Welcome! Anonymous

- = L E K S Y K O N B U D K I S U F L E R A = -

Tu jest cmentarzystko starych postów

- = L E K S Y K O N B U D K I S U F L E R A = -

Postautor: miszczu » 30 lis 2005, 06:55

Mam, mam, mam.... - i mam nadzieję, że jestem pierwszy - na Forum :D

A tak na poważnie - już jakąś godzinę cieszę się z posiadania Było (6.01 byłem w kiosku :D ). Niestety przesłucham dopiero wieczorkiem. Ale tak jak napisał mi Roby - czuję się bardzo "budkowo", tak - jak zawsze, gdy trzymam w rękach nową płytę nie wiedząc co jest "w środku"....
Ostatnio zmieniony 01 gru 2005, 15:22 przez miszczu, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
miszczu
Strasznie wygadany
Strasznie wygadany

Postautor: Miły » 30 lis 2005, 07:02

Uuuu ciezko BYŁOby mi wytrzymać do wieczora ;) Wlasnie sobie siedze i sluchammmmm wiec juz nic na razie nie pisze tylko wracam wlasnie do sluchania :D
Miły
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: Ivellios » 30 lis 2005, 08:12

Podobnie jak ja ;)

O której dzisiaj byliście w kiosku :?:

Bo jak się pofatygowałem to było gdzieś dwadzieścia po siódmej... :D
Awatar użytkownika
Ivellios
Maksymalny gaduła :)

Postautor: mokkunia » 30 lis 2005, 08:39

Wszyscy u mnie w pracy wiedzieli, że dziś jest TEN DZIEŃ. Każdy pytał, czy udało mi się kupić BYŁO, przychodzili oglądać Leksykon. A ja teraz sobie siedzę, słucham płytki i czuję się jak w innym świecie. Chyba nici dzisiaj z pracy :)
W kiosku byłam przed 8:00 bo miły Pan sprzedawca wczoraj uległ mojemu uśmiechowi i odłożył mi egzemplarz :D Tak więc nie musiałam zrywać się z łóżka z obawą, że nie uda mi się kupić płytki 8)
"Przecież musi być stół
I dobre oczy nad stołem..."
Awatar użytkownika
mokkunia
Czasem tu pisuje
Czasem tu pisuje

Postautor: PAXON » 30 lis 2005, 10:11

Witam Serdecznie!
Mam i tak jak mówiłem kilka. Ale łatwo nie było. Fajnie jak za starych czasów. Kolporter przywiózł gazety do sklepu o 6-05, wchodzę za nim i proszę sprzedawcę o dwa egzemplarze, a on mówi że nie ma. Kurcze trzyma plik w ręce i mówi, że nie ma, ale wyrwałem mu te dwie sztuki.
Przesłucham płytę wieczorem ze spokojem.
Zapłacili za ideę cenę cen, teraz strzegą jej i bez końca trwa ich marsz...
Awatar użytkownika
PAXON
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: Roby Baggio » 30 lis 2005, 10:21

Witajcie! Możecie się śmiać. W nocy nie mogłem spać. Obudziłem się o 2 myśląc, że już ranek. Do kiosku pobiegłem o 6.30- za wcześnie. Spróbowałem za pół godziny i co słyszę: są gazety ale odłożone już dla kogoś. Myślałem, że temu panu coś zrobię. wrrr. Poszedłem do kolejnego kiosku i nareszcie się udało!!! Kupiłem 3 numery. Zrezygnowałem jednak z zajęć na uczelni bo ten dzień jest przeznaczony tylko dla Budki. Słucham, wspominam...marzę!
Awatar użytkownika
Roby Baggio
Czasem tu pisuje
Czasem tu pisuje

Postautor: Wasyl » 30 lis 2005, 10:35

Witam uroczyście!
Jestem właśnie po pierwszym przesłuchaniu i powiem krótko: O to właśnie chodziło! :D Niektóre nowe wersje są po prostu rewelacyjne! Płyta pięknie wydana choć na pierwszy rzut oka dostrzegłem kilka błędów (literówek) i to nawet w tytule piosenki. Ale nie ma co narzekać- najważniejsza jest muzyka a ta jest super! Jeśli o mnie chodzi to Budka gdyby w takim stylu nagrywała stare piosenki na nowo to już nic nie musi nowego komponować... (oczywiście z tymi nowymi to żartuję :lol: ).
Nie miałbym nic przeciwko temu by wszystkie nagrania w całym Leksykonie były w nowych wersjach :mrgreen:

P.S. Paxon- ślicznie wyszedłeś na zdjęciu... 8)
Awatar użytkownika
Wasyl
Pełno go tutaj!
Pełno go tutaj!

