Welcome! Anonymous

- = L E K S Y K O N B U D K I S U F L E R A = -

Tu jest cmentarzystko starych postów

Postautor: Lechu » 13 kwie 2006, 14:36

Urszula i Felicjan Andrzejczak ;)
"Znowu w życiu mi nie wyszło..."

"Człowiek bez miłości jest jak nieboszczyk na wakacjach" E. M. Remarque

Ale ja tam się nie znam ;)
Awatar użytkownika
Lechu
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Re: i jeszcze raz podsumowamie

Postautor: Ivellios » 13 kwie 2006, 15:53

dziczek pisze:
Ivellios pisze:Ja się doliczyłem 10 wersji (licząc z tą najnowszą), z czego trzy śpiewa Cug (koncertówka po polsku i dwie wersje studyjne "Lifeline", obydwie zostały wydane w Leksykonie)

Które różnią się od siebie puknięciem innego bębenka w 46 sekundzie, i przyciśnięciem innego klawisza w 292 sekundzie?
No comment. Wysłuchaj uważniej obydwu nagrań... :roll:
Awatar użytkownika
Ivellios
Maksymalny gaduła :)

Postautor: StryjU » 13 kwie 2006, 19:12

No cóż...nic nie moze wiecznie trwać, Leksykon dobiegł końca.
20 częśc okazała się najbardziej,,dojrzałą,, produkcją obok ,,Było,,. Szczególne uznanie budzi u mnie nowa wersja Jolki. Nieznacznie zmieniona muzyka(wg. mnie najlepsza ze wszytkich wersji). Duży,naprawde DUŻY plus za wokal pana Marcina Maliszewskiego oraz za delikatnośc MAgdaleny Dworznikowskiej. Sądze ze Marcin ma wielkie szanse zaistnieć w polskim rocku. Rozczarowanie budzi natomiast utwór ,, Młode lwy,, Nie sądze natomiast,że jest tragiczny,ale czegoś brak ! Piosenka ,,Niasto się budzi,, to już nie jest w pełni Budkowy utwór.Tekst idealny ale na pieśn pop,a nie rock !!! Reszta dzieł wokalnych bez zmian-idealne :D Spore uznanie,za przyznanie się do błędów w historii BS przedstawionej w Leksykonie. Cytat,,Gratulujemy wszystkim internautom spostrzegawości w znajdowaniu naszych błędów. Świadczy to o tym,że czytaliście Leksykon z uwagą . ,,Encyklopedia Damiana to takie przydatne streszczenie całej encyklopedii. Sądze,że BS ma szanse wydać jeszcze płyte świadczącej o rockowych korzeniach
,,I muzykę taką,aż po ostatni akort dalej dalej grać !!!,, :D :D :D
,,W straconej trzeba walczyć sprawie,,
Awatar użytkownika
StryjU
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: black_ozzy » 13 kwie 2006, 20:09

Skończyło się, wielka szkoda. Niewątpliwie było to niesamowite wydawnictwo jak na polskie warunki, znalazło się na płytach wiele ciekawych, trudno dostępnych nagrań, co jest niewątpliwie wielką zaletą tego cyklu. Oczywiście nie ma co się oszukiwać wielu ciekawych nagrań zabrakło... co też jest przykre. Sam leksykon miał wiele wad i błędów (które były opisywane w tym temacie, również przeze mnie), raczej nie przekonuje mnie notka od redakcji, no ale to moje prawo. Jak dla mnie zabrzmiało to tak, jakby oni celowo robili te błędy, a My mamy je znaleźć. W samym leksykonie naprawdę bardzo, ale to bardzo podoba mi się szata graficzna, naprawdę jest świetna, za to ma duży plus u mnie :) Wraz z leksykonem dostaliśmy 21 płyt, oczywiście jedne lepsze drugie gorsze, do jednych będę częściej wracał (I, VII, XIII, XIV-XVI), a innych najprawdopodobniej już nigdy nie przesłucham (tak jak IV i XII). Bardzo cieszy mnie koncert z Opola. Ostatni XX tom, bardzo mnie zaskoczył. Nie spodziewałem się dwóch płyt, raczej myślałem, ze będzie jedna, na której będzie Encyklopedia Daniela (o której później) i upchnięte tam 2-3 utwory. Piosenki Budki w nowych wykonaniach brzmią ciekawie, ale nie będę ich jeszcze osądzał, bo za wcześnie. Ale szkoda, że Magdalena, nie zaśpiewała czegoś w całości.

