Welcome! Anonymous

zapisy koncertów sprzed 1980?

Tu jest cmentarzystko starych postów

zapisy koncertów sprzed 1980?

Postautor: Figa » 02 paź 2005, 20:02

witam serdecznie wszystkich forumowiczów, jako nowicjuszka na Waszym forum, "wyskakuje" od razu z pytaniem, ktore nie daje mi spokoju długi czas: czy ktokolwiek posiada lub czy jest do zdobycia zapis z koncertu Budki sprzed 1980 roku, może to był rok 1978???
Figa
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: BarTh » 02 paź 2005, 21:28

To NASZE FORUM 8) Witam w imieniu wszystkich.

P.S.
Ale po co dwa takie same tamaty? :wink:

POzdrawiam!!
Obrazek Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
BarTh
Zasłużony dla forum
Zasłużony dla forum

Postautor: Figa » 03 paź 2005, 19:26

Witam, dwa takie same tematy to tzw. "frycowe" albo moja nieuwaga (wybaczcie nowicjuszce). Oczywiscie pytanie jest cały czas to samo: zapisy z koncertów sprzed 1980. Czy ktoś coś wie?????????
Figa
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: Glutoplazma » 03 paź 2005, 19:58

Oj z koncertami będzie ciężo.

Barthuś, czyżbyś lubował się w twórczości F.W.Marnau'a?
Winszuję, jego Nosferatu to rzeczywiście początek kina grozy.
A inne firmy niemieckiego ekspresjonizmu?
A widziałeś Cień Wampira?
Two roads diverged in a wood, and I—
I took the one less traveled by,
And that has made all the difference.
Awatar użytkownika
Glutoplazma
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: BarTh » 03 paź 2005, 22:10

No "Nosferatu - Symfonia grozy", to coś kapitalnego!! A niestety Cienia Wampira nie widziałem i bardzo żałuje... ale może jak znajde ten film.. i czas... bo jego mi na filmy brakuje.. :? To odrobie lekcje domową 8)

@Figa... nie przejmuj się tymi 2 postami... Poprostu chciałem jakoś zagaić rozmowe :wink: hehe - ja się tylko czepiam :lol: nie bierz więc tego do siebie :wink:

POzdrawiam!!
Obrazek Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
BarTh
Zasłużony dla forum
Zasłużony dla forum

Postautor: Glutoplazma » 03 paź 2005, 22:27

Polecam też inne filmy Murnau'a. W ogóle niemiecki ekspresjonizm to jest to :D Pewnie słyszałeś o Metropolis. I genialnej projekcji wraz z muzyką oriekstry na festiwalu Nowe Horyzonty w Cieszynie rok temu.

Cień Wampira - hmm..film nie umywa się do pierwowzoru. Właściwie to dobrze zobaczyć go tylko z jednego powodu - odwzorowywuje sposób kręcenia pierwszych filmów.
Ale kurcze szkoda, że teraz tak mało ogląda się tych najpierwsiejszych filmów. Część z nich to kawał dobrej nauki o kinematografii i chyba przede wszystkim sposobie realizacji obrazu i tematu.
A propos - jeśli kręcą Cię filmy grozy w stylu Nosferatu to polecam "w gabinecie doktora caligari" bodajże Wiene'a. Może nie takie arcydzieło, ale warto zobaczyć choćby właśnie dla formy i stylu. Bo straszyć to już to nie straszy ;-)
Dobra, już nie marudze.

Witamy nową dziewczynę na forum...bla bla bla...
Awatar użytkownika
Glutoplazma
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: BarTh » 04 paź 2005, 13:22

Ops.. o Metropolis nic nie słyszałem :cry: Ale kojarzy mi się to z muzyką z tego gotyckiego lekko klimatu - A myslę o twórczości grupy XIII. stoleti - kapitalna sprawa. A propos... na okładce ich płyty "Nosferatu" jest nie kto inny tylko Klaus Kinski czyli wampir z filmu 'Nosferatu wampir". I to według mnie jest punkt odniesienia dla filmów o wampirach i wampiryźmie. Jestem może i konserwatywny... ale wspólczesne wampiry mnie tak nie poaciągają... Miałem np przyjemność zapoznać się ze światem 'Wampir: Maskarada' i faktycznie jest mroczny i nawet momentami duszny.. ale to chyba nie dla mnie :wink:
Co do filmów grozy, s-f, to uwielbiam stare produkcje.... są niesamowite :lol: Większość jak je ogląda, to się śmieje... a mnie się to podoba :) I dlatego też jak mi się uda.. to sobie obejrzę "W gabinecie doktora Caligari".

