Welcome! Anonymous

Nowe koszulki Budki Suflera

Tu jest cmentarzystko starych postów

Interesuj± Cię gadżety zwi±zane z zespołem?

Tak
25
89%
Nie
3
11%

Liczba głosów : 28

Nowe koszulki Budki Suflera

Postautor: Daniel » 04 lut 2003, 03:41

Witam wszystkich budkofanów, budkofilów i innych tu obecnych...

1 lutego minęło dwa lata jak się tu spotykamy. Z tej okazji chciałem wyprodukować kilka okazjonalnych koszulek. Na początku myślałem, żeby zebrać wszystkich chętnych, zebrać kasę i zamówić tyle sztuk ile chętnych. Na szczęście Tomek Zeliszewski zaproponował, że zapłaci za 30 sztuk. I w ten sposób 30 szczęśliwców weszło w posiadanie jedynej w swoim rodzaju budkowej koszulki z limitowane kolekcji... W dwie godziny rozszedł się prawie cały nakład. Prawie cały, bo ostatnia koszulka wyląduje już niedługo na Allegro.pl. Trzeba tylko poczekać do przyszłego wtorku, bo wtedy listonosz przyniesie mi paczkę ;)

W czwartek rozesłane zostaną wszystkie pozostałe t-shorty.
To jednak nie koniec przygody z budkową odzieżą. Tomek Zeliszewski zaproponował, żeby zrobić więcej projektów i przygotować kolekcję na lato 2003. Nie wiadomo co dokładnie pojawi się latem i ile tego będzie ale pod tym adresem są pierwsze projekty: http://www.budkasuflera.pl/grafika/tshorts/index.php

Mam nadzieję, że pomysł wypali, bo jest godny uwagi. Wiem też że wiele osób czeka na gadżety.

Napiszcie co o myślicie o pomyśle i projektach. Liczę na duże zainteresowanie tematem...
Pozdrawiam
Daniel

==================================
Internetowa księgarnia muzyczna | www.muzyczna24.pl | Najtańsze książki na rynku | Zakupy bez zakładania konta | Płatności kartą i e-przelewem
Awatar użytkownika
Daniel
Ojciec Dyktator
Ojciec Dyktator

Postautor: Artur » 04 lut 2003, 12:44

Ja jak zwykle jestem za :) . Myślę, że mogłyby powstać nowe czapki, może koszulki z "Mokrymi Oczami", albo jakieś transparenty. Pomysł uważam za bardzo dobry.
Awatar użytkownika
Artur
Moderator
Moderator

Propozycja wzoru koszulki

Postautor: Magister » 04 lut 2003, 13:14

Bardzo zaciekawiła mnie informacja o planowanym wydaniu koszulek związanych z 30-leciem Budki Suflera. Mam w związku z tym propozycje koszulki, a mianowicie jedna z nich powinna w całości byc pokryta kopiami okładek płyt Budki, od "Cienia wielkiej góry" po "Mokre oczy" (czy też nawet do okładki z planowanej nowej płyty Budki). Pokazanie na jednej koszulce całego dorobku Budki chyba nieźle by się prezentowało w kontekście 30-lecia zespołu. Oczywiście nie może wtedy zabraknąć okładek z płyt "American Tour" czy też "1974-1989". Na przodzie koszulki można jeszcze umieścić tradycyjne logo zespołu i napis "1974-2004". Myślę, że taki wzór mógłby stać się ponad czasowy i idealnie nadawałby się na ubiór w czasie koncertów Budki.
Co do propozycji przedstawionych na stronie to mam tylko jedną uwagę do koszulki z okładką z "Ciszy". Właśnie tam powinien być tekst z "Ciszy jak ta" a na "Budce w operze" proponowałbym tekst "Cały mój zgiełk".
Awatar użytkownika
Magister
Moderator
Moderator