Teraz pod lupę wezmę Encyklopedie. Naprawdę jest to kawał, dobrej i jak najbardziej potrzebnej roboty. Graficznie świetne, intro które dałeś na stronie nie podobało mi się za bardzo, ale w leksykonie pasuje bardzo dobrze. Super też wyglądają "złoci suflerzy". Pomysł słuchanej historii, jest świetny, na pewno jest nowatorski i myślę że się przyjmie i za niedługo powstaną kopie ;) Lepiej słuchać jak ktoś o czymś opowiada, niż to czytać.
Dział "dyskografia" też wygląda, bardzo ciekawie, fajnie że znalazły się tam single i wydawnictwa z paniami, których niestety nie ma na stronie. Szkoda też, że nie dałeś leksykonu, ale fakt ten pewnie wynika z tego, ze Encyklopedie ukończyłeś jakiś czas temu. Świetny pomysł jeżeli chodzi o kawałki utworów w dyskografii.
"Teksty utworów" - tu dużego pola do popisu nie miałeś, bo co tu dać?? No nic :) Ale szkoda, że nie ma "wyszukiwarki". Ale da się to przeżyć.
"Prasa" i "Fotogaleria" Też estetycznie podane, bardzo przejrzyste.
Jest jedno co mnie drażni, nie wiem czy to wina mojego kompa, a raczej sterowników, ale myszkowa rolka nie działa, co ułatwiłoby oglądanie textów, prasy czy dyskografii.
Podsumowując: Daniel twoje dzieło jest powalające, naprawdę można siedzieć przy niej godzinami :) Gratuluje!!

Pozdrawiam
"I coraz bardziej wokół pusto,
Jedyny MÓJ przyjaciel lustro,
Widoki piękne lecz cóż z tego,
Coś zostało zgubione, zgubione, zgubione!"
Awatar użytkownika
black_ozzy
Wybitny reprezentant
Wybitny reprezentant

Postautor: Daniel » 13 kwie 2006, 20:11

Krzychu pisze:Co do Encyklopedii to ofkoz wspaniała robota, przynajmniej tak to wyglada, bo jeszcze całości nie dałem rady przejrzeć. Ale miałem cichą nadzieję że te mp3 beda pełne :? Chodzi o to ze tak wychwalacie na tym forum Nieśmiertelnie piękną twarz, a ja jedyne co słyszałem, to ta marna minutka z Encyklopedii :x No ale trudno...

Mp3 służą jako pokazówka twórczości Budki. Tworząc program nie znałem list utworów poszczególnych edycji, a z drugiej stronie wszechobecne tantiemy i ograniczona ilość miejsca na dysku. Bądź co bądź wypełniłem płytę materiałem po brzegi.

Moimi ulubionymi działami są HISTORIA i DYSKOGRAFIA.

Materiał do historii nagrałem w ciągu trzech dni pomiędzy śmiercią, a pogrzebem Papieża Jana Pawła II. Myślę, że ten czas sprzyjał refleksjom i wspomnieniom. Potem przez 3 miesiące obrabiałem dźwięk, aby oszczędzić słuchaczom przerw, ale mogę zagwarantować że nie wyciąłem ani słowa... no może poza paroma wyrazami, których dzieci nie powinny znać ;)