No ale robimy tu trochę off topic... :twisted:

Ale skoro już... to może zarzucę postulatem, aby Budka poszła w mroczną stronę.. choćby Szmocy :wink: Mogliby np wychodzić na scenę spowitą sztuczną mgłą w czarnych pelerynach... Cug ma niezły głos do robienia nastroju... :lol:

Nosferatu is dead?
Nosferatu is... back!!

POzdrawiam...!!
Obrazek Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
BarTh
Zasłużony dla forum
Zasłużony dla forum

Postautor: Glutoplazma » 04 paź 2005, 20:20

Barthuś, chyba troszkę nie rozumiem. Film Herzoga z Kinskim uwazasz za 'pkt odniesienia dla filmów o wampirach i wampiryźmie'?

W Maskarade ongiś grałem, ale mnie w ogóle RPGi się znudzily...do tego cholera trzeba mieć dużo czasu i wiedzy. A mnie to chyba i jednego i drugiego brakuje ;-)
Awatar użytkownika
Glutoplazma
Często się wypowiada
Często się wypowiada

archiwum

Postautor: Magister » 04 paź 2005, 21:31

Figa - posiadam na komputerze zgrany z TV (a prezentowany w 2002 roku w "Wideotece dorosłego człowieka") krótki fragment utworu "Komentarz do pewnej legendy" z koncert Budki z 1977 roku. Jeśli będziesz tym zainteresowana to pisz. Niestety więcej materiałów sprzed roku 1980 nie posiadam. Wszyscy fani musieliby założyć konto na które wpłacalibyśmy pieniądze na wykupienie takich materiałów z archiwum TVP!
Awatar użytkownika
Magister
Moderator
Moderator

Postautor: Figa » 05 paź 2005, 18:54

Magistrze jesteś wielki i wspaniały, jasne, że jestem zainteresowana nawet niewielkim fragmentem koncertu. Dlatego już jestem wdzięczna za to co mi wyślesz.
Pozdrawiam serdecznie.
Figa
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: BarTh » 05 paź 2005, 20:41

Glutoplazma pisze:Barthuś, chyba troszkę nie rozumiem. Film Herzoga z Kinskim uwazasz za 'pkt odniesienia dla filmów o wampirach i wampiryźmie'?

Dokładnie tak! Uważam go za najlepszy film wypowiadający się w tej materii :wink:

Glutoplazma pisze:W Maskarade ongiś grałem, ale mnie w ogóle RPGi się znudzily...do tego cholera trzeba mieć dużo czasu i wiedzy. A mnie to chyba i jednego i drugiego brakuje ;-)

No czasu to trzeba mieć bardzo dużo... Najlepsze są nocne sesje.. rzeźnia-rzeźnia :lol: A wiedzy.. no też trochę... Ale chyba najbardziej się liczy zaangażowanie i wyobraźnia! :D

Magister pisze:Figa - posiadam na komputerze zgrany z TV (a prezentowany w 2002 roku w "Wideotece dorosłego człowieka") krótki fragment utworu "Komentarz do pewnej legendy" z koncert Budki z 1977 roku.

