Welcome! Anonymous

- = L E K S Y K O N B U D K I S U F L E R A = -

Tu jest cmentarzystko starych postów

Postautor: black_ozzy » 05 maja 2006, 21:29

Witam(y) na forum :)

Edytowane przez Obrazek
"I coraz bardziej wokół pusto,
Jedyny MÓJ przyjaciel lustro,
Widoki piękne lecz cóż z tego,
Coś zostało zgubione, zgubione, zgubione!"
Awatar użytkownika
black_ozzy
Wybitny reprezentant
Wybitny reprezentant

Postautor: kalos » 08 maja 2006, 12:25

leksykon stal sie dla mnie pretekstem do odswiezenia starej znajomosci,
bo choc jestem relatywnie mlody(24lata),to jednak wychowywalem sie
na czyms wiecej niz tylko Nic nie boli tak jak zycie czy Bal wszystkich swietych.
Od malego pamietam piosenki takie jak Jolka,Jolka pamietasz ?czy czas
olowiu(dzieki rodzicom),pozniej juz w latach 90 przyszedl czas na greatest
hits,cisze i live from sopot '94,kasety byly wrecz "meczone" ale co sie dziwic skoro byl to zloty czas,a kazda z tych piosenek to majstersztyk.
pozniej minela fascynacja budka suflera i gdy w 1997 przebojem wdarlo sie Takie tango,to przyznam szczerze,ze nie zrobilo na mnie takiego wrazenia,poprostu na plycie Nic nie boli tak jak zycie sa inne godne uwagi tytuly.
I dopiero leksykon sprawil ze stare uczucie powrocilo,mialem sporo uciechy.Ale jak pisalem juz w innym poscie dla mnie wartosc to glownie
muzyka,ksiazeczki niekoniecznie
kalos
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: Carenza » 30 maja 2006, 18:02

moze troche późno, ale zaznaczę kilka własnych uwag odnoście całego Leksykonu.

całość wydaje się być robiona "na szybko", praca włożona w opracowanie Leksykonu wydaje się być ogromną, jednak widać wyraźnie wiele licznych niedociagnięć, jakby zabrakło czasu na ostateczną weryfikację.
zestawienia piosenek są ciekawe. dobrze, że pojawiły się utwory do tej pory dla większości słuchaczy niedostępne. rażącym jest jednak powtarzanie ich, w wypadku gdy wiele, często ciekawszych pod względem artystycznym zostało w sposób brutalnie pominięty.
całość rekompensuje za to encyklopedia, która tak naprawde powinna być uznana za wytyczne dla leksykonu. jest w niej więcej niż być powinno. wielu rzeczy się wręcz nie spodziewałam, np. zestawienia wszystkich możliwych okładek z obu stron. moją uwagę zwraca również bogata galeria zdjęć i pięknie dopracowane wywiady.
daniel, z całego serca Ci gratuluje :)
".. największa rzecz, swego strachu mur obalić .. "
Awatar użytkownika
Carenza
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: Meg-an » 23 cze 2006, 10:26

całość wydaje się być robiona "na szybko", praca włożona w opracowanie Leksykonu wydaje się być ogromną, jednak widać wyraźnie wiele licznych niedociagnięć, jakby zabrakło czasu na ostateczną weryfikację.

tego nie da sie ukryć :lol:

poszłam dzisiaj na poczte, gdzie pani dałą mi dość sporą paczkę, czyli dostałam już encyklopedie rocka - z czego jestem bardzo zadowolona, zwłąszcza ze dostałam go dzis, jako miły "dodatek" do zakonczenia roku szkolnego - Nowy dzień dołączył do niej jeszcze jakiś pojemnik...chyba śniadaniowy :lol: .
Encyklopedia jest wporządku, super!
dostaliscie juz?
Do życia, do tańcaSkradamy się na palcach
Gdy swego dopniemyWszystkiego na raz chcemy
I wszystko bierzemyBierzemy, co się da

Zachłanni, okrutniA w duszy ciągle smutni
Bo czegoś brakujeBo coś nam nie pasuje
Bo niebo się psujeI wszystko znów nie tak
Awatar użytkownika
Meg-an
Pełno go tutaj!
Pełno go tutaj!