Dyskografia, to jak parę osób wie mój konik. Dzięki pomocy Dziczka, Navigatora, Magistra i księdza Pawła Ratajczaka, którego poznaliście w leksykonie, udało mi się zdobyć największą do tej pory kolekcję skanów okładek i lejbli Budki Suflera. Jest też oryginalny bilet do Carnegie Hall przy płycie z 'Live At Carnegie Hall'. Są okładki kaset, o których wcześniej pojęcia nie miałem, np. Greatest Hits 1974 - 1984(!). Znalazłem też na allegro kilka kompilacji z udziałem Budki. Wiem, że jest ich więcej, ale nic więcej nie udało się zrobić. Z pewnością wiele osób po raz pierwszy przyjrzy się płycie "American Tour" czy "4 Pieces To Go". Od tej pory nikt nie da się nabrać na kompaktowe podróbki popularnego helikoptera.
Materiał ten z pewnością trafi kiedyś na oficjalną stronę, ale na to trzeba będzie poczekać - liczę na kolejną dobrą okazję :roll:
Pozdrawiam
Daniel

==================================
Internetowa księgarnia muzyczna | www.muzyczna24.pl | Najtańsze książki na rynku | Zakupy bez zakładania konta | Płatności kartą i e-przelewem
Awatar użytkownika
Daniel
Ojciec Dyktator
Ojciec Dyktator

Postautor: Daniel » 13 kwie 2006, 20:21

black_ozzy pisze:Jest jedno co mnie drażni, nie wiem czy to wina mojego kompa, a raczej sterowników, ale myszkowa rolka nie działa, co ułatwiłoby oglądanie textów, prasy czy dyskografii.

Brak obsługi rolki to wina wersji flasha w której jest skompilowany program. Robiłem większość w trialu flash mx, w którym nie było nawet dobrego scrolla. Wszysko co jest w tej prezentacji, pomijając guziki w menu, zrobiłem sam od podstaw. Może ktoś nie uwierzy, ale ja nigdy wcześniej nic nie robiłem flashowego, a intro powstało pierwszego dnia nauki (no może nie pierwszego, ale wcześniej tylko czytałem teorię). Teraz mam flasha 8 w którym skompilowałem reklamówkę i wcięło polskie znaki z budkowiej czcionki, ale za to przybyło różnych komponentów - może nawet obsługują rolkę.

black_ozzy pisze:Podsumowując: Daniel twoje dzieło jest powalające, naprawdę można siedzieć przy niej godzinami :) Gratuluje!!

Wielkie dzięki. Wiem, że warto było :)
Pozdrawiam
Daniel

==================================
Internetowa księgarnia muzyczna | www.muzyczna24.pl | Najtańsze książki na rynku | Zakupy bez zakładania konta | Płatności kartą i e-przelewem
Awatar użytkownika
Daniel
Ojciec Dyktator
Ojciec Dyktator

Postautor: Ivellios » 13 kwie 2006, 20:42

Na błędy w książeczkach spojrzałbym z innej strony: to była dobra okazja, aby sprawdzić na forum swoją wiedzę o zespole, zweryfikować, czy to, co w książeczce podano, jest prawdą.
Wiem, namieszałem, ale załapaliście, mam nadzieję, o co mi chodzi ;)
Awatar użytkownika
Ivellios

Postautor: PAXON » 14 kwie 2006, 00:05

Witajcie wzyscy!!!
Dziczek, Przyjaciółko sympatyczna, odpowiem Ci o które wypowiedzi mi chodziło, ale daj mi czas proszę!
Grzesiek, Paxon nie zarzuci Tobie, że nie jesteś z Budką od początkku, bo przecież nie masz i nie miałeś na to wpływu, Paxon zarzuci jednak Tobie to, że mimo świetnej znajomości działalności zespołu, pisałeś, że wolisz posłuchać sobie czegoś innego i odkrywasz nowe. Grzesiek nikt Tobie tego nie zabrania, ja też słucham różnych wykonawców, ale jeśli Ty na forum Budki piszesz, że to nie to, czy coś w tym rodzaju i wolisz słuchać innych, bo są wspanialsi, to moje zdanie jest jedno: idż na forum tych co słuchasz. nie piszę tego jednak, żeby Cię zdołować, ale żeby wyrzucić z Ciebie ten straszny pesymizmn. Przed Tobą Grzesiek życie, nie spieprz tego złym nastawieniem.
Już dawno pisałem, że LeksykonBS będzie czymś wielkim, nie zawiodłem się, mimo błędów i niedociągnięć jestem za, ale szczególne podziękowania przesyłam do Daniela- Przyjacielu zrobiłeś WIELKĄ ROBOTĘ. Mała jednak rzecz zdziwiłem się, że tekst Czas Wielkiej Wody u mnie nie działa, a jak jest u Was?
Pozdrawiam Wszystkich, Grzesiek myślę że na zlocie w tym roku będzięsz, bo muszę Cię poznać.
Pozdrawiam
Paxon
Zapłacili za ideę cenę cen, teraz strzegą jej i bez końca trwa ich marsz...
Awatar użytkownika
PAXON
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: Wasyl » 14 kwie 2006, 21:37

