Welcome! Anonymous

Dziś Budka w Opolu

Tu jest cmentarzystko starych postów

Dziś Budka w Opolu

Postautor: Daniel » 12 cze 2005, 14:29

Witam

Dziś Budka wystąpi na scenie Opolskiego Festiwalu w koncercie 80-lecia I PPR.

Szkoda, że nie mogę tego oglądać...
Pozdrawiam
Daniel

==================================
Internetowa księgarnia muzyczna | www.muzyczna24.pl | Najtańsze książki na rynku | Zakupy bez zakładania konta | Płatności kartą i e-przelewem
Awatar użytkownika
Daniel
Ojciec Dyktator
Ojciec Dyktator

Postautor: Matys » 12 cze 2005, 21:12

Ja oglądałem i musze powiedzieć, że było warto. Chyba jeszcze nie słyszałem żeby Cugowski śpiewał tak wysoko i to na żywo. Reszta zespołu, z powodu takiej a nie innej aranżacji, była mało słyszalna. Ale ogóle wrażenie pozytywne tak moje jak i publiczności Opolskiej, która dała zresztą temu wyraz.
Awatar użytkownika
Matys
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: black_ozzy » 12 cze 2005, 21:21

Zgadzam się z Matysem 8) Naprawde Krzysirk cudo!! A publiczność. Tylko budka jak narazie wróciła się aby ponownie się ukłoniC. Jak narazie to tylko IRA jakoś mnie do gustu nie przypadła :/
"I coraz bardziej wokół pusto,
Jedyny MÓJ przyjaciel lustro,
Widoki piękne lecz cóż z tego,
Coś zostało zgubione, zgubione, zgubione!"
Awatar użytkownika
black_ozzy
Wybitny reprezentant
Wybitny reprezentant

apel

Postautor: Magister » 12 cze 2005, 23:26

Daniel, jeśli dobrze zauważyłem to mamy w zespole nową dziewczynę w chórku (zresztą ktoś na forum o tym pisał przy okazji ostatnich koncertów Budki), ale nic oficjalnego na ten temat nie ma na OFICJALNEJ stronie zespołu! No ale co się dziwić skoro o "nowych" muzykach też nic przeczytać nie można. Pewnie napiszesz, że jesteś zajęty, albo że Ci Tomek nie przekazał, ale moim zdaniem takie wiadomości powinny się pojawiać. Zresztą o życiorysy (nawet krótkie notki) M.Stępnia, Ł. Pilcha, P. Kominka i A. Patynek nadal się będę upominał. Zrób nam ten prezent i napisz coś o nich (już nie wspomnę o zorganizowaniu spotkania na czacie z nimi)!!! Niech strona nie przymiera...
Co do występu Budki w Opolu 2005, to chyba pozytywna reakcja publiczności wystarczy za cały komentarz.
Awatar użytkownika
Magister
Moderator
Moderator

Postautor: black_ozzy » 13 cze 2005, 10:45

A jak oceniacie występ Marcina R.?? Mnie osobiście jakoś to nie powaliło, ale spodziewałem się czegoś gorszego. W sumie może być. I Beata się pokazała z dobrej strony. A tak pozatym to chyba była naj spokojniejsza wersja jaką kiedykolwiek słyszałem.
Awatar użytkownika
black_ozzy
Wybitny reprezentant
Wybitny reprezentant

Postautor: Muzyk » 13 cze 2005, 12:25

Co do występu Budki brak komentarza... w pozytywnym znaczeniu. Świetnie to przerobili. Może się na jakiejś płytce czy sinlu znajdzie?? Co Marcina Rozynka, nie udawał Cuga (tylko trochę z wyglądu - bez irokeza oczywiście :P ) i zrobiłto po swojemu. Może stać go było na więcej (byłem na jego koncercie i wiem) ale było dobrze, a nawet bardzo dobrze.

