Welcome! Anonymous

Zsamplowałem Piosenke Za Ostatni Grosz..

Tu jest cmentarzystko starych postów

Zsamplowałem Piosenke Za Ostatni Grosz..

Postautor: baza9 » 17 paź 2005, 21:33

Witam.. Mam takie pytanie na ktore moze ktos bedzie znal odp.. Wykorzystalem Dzwiek a w zasadzie poczatkowa melodie z utworu "Za Ost Grosz". .Czy moge miec z tego powodu jakies nieprzyjemnosci??
Awatar użytkownika
baza9
Nowy
Nowy

Postautor: Ivellios » 18 paź 2005, 12:38

Ze strony fanów Budki - na pewno.
Awatar użytkownika
Ivellios
Maksymalny gaduła :)

Postautor: grzesiek100 » 18 paź 2005, 20:14

No, wiem, że nie miałbyś na pewno, gdybyś o tym tu nie mówił :?
"Zamykam strach na niewidzialny klucz
I moja twarz jest niewidzialna już
Gdy wchodzę w tłum, pułapka szczerzy kły
I z ust do ust nie frunie żaden krzyk..."
Awatar użytkownika
grzesiek100

Postautor: baza9 » 18 paź 2005, 22:14

Slyszalem ze mozna samplowac utwory do kilku oktaw czy jakos tak.. Wiecie cos na ten temat?? i nie rozumiem w ogole o co chodzi dla grzesiek100 i dlaczego ze strony fanow mialbym nieprzyjemnosci.. Wytlumaczcie ! pozdrawiam
Awatar użytkownika
baza9
Nowy
Nowy

Postautor: Artur » 19 paź 2005, 16:49

A co to znaczy samplować utwory do kilku oktaw? Transponować, czy co? Wyjaśnij to, jeśli możesz.
Awatar użytkownika
Artur
Moderator
Moderator

Postautor: baza9 » 20 paź 2005, 01:17

Chodzi o to ze wycinam pewny fragment dzwieku (zazwyczaj czystego instrymentalu) i potem wg wlasnej wyobrazni ubarwiam go tak ze na podstawie tego sampla powstaje zupelnie nowy utwór..
Awatar użytkownika
baza9
Nowy
Nowy

Postautor: Ivellios » 20 paź 2005, 12:57

Był tu już taki temat, chyba coś że hip hopowcy ukradli kawałek "Młodych lwów" czy coś takiego.
Poszukaj go i zobacz, co tam się działo... ;)
Awatar użytkownika
Ivellios

Postautor: Rockman » 20 paź 2005, 13:28

Wszystko opiera się na prawach autorskich 8) na stronie ZAiKSu podane są wszystkie prawa jeżeli chodzi o wykorzystywanie utworów www.zaiks.org.pl nawet jak wykorzystasz 3 sekundy utworu to twórcom przysługuje stosowne wynagrodzenie autorskie. Wykorzystanie fragmentów cudzego utworu dozwolone jest jedynie w ramach tzw. prawa cytatu (art.29 ustawy) oraz sprawozdań z aktualnych wydarzeń kulturalnych (art.26 ustawy). Pozdrawiam i zachęcam do lektury prawnej ZAiKSu :wink:
Rockman
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: BarTh » 20 paź 2005, 15:15

Ty się misiu nie odzywaj... bo plagiaty popełniasz na każdym kroku!!
Obrazek Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
BarTh
Zasłużony dla forum
Zasłużony dla forum

Postautor: Rockman » 20 paź 2005, 15:26

Czasami każdy popełnia jakieś błędy za które z upływem pewnego czasu żałuje…a "misiu" mów do kogo innego :wink: pozdrawiam bardzo serdecznie :D
Rockman
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: Artur » 20 paź 2005, 15:54

Jeśli nie potrafisz wymyślić niczego swojego, tylko na podstawie jakiś tam motywów tworzysz sobie "utworki", to chyba lepiej zająć się czymś innym. No chyba, że aranżujesz, ale wtedy nie pytałbyś się o "nieprzyjemności". Zależy też (a może przede wszystkim) na jaką skalę chcesz to wypromować, a może majstrujesz coś po prostu dla siebie.
Już sam sposób, w jaki opisujesz swoje działania ("samplować utwory do kilku oktaw", "wycinać pewien fragment dźwięku") daje mi do myślenia, czy Ty te proste terminy w ogóle rozumiesz. Miałem kiedyś w zespole chłopaka, który zwrotkę w utworze nazywał jednym taktem. Z takimi ludźmi ciężko współpracować, zwłaszcza, gdy myślą, że wszystkie rozumy pozjadali.