Daniel pisze:Teraz mam flasha 8 w którym skompilowałem reklamówkę i wcięło polskie znaki z budkowiej czcionki, ale za to przybyło różnych komponentów - może nawet obsługują rolkę.

Wielkie dzieło OJCZE DYKTATORZE, wielkie dzieło! Chylę czoła nad wkładem pracy w powstanie tego krążka. :D
Podczas słuchania wywiadów z muzykami zabrakło mi tylko jednej, malutkiej rzeczy. Mianowicie brak czegoś w rodzaju paska postępu uniemożliwia zorientowanie się ile jeszcze zostało do końca nagrania. Zamiast paska wystarczyłoby po prostu podać w opisie czas w minutach dla każdego pliku i byłoby OK.
Ale to tylko drobiazg i rada "na przyszłość" :wink: Jeszcze raz dziękuję za tak wspaniały materiał!
Awatar użytkownika
Wasyl
Pełno go tutaj!
Pełno go tutaj!

Postautor: pablosan » 14 kwie 2006, 22:24

Daniel

Wspaniała robota ta Encyklopedia Multimedialna!!!

I doadatkowo bardzo miłą niespodziankę mi sprawiłeś... Otóż w w napisach końcowych wśród mnóstwa zdjęć znalazłem 2 mojego autorstwa. Pierwsze to z moją koleżanką ze studiów i Cugiem z sierpnia 1997-Budka na próbie przed wystepem w ramach Sopot Festiwal 1997, drugie w otoczeniu zespołu też w Operze Leśnej ale z września 1999-próba prze koncertem 25-lecia.

Daniel-dzieki, frajdę niezwykła mi sprawiłeś i pamiątkę na całe życie :D
"... a po nocy przychodzi dzien,
a po burzy spokoj..."
pablosan
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: Sebastian » 15 kwie 2006, 06:44

Wspaniałe wydawnictwo, jestem fanem Budki od poczatku lat 80-tych, nigdy nie krytykowałem tego zespołu, bo fan-to fan wiadomo !!!
Aczkolwiek brakuje mi tu kilku nagrań np."Publikatory" z płyty "Żeglując w dobry czas" Kasi Goertner, brakuje mi nagrań z Felkiem które pozostały z sesji nagraniowej w studiu Giełda w Poznaniu (miała być cała płyta i nie wierzę że wszystko zostało skasowane !!!). Myślałem że w części "Gratka na pożegnanie" te nagrania się ukażą...lecz cóż...

Dziękuję Budce za te wydania - co środa nerwy i atrakcja !!!
Dołączam wyrazy szacunku i życzę długich lat grania....

Wierny fan...
"...więc słuchajmy jeszcze raz...
...tamtej taśmy sprzed stu lat...
...jak bezlitośnie zadrwił z nas...
...ten który wiedział..."
Awatar użytkownika
Sebastian
Pełno go tutaj!
Pełno go tutaj!

Postautor: BarTh » 15 kwie 2006, 08:48

Sebastian pisze:nigdy nie krytykowałem tego zespołu, bo fan-to fan wiadomo !!!

