Welcome! Anonymous

- = L E K S Y K O N B U D K I S U F L E R A = -

Tu jest cmentarzystko starych postów

Postautor: Ivellios » 05 kwie 2006, 20:31

Grześkowi chyba chodziło ogólnie o repertuar koncertu :)

Tej płytki, w porównaniu z VHS, rzeczywiście lepiej się słucha, głównie z powodu jakości dźwięku oraz tego, że wreszcie słychać tutaj gitary Łukasza i Mirka :) Narazie posłuchałem tylko "Breathing you" no i chyba zmienię moje zdanie co do tego koncertu, które onegdaj na tym forum miałem okazję wygłosić. Jasne, Budka miewała lepsze występy, tego jednak do kategorii totalnych klap na pewno bym nie zaliczył.

Wracając zaś do samego zapisu DVD, na pierwszy rzut oka widać, że wszystko jest inaczej zmontowane, przykładowo podczas solówki w "BY" kamera w ogóle nie robi "najazdu" na Łukasza, inaczej, niż w TV.

Żalę się jednak na to, że nie mam jak dokładnie wsłuchać się w cały koncert, jako że nie posiadam jakiegoś specjalnie dobrego sprzętu, jedynie słuchawki... w słuchawkach jednak zawsze wszystko słychać inaczej :(
Awatar użytkownika
Ivellios
Maksymalny gaduła :)

Postautor: black_ozzy » 05 kwie 2006, 20:43

baldur77 pisze:mysle że chodzi Ci o utwory które na płycie sa jako BONUS

Jakie bonusy??

Pozdrawiam
"I coraz bardziej wokół pusto,
Jedyny MÓJ przyjaciel lustro,
Widoki piękne lecz cóż z tego,
Coś zostało zgubione, zgubione, zgubione!"
Awatar użytkownika
black_ozzy
Wybitny reprezentant
Wybitny reprezentant

Postautor: Ivellios » 05 kwie 2006, 20:49

Utwory "Breathing You", "Jednego serca" i "Dancing with ghosts" występują na DVD jako bonusy (jak się pokazuje menu, to tam są bonusy, klikasz i ci się wyświetlają)
Awatar użytkownika
Ivellios

Postautor: Krzychu » 05 kwie 2006, 20:50

Jak dasz w programu menu to masz do wyboru Koncert, Bonusy i Ustawienia. No i w Bonusach właśnie jest Jednego serca, Breathing you i Dancing with ghosts.
"Ten mój rocznik jest jak wino - coraz lepszy smak,
Dźwięki, które we mnie płyną, lata rzeźbił czas."

Budka Suflera jakiej nie znacie - na moim blogu
Awatar użytkownika
Krzychu
Stały bywalec
Stały bywalec

leksykon

Postautor: Grez » 06 kwie 2006, 15:41

Powoli można pisac podsumowanie leksykonu

moim zdaniem warto podzielić temat leksykonu na tomy, bo nie sposób przebrnąć przez 45 stron postów ;) dzięki temu byłoby przejrzyściej.

Ja nie chcę opisywać wrażeń po każdej kolenej książeczce, powiem nawet, że z powodów artystycznych i finasowych nie szykowałem się do zakupu ww. wydawnictwa, ale na Święta Bożego Narodzenia dostałem pierwsze dwa, czy trzy pod choinkę więc zbieram teraz wszystkie. Powiem szczerze, że nie jestem powalony na kolana, choć niektóre historie są ciekawe i zabawne - podobnie zdjęcia. Krótnie wypowiedzi wielu osób są dla mnie nie do strawienia - szczególnie tych spoza branży muzycznej gdy silą się na jakąś uprzejmą gadkę. Muzycznie? cóż wiele piosenek Budki mogę słuchac w kółko, ale niektórych nie - i wiele tych których nie lubię w owym leksykonie się znalazło. Dobór niektórych zestawów jest zaskakujący, drażniące jest dla mnie powtarzanie się niektórych utworów w zestawach. Muzycznie w porównaniu z antologią leksykon wypada moim zdaniem słabo - zdjęcia i ciekawostki ratują trochę mój brak zachwytu ;)
Grez
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: Krzychu » 06 kwie 2006, 20:21

Kurde, oglądałem ten koncert w TV swego czasu, ale dopiero teraz dochodzi do mnie jaki był świetny. Jednego serca duetu K&P Cugowscy słucham kilka razy dziennie, bardzo też mi się podoba Georgia z Garou (choc za nim nie przepadam). Właściwie Dancing with ghost z Brookerem tez sie dobrze slucha, choc sa potkniecia, i w ogole Gary jakby nie moze sie odnaleźć na scenie (dlatego wole sluchac niz patrzec). Jestem tez zaskoczony że Kukulska tak dobrze wypadła (w utworze Anna Patynek ma naprawde extra wejscie z bębenkami). Jolke, Bal i Tango pomijam, bo to utwory zbyt osłuchane a z całej reszty najsłabiej chyba wypada Breathing you, które raz ze brzmi daleko slabiej niz na płycie (wiadomo - muzycy) a dwa ze Cugowi tez ten utwor tym razem jakos swietnie nie wyszedł (myli text, czasem spiewa zbyt cicho).