Pozdrawiam
"Jak na deszczu łza, cały ten świat nie znaczy nic.
Chwila, która trwa, może być najlepszą z twoich chwil."
Awatar użytkownika
Muzyk
Strasznie wygadany
Strasznie wygadany

Postautor: Roby Baggio » 13 cze 2005, 15:24

Witam serdecznie. Wreszcie doczekałem się dobrego koncertu w czasie tego festiwalu, bo to co było w piątek i w sobotę to była za przeproszeniem kpina z publiczności. Budka? Jak zwykle! Cudownie, genialnie, a Cug jeszcze lepiej. Prawdziwa rozkosz dla ucha.
Niestety wykonanie Marcina Rozynka to jakieś nieporozumienie. Aranżacja bardzo dobra, takież same wykonanie przez orkiestre, ale to jest poważny, monumentalny utwór, którego ten wokalista najwidoczniej nie zrozumiał i zaśpiewał tak jakby to była kolejna jego "pioseneczka". Straszne :cry:
Awatar użytkownika
Roby Baggio
Czasem tu pisuje
Czasem tu pisuje

Postautor: Cyneq » 13 cze 2005, 16:07

Tu był list otwarty Cynqa, ale nie mieści się w ramach dobrego smaku, dlatego go usunąłem.

DaNIEL
Cyneq
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: black_ozzy » 13 cze 2005, 16:29

Cyneq chyba odrobinke przesadziłeś. Mnie też się za bardzo to nie podobało, ale dlatego że piosenki BS, zwłaszcza takie wielkie hity, nie dają się zaśpiewać przez innych wykonawców. Rozyniek nie spiewa źle, jego utwory są nawet fajne, ale tak jak mówiłem że on nie dorasta BS do piet i porwał się z motyką na słońce. Podsumowując Rozynek spiewa nieźle, ale nie piosenki Budki Suflera!!!

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
black_ozzy
Wybitny reprezentant
Wybitny reprezentant

Postautor: Matys » 13 cze 2005, 17:40

Przede wszystkim te śpiewane przez Cugowskiego - z bardzo prostego powodu - Rodzynek nie jest w stanie wyciągnąć takich tonów jak Krzysztof. A jest taki samotny dom to piosenka do której trzeba mnieć jak to sie mówi płuca, których on poprostu nie ma. Za ostatni grosz to utwór dla niego, ale Dom napewno nie. Tak jak ktoś stwierdził - wzioł sobie na warsztat cos co go wokalnie przerasta o lata świetlne i tyle.
Awatar użytkownika
Matys
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: miszczu » 13 cze 2005, 18:45

Cześć!

1. Występ Budki mogę ocenić jako rewelacyjny. Kiedy usłyszałem, co mają wykonywać, zacisnąłem jak tylko mogłem swoje dłonie i zacząłem się modlić żeby tylko Cug nie pomylił tekstu - moje prośby zostały wysłuchane...

2. Może coś Daniel napisze na temat nowej dziewczyny. Co z Patrycją?

3. Występ Marcina R. Hmmm... Ciężko zacząć bo w tym wszystkim końca nie widać... Najbardziej zaskoczyła mnie zapowiedź Marcina. Może i jest wokalistą, który wydobywa ze swego instrumentu głosowego dźwięki, które innym przyspożyłyby nieco problemu :| - ale trzeba na to popatrzeć obiektywnie - nie było to wymarzone wykonanie. Założeniem koncertu było, aby znane utwory zostały wykonane w nieco innych aranżach - to się udało - ale w takiej sytuacji ja już wolę wykonanie JTSD Quidamu.

To wprawdzie Forum Budki Suflera - ale nie sposób nie wspomnieć o przepięknym wykonaniu "Dziwny jest ten świat" przez Grażynę Łobaszewską...

P.S. A ten list do Rozynka to delikatnie mówiąc jest niesmaczny...
Awatar użytkownika
miszczu
Strasznie wygadany
Strasznie wygadany

Postautor: Daniel » 13 cze 2005, 19:32

Witam

Nie ma oficjalnego komunikatu, ale jutro będę dzwonił i się wszystkiego dowiem. Mówię o nowym chórku.
Pozdrawiam
Daniel

Internetowa księgarnia muzyczna | www.muzyczna24.pl | Najtańsze książki na rynku | Zakupy bez zakładania konta | Płatności kartą i e-przelewem
Awatar użytkownika
Daniel
Ojciec Dyktator
Ojciec Dyktator