Postautor: Magister » 30 lis 2005, 11:19

Witam, wyspany poszedłem do kiosku (ok godz. 10:30) po zamówione 6 egz. gazety "Nowy Dzień" z Leksykonem i dostałem...tylko 5! Właśnie słucham...i oczywiście zaplanowana praca musi poczekać. Muszę przyznać, że jest lepiej niż się spodziewałem ;) Warto było czekać tak długo, bo to co mamy (płyta wraz z eleganckim papierowym opakowaniem - leksykonem) robi dużo lepsze wrażenie niż płyta tylko w plastiku. Teraz pozostaje zbierać następne części. 12.04.2006 tak daleko a wtedy ma być Gratka na pożegnanie..., no cóż na to przyjdzie czas a póki co "Było".
Awatar użytkownika
Magister
Moderator
Moderator

Postautor: pablosan » 30 lis 2005, 11:23

Dzisiaj rano jadac do pracy wstapile do kiosku i nabylem BYLO. Ladnie wydane :D . Przeslucham w domu, antomiast kolejne wydawnictwa zapowiadaj sie bardzo atrakcyjnie. Ciekawi mnie czy koncerty z Carnegie Hall to bedzie powtorka z 2CD czy jakies dodatki nastapia? Czekam z DVD z Opola 2004 :D
"... a po nocy przychodzi dzien,
a po burzy spokoj..."
pablosan
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: Meg-an » 30 lis 2005, 14:53

W kiosku byłam dokładnie o 7.38 :P
ale potem zaraz musiałam iśc do szkoły. Wróciłam jakieś pół godz. temu, i pierwsze co zrobiłam to przeczytałam ankietę i zrobiłam sobie quiz 8)
słuchanie zostawiam sobie na wieczór... wtedy będzie odpowiedni nastrój :wink:

Witajcie! Możecie się śmiać. W nocy nie mogłem spać. Obudziłem się o 2 myśląc, że już ranek. Do kiosku pobiegłem o 6.30- za wcześnie. Spróbowałem za pół godziny i co słyszę: są gazety ale odłożone już dla kogoś. Myślałem, że temu panu coś zrobię. wrrr. Poszedłem do kolejnego kiosku i nareszcie się udało!!! Kupiłem 3 numery. Zrezygnowałem jednak z zajęć na uczelni bo ten dzień jest przeznaczony tylko dla Budki. Słucham, wspominam...marzę!

ja byłam podekscytowana już od wczoraj wieczora... z koscioła
do domu biegłam, biegłam i biegłam (rano chodzę na roraty) żeby zdążyć i udało sie :P :P :P

ps. czytaliście juz ksiażeczkę??

Edytowane przez Obrazek
Awatar użytkownika
Meg-an
Pełno go tutaj!
Pełno go tutaj!

Postautor: ika » 30 lis 2005, 15:27

Tak PIEKNA to chwila.... :) Slucham, slucham i coz tu dodac.. Cudowne wspomnienia. Swietnie wydana plyta, zapowiada sie wspaniala kolekcja! I dodatek Nowego Dnia poswiecony Budce... oraz moja skromna wypowiedz jako fanki ;) Dzisiaj jest rzeczywiscie piekny dzien, dzien Budki... :) Baaaardzo dawno tu nie zagladalam ale chyba zaczne regularnie... pozdrawiam wszystkich sluchajacych ;)
Ostatnio zmieniony 30 lis 2005, 15:53 przez ika, łącznie zmieniany 2 razy
Awatar użytkownika
ika
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: grzesiek100 » 30 lis 2005, 15:32

Do kiosku poszedłem o godzinie 7:45, miałem już odłożone więc żadnego problemu, ale jak zwykle myślałem, co będzie, jak nie przyniosą? Ale przynieśli. Miałem na drugą lekcję, więc sobie przesłuchałem i nie byłem zbyt zadowolony, jednak chwila po chwili moja ocena zmienia się na bardziej pozytywną, toteż na moją obiektywną ocenę trzeba trochę poczekać. Na razie, widzę, że płyta jest całkiem fajna, ale nie zachwyciła i mam nadzieję, że jeszcze.
Natomiast brawa należą się za sposób wydania. Książeczka jest bardzo eksluzywna, śliski papier, piękne wszystko zrobione. Rzeczywiście lepiej niż w plastiku.