Awatar użytkownika
Krzychu
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: Daniel » 07 kwie 2006, 10:38

Witam

Krążek DVD to fajna sprawa, szczególnie za te pieniądze :)
Sam koncert mi się podoba, ale nie wiem po co ten podział z bonusami. Trochę to utrudnia oglądanie całości.

Sprytny zabieg z tangiem na bis wyeliminował "kalendarzy piorunaście podziurbaju lat..." :)

Jeszcze kilka dni i XX część http://www.budkasuflera.pl/introWEB.html
Pozdrawiam
Daniel

==================================
Internetowa księgarnia muzyczna | www.muzyczna24.pl | Najtańsze książki na rynku | Zakupy bez zakładania konta | Płatności kartą i e-przelewem
Awatar użytkownika
Daniel
Ojciec Dyktator
Ojciec Dyktator

Postautor: Krzychu » 07 kwie 2006, 16:14

Mój post nie jest do końca związany z Leksykonem, jednak nie chciałem zakładać nowego tematu, a mimo wszystko nie jest całkowitym offtopem. Otóż na podstawie moich płyt Budki, kolejnych części Leksykonu oraz informacji ze strony BS sporządziłem listę utworów, których nie posiadam na żadnym możliwym nośniku. Są to:
:arrow: Baker Street
:arrow: Bez aplauzu
:arrow: Bez satysfakcji
:arrow: Bez wstydu
:arrow: Chwila szczerości
:arrow: Darmo nic
:arrow: Długo stoję w oknie
:arrow: Dobrej zabawy nigdy dość
:arrow: Drugi film
:arrow: Feeling Alright
:arrow: Give a Little Bit
:arrow: I Want You
:arrow: Jego jest tron
:arrow: Krajobraz po rewolucji
:arrow: Kręci mi się w głowie
:arrow: Kula nocnego światła
:arrow: Lepiej, gorzej
:arrow: Magic ship
:arrow: Miracle of this Night
:arrow: Moja Alabama
:arrow: Nie ma końca tej podróży
:arrow: Niewiernej dziewczynie
:arrow: Nieśmiertelnie piękna twarz
:arrow: Noc komety
:arrow: Obraz bez ram
:arrow: Ostatkiem tchu
:arrow: Pocztówka do Londynu
:arrow: Podarowany dzień
:arrow: Powódź
:arrow: Publikatory
:arrow: Ślady na piasku
:arrow: Złe towarzystwo
:arrow: Zmiany w organizmie
:arrow: Znikający punkt
:arrow: Życiowy numer
:arrow: Wypożyczalnia myśli
:arrow: Wino, śpiew i łzy
:arrow: Woda i wino (Wasser und Wein)
:arrow: Wokół cisza trwa
:arrow: Sur le pont d'Avignon
:arrow: Słońca jakby mniej
:arrow: Roll Over Beethoven (z repertuaru Chuck'a Berry)
:arrow: Rozmowa
:arrow: Samotny nocą

Kurde, dużo tego, więcej niż się spodziewałem. W każdym razie moja prośba brzmi: może ktoś wie czy są jakieś szanse dostania płyt z tymi utworami albo może coś przeoczyłem i któreś z nich jednak pojawiły się w Leksykonie? Z góry dzięki za pomoc.

Awatar użytkownika
Krzychu
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: black_ozzy » 07 kwie 2006, 16:18

Polecam Allegto, ja włanśnie tam uzupełniłem swoją kolekcje.

Pozdrawiam
"I coraz bardziej wokół pusto,
Jedyny MÓJ przyjaciel lustro,
Widoki piękne lecz cóż z tego,
Coś zostało zgubione, zgubione, zgubione!"
Awatar użytkownika
black_ozzy
Wybitny reprezentant
Wybitny reprezentant

Postautor: Daniel » 07 kwie 2006, 16:38

Krzychu pisze:Kurde, dużo tego, więcej niż się spodziewałem. W każdym razie moja prośba brzmi: może ktoś wie czy są jakieś szanse dostania płyt z tymi utworami albo może coś przeoczyłem i któreś z nich jednak pojawiły się w Leksykonie? Z góry dzięki za pomoc.

