy to sorry.

P.S. Mam nadzieję, że tego temATU NIE Było. Przeglądałem forum, ale coś mogło umknąć uwadze.
"Zamykam strach na niewidzialny klucz
I moja twarz jest niewidzialna już
Gdy wchodzę w tłum, pułapka szczerzy kły
I z ust do ust nie frunie żaden krzyk..."
Awatar użytkownika
grzesiek100
Maksymalny gaduła :)

Postautor: mauro » 07 lis 2004, 17:15

Dla mnie ścisła czołówka dokonań Budki. Pełna mocy i gitarowego jadu muzyka, no i przede wszystkim rewelacyjny tekst...do dziś niewiadomo kogo :?
Tak na marginesie dodam, że kiedyś, bardzo dawno temu wdałem się na tym forum w dość ciekawą dyskusje na temat tekstu do "Młodych Lwów", w temacie, jak dobrze pamięta "Dobitność Tekstów". Wtedy trochę niefortunnie użyłem określenia, że ten tekst jest optymistyczny (a chyba niezupełnie jest). Ktoś był innego zdania, ale wydaje mi się, że wyszedłem z twarzą z tamtej dyskuji.
Tak czy inczej, utwór jako całość to moim zdaniem pierwsza piątka Budki zawsze, bez względu na nastrój słuchacza. Poza tym świetny numer otwierający koncert.
mauro
Strasznie wygadany
Strasznie wygadany

Postautor: January Gabriel » 07 lis 2004, 17:34

"Młode lwy" należą do tej elity twórczości zespołu, której skład jest niepodważalnie "święty". Piosenki z bardzo głębokimi, dającymi kilka możliwości interpretacji tekstami, muzyką prawie dotykającą progu perfekcji. I to wszystko razem tworzące nierozdzielną całość. To jest 'sacrum' muzyki. Żeby dopełnić formalności i wprowadzić słuchacza w istną ekstazę, dodane jest do tego cudowne wibrowanie, wyciąganie, czasem improwizowanie i szlifowanie dźwięków przez Cugowksiego.

Uczta...

Pozdrawiam
<i>"To nie ja, to przeszłość , to ona godzi nożem w serce, na złość"</i>
Awatar użytkownika
January Gabriel
Czasem tu pisuje
Czasem tu pisuje

Postautor: kris » 08 lis 2004, 17:01

Moim zdaniem najlepsze w Młodych Lwach są gitary(w nagraniu studyjnym) oraz tekst, z tym, że świetnie został on zaśpiewany w spodku na 25 leciu. Najlepszą piosenką bym ich nie nazwał, ponieważ pierwszej płycie nic już w przyszłości nie dorównało, nawet Cisza.
kris
Czasem tu pisuje
Czasem tu pisuje

Postautor: grzesiek100 » 08 lis 2004, 20:26

Wiem, że zaraz mnie zabijecie, zaproponuijecie by mnie wyrzucić z forum, ale ja uważam, że Cisza jest najlepsza i dużo lepsza od Cienia.

Pzodrawiam!!!
"Zamykam strach na niewidzialny klucz
I moja twarz jest niewidzialna już
Gdy wchodzę w tłum, pułapka szczerzy kły
I z ust do ust nie frunie żaden krzyk..."
Awatar użytkownika
grzesiek100

Cisza i Cień

Postautor: Magister » 08 lis 2004, 21:50

Spokojnie, chyba nikt Cię nie będzie chciał wyrzucić a przynajmniej ja. Płyta "Cisza" to inna epoka niż "Cień wielkiej góry" i obie są bardzo ważne w twórczości zespołu. Dla mnie płyta "Cisza" jest najbardziej Budkowa, ale o tym kiedyś napiszę oceniając w dziale dyskografia ten album. Na ocenę "Cienia" zawsze będziemy patrzeć przez pryzmat wielkiego debiutu Budki tym wydawnictwem i dlatego pozostanie ona tą najważniejszą.
Awatar użytkownika
Magister
Moderator
Moderator

Postautor: mauro » 08 lis 2004, 22:21

Grzesiu jesteś bezpieczny :wink:
Ja także twierdzę, że "Cisza" to przynajmniej ten sam poziom co "Cień". Wiadomo. to prawie dwadzieścia lat różnicy, inne czasy, inne możliwości, inne brzmienie, ale oceniając dyskografię Budki, jako całość uważam, że należy stawiać "Ciszę" na tym samym poziomie co "Cień".
"Cień" to debiut, ale czy "Cisza" też nie jest w pewnym sensie debiutem? Debiutem "nowej", Budki lat dziewięćdziesiątych, Budki z Radulem i Mechanikiem, jako pełnoprawnymi członkami zespołu, i wreszcie Budki w Polsce, po politycznych przemianach. Te płyty, mimo olbrzymich różnic, są tak naprawdę bardzo do siebie podobne.

P.S w sprawie wypowiedzi Grześka. Nie bójmy się własnych uczuć i interpretacji. Nikt nikogo za poglądy z forum nie będzie wyrzucał (chyba :D ) To, że "świat" przyjął, że "Cień" jest najlepszą płytą Budki, to nie znaczy, że wszyscy muszą się z tym godzić i powtarzać za masą utarte farmazony. Po to mamy uszy i serca, żeby odbierać i oceniać wszystko na swój sposób.
Zdrowia :!:
mauro
Strasznie wygadany
Strasznie wygadany

Postautor: pablosan » 10 lis 2004, 19:19

Witam

Mlode Lwy-to klasyk, cudowny na płycie, jeszcze lepszy na zywo :D . Najlepsze wykonanie słyszałem/widziałem (niestety tylko na video) na koncercie Budki z wrzesnia 1993 roku w Operze Lesniej. Ciezko byloby mi wybrac 5 najcudowniejszych uworów Budki, ale w 10 wymieniłbym na pewno:Noc Komety, Czas Ołowiu, Jest Taki Samotny Dom, Cień Wielkiej Góry, Młode Lwy i Taki Świat. Zreszta kazdy wie, ze ukochana płyta pablosana , to wlasnie NOC :D
"... a po nocy przychodzi dzien,
a po burzy spokoj..."
pablosan
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: black_ozzy » 25 wrz 2005, 16:00

Zgadzam się, "Młode lwy" to niewątpliwie jedna z lepszych piosenek BS. Posiada niesamowity klimat, każde wykonanie jest wręcz genialne. Orginał posiada bardzo fajny motyw w postaci damskiego wokalu w środku piosenki, brakuje mi tego w wersji z "Live At Carnegie Hall". Tak jak Grześkowi, najbardziej podoba mi się piosenka od "Parze palce zapałkami...", ale początek też jest świetny. To chyba tyle.

Pozdrawiam

P.S.: Też uważam, że "Cisza" jest lepsza od "Cienia"
"I coraz bardziej wokół pusto,
Jedyny MÓJ przyjaciel lustro,
Widoki piękne lecz cóż z tego,
Coś zostało zgubione, zgubione, zgubione!"
Awatar użytkownika
black_ozzy
Wybitny reprezentant
Wybitny reprezentant

Wróć do Stare tematy