Pozdrawiam!
"Zamykam strach na niewidzialny klucz
I moja twarz jest niewidzialna już
Gdy wchodzę w tłum, pułapka szczerzy kły
I z ust do ust nie frunie żaden krzyk..."
Awatar użytkownika
grzesiek100

Jak to dziś z "Było" było.

Postautor: Magister » 30 lis 2005, 16:10

Paxon - masz rację - jak za starych czasów! Pamiętam jeszcze te czasy (koniec lat 80-tych) gdy kupowałem "Świat Młodych" i wtedy też musiałem prosić w kiosku o egzemlparze spod lady. Dzisiaj w południe nie można było już dostać "Nowego Dnia". Miejmy tylko nadzieję, że taki sam szturm na kioski będzie co środę. Ja na wszelki wypadek uprzedziłem panią w kiosku, że co tydzień ma na mnie czekać 1 egz. ;)
Osoby które się spóźniły muszą spróbować dzwonić do gazety, powinni mieć jakieś egzemplarze odłożone, skoro podali numer telefonu.
Nowe aranżacje piosenek są jak najbardziej do przyjęcia, mnie spodobał się zwłaszcza utwór "Noc", natomiast duże zastrzeżenia mam do "Kolędy rozterek" - według mnie oryginał jest tak sugestywny i dobrze zagrany, że nie powinno się go ruszać.
Bardzo dobrze wypada też K. Cugowski w nieswoich utworach ("Za ostatni grosz" i "Tyle z tego masz") - jego wersje obroniły się. Może na następnych koncertach usłyszymy Krzysztofa śpiewającego "Za ostatni grosz"...
Awatar użytkownika
Magister
Moderator
Moderator

Postautor: Lechu » 30 lis 2005, 16:16

Ja do kiosku zaszedłem gdzieś około 7:40 w drodze do szkoły. Na wolnej lekcji przejrzałem cały leksykon :P

A teraz słucham sobie "Białego demona" - ten utwór nuciłem przez cały dzień. A teraz "Cały mój zgiełk" :)
"Znowu w życiu mi nie wyszło..."

"Człowiek bez miłości jest jak nieboszczyk na wakacjach" E. M. Remarque

Ale ja tam się nie znam ;)
Awatar użytkownika
Lechu
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: Szosiu » 30 lis 2005, 16:44

Czesc wszystkim.Ja kupilem dzis 2 egzemplarze o 6:05 , znaczy sie wyslalem mojego tatusia , ktory wstal wczesniej , bo szedl do pracy:)Plyta moim zdaniem rewelacja,Najbardziej podoba mi sie "Tyle z tego masz" jednym slowem Ekstraklasa.Jak najbardziej kupie sobie wszystkie 20 czesci.Pozdrawiam przewspaniala Budke i wszystkich fanow. :D
Szosiu
Szosiu
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: Pawel2k » 30 lis 2005, 17:06

Ja dzisiaj do kiosku poszedlem po "Było" o 7:30 :) I jestem zachwycony, chociaz niektore zmiany w piosenkach troche mnie zaskoczyly :) Ladnie wydana, ciekawe wywiady. Nic tylko polecac!
Pawel2k
Nowy
Nowy

Postautor: miszczu » 30 lis 2005, 17:17

Ja zanim napiszę coś na temat BYŁO chciałbym zwrócić Państwa uwagę na powrót znakomitej koleżanki MOKKI!
Awatar użytkownika
miszczu
Strasznie wygadany
Strasznie wygadany