Sprawdz to na www.archiwumrocka.art.pl/16,wykonawca.html
Pozdrawiam
Daniel

Internetowa księgarnia muzyczna | www.muzyczna24.pl | Najtańsze książki na rynku | Zakupy bez zakładania konta | Płatności kartą i e-przelewem
Awatar użytkownika
Daniel
Ojciec Dyktator
Ojciec Dyktator

Postautor: Ivellios » 08 kwie 2006, 13:12

Nie wiem, czy ktoś zauważył, ale pod koniec "Balu wszystkich świętych" słychać takie "bum-łubudubu-bum-łubudubu" w wykonaniu Zelówy... tego w telewizji na 100% nie było :)
Awatar użytkownika
Ivellios

Postautor: Krzychu » 08 kwie 2006, 14:25

Daniel pisze:
Krzychu pisze:Kurde, dużo tego, więcej niż się spodziewałem. W każdym razie moja prośba brzmi: może ktoś wie czy są jakieś szanse dostania płyt z tymi utworami albo może coś przeoczyłem i któreś z nich jednak pojawiły się w Leksykonie? Z góry dzięki za pomoc.

Sprawdz to na www.archiwumrocka.art.pl/16,wykonawca.html

Wielkie dzięki.

Awatar użytkownika
Krzychu
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: PAXON » 08 kwie 2006, 21:49

Witam Wszystkich Bardzo Serdecznie!
Ten post chciałem pisać po XX części leksykonu, ale zdecydowałem to zrobić dzisiaj.
Pomimo cholernych narzekań i wytykania błędów oraz wyszukiwania najmniejszych tylko potknięć związanych z Leksykonem BS, postanowiłem przedstawić w pełni swoje zdanie na temat powyższego LBS.
Bynajmniej z tego Forum można się dowiedzieć jak zaczęła się moja przygoda z Budką i jak bardzo z tą formacją jestem zżyty i utożsamiany.
Byłem z Budką od początku i śledziłem na bieżąco wszystkie poczynania zespołu, cierpiałem z nimi porażki i oblewałem sukcesy. Zmieniali styl w 80-tym ( Węglorz), byłem z nimi, znowu zmiana (Czystaw) byłem z nimi,(Andrzejczak), oczywiście byłem z nimi. W ciężkich chwilach mojego życia do Budki wrócił Cug, no jasne tym bardziej byłem z nimi.
Mineło ponad 30 lat i we mnie nic się nie zmieniło jestem z Budką. Jak wielu z Was chciałbym usłyszeć jeszcze nowe utwory w stylu Ciszy czy mojej ukochanej Nocy, tak się nie dzieje, ale to nie znaczy że jest źle. Kto by przez te wszystkie lata obserwował to wszystko i porównywał z czasami w jakich to wszystko się odbywało zrozumiałby sens Budki.
Miałem w życiu dużo problemów(zresztą kto ich niema), za co się nie chwyciłem, obróciło się w gówno, ale jedno pamiętam: mój nieżyjący już Tato, powiedział:...wiesz co, w życiu to tylko ta twoja Budka Suflera ci się udała, resztę zapomnij... I choć mój Tato nie słuchał Budki, te słowa udowodniły mi że jednak coś mi w życiu wyszło. I w tym właśnie momencie chcę bardzo podziękować Zespołowi za wszystko, za wszystkie płyty, za wszystkie utwory. Chcę podziękować Danielowi za to że ciężko pracuje i chcę podziękować Wam kochani forumowicze, że piszecie od serca, ale nieraz powinniście się jednak zastanowić czy będąc fanami Budki przystoi pisać na ich forum rzeczy, które nie powinny się tu znależć.
Chcę również podziękować wspaniałej Małgosi Szatkowskiej, która pomimo wielkich kłód rzucanych pod nogi i krótkiego czasu, zredagowała Leksykon Budki Suflera.
To że były tam błędy takie czy inne osobiście dla mnie nie ma znaczenia. Po pierwszej płycie Leksykonu napisałem, że będzie to co wielkiego i niespotykanego, po 19-tej wiem, że się nie myliłem.
Nie znam w Polsce wykonawcy, który by zrobił tak wiele. Czy ktoś w ogóle wydał jakiś leksykon?
Ile jest Antologii w polskiiej muzyce rozrywkowej?
Dziękuję Tomkowi Zeliszewskiemu za cierpliwość, bo gdy zadzwoniłem zawsze miał dla mnie chwilę czasu do porozmawiania, a podczas castingu w Warszawie pomógł mi się znależć w sytuacji.
Byłem z Budką Suflera, jestem i na pewno będę!
Pewnie po tym moim poście znajdą się tacy co nie zostawią na mnie suchej nitki, liczę się z tym, ale również jestem pewien, że bądą tacy co mnie zrozumieją i będą z Budką tak jak ja.
Przepraszam, że się tak rozpisałem, ale nieraz tak trzeba.
Serdecznie pozdrawiam
Paxon
Zapłacili za ideę cenę cen, teraz strzegą jej i bez końca trwa ich marsz...
Awatar użytkownika
PAXON
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: Daniel » 08 kwie 2006, 21:55