Do tworzenia czegokolwiek (żeby to miało ręce i nogi i było w miarę zrozumiałe) trzeba mieć podstawy teorii. Zastanów się, czy je posiadasz, bo jeśli nie, to jesteś jak poseł bez matury. Póki co wszystko na to wskazuje.
Awatar użytkownika
Artur
Moderator
Moderator

Postautor: baza9 » 21 paź 2005, 01:01

DO ARTURA: Widze ze jestes bardzo mądry hehe.. poza tym to:

Po 1. Nie tworze bo nie jestem kompozytorem zaś kozystam z tworczosci innych.. Nawet nie wiesz jak to moze byc trudne.Nie zajme sie niczym innym! Moze to ty powinienes sie czyms zajac!

Po 2. Robie to od wielu lat tylko dla siebie a pytanie na forum zadalem tylko tak z czystej ciekawosci bo juz wczesniej mnie to interesowalo ( bo chyba po to jest forum by sie czegos dowiedziec-tak mi sie wydaje).

Po 3. To ze nie znam terminow nie oznacza ze nie wiem o co chodzi.. Od tych kilku lat jestem samoukiem, nie skonczylem zadnej szkoly muzycznej i z nikim nie wspolpracowalem, kto ma jakies pojecie (czysta przyjemnosc). Wiele rzeczy pojmuje tylko poprostu je inaczej nazywam. Nie porownoj mnie do swojego koleszki z zespolu bo mnie nawet nie znasz i nie zapomnij ze nie ocenia sie ksiazki po okladce !!

Po 4. Nie zjadlem wszystkich rozumow

Po 5. "Do tworzenia czegokolwiek trzeba mieć podstawy teorii" lecz bez jakiegokolwiek talentu teoria zostaje tylko czystą trescia na "papierze"..
(pewne podstawy posiadam i o to sie nie martw)

DO ROCKMANA:

Dzieki za jasna odpowiedz, szkoda ze nie pojawiles sie pierwszy na forum :) pozdrawiam heheheee wariaty
Awatar użytkownika
baza9
Nowy
Nowy

Postautor: Artur » 22 paź 2005, 11:38

1. Tak- rzeczywiście, korzystanie z czyjejś twórczości to szalenie trudna sprawa, tak samo jak wydawanie pieniędzy zarobionych przez kogoś innego.

2.i 3. "To, że nie znam terminów nie oznacza, że nie wiem o co chodzi". Równie dobrze można powiedzieć: "to, że nie mam prawa jazdy nie oznacza, że nie mogę jeździć samochodem". Ale ok, skoro grasz tylko dla siebie i przy okazji "samplujesz sobie do kilku oktaw", to nie ma sprawy. (Każdy chyba robi w swoim życiu jakieś dziwne rzeczy). Dobrze by było jeszcze załatwić sobie izolatkę, po to, żeby przypadkiem komuś się to samplowanie nie udzieliło, no i żeby nie doszło do żadnych
"nieprzyjemności".
Porównanie do koleszki z zespołu odnosiło się tylko i wyłącznie do Twojej wiedzy teoretyczniej...

5. ... a właściwie do podstaw teoretycznych, którze rzekomo posiadasz. Nie będę tutaj dyskutował, jak wielka jest ta Twoja wiedza, ale w znajomości najprostszych terminów się nie popisałeś, a w pewnym stopniu właśnie one są jej wyznacznikiem. Chyba nie muszę tego wyjaśniać, bo to oczywiste.

A talent to już jest zupełnie inna sprawa. Mogę Ci pokazać masę ludzi z talentem, którzy śpią na śmieciach oraz tych bez talentu, których nosi się na rękach i całuje w pięty. Ci drudzy teorii nie mają żadnej, ale mieli kiedyś trochę szczęścia i to im wystarczy. Więc nie doszukiwałbym się tutaj jakiejś reguły.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Artur
Moderator
Moderator

Wróć do Stare tematy