Welcome! Anonymous

Kolejny raz o Jest

Tu jest cmentarzystko starych postów

Kolejny raz o Jest

Postautor: grzesiek100 » 16 maja 2005, 17:12

Witam po raz koljeny dziś!

Przesłuchałem sobie dziś pierwszy raz w tym roku "Jest" pod względem muzycznym i artystycznym. Bo słuchać "tak o" może każdy, ja jednak teraz chciałem posłuchać tkestów, posłuchać muzyki. I mimo że płytę uważam ciagle za beznadziejną (nie licząc utworów nr 1,2,3,5,6,15,16) to widzę na niej wielkie nadzieję związane z przysżłością Budki (nawiasem mówiąc i tak dobrze zapowiadaną przez Daniela i Suflerkę). Po pierwsze:

- znalazłem kilka ciekawym momentów z gitarą na płycię. W "Oto moja pieśń", którą jest najlepsza na płycie, doszukałem się solówki. Oczywiście "pilchowa" solówka ma jeszcze daleko do 'radulowej", ale fajnie wprowadza klimat. W "Za duża konkurencja" znalazłem pod koniec również solówkę, która gra wraz ze śpiewem. Pomijam BY i DWG, bo tam grał LUkather. W "Każdy ma swoją tajemnicę" są ciekawe przejscia przed refrenem, aczkolwiek i tak mogłyby byc lepsze. Cała piosenka jest głównie oparta na elektryku, ale zbyt mało agresywnym. Gdyby zwiększyć jego moc, zamiast Pilcha dać Radula wyszłoby coś podobnego do Młodych Lwów. Coś tam gitarowego jest jeszcze w "Wyścigu Szczurów", ale jest słabe.

Na plus na płycie chciałbym zaliczyć też tto, że widać radosc grania i dopracowanie (w więksozśći elementów).

Podsumowując, jak wcześniej stwierdziłem płyta jest słaba, ale widać u Pilcha wielkie nadzieję, ze na "Było" będzie jeszcze lepszy, prawie tak smao dobry jak Radul (a trzeba Wam wiedzieć, ze MArka Raduelgo uznano drugim najlepsyzm gitarzystą rockowym w Polsce- GRATULACJE!).

Także z jeszcze większym utęsknieniem czekam na "Było". A nikt nie chce nam nic powiedzieć. :evil: FOrumowa normalka. :evil:

Pozdrowienia.
"Zamykam strach na niewidzialny klucz
I moja twarz jest niewidzialna już
Gdy wchodzę w tłum, pułapka szczerzy kły
I z ust do ust nie frunie żaden krzyk..."
Awatar użytkownika
grzesiek100
Maksymalny gaduła :)

Postautor: PAXON » 16 maja 2005, 22:19

Witaj Grzesiek 100 i inni Budkowicze!
Uważam, że gitary Radula są na najwyższym poziomie i to nie podlega dyskusji. Jednak byłem na czterech koncertach Budki w zeszłym roku w przeciągu 2 miesięcy i postęp jaki zrobił Łukasz jest zauważalny, a nawet powiem potwornie galopujący. Z koncertu na koncert był coraz lepszy, a solo w Tańcu Cieni, to jest moje osobiste zdanie, było lepsze od Lukathera.
Chłopak się przykłada i to widać, w Karpaczu przed koncertem, gdy rozmawiałem z Łukaszem powiedział pytająco: jest ostro?, chodziło oczywiście o jego gitarę, powiedziałem, że jest super.
Solówki gitarowe to bardzo ciężka praca, paskudne wyczucie rytmu i niezwykła improwizacja, Łukasz dociera do wszystkiego spokojnie i ja też jestem o niego spokojny, cieszę się, że po Radulim w Budce gra ktoś taki jak Łukasz.
Co do solówek Radulego, to są wszystkie świetne, ale w Szalonym Koniu z Sopotu 1994 jest to apogeum.
Pozdrawiam Wszystkich.
Awatar użytkownika
PAXON
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: grzesiek100 » 17 maja 2005, 16:31

W Szalonym Koniu? Nie znam repertuaru całego BS z tego koncertu. Była ta piosenka?