Postautor: PAXON » 13 cze 2005, 21:07

Przecież już dawno pisałem o zmianach w chórku, ale oprócz Magistra i Suflerki nikt nie zareagował i nie powiadomił nas OFICJALNIE.
Pozdrawiam
Paxon
Zapłacili za ideę cenę cen, teraz strzegą jej i bez końca trwa ich marsz...
Awatar użytkownika
PAXON
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: black_ozzy » 14 cze 2005, 07:32

To pytanie prędzej czy później padnie: ma ktoś występ BS w formacie MP3?? Moze ktoś przez karte telewizyjną sobie zgrał. Jak tak to prosze o przesłanie mi na adres: black_ozzy@op.pl

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
black_ozzy
Wybitny reprezentant
Wybitny reprezentant

Postautor: Rafał » 14 cze 2005, 16:35

to ja chyba też bym poprosił: :D
rafal.olewnicki@wp.pl

pozdrawiam,
Rafał
Rafał
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: Ivellios » 14 cze 2005, 18:18

ja również poproszę ;)
budkasuflera@o2.pl
Awatar użytkownika
Ivellios
Maksymalny gaduła :)

Postautor: PAXON » 14 cze 2005, 19:00

I ja bym poprosił jeśli można. :lol:
Pozdrawiam
Zapłacili za ideę cenę cen, teraz strzegą jej i bez końca trwa ich marsz...
Awatar użytkownika
PAXON
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: black_ozzy » 14 cze 2005, 19:07

Hehe prosimy, ale czy ktoś to ma??

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
black_ozzy
Wybitny reprezentant
Wybitny reprezentant

Udany występ

Postautor: Miły » 15 cze 2005, 16:22

Wykonanie piosenki "Tango Milonga" bardzo mi się podobało. Obejrzeć je można w internecie na stronie www.itvp.pl (budka wystąpiła na koncu 1 czesci koncertu z okazji 80 lecia polskiego radia) a nawiasem mówiąc utwór ten powstał w 1928 roku więc (chyba ;) ) nie jest to piosenka z repertuaru Ireny Santor jak możemy przeczytać na tej stronie. Pozdro
Miły
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Nagranie

Postautor: miszczu » 15 cze 2005, 21:11

No ja oczywiście jak zwykle nagrywałem...
Awatar użytkownika
miszczu
Strasznie wygadany
Strasznie wygadany

Postautor: Ivellios » 15 cze 2005, 22:40

a posłałbyś nam nagranie :?: w jakiejkolwiek formie :)
Awatar użytkownika
Ivellios

Postautor: radul » 16 cze 2005, 12:51

Jeśli to nie kłopot to ja takze poproszę.
radul
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Cyneq i jego list

Postautor: Miły » 16 cze 2005, 19:36

To może jeszcze raz ja... Wykonanie Marcina Rozynka trudno mi ocenić, mimo sympatii do tego wykonawcy w porównaniu z wykonaniem Cuga z wiadomych względów wypadł blado. Ale jak na niego to było O.K. A co do "listu otwartego" jaki zaprezentował tu Cyneq mam do jego autora uwagę:
Panie Cyneq, ocierasz się pan o granice chamstwa bo granice taktu to już dawno przekroczyłeś. Takimi wypowiedziami zaniżasz poziom tego forum. A pisząc taki jak to nazwałeś "list otwarty" przynajmniej byś się pod nim podpisał.
Miły
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Re: Cyneq i jego list

Postautor: Cyneq » 17 cze 2005, 10:58

Miły pisze: Ale jak na niego to było O.K. A co do "listu otwartego" jaki zaprezentował tu Cyneq mam do jego autora uwagę:
Panie Cyneq, ocierasz się pan o granice chamstwa bo granice taktu to już dawno przekroczyłeś. Takimi wypowiedziami zaniżasz poziom tego forum. A pisząc taki jak to nazwałeś "list otwarty" przynajmniej byś się pod nim podpisał.