Szkoda, że nie poczekałeś do końca. Ostatnia część leksykonu jest dość ciekawa i nie chodzi mi o mój wkład. Widzę jednak, że emocje rozsadzają forumowiczów :) Co ja mam powiedzieć??
Pozdrawiam
Daniel

Awatar użytkownika
Daniel
Ojciec Dyktator
Ojciec Dyktator

Postautor: PAXON » 08 kwie 2006, 22:17

Daniel!
Chcę tylko powiedzieć, że jestem z Tobą!
Spodziewam się rewelacji w ostatniej części i potem dopiszę aneks.
Bądż dobrej myśli Daniel.
Pozdrawiam.
Zapłacili za ideę cenę cen, teraz strzegą jej i bez końca trwa ich marsz...
Awatar użytkownika
PAXON
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: Ivellios » 09 kwie 2006, 00:28

Ja czekam na XX przede wszystkim właśnie ze względu na zawartość multimedialną. Co tam utwór, takie "małe ciepłe piwo przed śniadaniem"... ;)
Awatar użytkownika
Ivellios

MIASTO SIĘ BUDZI

Postautor: Radek, Tygodnik Kibica » 09 kwie 2006, 08:44

Witam;-) Z czystej ciekawości chciałem sprawdzić jak brzmi nowy kawałek BS "Miasto się budzi" i pisałem maile do Radia Złote Przeboje, co poskutkowało już godzinę później zapuszczeniem tej piosnki. Hmm, nie jest taka zła, jak się o niej tu pisze. Tekst jak tekst, zdawało się - nawet u BS - wysłuchiwać znacznie gorszych, muzyka, linia melodyczna ciekawa, urozmaicona, z częstymi zmianami tempa. Całość dobrze zinterpretowana i jak zawsze fachowo zaśpiewana! Kochani, może już przestaniecie kręcić nosami, że muzycy słabsi, że Cug zapomina tekstów, że BS rzekomo nierockowa itp. Bo kawałek jest jak najbardziej utrzymany w konwencji rockowej, któej BS jest wierna od swych korzeni aż po ostatnią piosnkę właśnie.
Nie wiem, doprawdy, z czego się bierze taka chęć do narzekania u Moich Rodaków. Wiem, że naokoło mnóstwo ku temu powodów, ale... nie przesadzajmy z krytyką w każdej dziedzinie. Dzisiaj modne jest narzekani i kręcenie nosem przybrane w powaby fachowej oceny i znawstwa. Tymczasem posiadanie zdania na każdy temat nie musi od razu oznaczać konieczności skrytykowania czegoś - pamiętajmy o tym!!! Serdecznie pozdrawiam ze słonecznego Lublina:-)

Radek
Radek, Tygodnik Kibica
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: dziczek » 09 kwie 2006, 09:06

Witam! Pozwolę sobie na drobną polemikę, jako że mi się nudzi w ten niedzielny poranek. :twisted:

PAXON pisze:Byłem z Budką od początku i śledziłem na bieżąco wszystkie poczynania zespołu, cierpiałem z nimi porażki i oblewałem sukcesy.

Czego nie tylko ja, ale jak myślę wielu młodszych wiekiem forumowiczów zazdrości...

PAXON pisze:Bynajmniej z tego Forum można się dowiedzieć jak zaczęła się moja przygoda z Budką i jak bardzo z tą formacją jestem zżyty i utożsamiany.

... mimo to, a może - tym bardziej - powinieneś spoglądać na to co robią z dystansem.

PAXON pisze:Chcę podziękować Danielowi za to że ciężko pracuje i chcę podziękować Wam kochani forumowicze, że piszecie od serca, ale nieraz powinniście się jednak zastanowić czy będąc fanami Budki przystoi pisać na ich forum rzeczy, które nie powinny się tu znależć.

Nie przystoi to rzucać na forum kurwami, i takich rzeczy raczej nikt tu nie robi. A mógłbyś konkretnie, najlepiej z cytatem wskazać, co takiego z napisanych przez fanów rzeczy nie powinno się tu znaleźć?

PAXON pisze:Nie znam w Polsce wykonawcy, który by zrobił tak wiele. Czy ktoś w ogóle wydał jakiś leksykon?