Oczywiście Radula narazie nie ma co porównywać z Pilchem (Pilch jest gorszy), ale mnie również cieszy postęp Łukasza. Trąbią o nim wszyscy: Daniel, Ty. I cieszy mnie jego chęc do grania i świeże tchnienie, jakie wniósł do zespołu. Poza tym on chyba lubi rocka.

Nie ujmując Radulemu: u niego widać również wielką chęć do gry, co widać w wielu solówkach. Genialnycg, nawiasem mówiąc.
Awatar użytkownika
grzesiek100

Postautor: PAXON » 17 maja 2005, 19:24

Oczywiście skróciłem z Szalonym Koniem, na koniec koncertu była część suity: Z dalekich wypraw, są tam dwie solówki Radula. Jasne cały Szalony.. na koncercie to by dopiero było.
Awatar użytkownika
PAXON
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: grzesiek100 » 17 maja 2005, 20:58

A ja mam inne zdanie. Nie sądzę, aby solówki na tej płycie w "Wyprawach" były Apogeum Radulego. Choć przesłucham. Myślę, że zapominasz o Jolce, Głodnym, Młodych Lwach, Pustelniku, Takim Świecie. Nawet myślę, że solo w "Wyprawach" stoi na średnim "radulowym" poziomie.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
grzesiek100

Postautor: PAXON » 17 maja 2005, 23:01

Grzesiek!
Nie zapominam, ale cały czas się chwytam na tym, że cokolwiek powiem,ba pomyślę o jakimś utworze, o jakimś kawałku utworu, to tak jakbym skreślał inne. A tak nie jest. Cały czas twierdzę, że nie ma najlepszych utworów Budki, bo dla mnie wszystkie są najlepsze tylko każdy jest dopasowany do naszego stanu emocjonalnego w danym momencie. Przykład: często słuchałem ostatnio płyt "Przechodniem..." i "Mokre oczy", dzisiaj odświeżyłem "Czas czekania..." i totalny odlot, dźwięki, których wcześniej nie zauważałem, a słyszałem są w stanie zrobić rewolucję ( tę pozytywną) w najbardziej twardym umyśle. Słyszałem "Czas..." po raz pierwszy 1984 roku i zdawało mi się, że przez te lata wiem wszystko, ale to nieprawda. Jeszcze dużo ukrytych rodzynków w pieśniach, które znamy przed nami.
Pozdrawiam Paxon.
Awatar użytkownika
PAXON
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: PAXON » 26 maja 2005, 00:04

Grzesiek!!!
Jeszcze raz napiszę coś tu.
Napisałeś wiele o gitarzystach Budki Naszej Kochanej.
Mogę powiedzieć, że Taniec Cieni na koncercie w Koninie był paskudnie mocny( właściwie to był :Breathing you, bo po angielsku), Łukasz wyrzeźbił takie solo, że przez moment zapomniałem gdzie jestem. Ale to najprawdopodobniej moje uczucia, mimo wszystko chcę żeby ze mną zostały.
Grzesiek zapraszam na (chyba I) zlot fanów Budki, więcej się dowiesz od Suflerki, bo to ona się dwoi i troi, żebyśmy się spotkali: Winni my, właśnie my , zwykli ludzie... nic Ci nie muszę pewnie tłumaczyć . Napisz proszę na forum lub do mnie na maila.
Pozdrawiam wszystkich i Daniela też, którego dawno nie słuchałem, znaczy się nie czytałem.
Paxon
Zapłacili za ideę cenę cen, teraz strzegą jej i bez końca trwa ich marsz...
Awatar użytkownika
PAXON
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: grzesiek100 » 26 maja 2005, 10:39