No i tu mnie stary rozwaliłeś... Czemu to fani nie mogą krytykować swojego ulubionego/ukochanego zespołu?? Nigdy nie jest tak, że wszytsko się nam podoba.. Więc wtedy kiedy ktoś lub coś nie spełnia naszych oczekiwań, to chyba mamy prawo to wyrazić..? A mówimy oczywiście o krytyce, a nie o krytykanctwie.

No ale może coś na temat napiszę:
Multimedialna Encyklopedia Budki Suflera, to kapitalne dzieło naszego Administratora Daniela!! Jestem pełen podziwu - wielka praca i wspaniały efekt!! Pełen profesjonalizm.
P.S.
Sympatyczne są pozdrowienia Lipki dla SARu :wink:

POzdrawiam!!
Obrazek Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
BarTh
Zasłużony dla forum
Zasłużony dla forum

Postautor: Meg-an » 15 kwie 2006, 13:12

Wielkie dzieło OJCZE DYKTATORZE, wielkie dzieło! Chylę czoła nad wkładem pracy w powstanie tego krążka.

Dołączam się :wink:

Na błędy w książeczkach spojrzałbym z innej strony: to była dobra okazja, aby sprawdzić na forum swoją wiedzę o zespole, zweryfikować, czy to, co w książeczce podano, jest prawdą.

hehe, moze Budce własnie o to chodziło :wink:

pozdro
no i

WESOŁYCH ŚWIĄT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Do życia, do tańcaSkradamy się na palcach
Gdy swego dopniemyWszystkiego na raz chcemy
I wszystko bierzemyBierzemy, co się da

Zachłanni, okrutniA w duszy ciągle smutni
Bo czegoś brakujeBo coś nam nie pasuje
Bo niebo się psujeI wszystko znów nie tak
Awatar użytkownika
Meg-an
Pełno go tutaj!
Pełno go tutaj!

Postautor: baldur77 » 15 kwie 2006, 16:35

Wszystko co chciałem o Leksykonie powiedzieć juz w zasadzie zostało powiedziane przez moich przedmówców i z każym się po częsci zgadzam....
Bardzo się cieszę że mam wszystkie części. Niektórych może przez najbliższe lata do rąk nie wezme (karaoke). Ale oceniam Leksykon 8+/10, za błędy i powtarzanie oraz brak kilku ważnych utworów musiałem odjąć 1.5 :( Encyklopedia to coś niesamowitego!!!!!!!! Dzięki Daniel ( moja Kinia też jest bardzo wyrozumiała :) )
Tylko dodam że głos Pani Małgorzaty z Jolki bardzo mi się podoba i szkoda że tak mało zaśpiewała...... Z chęcią bym posłuchał jej dłużej, ale cóż......
Pozdrawiam i życzę wszystkim pogodnych i wesołych świąt!!!!!!!!!
Budka RULEEEEEZ!!!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
baldur77
Czasem tu pisuje
Czasem tu pisuje

Postautor: Maciek » 15 kwie 2006, 21:45

Chyba obok "Było" i cześci z zagranicznymi piosenkami najlepsza cześć
Nowy kawałek no utrzymany jak już kilka osób napisało w konwencji rockowej tyle że nudny i troszkę monotonny a tekst Cygana no cóż :x

Swietna encyklopedia ,głównie dział historia ,tyle godzin nagrań rozmów nawet jeszcze wszytskiego nie zdążyłem wysłuchać ,świetna robota :)
można sie dużo ciekawych rzeczy z życia i pracy zespołu dowiedzieć i to tylko utwierdza mnie w przekonaniu że to jest wielki zespoł

P.S No i wreszcie oficjalnie potwierdzono w leksykonie że Marek Dutkiewicz napisał tekst do młodych lwów

Podsumowując cały Leksykon należy uznać za udaną pozycję ,jasne było niejedno niedociągniecie ,jakie s brakujących utworów ale ogólnie jak najbardziej pozytywnie 8)
Awatar użytkownika
Maciek
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: Krzychu » 15 kwie 2006, 21:58

Tak, było miło ale się skończyło. Tylko co teraz nam Budka zaserwuje :?: :wink: Może jakaś trasa koncertowa, która nie omija Wrocka, a potem jakaś nowiutka płyta :?: Byłoby miło :twisted:
"Ten mój rocznik jest jak wino - coraz lepszy smak,
Dźwięki, które we mnie płyną, lata rzeźbił czas."