Owszem, Budka zrobiła dla polskiej muzyki bardzo wiele, więc tym bardziej nie powinna się rozmieniać na drobne w taki sposób.
Pomysł wydawnictwa był świetny, ale wykonanie już kiepskie. Nie przeczę, że trafiają się w tym "leksykonie" rzeczy wartościowe, ale dla mnie to jest przede wszystkim mnóstwo zmarnowanych płyt i kartek w książeczkach, na których można było zamieścić rzeczy o niebo ciekawsze dla fana Budki, niż zupełnie niezwiązane z tematem wypociny Metza i średnio śmieszne opowiastki Zelówy. A użycie nazwy "leksykon" to już w ogóle jest potężne nadużycie.

PAXON pisze:Przepraszam, że się tak rozpisałem, ale nieraz tak trzeba.

Nie ma za co przepraszać, przecież forum jest po to, żeby pisać. :wink:
Gosia
Awatar użytkownika
dziczek
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: grzesiek100 » 09 kwie 2006, 14:59

Ja napiszę długą, własną opinie po XX, chyba najważniejszym leksykonie. I wiem, że dyskusja wybuchnie naprawdę zażarta :)
"Zamykam strach na niewidzialny klucz
I moja twarz jest niewidzialna już
Gdy wchodzę w tłum, pułapka szczerzy kły
I z ust do ust nie frunie żaden krzyk..."
Awatar użytkownika
grzesiek100

Postautor: pablosan » 09 kwie 2006, 18:43

Powiem Wam, że dobry pomysł z tym DVD z Opola 04. Szkoda, że zabrakło Jest Taki Samotny Dom, co oznacza, że koncert został na nowo zmiksowany muzycznie i wizualnie-chociażby Cug nie myli sie w Takim Tangu :wink: . Dla mnie-jak już pisałem na Forum po tym wydarzeniu-genialna Kukulska i pulsujący rytm w Nic Nie Może Przecież Wiecznie Trwać :D.

Ogólnie Leksykon to ciekawa pozycja :D . A najlepsze jeszcze przed nami!!!-prawda Daniel :wink: ?
"... a po nocy przychodzi dzien,
a po burzy spokoj..."
pablosan
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: Wasyl » 10 kwie 2006, 09:43

Suflerka pisze:Za to, co napiszę zapewne mi się dostanie:-)
Krytykowanie Budki przekracza już granice możliwości. Nie wiem, czego można od tego zespolu oczekiwać. Wygląda na to, że rzeczy niemożliwych. Cokolwiek zrobią to i tak będzie źle...

Niech nagrają ze 2-3 piosenki w dobrym stylu... Nie oczekujemy rzeczy niemożliwych, oczekujemy, że będą nagrywać piękne rzeczy tak jak to robili wielokrotnie. Na siłę szukają nowej drogi a często wystarczy zrobić dwa kroki wstecz i znowu będzie OK.
Ja chciałbym jeszcze czasami usłyszeć kiedyś coś nowego w stylu "Ciszy" "Nocy" "Młodych lwów" czy chociażby "Kiedy rozum śpi" lub "Świat od zaraz". Nie chcę nic więcej... :roll:
Awatar użytkownika
Wasyl
Pełno go tutaj!
Pełno go tutaj!

Postautor: Magister » 11 kwie 2006, 22:18

Mam pytanko, a mianowicie czy ktoś nagrywał wszystkie wtorkowe wypowiedzi "3" w Radiu Złote Przeboje? Brakuje mi dwóch takich spotkań z Budką w ramach zapowiedzi kolejnych części "Leksykonu".
Awatar użytkownika
Magister
Moderator
Moderator

Postautor: Ivellios » 12 kwie 2006, 14:25

W nasze ręce wpadła ostatnia już część Leksykonu...

Zacznę od części audio. Podzielam niestety wasze negatywne opinie odnośnie tekstu utworu "Miasto się budzi" - jest on momentami tak niespójny, jak moje myśli o trzeciej nad ranem. Całość ratuje jednak muzyka oraz mocny wokal Krzysztofa... :)

Pierwszy raz miałem okazję słuchać "Jolki" w wykonaniu dwóch głosów, całkiem zresztą niezłym ;) Co prawda Mariusz miał małe problemy z górnymi rejestrami, ale to taki pikuś wychwycony przez moje fagociarskie ufo.

Ale ta solówka... wiem, Łukasz, miałeś dobre intencje, ale zamiast porządnej, mocnej solówki, wyszedł śpioszek wydający z siebie ranną porą bliżej nieokreślone dźwięki. Za to całkiem nieźle sobie poradziłeś z solówką w "Młodych lwach" :)

(to tak napisałem, gdyby Łukasz kiedyś tutaj do nas na forum zawitał)

Poza tym, na tą płytę wybrano moim zdaniem dosyć dobry repertuar. Z wielkim zaskoczeniem przyjąłem obecność na płycie utworu Marka Radulego "Bez aplauzu" - niebo w uszach...

Do redakcji, która przygotowała cały Leksykon - co nam po przeprosinach? Trzeba było się zawczasu przyłożyć, bo nie każdy fan potrafi zdzierżyć rażące błędy w historii zespołu, powtarzające się utwory , czy inne potknięcia.