Postautor: black_ozzy » 01 lip 2006, 13:52

Meg-an pisze:Nowy dzień dołączył do niej jeszcze jakiś pojemnik...chyba śniadaniowy.

"Gorąca herbata na każdy... NOWY DZIEŃ" - ten napis z opakownaia może być wskazówką na co jest ten pojemnik... ale moge się mylić...

Pozdrawiam
"I coraz bardziej wokół pusto,
Jedyny MÓJ przyjaciel lustro,
Widoki piękne lecz cóż z tego,
Coś zostało zgubione, zgubione, zgubione!"
Awatar użytkownika
black_ozzy
Wybitny reprezentant
Wybitny reprezentant

Opera

Postautor: Magister » 20 lip 2006, 09:49

Witam, dzis odwiedzil mnie listonosz z przesylka od Agory! Otwieram pudełko i co widzę w środku..."Uwertury i arie operowe. Rossini. Verdi. Puccini". Jest to specjalny, 31 tom kolekcji WIELCY KOMPOZYTORZY - prezent dla Czytelników, którzy spełnili warunki konkursu ogłoszonego na łamach "Gazety Wyborczej". Jedyny konkus w jakim ostatnio brałem na łamach "GW" to zbieranie kuponów z Leksykonu. Czy ktoś z Was też otrzymał taki prezent? Może Agora myślała, że skoro Budka wydała album "Budka w Operze" to każdy fan Budki jest też słuchaczem opery! Prezent przyjąłem z zadowoleniem, a co tam posłuchać można, zawsze to odskocznia od tego co się słucha zazwyczaj.
Awatar użytkownika
Magister
Moderator
Moderator

Postautor: PAXON » 24 sie 2006, 22:29

Witam!
Jakiś czas minął od zakończenia wydawania Leksykonu.
Postanowiłem coś napisać.
Raz po raz słucham nowych, starych kawałków i powiem Wam, że świetnie jest.
Magister, ja się cieszę z Samotnego, bo słuchałem go cały czas dość często, wiem, że jest to super zbudowany utwór. Mam z nim swoje wspomnienia, pewnie jak każdy z nas z różnymi utworami.

Jednak, jak patrzę na Leksykon jako na całość uważam tak jak powiedziałem na początku tego tematu, że będzie to coś wielkiego i jest mimo tych błędów, które niestety były w książeczkach.
Na zlocie rozmawialiśmy z Ernestem i szczerość była naszym atutem, właściwie Twoim Magistrze, Ernest przyjmuje wszelką krytykę po męsku, wszak jest kobietą.
Pozdrawiam Wszystkich
Paxon
Zapłacili za ideę cenę cen, teraz strzegą jej i bez końca trwa ich marsz...
Awatar użytkownika
PAXON
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: miszczu » 27 sie 2006, 10:13

A ja muszę wrócić do kwestii leksykonu. Potrzebuję 2x nr 17 i najprawdopodobniej nr 1. jeśli ktoś ma - proszę o wiadomość na priv...
Awatar użytkownika
miszczu
Strasznie wygadany
Strasznie wygadany

Postautor: PAXON » 08 wrz 2006, 14:29

Miszczu!
Mam jeszcze jedynkę, potrzebujesz? Zadzwoń
Pozdrawiam Wszystkich
Awatar użytkownika
PAXON
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: PAXON » 18 sty 2007, 19:43

...nie zadzwonił.
Witam Wszystkich!