Postautor: dziczek » 30 lis 2005, 17:24

No więc ja też mam album "Było", chociaż żadnej większej ekscytacji jej wydaniem nie odczuwałam, to już nie te lata. :twisted: Moim zdaniem wiele do życzenia pozostawia dobór repertuaru na płytę. Po co BYŁO nagrywać po raz wtóry (ilość wersji każdego z tych utworów oscyluje gdzieś wokół 4) utwory "Chodź", "Cały mój zgiełk", "Z dalekich wypraw", "Pieśń niepokorna", "Noc", "I tylko gwiazda..." i "Nowa Wieża Babel"? Wprawdzie raczej niczego w nich nie spieprzono (w przeciwieństwie do "Gigantów"), ale też śmiem twierdzić, że nowe aranżacje zbyt wiele nie wnoszą. Szkoda, że Budka nie zdecydowała się na ponowne nagranie innych utworów. Najbardziej podoba mi się "Biały demon" i "Lubię ten stary obraz", fajnie wypadł też "Za ostatni grosz". Do pozostałych utworów na pewno nie będę często wracać. Pochwała należy się za szatę graficzną wydawnictwa, mam tylko nadzieję, że w następnych wydaniach nie będzie już tylu literówek.
Gosia
Awatar użytkownika
dziczek
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: grzesiek100 » 30 lis 2005, 17:29

A ja chciałbym zwrócić uwagę, że dziś (chyba jako reakcja na wydanie "Było") na forum pojawiło się czterech nowych użytkowników. W takim tempie niedługo dobijemy do dwustu!
Awatar użytkownika
grzesiek100

Postautor: Goral » 30 lis 2005, 18:42

No fajnie już wiem kto i o której był w kiosku. Trzeba mieć fajna sąsiadkę co pracuje w kiosku to by wam do domu przyniosła :) Leksykon Budki. Zresztą ona i tak już zna cały repertuar Budki przez ściane :) to i tak wiedziała jak ma dzisiaj postąpić. Nie musiałem jej mówić.

Ale powiedzcie mi, może ktoś wie, co za cymbał robi te rzekome "badania", według których nie można puszczać utworów Budki w radiu?

Ja nie wiem jakie on prochy bierze, ale te co bierze to są dla niego za mocne!!
Goral
Nowy
Nowy

Postautor: mokkunia » 30 lis 2005, 19:10

Dziękuję Miszczu (dla mnie i tak zawsze pozostaniesz Yoxi'm) :) że zauważyłeś mój mam nadzieję WIELKI powrót. No ale okazja jest przecież nie byle jaka :D Grzechem by było nie napisać choć paru słów.
Budka bardzo mnie zaskoczyła, baaardzo pozytywnie. W końcu jestem w domku, mogę spokojnie posłuchać BYŁO na dobrym sprzęcie, nie ma co porównywać do łakomego przesłuchiwania płyty zaraz po jej zakupie w pracy :D No i ja założyłam sobie teczkę w kiosku i każdy egzemplarz Leksykonu będę miała odłożony, tak więc będę mogła spać spokojnie bez stresu, że mi ktoś go wykupi...
A swoją drogą, podoba mi się ten szturm na kioski... Jak za starych dobrych czasów.
"Przecież musi być stół
Awatar użytkownika
mokkunia
Czasem tu pisuje
Czasem tu pisuje

Postautor: Noktowizor » 30 lis 2005, 19:37

Magister działa!! Na Śląsku już o 7:00 nie można było kupić gazety "Nowy dzień" :P

Okolice godziny 8, centrum Katowic a gazety nie ma. Smialem sie z Magistra jak rezerwował tydzien temu. Tak przy okazji Lukasz to bedziesz tymi leksykonami pokoj wyklejal czy co?

Koniec końców oczywiście udało mi się kupić. Nie liczę jednak, że kolejna części czy też całośc leksykonu osiągnie podobny wynik sprzedaży. Lud rzucił się na płytę za złotówke. 16 złotych to już będzie za dużo.

Pierwszy wniosek. Jezeli ktos jeszcze raz powie, ze Budka "nie odcina kuponow"...

Sama płyta sprawia wrażenie jakby ją Romuald Lipko nagrał między kolacją a paciorkiem wieczornym (wszak nagrań dokonano w Kazimierzu). Strasznie razi mnie brzmienie ala pliki midi. Za mało jest dla mnie konkretnego grania, na normalnych instrumentach.

Nieporozumieniem jest chórek. Nic nie boli tak jak życie, Noc, Giganci tancza to utwory, w których jest on zbędny. Przynajmniej w takiej formie jaka została użyta. Zresztą nie tylko w w/w

Pieśń niepokorna. Młody buntownik z wyboru. A tu jakieś baby się z śpiewem wtrącają. Znaczy śpiewem... :twisted:

Powrót do korzeni czyli Biały Demon. Zwrotka w wykonaniu Cuga OK, ale koniec utworu... wokal kłóci się z chórkami, chórki z solówką gitarzysty, gitara z klawiszami. Ciężko się tego słucha.