Teraz wypadałoby uczynić wielki ukłon w stronę Daniela :) Cieszy fakt, że w prezentacji multimedialnej znalazły się utwory w formacie MP3, częstokroć tak bardzo przez fanów poszukiwane, a także nigdzie indziej nie spotykana ilość artykułów prasowych, czy wreszcie archiwalnych zdjęć. Nic, tylko oglądać, czytać i słuchać... oglądając zawartość CD-ROM'u, można spokojnie zapomnieć o błędach znalezionych w książeczkach.

EDIT

Czy mnie słuch myli, czy "Lifeline" też jest w dwóch wersjach?

Małe porównanie:

http://ivellios1988.republika.pl/lifeline_analiza.mp3

Pierwszy fragment pochodzi z części Leksykonu "Dziewczyna o perłowych włosach", drugi z 20.
Awatar użytkownika
Ivellios

Postautor: Krzychu » 12 kwie 2006, 17:27

Też mam juz 20. leksykon i jestem MEGA POZYTYWNIE zaskoczony 8)

Pierwsza niespodzianka to sam fakt, że znalazłem w pudełku dwie płyty :D Druga niespodzianka to to, co sie na nich znajduje :shock:

Muzyka: Przede wszystkim nie spdoziewałem się juz normalnych utworów na tej płycie. A tu sie znalazły i to niektóre dość trudne do zdobycia. Po jednokrotnym przesłuchaniu nie bede wydawał werdyktów, ale juz wiem, ze Bez aplauzu i Krajobraz po rewolucji sa świetne :]

Coraz bardziej tez sie przekonuje do Miasto się budzi. Gitarka jest bardzo fajna, muzyka ogólnie mi sie podoba i generalnie nie jest to tragiczny utwór. Jakiś tam klimacik ma. Podoba mi się bardziej niz Nic nie boli tak jak życie.

Utwory z castingu - Jolka na dwa głosy to bardzo fajny pomysł i kto wie, czy nie brzmi to lepiej niz obecnie to co obecnie prezentuje Felicjan (z całym szacunkiem).
Za to Młode lwy (choc głos Marcina nie jest doskonały) swietnie mi sie spodobały, bo po prostu nowy skład odwalił kawał dobrej roboty. Brzmi to po prostu extra.

Teraz zabieram się do Encyklopedii, ciekaw jestem co tam Daniel stworzył 8)

Awatar użytkownika
Krzychu
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: grzesiek100 » 12 kwie 2006, 17:28

Czas podsumować Leksykon...

Sama decyzja była świetna. Chyba się jeszcze nie zdarzyło, aby jakiś zespół w Polsce wydał coś takiego- dyskografie zdarzały się, leksykony nie. Był to doskonaly projekt, któym można było podsumować karierę jedengo z najlepszych polskich zespołów. Ale niestety- leksykon okazał się niewypałem, choć oczywiście ma swoje dobre aspekty.

Promocja była dobra, z początku nawet zainteresowanie leksykonem było wielkie (pamiętamy przecież wznowienie któregoś z pierwszych numerów), ale jak widać nie dało się dobrze sprzedać byle czego.

Zawartość leksykonu była na bardzo niskim poziomie. W leksykonie powinny się znaleźć po prostu encyklopedycznie zawarta cała wiedza o Budce- nie powinno tu być miejsca na jakieść debaty, opinie, wywiady też byłyby kwestią raczej sporną. "Strony z Historią" roiły się od strasznych blędów i nieścisłości. Wywiad bez sensu zapisano w dwóch językach, w przypadku rozmów z zagranicznymi goścmi. Opinie o Budce w większość było kompletnie bezsensowne i o żenującym poziomie. Jak Otylia Jędrzejczak ma mówić coś w rodzaju: "Nie słucham Budka, ale jest fajna", to wolę, aby nic nie mówiła. WOlę też, aby Wojewódzki słusznie Budce wypomnial błędów, obiektywnie oceniając cały jej dorobek, niż ktoś słodził. Nie wiadomo, po co w leksykonie zawarto dziwne opowieśći Metza- ani to ciekawe, ani na temat. Również opowieści śmiesznej treści można sobie darować, choćy na rzecz biografii muzyków, bo nadal nic nie wiemy o nowych Suflerach. Materiał autorski też nie zawsze interesował mnie.

Oczekiwałem wszystkich utworów Budki, jakie stworzyła, zobaczyć na leksykonie. Oczywiście, sporo się zawiodłem. Wszystko podzielono na dwadzieścia tematycznych numerów, a granica między nimi była tak cienka, że ciągle podejmowano kłótnie, czy ten utwór pasuje tu, czy może tam. Wiele świetnych utworów omienięto, subiektywna najlepsza ballada Budka- Nieśmiertlenie Piękna Twarz nie znalazła sie nigdzie, a pasowała do kilku numerów.