Postautor: dziczek » 04 lut 2003, 16:37

Witam! Moim zdaniem pomysł produkcji nowej serii koszulek czy też innych gadżetów jest świetny, zwłaszcza, że te produkowane za czasów współpracy z New Abrą są dziś praktycznie nie do dostania. Zawsze można stworzyć coś domowym sposobem jak Sufler :twisted: , ale fajnie byłoby mieć taki dobrej jakości (żeby nadruk nie przyklejał się do żelazka :wink:), podobny ubiór na koncerty. Teraz odnośnie projektów, które już powstały: bardzo podoba mi się pomysł Magistra. Połączyłabym go z tym, co wymyślił Daniel, tzn. z przodu na koszulce z okazji 30-lecia zespołu mogłyby znaleźć się okładki wszystkich wydanych płyt (no, może ostatnimi insetami :twisted: ), a z tyłu terminarz koncertów trasy jubileuszowej. Natomiast średnio trafiony wydaje mi się pomysł Artura z umieszczeniem na koszulce okładki "Mokrych oczu", a to dlatego, że okładka ta jest - delikatnie mówiąc - niezbyt ładna (w grupie dwudziestu kilku innych nie będzie rzucać się w oczy :twisted: ). Poza tym - jeśli już - to trzeba to było zrobić w lecie zeszłego roku... Ktoś oczywiście może powiedzieć, że w takim razie zaprojektową przed Daniela koszulkę z "Cieniem..." trzeba było wydać w roku 1975, ale to jednak co innego. Jeszcze co do pomysłów autora strony: na koszulkę z "Nocą" dałabym inny tekst, bo jeszcze jakiś niekoniecznie budkoFIL opatrznie zrozumie słowa "Chodź, zmysłów rozpal mrok..." :twisted: :twisted: :twisted: . To oczywiście żart, ale ja proponuję umieścić tam tekst utworu "Dwudziesty wiek". Na "Ciszy" mogłyby być "Młode lwy", a na "Sopocie", tak jak proponuje Magister, "Cały mój zgiełk". Kiepski wydaje mi się pomysł koszulki z samym adresem strony na piersiach :wink: :po pierwsze dlatego, że jest to poniekąd kopia owej limitowanej edycji, a po drugie - przecież adres strony można zamieścić na każdym innym wzorze, tylko niekoniecznie taki wielki. Ta druga uwaga tyczy się również projektu z logo (logiem?) zespołu. No i fajnie byłoby - skoro to ma być kolekcja letnia - żeby poza czarnym były też jakieś inne wersje kolorystyczne. I jeszcze jedno - zawsze wydawało mi się, że to się nazywa T-shirt :twisted: . To na razie wszystko, co chciałam powiedzieć na ten temat. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 04 lut 2003, 20:43 przez dziczek, łącznie zmieniany 2 razy
Gosia
Awatar użytkownika
dziczek
Stały bywalec
Stały bywalec

t-short czy t-shirt ? jeden pies ;D

Postautor: Daniel » 04 lut 2003, 18:59

Heyka

Czy to się nazywa t-shirt czy t-short, co za różnica skoro każdy wie o co chodzi... ale skoro jest t-shirt to tak teraz będę pisał :D

Jeżeli chodzi o projekt Magistra to nie jest on pierwszy z tym pomysłem. Wczoraj w nocy, przez sieć, debatowałem z Navigatorem o wzorach i taki pomysł padł. Jest to do zrealizowania, ale za ponad rok, więc nie ma się co spieszyć i póki co tego projektu nie będzie w próbnych wzorach. Z drugiej strony nic by nie było widać.

Jeżeli chodzi o teksty na odwrotach to sprawa jest otwarta. Można przecież mieć kilka wariantów do wyboru... Jednak teksty, które już są wybrane, będą na 100%.

Są też duże szanse na czapki. Nie wiem czy teraz, ale na 30-lecie na pewno coś będzie.

Wracając do projektów to koszulka z adresem strony nie jest kopią tej na dwulecie. Wzór jest ten sam, ale nie ma już napisu o limitowanej edycji i powodzie jej wydania. Owszem, mało oryginalny pomysł, ale fanów Budki, którzy odwiedzają stronę i chcieliby mieć taką koszulkę jest więcej. Dlatego będą mogli sobie taką kupić. Nie będzie ona na pewno hitem i głównym punktem kolekcji, ale będzie... i być może będzie nawet trochę tańsza.

Projekt z logo jest projektem uniwersalnym. Jeżeli Kowalski nie chce koszulki z jaką kolwiek płytą i nie przepada za stroną to samo logo na pewno go zadowoli.

Cieszy mnie zainteresowanie tematem. Może niech jeszcze każdy napisze, za ile by kupił koszulkę...
Pozdrawiam
Daniel

Internetowa księgarnia muzyczna | www.muzyczna24.pl | Najtańsze książki na rynku | Zakupy bez zakładania konta | Płatności kartą i e-przelewem
Awatar użytkownika
Daniel
Ojciec Dyktator
Ojciec Dyktator

Postautor: Artur » 04 lut 2003, 19:09

No cóż... ja najchętniej bym ją dostał za darmo :) A na poważnie: myślę, że za taką koszulkę 30-lecia Budki zapłaciłbym około 20 zł. Spoglądam jeszcze raz w portfel... no dobra, 20 zł. może być :wink:
Awatar użytkownika
Artur
Moderator
Moderator