Kolęda rozterek - ten utwór zawsze kojarzył mi się ze Świętami Bożego Narodzenia i górami. Bowiem w mojej rodzinie tradycją jest, ze owe święta spędzamy w górach. Ośnieżone szczyty, choinki, góralska pasterka i takie klimaty. Wersja z płyty BYŁO juz mi się z tym nie kojarzy. Ma całkowicie inny klimat. Nie podoba mi się, nie akceptuje jej po nowemu.

Za ostatni grosz nie brzmi juz jak hymn, piesn tych, ktorym nie starcza do pierwszego. Nie czuje rowniez klimatu tesknoty za tym co bylo kiedys. Ot jest pioseneczka nagrana. I nie zmienia tego fakt, ze spiewa go Krzysztof Cugowski.

Cieszę się, że z klimatycznych rzeczy pozostały wirujące latem ogrody w utworze Chodź. Tylko po co tam ten chórek?

Podsumowanie: Zabrakło mi pieprzu w tej płycie. Tego czegoś co sprawia, że Budka to Budka a nie inny zespół. Takiej kropki nad i. Mocy.
Zamiast tego słyszę ciągle "midi".
Materiał pasowałby bardziej na płytę z przebojami do kuchni niż leksykon ikony polskiego rocka. Bo jeżeli Budka ma być polskimi Stonesami to jak porównamy najnowsze płyty tych zespołów?

Być może nie jestem obiektywny. Być może za ostro oceniłem BYŁO. Ale słucham namiętnie Ciszy. Podziwiam zespół za pierwszą płytę. Nic nie boli tak jak życie też uważam za kawałek rocka. Szanuje zespół za granie live. Za koncerty, na których byłem i gdzie słyszałem kawał dobrej muzyki. To o czym napisałem w tym akapicie to to, co w Budce najlepsze. Płycie BYŁO i "nowej" Budce daleko jest do tego.
Awatar użytkownika
Noktowizor
Moderator
Moderator

Postautor: PAXON » 30 lis 2005, 19:48

Ponownie Was Wszystkich witam!
A w ZUPEŁNEJ SZCZEGÓLNOŚCI NOWE OSOBY -czujcie tu u nas się jak najlepiej!
Witam równie pięknie MOKKĘ!
Wasyl, nie bardzo wiem co znaczy, że pięknie wyszedłem na zdjęciu, ale mogę Ci powiedzieć, że tak właśnie trenowałem "wyrywanie" płyt od sprzedawców, khi, khi..

Co do płyty: bardzo pięknie wydana, tu ukłon w stronę ERNESTA bo to też Jego (Jej) zasługa. Chociaż przeszedł dość mocny błąd w nazwisku Haliny Frąckowiak, ale to raczej i mam nadzieję błąd drukarni.
Utwory- według mnie i mojej osobistej opini bardzo dobre. Myślałem: No co można jeszcze zmienić, ale można. W odróżnieniu od Dziczka podobają mi się Giganci.., a wszczególności akordeon na którym gra Mirek Stępień.
Lecz najbardziej mi utkwiły, to na dzień dzisiejszy, Noc i Z Bagażem..
Fantastyczna aranżacja, szczególnie gitar pod koniec utworu.
NIE ZAWIODŁEM SIĘ- BUDKO DZIĘKUJĘ!

Pozdrawiam jeszcze raz
( Miszczu przedstaw mi Mokkę)
Zapłacili za ideę cenę cen, teraz strzegą jej i bez końca trwa ich marsz...
Awatar użytkownika
PAXON
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: Krzychu » 30 lis 2005, 20:11

Cisza w domu. Zgaszone lampy, tylko niebieskie światło wiezy rozświetla pokój. "Było' i... pełna satysfkacja! Budka w najwyższej formie! Po prostu jestem wzruszony, zadowolony, dumny... Nie wiem jak to określić, ale jest świetnie. Na pewno zbiorę calutki leksykon. Amatorsko piszę opowiadania, a Budka działa na mnie tak, że po przesłuchaniu "Było" mam kilka nowych pomysłów.