Budka Suflera jakiej nie znacie - na moim blogu
Awatar użytkownika
Krzychu
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: Roby Baggio » 16 kwie 2006, 08:44

Witam! Encyklopedia jest świetna i już. Najbardziej podobają mi się wypowiedzi Suflerów- bez żadnej ściemy, ukrywania czegokolwiek. Białe jest białe, a czarne czarne. Napiszę tylko jeszcze raz, że w całym leksykonie do pełni mojego szczęścia zabrakło mi tylko jakichś archiwalnych nagrań wideo, teledysków (z początku lat 90 tych). No ale cóż może za dużo wymagałem. Może to zbyt trudne do realizacji było. Nie znam się na tym więc nie będę narzekał. Pozdrawiam i kolejny raz już dziękuje Danielowi teraz przede wszystkim!
Awatar użytkownika
Roby Baggio
Czasem tu pisuje
Czasem tu pisuje

Postautor: michał zieńkowski » 16 kwie 2006, 20:18

Ja również wielkie dzięki i poważanie dla Daniela za tak naprawdę wielka robotę,jaką jest właśnie ta encyklopedia.Cieszy mnie również,że w XX leksykonie znalazł się "Krajobraz po rewolucji",wreście go usłyszałem i naprawde trudno mi było uwierzyć,że to własnie Budka nagrała,jest naprawde dobrym utworem na ponmure dni,utwór jest o specyficznym klimacie,że nie może się znudzić i będe go słuchał jak najczęściej.Jedno mnie nurtuje,w tej częśći miał być ponoć teledysk do "BY",a nie ma.
Obrazek
Awatar użytkownika
michał zieńkowski
Renegat - konto czasowo zawieszone

Postautor: black_ozzy » 16 kwie 2006, 22:02

Właśnie przesłuchałem historie wedłóg T. Z. i jetsem załamany :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: Budka miała nagrać piosenkę z Ozzym...

Pozdrawiam :( i Wesołych...

EDIT:
Zelisz sam powiedział: "I tylko gwiazda A blask jej znikomy"
"I coraz bardziej wokół pusto,
Jedyny MÓJ przyjaciel lustro,
Widoki piękne lecz cóż z tego,
Coś zostało zgubione, zgubione, zgubione!"
Awatar użytkownika
black_ozzy
Wybitny reprezentant
Wybitny reprezentant

Postautor: grzesiek100 » 17 kwie 2006, 10:10

PAXON, w tym jest rzecz, że ja nawet jeśli Budka gra słabiej to wolę Budkę. Budka zawsze była dla mnie najprawdziwsza i najwiarygodniejsza, toteż 100 razy bardziej będę marudzić, że Budka sie zmienia niż inny zespół się zmienia, bo i Budkę wolę 100 razy bardziej. W tym jest rzecz. I nie jestem wcale pesymistycznie nastawiony :)

Co do zlotu, to nawet jeśli sie nie pojawię w tym roku, a mam takie obawy, to taki czy siak, zloty będą się co roku odbywały. Nawet jeśli już Budka przjedzie na emeryturę. Także kiedyś w koncu tam przybędę i mnie poznasz :)

Pozdrawiam!
"Zamykam strach na niewidzialny klucz
I moja twarz jest niewidzialna już
Gdy wchodzę w tłum, pułapka szczerzy kły
I z ust do ust nie frunie żaden krzyk..."
Awatar użytkownika
grzesiek100

Postautor: Lechu » 18 kwie 2006, 21:19

Po pierwsze - brawa Danielu za encyklopedię :) Musze kiedyś siąść i przesłuchać te 8 godzin :)

Po drugie - leksykon mimo wielu niedoróbek to fajna sprawa. W końcu mam duży kawałek twórczości Budki na CD, mam ładnie wyglądającą serię książeczek. Ja jestem na tak :)

A resztę wyraziłem chyba w swojej recenzji w Histmagu :)
"Znowu w życiu mi nie wyszło..."