Postautor: Daniel » 04 lut 2003, 19:19

Artur pisze:No cóż... ja najchętniej bym ją dostał za darmo :) A na poważnie: myślę, że za taką koszulkę 30-lecia Budki zapłaciłbym około 20 zł. Spoglądam jeszcze raz w portfel... no dobra, 20 zł. może być :wink:

Przypomnij sobie ile dałeś za koszulkę, w której byłeś na Bemowie (chyba Bal wszystkich świętych). Ciuchy raczej nie tanieją... a szkoda.
Pozdrawiam
Daniel

Awatar użytkownika
Daniel
Ojciec Dyktator
Ojciec Dyktator

Postautor: mokkunia » 04 lut 2003, 19:59

Kolej na moje pięć minut :D
Nie ukrywam, że pomysł z koszulkami jest świetny :!: Mi osobiście najbardziej do gustu przypadła koszulka z logo i ta z okładką "Nocy" - w szczególności ze względu na tekst, który znajduje się na odwrocie :P To jeden z najlepszych utworów Budki w moich oczach :)
Daniel, czy kolor koszulek jest już przesądzony? Będą czarne? Bo ja, tak jak Dziczek, uważam, że możnaby zrobić kilka innego koloru, żeby nie było monotonnie. Fakt, czarny jest elegancki i uniwersalny :D ale może by zrobić coś w innym kolorze :?:
Oprócz koszulek przydałyby się czapeczki i kubki. Przy zamawianiu płyt w Internetowym Sklepie Budki dostałam swego czasu kubek - niestety tylko plastikowy :-( Dlatego proponuję kubki, ale takie pożądne i kilka rodzajów. To nie będzie drogi gadżet wydaje mi się :)
Co do pomysłu Magistra, by zrobić koszulkę z wszystkimi okładkami Budki to uważam, że pomysł jest godny realizacji, ale tak jak napisał to Daniel - całość raczej nie byłaby czytelna, a szkoda... :-(
"Przecież musi być stół
I dobre oczy nad stołem..."
Awatar użytkownika
mokkunia
Czasem tu pisuje
Czasem tu pisuje

Re: t-short czy t-shirt ? jeden pies ;D

Postautor: mokkunia » 04 lut 2003, 20:08

Daniel pisze: Może niech jeszcze każdy napisze, za ile by kupił koszulkę...

Myślę, że kwota 30PLN, ewentualnie z małym ogonkiem jest odpowiednia. Ale nawet jak będzie inna... Koszulki kupię i tak :D :D :D Jakże bym mogła odpuścić taką okazję :) Tak na marginesie, obecnie nie posiadam żadnej koszulki Budki :-( Wstyd, wstyd, wiem :(
"Przecież musi być stół
I dobre oczy nad stołem..."
Awatar użytkownika
mokkunia
Czasem tu pisuje
Czasem tu pisuje

Postautor: dziczek » 04 lut 2003, 20:37

Artur, za 20zł to możesz sobie kupić bezrękawnik :twisted: ... Mnie wydaje się, że maksimum ceny dla takiej koszulki to 39,99 :mrgreen: . Oczywiście, skłonna byłabym kupić nawet droższą, bo w tej chwili posiadam tylko jedną koszulkę w rozmiarze koszuli nocnej, ale taki Kowalski z postu Daniela to chyba więcej nie da. : stop :
Gosia
Awatar użytkownika
dziczek
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: Daniel » 04 lut 2003, 22:03

Hmmmm.... gdyby koszulka kosztowała 40 złotych, to ja bym uznał ją za drogą, a gdyby była droższa niż 40 złotych, to szczerze bałbym się o powodzenie tej akcji handlowej. Na szczęście nie ja będę decydował i wrazie czego nie będę winny porażki 8)

Szczerze jednak wierzę, że nic takiego się nie stanie... bo po co :?:
Pozdrawiam
Daniel

Awatar użytkownika
Daniel
Ojciec Dyktator
Ojciec Dyktator

Postautor: dziczek » 04 lut 2003, 23:39

Nie 40 zł, tylko 39.99 :twisted:. Tak na poważnie, to wydaje mi się, że fani, którym na tym zależy, kupiliby i po takiej cenie, a pozostali nie wydaliby nawet tych 20 złotych. Zresztą, kazałeś Daniel napisać, za ile byśmy kupili, to napisałam :twisted:. Wydaje mi się, że takie deklarowanie się jest trochę bez sensu, bo i tak nikt z nas o tej cenie nie będzie decydował. A na jakiś spektakularny sukces handlowy to lepiej nie liczyć : dupa : :mrgreen:
Gosia
Awatar użytkownika
dziczek
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: Navigator » 05 lut 2003, 04:34

Żeby zasiać jeszcze większy zamęt, ja także dorzucę swoje przysłowiowe trzy grosze :wink:.