NAJLEPSZY UTWÓR: "Tyle z tego masz"
NAJGORSZE WYKONANIE: Niestety, ale nowe "Z dalekich wypraw" nie umywa się do tego starego (u mnie: ze składanki 1974-1984). Brak saksofonu, trochę zmieniony rytm sprawił, że większość czaru tej piosenki gdzieś uleciał. Taka mała skaza na pięknym brylancie.
Awatar użytkownika
Krzychu
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: Maciek » 30 lis 2005, 20:14

Ja również podobnie jak większość ,miło jestem zaskoczony
płytą "Było"
Brzmi świetnie,jasne że przyzwyczajeni do poprzednich wersji ,troche inaczej się słucha ,ale te nowe są naparwdę wspaniale ze smakiem zaaranżowne i zgadzam się z Paxonem że akoredon w "Gigantach" cudnie pasuje :P

Jedyna rzecz do której mam malutkie zastrzeżenia to że w Pieśni Niepokornej nie zostało wykorzystane to że w końcu po raz pierwszy nagrywano ten utwór z 2 klawiszowcami w zespole :!: a tego nie słychać i nie zostało moim zdaniem to tak dobrze wykorzystane :cry: mam tu na myśli że "Pieśń Niepokorna" jak można poczytać w Budka Story wtedy 1975 miała mieć żeńskie chory i potężne brzmienie niestety zpowodu sprzętu i możliwości wyszło inaczej myślałem że po 30 latach budka własnie wróci do pierwotnego zamiaru i nada mu potężną chórkowo-symfoniczną oprawę brzmieniową jak z białoruskiej cerkwi...

Generalnie jestem z płyty bardzo zadowolony bo naprawdę aranże mają wiele smaczków i mówiąc krótko jest DOBRZE :D
Awatar użytkownika
Maciek
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: Muzyk » 30 lis 2005, 20:22

A już wiem czemu nie mogłem dostać płyty w ŻADNYM sklepie/kiosku o godz 7:30 rano. Bo wszyscy kupowali po 6 egzemplarzy :evil: . Kurde, no wkurzony jestem. Nigdzie nie było "było".

A tak a propos, to jaki jest dokłądany sład utworów na było??

Pozdrawiam
"Jak na deszczu łza, cały ten świat nie znaczy nic.
Chwila, która trwa, może być najlepszą z twoich chwil."
Awatar użytkownika
Muzyk
Strasznie wygadany
Strasznie wygadany

Postautor: mokkunia » 30 lis 2005, 20:33

My tu się zabijaliśmy o pierwszy tom, zrywaliśmy o 6:00 z łóżek żeby go kupić, niektórym się to nie udało :( U nas w Łodzi już o 7:00 były braki w kioskach...
A wiecie dlaczego? Zerkał ktoś na Allegro? Ja zerkałam i juz koło południa było kilka aukcji z BYŁO. Teraz jest ich już kilkanaście!
Znalazłam nawet 4 część Leksykonu - Złote przeboje słuchaczy Radia "Złote Przeboje"!!! :shock:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=74504471
Jednak sprzedawca aukcję odwołał...

Pozdrawiam
a co do przedstawiania - to kłaniam się nisko, starym znajomym i tym, których poznać jeszcze nie miałam okazji
"Przecież musi być stół
Awatar użytkownika
mokkunia
Czasem tu pisuje
Czasem tu pisuje

Postautor: Wasyl » 30 lis 2005, 20:38

Muszę się odnieść do wypowiedzi Maćka G. Również uważam, że następne numery nie tak będą schodzić z kiosków- nie każdy wyda kilkanaście złociszy za dodatek, jeżeli nie interesuje się Budką.
Co do muzyki to również jestem po przesłuchaniu płyty na dobrym sprzęcie i ja tu nie słyszę żadnego "midi". Słyszę za to dobre gitarowe aranżacje i naprawdę niezłe, pasujące chórki :twisted:
Najlepiej moim zdaniem "zmajstrowane" przeróbki to Giganci tańczą, Noc, Z bagażem moich lat i... tak, tak: Kolęda rozterek! Świetne są te zdecydowane aranżacje gitarowe.
Zgadzam się, że Kolęda straciła klimat związany z tekstem ale muzycznie jest przecież lepsza.
I to bardzo dobrze, że jest sporo muzycznych zmian! Przynajmniej widać, że to całkiem nowa sesja i nowy skład. Inaczej byśmy narzekali, że nic się nie zmieniło! :twisted:
Mój numer 1 to chyba Z bagażem moich lat... :lol:
I ciekawostka w tytule: "Z bagażem MOICH lat" w spisie piosenek a "Z bagażem SWOICH lat" w tekstach :twisted: Takich smaczków jest mnóstwo w tej książeczce... :wink:
Awatar użytkownika
Wasyl
Pełno go tutaj!
Pełno go tutaj!