Powiem Wam coś, w sobotę poznałem chłopaka mojej szwagierki, facet od roku jest w Irlandii. No więc w sobotę byli u nas na kolacji i gościowi rzuciła się w oczy kolekcja leksykonu. A co to?- spytał, mówię Budka Suflera,leksykon. A on jak nie zaczął przeglądać, słuchać, czytać, normalnie jakby, kurde coś mu walneło w lewy płat mózgu, a dopiero co drugie piwo zaczynał. Tak mu sie to podoba, że zamówił i powiedział: całe życie czekam na to żeby Budka takie coś wydała,a Oni to robią jak mnie w kraju nie ma! Potem jeszcze powiedział, że w Irlandii to codziennie Bono leci i komercha, są co prawda mniejsze stacje radiowe, ale polskiego muzykowania się nie słyszy.
To chciałem Wam powiedzieć, że leksykon po roku potrafi sparaliżować tych co kochają prawdziwą dobrą polską muzykę.
Pozdrawiam Paxon
Awatar użytkownika
PAXON
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: BarTh » 18 sty 2007, 23:44

Masz ci los... Ci Wyspiarze, to zupełnie się na muzyce nie znają skoro polskich 'złotych przebojów' nie słuchają :twisted: Oby przejrzeli na oczy...

POzdrawiam!!
Obrazek Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
BarTh
Zasłużony dla forum
Zasłużony dla forum

Postautor: ladarek » 13 lut 2007, 21:02

Witajcie kochani budkowicze. Jestem nowy :) Nie wiem od czego zacząć :( Tyle tu ciekawych tematów i ludzi). Czytam i czytam i cieszę się bardzo, że jest nas jednak trochę. Cieszy mnie (jako jednak komposta :wink: ), że kupa młodzieży i ogólnie duża wiedza na temat BS. Nie wiedziałem gdzie się podłączyć tak na początek, no i wybrałem ten wątek.
Może na wstępie krótko o sobie. Z Budką spotkałem się po raz pierwszy po zakupie "Ona przyszła", po czym sięgnąłem po "Przechodniem byłem.." A potem nie było już daleko do "Cienia...." No i te pierwsze 2 płyty są dla mnie pewnym symbolem, wykładnikiem prawdziwego artyzmu "mojej" Budki i punktem odniesienia do wszystkiego co stworzyli.
Poprzeczkę postawili tak wysoko,że wszystko co póżniej powstało jest dla mnie jedynie cieniem. I to jest dla mnie do dzisiaj wielkim problemem. Dla bardzo wielu Budka rozpoczęła się z "Nic nie boli..." A dla mnie.... skończyła się (niestety) Nie linczujcie mnie ale tak to odczuwam. Chociaż kiedy usłyszałem "Bal wszystkich świętych", 5 Bieg i jeszcze coś z "Mokrych oczu" to "Tango" wydało mi się po latach klasykiem. No ale wszystko jest kwestią gustu. Jakby nie było, płyta "Jest" napawa mnie w 3 utworach pewną nadzieją. No ale rynek rządzi się jednak innymi prawami a i czasy inne.
Przy okazji dziękuję pewnemu adminowi za pomoc. Zdanie Magistra szanuję także bardzo. Axon - chyba jesteśmy podobnego rocznika :) Pozdrawiam kogoś z moich Gliwic, no i kilka pięknych budkowych Pań.

Ladarek :)
ladarek
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: Tami » 14 lut 2007, 08:01

ladarek pisze: No i te pierwsze 2 płyty są dla mnie pewnym symbolem, wykładnikiem prawdziwego artyzmu "mojej" Budki i punktem odniesienia do wszystkiego co stworzyli.
Poprzeczkę postawili tak wysoko,że wszystko co póżniej powstało jest dla mnie jedynie cieniem.

Mogę się pod tym podpisać....
Witaj ladarku na forum!
Pozdr
Tami
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: PAXON » 14 lut 2007, 10:08

Witam!
Fakt, dwie pierwsze płyty wystartowały z takiego pułapu, że ciężko cokolwiek przyrównać z późniejszych płyt. Jednak patrząc globalnie na całą twórczość Budki, każda płyta wprowadzała coś nowego w czas w którym akurat była wydana. I mimo że różnią się bardzo artystycznie to dla mnie każda jest wspaniała.
Drogi Ladarku, również witam na forum, nie wiem jak tam z Twoim rocznikiem, ale nie jest tajemnicą, że ja w tym roku mam kończę 46.
Ale są to niezłe roczniki, mogę zapewnić po tylu latach w jednej obudowie,he,he!
Pozdrawiam serdecznie!
Pisał PAXON a nie Axon.
Awatar użytkownika
PAXON
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: ladarek » 14 lut 2007, 19:45