Może podonie wrzucić to na serwer? Jakby co służę pomocą 8)

POzdrawiam!!
Obrazek Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
BarTh
Zasłużony dla forum
Zasłużony dla forum

Postautor: Glutoplazma » 07 paź 2005, 17:17

Dokładnie tak! Uważam go za najlepszy film wypowiadający się w tej materii

Ale Barthuś, najpierw piszesz, że wg Ciebie ten film to 'odniesienie do filmów o wampirach'(co prawdą być raczej nie może), a potem, że wg Ciebie to najlepszy film wypowiadający się w tej materii(co już prawdą subiektywną być może)..więc...zdecyduj się...;-)
Awatar użytkownika
Glutoplazma
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: BarTh » 07 paź 2005, 21:29

Czemu flim Herzoga nie może być dla mnie punktem odniesienia??? :shock: Bo tego to nie rozumiem.... :? I dlaczego jest tu sprzeczność z tym, że to dla mnie najlepszy film o wampirach?? :shock:

POzdrawiam!!
Obrazek Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
BarTh
Zasłużony dla forum
Zasłużony dla forum

Postautor: Glutoplazma » 07 paź 2005, 22:00

Pktem odniesienia za bardzo być nie może bo Herzog stworzyc remake filmu Murnau'a. Fakt, że opydwaj panowie oparli się na książce Stokera, ale jednak Herzog - też - na pierwszym filmie o nosferatu.
ALE to nie zmienia faktu, że dla Ciebie to herzog może być najlepszy :-)
Awatar użytkownika
Glutoplazma
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: BarTh » 08 paź 2005, 13:56

Co z tego, że to remake???? To nie ma znaczenia mój drogi. Może być on pomimo tego punktem odniesienia... Bo każdy może mieć taki punkt gdzie indziej... Punkt odniesienia nie zawsze jest tożsamy z punktem 'zero' - jeśli można się taką fizyczną metaforą posłużyć.. ;)

POzdrawiam!!
Obrazek Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
BarTh
Zasłużony dla forum
Zasłużony dla forum

Postautor: Glutoplazma » 08 paź 2005, 19:01

Hmm....powiem tak, z pktu widzenia filmoznawca to film Murnau'a jest pktem odsienienia do innych traktujących o wampirach. Tzn..może nie o samych wampirach, a o tym Jedynym ;-) Chociaż jakby się tak zagłębić to można nawet zaryzykować to pierwsze stwierdzenie. Ale sprawa jest wątpliwa, bo Murnau nie wyreżyserował autorskiego scenariusza.
Ale Ty, mój drogi kurczaczku, możesz mieć ten pkt odniesienia gdzie tylko chcesz oczywiście. Kanon mówi co innego, ale co tam... ;-)
Awatar użytkownika
Glutoplazma
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: BarTh » 08 paź 2005, 22:17

No cóż... widać się nie zgodzimy... Nie uważam, aby takowy kanon był tu istotny :wink:

Więc pozostaje nam 'pięknie różnić się....' 8)

POzdrawiam!!
Obrazek Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
BarTh
Zasłużony dla forum
Zasłużony dla forum

Postautor: Glutoplazma » 08 paź 2005, 22:48

No cóz..jest ważny.... ;-)
Ty już mnie chyba nie kochasz! ;P
Ale prawo myśleć tak masz przecież. Zwłaszcza, że mówie - kwestia płynna - żaden z panów nie wykorzystywał w filmie autorskich pomysłów.
A skoro tak już przenieśliśmy wątek na film... :D to co jeszcze lubisz?
Awatar użytkownika
Glutoplazma
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Re: archiwum

Postautor: Ivellios » 29 gru 2005, 20:50

Magister pisze:Figa - posiadam na komputerze zgrany z TV (a prezentowany w 2002 roku w "Wideotece dorosłego człowieka") krótki fragment utworu "Komentarz do pewnej legendy" z koncert Budki z 1977 roku. Jeśli będziesz tym zainteresowana to pisz. Niestety więcej materiałów sprzed roku 1980 nie posiadam. Wszyscy fani musieliby założyć konto na które wpłacalibyśmy pieniądze na wykupienie takich materiałów z archiwum TVP!
Magister, mógłbyś mi jakoś przesłać ten plik :?: budkasuflera@o2.pl
albo na FTP
Awatar użytkownika
Ivellios
Maksymalny gaduła :)
Maksymalny gaduła :)

Wróć do Stare tematy