Postautor: Meg-an » 30 lis 2005, 20:53

grzesiek100 pisze:A ja chciałbym zwrócić uwagę, że dziś (chyba jako reakcja na wydanie "Było") na forum pojawiło się czterech nowych użytkowników. W takim tempie niedługo dobijemy do dwustu!

miejmy nadzieję że pokochają muzyke Budki tak jak my i zostaną na forum...
serdecznie witamy na naszym forum, czujcie sie tu jak najlepiej :P

a co do płyty to juz przesłuchałam, najbardziej podobał mi się nowy "Cały mój zgiełk" :P , a "Wierza Babel" jakos straciła swój urok... :?
ogólnie płyta jest ok, fajne wywiady, opowiesci (hehe) i ankieta... Budka naprawde sie postarała i nie zawiodłam się.... :D
fajnie....
na pewno warto było czekać, i już od dzisiaj niecierpliwie wyczekuje7 grudnia...

pozdrawiam Was wszystkich serdecznie , zwłaszcza nowych forumowiczów oraz oczywiscie Mokkę
Awatar użytkownika
Meg-an
Pełno go tutaj!
Pełno go tutaj!

Postautor: grzesiek100 » 30 lis 2005, 21:06

Myślę, że już mogę napisać recenzję i oczywiście sobie pomarudzę trochę :wink:

Świetne intro i to jest jeden z mocniejszych punktów na płycie: lubię muzykę instrumentalną, a w Budce jest jej mało. Za Ostatni Grosz- nie mam raczej nic do zarzucenia, ale bez fajerwerków. I tak jest z całą płytą. Tylko solo tu świetnie wchodzi z klawiszami w podkładzie i to jest naprawdę dobre, ale nie ma ten utwór charakteru, co kiedyś. Ucieszyłem się, że na płycie znalazło się Chodź, ale panowie- nie w tej aranżacji! To wspaniały utwór, ale tylko instrumentalnie tu się powinno grać. Najlepiej wypadają stare piosenki: Biały Demon i Lubię ten stary obraz to najmocniejsze punkty. W pierwszym są na początku świetne klawisze i rytm, o dziwo dobry chórek, Cug jak za starych dobrych lat i tu poczułem starą, dobrą Budkę. A Obrazowi tez należą się brawa, bo naprawdę dobrze zrobiony i ambitny. Gigańci Tanczą są jakąś pomyłką. To jest utwór o wielkim świecie, o wielkich interesach, o wielkich ludziach. Wiadomo, że tu ma być moc bijącą od tego. A w tej aranżacji nie da się tego słuchać. Wrażenie okropności pogłębia ten zenujący chórek na końcu, tak łągodnie śpiewający.
A teraz już ważniejsza częśc mojego posta pt. "Po co?" Po co kolejny raz nagrywano Pieśń, Gwiazdę, Wyprawy? Tym bardziej, że w nowych, wydziwianych aranżach to już nie to samo. Leciutki podkąłd z bębenków w Wyprawach jest zupełnie nie na miejscu. Zaskoczyła mnie jednak becnosć solówki basowej w tym utworze. Było tu już wszystko: solówka
na akustyku, elektryku, trąbce, więc czemu nie na basie? Wieża Babel jest zupełnie niezmieniona i niepotrzebna.
I kolejna sprawa: wszystko jest takie samo. Dużo klawiszy, trochę zmienione aranżacje, czasem udane i mała monotonia ( nie licząc niektórych piosenek). Jak tu Galahad świetne stwierdził płycie brakuje Budki, brakuje mi charakteryczności, rocka też, bo żadna piosenka nie jest typowo rockowa. Nawet gitary zaaranżowane pop-rockowo.
Ogólna ocena 3+/4-

I jeszcze jedna ważna sprawa, tym razem pochwała. Pięknie wydane, ale o tym już mówiłem.

"I tylko gwiazda A blask jej znikomy" :?

Kolejna ciekawostka :)

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
grzesiek100

Następna

Wróć do Stare tematy