Nie do strawienia było łączenie na jednej płycie utworów ubogich aranżacyjnie, ekspresyjnych i "dziwnych" jak na XXI wiek, z tymi dopieszczonymi i czystymi z niedawna. Wielokrotnie, do bólu powtarzano niektóre piosenki, brutalnie zmieniono kolejność koncertu w Carnegie Hall, co sprawiło, że słuchanie płyty straciło klimat.

Wszędzie roiło się od literówek, białych plam, kardynalnych błędów, czasem już śmiesznych. Szczytem chyba było napisanie o frontmanie Dżemu jako Rydel :lol: lub to, że zespoł na święta pragnie z nami "kolęGować".

Oczywiście po tej ostrej krytyce na pewno znajdzie się coś ku pokrzepieniu serc. Jak dobrze w ostatnim numerze napisano jest to chyba jedna z pierwszych lub pierwsza publikacja tego typu, dlatego może nie każdy wiedział, jak zrobić leksykon lub nie czuł powołania do tej roboty. Jednak jak coś się robi to już na porządnie. Można wybaczyć dziwne artykuły, niepotrzeben rzeczy czy coś w tym rodzaju, ale literowki i blędy w historii zespołu świadczą tylko o niechlujnym podejściu redakcji do leksykonu.

Oczywiście wszystkim, którzy leksykon zrobili należą się podziekowania za mimo wszystko włożoną jakąś pracę, za poświęcony czas. Sam na pewno nie zrobiłbym tego lepiej :)

Leksykon również należy potraktować jako podsumowanie dotychczasowej twórczości i początek kolejnego okresu w historii Budki Suflera. Zastanawiając się nad przyszłością, nie wiem, jak na to wszystko patrzeć. Dzisiaj usłyszałem Miasto się Budzi- nową piosenkę Budki. Nudny, schematyczny, tekst przeciętny. Jak dobrze pamiętam dwa razy powtórzono cały tekst, żadnych wstawek, partii instrumetnalnych lub czegokolwiek, co by robiło z tej piosenki coś ciekawego. Choć mimo wszystko utwór jest zachowany w konwencji rockowej, także chyba nie jest źle. Tym bardziej, że owa konwencja rockowa trwa już od jakiegoś czasu. Brak jednak jadu, czadu i Budki ogólnie. TO już zwykła moja próżność, bo nawet jak coś Pilc zagra tak dobrze jak Radul to i tak wolę tego drugiego. Miał styl i byłem przyzwyczajony do niego.

Krytykowanie Budki przekracza już granice możliwości. Nie wiem, czego można od tego zespolu oczekiwać. Wygląda na to, że rzeczy niemożliwych. Cokolwiek zrobią to i tak będzie źle

Fani podzielili sie teraz na dwie grupy. Jedna to ta, która chwali zespół za to, ze w ogóle działają, druga wymaga od Budki powortu do korzeni. I tu właśnie nie rozumiem Suflerki czy PAXONA. Czy wyamganie od Budki, aby była taka jak dawnej to za dużo? Aby grali rocka, byli wiarygodni, fajni. PAtrząc na Budke XXI wieku,chciałbym widzieć stary ukochany, TEN zespół. Są pewne perspektywy, ale są zbyt wyblakłe, żebym pozytywnie patrzył na Budkę. Cugowski w Encyklopedii dał inne spojrzenie na odejści M&M i już nie wiem, kto tu ma rację, a kto wkręca, ale duetu M&M mi brak. BO nawet jak Budka grała pop to widząc tych dwóch profesjonalistów-gitarzystów wszystko zostawało jak dawniej. Z drugiej jednak strony skoro na linia trzon BS- M&M było coraz chłodniej to trudno było o dobrą muzykę.

PAXON zarzuci mi, że nie byłem z Budka od początku, nie przeżywałem tych wszystkich lat razem z nimi- nie znam całej sytuacji. Być może to prawda. Zostałem fanem BS, kiedy już budka zeszła na pop a najlepszy okres miała za sobą. Więc chyba proste jest, że marzę o tym, by jeszcze usłyszeć i mieć starą Budkę?

Wracając do 20 numeru, cieszę się, że redakcja zauważyła swe błędy i dzięki dla Daniela za Encyklopedie. W tej całej serii pomyłek, to jedyna rzecz, która od początku do końca została zrobiona jak należy. Jeszcze ją będę długo oglądał, ale już się nie zawiodłem.

Dość interesująco wyglądają Młode Lwy z nowym wokalistą.

No a jakie wasze opinie są?