Drogi kolego. Możesz się nie zgadzać z moją oceną występu Rodzynka. Jeżeli uważasz że przekroczyłem "dobry smak" to Twoja sprawa. Natomiast uważaj nieco z używaniem słowa "chamstwo".
Po pierwsze widzę ze nia miałeś problemu z odczytaniem mojego podpisu pod listem, skoro do mnie adresujesz swój wywód.
Po drugie każdy ma prawo krytykować czyjeś dokonania artystyczne, zachowująć pewne zasady, których - uważam - nie złamałem. Odniosłem się do wad "tworzywa artystycznego" a nie osoby wykonawcy. nigdzie nie nazwałem go idiotą, żydem, ani sk*synem, co właśnie mogłoby zostać potraktowane jako chamstwo.
Opisałem swoje wrażenia, w formie dalekiej od delikatności, to fakt.
To że jego piski przyprawiają mnie o mdłości i to nie ma głosu i absolutnie nie nadaje się do śpiewania, jest moją oceną do której,jak wspomniałem, mam prawo.
A jeśli razi Cię słowo "sraczka" to chyba ciężko Ci żyć w świecie, w którym powszechnie używa się znacznie gorszych słów.
Cyneq
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: Daniel » 17 cze 2005, 16:24

Jest coś takiego jak netykieta i administrator. Na tym forum nikogo się nie obraża i nie mówi, że jest się gwałconym w ucho przez czyjeś wykonanie i inne tego typu bzdety. Jak nie umiesz opanować emocji i napisać konkstruktywnej krytyki, to nie miej pretensji do innych, że się z tobą nie zgadzają.

To nie Rozynek wybrał sobie Samotny dom, tylko TVP wybrała sobie Rozynka do tego utworu.
Pozdrawiam
Daniel

Awatar użytkownika
Daniel
Ojciec Dyktator
Ojciec Dyktator

Postautor: Muzyk » 17 cze 2005, 19:07

TVp to znaczy dokłądnie kto?? Korzeniowski?? a może dworak?? :P

Pozdrawiam
"Jak na deszczu łza, cały ten świat nie znaczy nic.
Chwila, która trwa, może być najlepszą z twoich chwil."
Awatar użytkownika
Muzyk
Strasznie wygadany
Strasznie wygadany

Priv

Postautor: miszczu » 18 cze 2005, 21:05

Kochani! - Jeśli ktokolwiek chce abym mu coś przesłał - bardzo proszę na priv. thoth@epf.pl
Awatar użytkownika
miszczu
Strasznie wygadany
Strasznie wygadany

Postautor: Cyneq » 27 cze 2005, 12:55

Daniel pisze:Jest coś takiego jak netykieta i administrator. Na tym forum nikogo się nie obraża i nie mówi, że jest się gwałconym w ucho przez czyjeś wykonanie i inne tego typu bzdety.

Chyba Ci się wszystko jednoznacznie kojarzy. Nie pisałem o "gwałceniu w ucho", użyłem pewnej metafory, parafrazująć zreszta Gombrowicza.
Powiedzenie o kimś kto tragicznie spiewa że tragicznie spiewa i powinien się zając czym innym nie jest obrazą.
Artysta jest jak funkcjionnariusz państwowy. Jest poddany publicznemu osądowi. Podważanie jego kwalifikacji, oparte na wnikliwej obserwacji kariery, nie stanowi naruszenia dóbr osobistych.
Daniel pisze:Jak nie umiesz opanować emocji i napisać konkstruktywnej krytyki, to nie miej pretensji do innych, że się z tobą nie zgadzają.
To nie Rozynek wybrał sobie Samotny dom, tylko TVP wybrała sobie Rozynka do tego utworu.

Moja krytyka zrodziła się z emocji i taka jest normalna kolej rzeczy.
Ma formę swobodną i szyderczą a nie rozprawki dziecka z gimanzjum, bo taką uważam za stosowną.
Ale oczywiście to nie jest forum publiczne, więc ostateczną instancją jesteś Ty, a nie zasady wolności słowa.
W zasadzie zupełnie nie ziębi mnie ani grzeje cenzura moich wypowiedzi albo ban. Nie takim cieniasom jak ja tu bany rozdawałeś, więc znadjdę się w niezłym towarzystwie.
Cyneq
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Wróć do Stare tematy