Dziękuję przedmówcom za bombastyczne powitanie :D Przepraszam Paxon za Axona :) To tak w ferworze "walki". Dzielą nas 4 lata. teoretycznie na moją korzyść :wink: Ale cóż to w porównaniu z wiecznością :wink:
PAXON pisze:.......Jednak patrząc globalnie na całą twórczość Budki, każda płyta wprowadzała coś nowego w czas w którym akurat była wydana. I mimo że różnią się bardzo artystycznie to dla mnie każda jest wspaniała

Całkowicie się z Tobą zgodzę. No może oprócz 3 przedostatnich (tzn. od "Jest" w dół) ale ustosunkuję się jeszcze do tego.
Ja też zawsze czekałem na następną i czasami w niedzielę wyciągam longplaye Budki i słucham z "patefonu" (mimo, że mam je wszystkie na CD) Po kolejnych przerwach czasowych, prawdziwa uczta. Wspomnienia, młodość i związane z danymi kawałkami przeżycia.

A teraz o tych 3 płytach z którymi mam osobiście problemy. Po prostu nie potrafię zaakceptować takiej komercji w wypadku zespołu tej klasy i o takiej tradycji. Przyznaję jednak, że też jest sztuką stworzyć kawałki, które wpadają w ucho i są słuchane przez każdego.

Mam nawet taką tezę na ten temat. Otóż kiedyś te lekkie, wesołe superprzeboje wykonywała dzięki Budce Iza i Ula. One zbierały niesamowite laury i podziw publiki. A od płyty "Nic nie boli..." Budka robi to na własny rachunek i pod własnym szyldem.

Tego domaga się chyba 80% publiki i po słabym przyjęciu bardzo dobrej przecież "Nocy" wygrało "Lipkowe" podejście do materii i Krzysztof odpuścił swoje rockowe nastawienie. Po "Jest", która przeszła bez większego echa będzie znowu coś popowego :cry: A przecież można inaczej, czego przykładem jest Perfect. No ale życzę chłopakom kasy, bo w końcu bardzo uczciwie pracowali przez tyle, tyle lat na ten wymierny finansowo sukces. Ludzie z zespołu z takim dorobkiem na zachodzie byliby już dawno wielokrotnymi milionerami.
A przy okazji, często śmieszą mnie jubileusze różnych kapel, które miały po 5 lat przerwy w działalności a nagle udają, że byli zawsze. Tu Budka jest rzeczywiście uczciwie najstarsza. :)
Wystarczy na dzisiaj. Pozdrawiam :)
ladarek
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: Magister » 14 lut 2007, 21:46

Ladarek witam na forum! Myślę, że od chłosty za Twoje opinie się jakoś wymigasz :) a tak poważnie to jest tu miejsce na różne opinie, byle nie były one z premedytacją obraźliwe czy niezgodne z regulaminem forum, co dotyczy oczywiście wszystkich!
Budka to jest taki zespół, że każdy w nim odnajduje coś innego, coś tak bardzo specyficznego, wręcz można powiedzieć osobistego. Dlatego jest nas tak wielu, dlatego Budka jest już z nami tyle lat.
Awatar użytkownika
Magister
Moderator
Moderator

Postautor: PAXON » 27 kwie 2007, 20:10

Tak, Magister, przyjacielu, kupę lat jest z nami Budka. Ale myślę że dla zespołu to też nie wszystko jedno, że tyle lat jesteśmy z Budką!
Pozdrawiam Was wszystkich
Awatar użytkownika
PAXON
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: Ivellios » 03 maja 2007, 22:57

...a ja wnoszę o poprawienie pytajnika na stronie głównej forum, w końcu "Było" zostało już wydane :P
Awatar użytkownika
Ivellios
Maksymalny gaduła :)
Maksymalny gaduła :)

Poprzednia

Wróć do Stare tematy