Pozdrawiam!
"Zamykam strach na niewidzialny klucz
I moja twarz jest niewidzialna już
Gdy wchodzę w tłum, pułapka szczerzy kły
I z ust do ust nie frunie żaden krzyk..."
Awatar użytkownika
grzesiek100

Postautor: Krzychu » 12 kwie 2006, 18:38

Co do Encyklopedii to ofkoz wspaniała robota, przynajmniej tak to wyglada, bo jeszcze całości nie dałem rady przejrzeć. Ale miałem cichą nadzieję że te mp3 beda pełne :? Chodzi o to ze tak wychwalacie na tym forum Nieśmiertelnie piękną twarz, a ja jedyne co słyszałem, to ta marna minutka z Encyklopedii :x No ale trudno...

Co do całości Leksykonu to najbardziej zabrakło mi:
:arrow: Kilku utworów, które zdecydowanie powinni się tu znaleźć. Myślę o Niesmiertelnie pięnej twarzy, Nocy komety...
:arrow: Przybliżenia sylwetek nowych ludzi w składzie Budki. Chciałem, żeby jednym z celów Leksykonu było pokazanie słuchaczom: "Patrzcie, my jesteśmy starzy, nas znacie, ale grają z nami młodzi i zdolni, teraz oni beda wplywac na wizerunek i brzmienie zespołu, poznajcie ich bliżej". Marzylem zarowno o wypowiedziach starej Budki o mlodych jak i materialach od samych zianteresowanych.

Awatar użytkownika
Krzychu
Stały bywalec
Stały bywalec

i jeszcze raz podsumowamie

Postautor: Grez » 12 kwie 2006, 22:14

... właśnie w napędzie kręci się 20 nr leksykonu ...

Tym razem można podsumowywać oficjalnie ;) Muszę się zgodzić z wieloma uwagami przedówców - leksykon jako całość to świetny pomysł i należą się brawa.
Jednak jak inni pisali i mi brakuje pewnego całościowego potraktowania twórczości. Do ewidentnych braków należą wspomniane: Noc komety i Nieśmiertelnie piękna twarz, oraz Czas wielkiej wody - w oryginale!, Obraz bez ram, Liczyłem też na niepublikowane (?) białe kruki, które tylko gdzieś przelotem słyszałem: np. Tylu nas, czy Luty 2000 i wiele innych.
Można było je wstawić kosztem kilku powtarzanych do bólu utworach - choć równie wielkich i decydujących - w takim leksykonie wstawienie dwa razy tej samej piosenki jest dla mnie dużym błędem. Nie wspomnę o paru utworach, które spokojnie możnaby pominąć.
Podobnie z wywiadami - niektóre były żenujące, opowieści Tomka Zeliszewskiego OK, ale zabrakło mi czegoś w rodzaju "BS Story" Jerzego Janiszewskiego - które tu pasowałoby jak ulał.
Komentarze pana Metza niekoniecznie trafione i jakby nie na temat - ale ładnie napisane ;P - przypomiały taki trochę wypełniacz.

Na koniec napiszę, że dalej jestem wiernym fanem Budki i sugeruję od razu jakąś erratę :wink:
Grez
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: Ivellios » 12 kwie 2006, 23:05

Wybaczcie pytanie... ile macie łącznie wersji "Jolki"? (tych studyjnych i tych koncertowych)
Ja się doliczyłem 10 wersji (licząc z tą najnowszą), z czego trzy śpiewa Cug (koncertówka po polsku i dwie wersje studyjne "Lifeline", obydwie zostały wydane w Leksykonie)
Awatar użytkownika
Ivellios

Re: i jeszcze raz podsumowamie

Postautor: dziczek » 13 kwie 2006, 08:46

Grez pisze:... Na koniec napiszę, że dalej jestem wiernym fanem Budki i sugeruję od razu jakąś erratę :wink:

Hehehe, ino że ta errata musiałaby liczyć kolejne 20 tomów. :wink:

Ivellios pisze:Ja się doliczyłem 10 wersji (licząc z tą najnowszą), z czego trzy śpiewa Cug (koncertówka po polsku i dwie wersje studyjne "Lifeline", obydwie zostały wydane w Leksykonie)

Które różnią się od siebie puknięciem innego bębenka w 46 sekundzie, i przyciśnięciem innego klawisza w 292 sekundzie?
Gosia
Awatar użytkownika
dziczek
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: Krzychu » 13 kwie 2006, 13:12

Hej, z kim śpiewa Cygowski w Krajobrazie po rewolucji (to chyba ta piosenka, nie sprawdzalem teraz)? Wyłapuję tam jeszcze jeden głos męski i jeden kobiecy.

Awatar użytkownika
Krzychu
Stały bywalec
Stały bywalec

PoprzedniaNastępna

Wróć do Stare tematy