"Człowiek bez miłości jest jak nieboszczyk na wakacjach" E. M. Remarque

Ale ja tam się nie znam ;)
Awatar użytkownika
Lechu
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: StryjU » 19 kwie 2006, 21:03

STronaa ,,Historia,, doskonale obrazuje charakter zespołu. Wywiady z muzykami na poziomie ,,ulicznym,, I o to chodzi !!! Najbardziej przerazajaca historia to relacja z nieudonaego w pierszym terminie kocetru w Carnigge Hall....ogólnie suflerzy działają wg zasady,, kieruj się na zachód kieruj sie na wschód,abyś wreszcie sobą poczuć sie mógł,, I TAK TRZYMAĆ !!!!
,,W straconej trzeba walczyć sprawie,,
Awatar użytkownika
StryjU
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: michał zieńkowski » 20 kwie 2006, 07:00

Wracajac jeszcze do Leksykony to jest przynajmniej moje zdanie koncert w Opolu nie był złym pomysłem na DVD,ale chyba lepszą gratką było by dostać Koncert XX-lecia.
Obrazek
Awatar użytkownika
michał zieńkowski
Renegat - konto czasowo zawieszone

Postautor: amidala3 » 20 kwie 2006, 20:58

:D Witam!
Leksykon był super może poza karaoke, natomiast koncert w Opolu mógłby być również wydany na CD
pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
amidala3
Stały bywalec
Stały bywalec

Leksykon - podsumowanie

Postautor: Magister » 23 kwie 2006, 15:51

"Leksykon Budki Suflera" - podsumowując te wydawnictwo cieszę się, że w ogóle coś takiego powstało. Co tydzień mieliśmy okazje kupna nowej płyty co stanowi obok koncertów sens bycia fanem. Nie brakowało wpadek przy tej okazji o czym na bieżąco na forum większość osób pisało. Z szacunkiem podchodzę do przeprosin ze strony Redakcji (wydawcy) leksykonu za te wszystkie błędy - doceniona została tu rola słuchaczy Budki. Szkoda też, że nie wszystkie utwory nagrane przez Budke znalazły się w leksykonie (jak np. "Tylu nas"). Może jeszcze kiedyś te brakujące utwory zostaną wydane. Największym mankamentem zarówno całego Leksykonu jak i "Multimedialnej encyklopedii" jest, moim skromnym zdaniem, brak notek biograficznych Suflerów a zwłaszcza tych "nowych" w Budce. W dalszym ciągu nie wiemy właściwie nic oficjalnego o tych co w Budce teraz grają.
Nawiązując do samej "Encyklopedii" to wielkie brawa dla Daniela za zrealizowanie tego pomysłu. Największe wrażenie robią wywiady z Suflerami. Możemy usłyszeć to co nas naprawdę ciekawi a nie to jakie pieski ma K. Cugowski.
Interesująca dla wszystkich może okazać się też Fotogaleria. Unikatowe zdjęcia a zwłaszcza te z I Zlotu fanów Budki... :)
Awatar użytkownika
Magister
Moderator
Moderator

Postautor: kris » 23 kwie 2006, 17:47

Uważam, że pomysł był dobry, choć nazwa "leksykon", jak zauważono jest niedodpowiednia. Były też te wszystkie błędy, natężenie których przekroczyło pewne granice, choć mogę uwierzyć, że powodem był brak doświadczenia. Trochę na siłę wydano 20 tomów. Ja wszystkich nie kupiłem, ale z tych które mam w większości jestem zadowolony. Myślę, że leksykon przyspożył Budce nowych fanów i za niedługo powinna się ukazać płyta, inaczej efekt marketingowy zostanie zmarnowany.
Brawo za encyklopedię, to jest przykład tego, czym jest profesjonalizm.
Pozdrawiam
kris
Czasem tu pisuje
Czasem tu pisuje