NIe każcioe mi tego robić kolejny raz!
Kolejny raz muszę z wielkim żalem stwierdzić, że na Złocie się nie znajdę. Jeżeli chodzi o transport to wymuisł bym na kimś z rodziny wyjazd ze mną do Lublina, tu może by się udało. Jednak od 25 czerca do 25 lipca wyjeżdzam i mnie NIE BĘDZIE. Z jednej strony fajnie, bo jadę do Włoch, z drugiej żal spotkania z "bratnimi duszami" :lol: :lol: :lol: i Suflerami, których jeszcze nigdsy nie widziałem i boję się, że już ich nie zobaczę, nie odstanę autografu i nie zamienię choćby słówka.

P.S. Ponawiam pytanie: kto byłby tak uprzejmy, by przesłać mi autografy Suflerów (jeśli dałoby się wziąć) na mój adres? Pokryłbym wszelkie koszta transportu!

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
grzesiek100

Postautor: PAXON » 26 maja 2005, 23:24

Grzesiek!
Teraz wiem już wszystko, przepraszam.
Z tymi autografami to myślę, że nie będzie problemu, o ile oczywiście do spotkania dojdzie.
Ja osobiście autografów nie potrzebuję, bo mam podpisane prawie wszystkie płyty, a JEST to nawet z komentarzami.
Obiecuję Ci jeśli to oczywiście będzie możliwe, że te autografy dla Ciebie będą.
Wygrzej się we Wloszech, jest tam fajno, a w Wenecji uważaj jak przechodzisz przez ulicę (nie malują pasów :wink: ), a my będziemy o Tobie pamiętać.
Pozdrawiam
Paxon
Awatar użytkownika
PAXON
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: grzesiek100 » 27 maja 2005, 08:57

Witam!

Dzięki za zaoferowanie się z autografami. Podaj maila, dam ci mój adres.
Masz wszystkie płyty z autografami??? NIe mów, że na CWG masz autografy z 1975 :lol: i tak co płyta to nowsze autografy.
P.S. Równie dobrze mógłbym się pogrzać tu w LEgnicy, bo słoneczko grzeje dziś rano z mocą 40 stopni (ufff, nie lubię takich upałów). W Wenecji byłem rok temu. Pięknie było, teraz też bym pojechał, ale kieruję się bardziej na południe.

Pozdrawiam serdecznie!
Awatar użytkownika
grzesiek100

Postautor: PAXON » 29 maja 2005, 10:21

Jasne że na CWG nie mam podpisów z 1975, na winylach nie mam wogóle. Kiedyś w Poznaniu w roku 1997 była Budka na koncercie na Starym Rynku, a jakieś trzy godziny przed koncertem w zupełnie innym miejscu Budka rozdawała autografy. Wiedziała o tym nieliczna garstka ludzi ja sam niewiem skąd się dowiedziałem. Wziąłem wszystkie CD jakie miałem i mi podpisali. Wyobraź sobie większość podchodziła z jedną płytą lub kartką, a ja położyłem na stolik chyba 8 płyt. Radul wtedy powiedział: O, niezła kolekcja. Musiałem się potem nieźle gimnastykować żeby te płyty do mnie wróciły, bo co niektórzy myśleli, że Budka plyty rozdaje.
A najlepsze wpisy to mam na płycie JEST. Wszyscy (oprócz Ani Patynek) wpisali mi krótkie dedykacje, też przed koncertem rok temu w Karpaczu.
Pozdrawiam
Mój mail jest widoczny.
Awatar użytkownika
PAXON
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: grzesiek100 » 31 maja 2005, 14:21

WItam!

widzę PAXON, że Twój mail jest widoczny, jednak mam jakieś problemy, gdy przyciskam 'e-mail'. WIęc mi go proszę podaj.

Pzodrawiam!
Awatar użytkownika
grzesiek100

Wróć do Stare tematy