Samotny nocą

Postautor: Magister » 23 kwie 2006, 19:30

W poprzednim poście zapomniałem napisać, że dzięki cz. XX "Leksykonu" odkryłem na nowo utwór "Samotny nocą". Nie wiedzieć dlaczego, ale zauroczył mnie. W kompilacji płyty "Cień wielkiej góry" nie wyróżniał się a przynajmniej nie dostrzegałem go tak jak w Leksykonie.
Nowe wykonania "Jolki..." i "Młodych lwów" również miło się słucha i był to dobry pomysł na zakończenie tej serii wydawniczej.
Awatar użytkownika
Magister
Moderator
Moderator

Postautor: PAXON » 25 kwie 2006, 15:02

Za encyklopedie, wielkie dzięki Daniel!
Kawał bardzo dobrej roboty, pełen profesjonalizm i na pewno dużo serca włożonego w tę pracę.
Dziękuję Ci Daniel!
Zapłacili za ideę cenę cen, teraz strzegą jej i bez końca trwa ich marsz...
Awatar użytkownika
PAXON
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: dziczek » 01 maja 2006, 19:05

Tischner pisze:Młode lwy na dwudziestej części - Super aranżacja..Gdyby to jeszcze Krzysztof zaśpiewał ehh... :)

No i właśnie myślę, że Budka następną płytą powinna pójść w strone takich ostrych, dynamicznych utworów. Odbiłaby się wtedy od "dna" :)
Gosia
Awatar użytkownika
dziczek
Stały bywalec
Stały bywalec

leksykon budki suflera

Postautor: kalos » 05 maja 2006, 16:09

witam,jestem nowy na forum i chcialbym powitac wszystkich,bardzo marzylem o tym by tu pisac,ale chcialem to zrobic dopiero po ukazaniu sie
wszystkich czesci leksykonu,jako ze dopiero teraz mozna go poddac ocenie,czasem bede pisal pochlebstwa,a czasem mniej,ale zawsze rzetelnie w sposob uczciwy 8)

Dodano Pią Maj 05, 2006 5:26 pm
Tego leksykonu nie mozna oceniac w standardowych ramach,przeciez jest
to PIERWSZE OLBRZYMIE PRZEDSIEWZIECIE NA POLSKIEJ SCENIE MUZYCZNEJ,to wlasnie BUDKA SUFLERA TEGO DOKONALA,KOLEJNY RAZ
POKAZALI ZE WCIAZ NA WIELE ICH STAC.BYLEM FANEM BUDKI SUFLERA
I DOKONCA ZYCIA BEDE.

Dla mnie Budka suflera to ta z lat 1974-1997,i tylko o tym etapie mysle
cieplo,nigdy nie zapomne jak uslyszalem pierwszy raz jolka,jolka pamietasz,bylo to w polowie lat 80,i mimo ze bylem podrostkiem robila
wielkie wrazenie,tak samo bylo z noca komety,to wielkie dzielo,lepsze niz
niemiecka wersja.

Dodano Pią Maj 05, 2006 10:15 pm
eksykon sam w sobie jest bardzo dobra rzecza,gdyz oferuje rzadkie perelki takie jak cala zawartosc plyty na brzegu swiatla,czy kilka piosenek z amercan tour.
Ja osobiscie kupowalem leksykon z powodu muzyki zwlaszcza tej starej,
bo jesli chodzi o ksiazeczke to z tygodnia na tydzien systematycznie schodzila na psy,widac ze ksiazeczka byla robiona na sile.
Kilka numerow leksykonu bylo denne np.karaoke.

NAJWIEKSZE ROZCZAROWANIE WYNIKA Z FAKTU ZE WOGOLE NIE ZAMIESZCZONO CZASU OLOWIU I NOCY KOMETY CZYLI NAJBARDZIEJ
KLIMATYCZNYCH PIOSENEK Z PIERWSZEJ POLOWY LAT 80,TO Z MYSLA
O TYCH PIOSENKACH KUPOWALEM LEKSYKON.

Edytowane przez Obrazek
kalos
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

PoprzedniaNastępna

Wróć do Stare tematy