Podsuwając Danielowi pomysł z koszulkami, które na przodzie miałyby okładki najbardziej kultowych albumów Budki, a z tyłu najlepsze teksty z tychże płyt, przypuszczałem, że mogą być problemy, bo wybór najlepszego tekstu to rzecz bardzo subiektywna i dla każdego będzie to inna pozycja (co już zdążyliśmy zaobserwować :twisted:). Poza tym w twórczości Budki jest naprawdę sporo dobrych liryk, o czym wszyscy dobrze wiemy. Skoro jednak już zaczęliśmy koncert życzeń, to i ja się dołączę :). Na pewno na koszulkach powinny znaleźć się teksty "Cienia" i "Kolędy", bo to zdecydowanie wybitne dzieła, zresztą spod ręki budkowego mistrza tej dziedziny. Do pogodzenia zostały jeszcze "Zgiełk" i "Cisza". Kierując się radami Magistra musielibyśmy zrezygnować z "Kolędy", a chyba byłoby szkoda... Z drugiej jednak strony spośród wymienionych tu utworów "Kolęda" jest najmniej znana szerszej publiczności i ten Wasz cały Kowalski :P może nie kupić tej koszulki, bo po prostu nie będzie znał tego tekstu.
Ale nie o tym chciałem. Według mnie w zgłoszonych propozycjach bezwzględnie zabrakło "Pieśni niepokornej". Ten tekst jest, przynajmniej dla mnie, czymś więcej niż tylko zwykłym ciągiem słów. Doskonale może on posłużyć za swoiste motto czy hymn życiowy ze względu na nieprzeciętną mądrość myśli w nim zawartych i podniosły charakter całości. Po raz kolejny należy się nisko pokłonić panu Sikorskiemu... Tekst "Pieśni" mógłby się znaleźć na odwrocie koszulki z "Live from Sopot '94" lub "1974-84" - to już zależy od inwencji projektanta.
Jest jeszcze kwestia "Nocy". Tutaj sytuacja jest już bardzo złożona, bo ta płyta obfituje w świetne teksty autorstwa Zelisza. Nie chcę w tym momencie robić na złość Danielowi czy Mokce/Mocce (ciężko się to odmienia :?), ale "Chodź" niekoniecznie jest najlepszym z nich, choć niewątpliwie bardzo dobrym. Ja zastanowiłbym się jeszcze nad utworem tytułowym, "Żyjesz, bo śpiewasz" bądź "Dwudziestym wiekiem" (ten ostatni stanowi świetne i bardzo trafne podsumowanie minionego stulecia, więc tym bardziej byłoby warto).
Wybawieniem z całej sytuacji wydaje się być rozwiązanie Daniela z kilkoma wersjami tyłów koszulek, ale wówczas będzie trzeba zaprojektować więcej matryc i zwiększą się koszty produkcji... :(

Co do pomysłu Magistra z wszystkimi okładkami na jednej koszulce, to jestem jak najbardziej za. Fakt, że może się to wszystko zlać i być trochę niewidoczne, ale myślę, że przy odrobinie wysiłku uda zrobić się z tego ciekawą i w miarę czytelną kompozycję. Wymarzonym wypełnieniem odwrotu takiej koszulki byłyby tytuły wszystkich albumów Budki wraz z datami ich wydania, czyli po prostu wypisanie całej dyskografii. Wówczas to wszystko logicznie by się wiązało.

Jeżeli natomiast chodzi o cenę koszulki... Te spod znaku NA kosztowały ok. 27 złotych i także teraz byłaby to cena zupełnie do przyjęcia, ale wiem, że utrzymanie stawki sprzed kilku lat będzie niemożliwe. Moja propozycja to przedział 30-35 zł (ta górna granica to już droga koszulka, ale biorę pod uwagę, że te T-shirty będą miały obustronny nadruk, więc siłą rzeczy musi być drożej).

Ostatnia moja dygresja będzie dotyczyła białych obwódek wokół okładek płyt na koszulkach. Moim zdaniem zdecydowanie nie powinno ich być, o czym już mówiłem Danielowi. W ten sposób zatraca się spójność - niektóre okładki ("Noc", "Sopot") świetnie komponują się z tą czernią, a obecność obramowań niestety to psuje.

Na razie to tyle, na pewno o czymś zapomniałem, ale to już zweryfikuję rano :wink:.

PS. Aha! Propozycje wszelkich innych budkowych gadżetów (czapki, kubki) także całkowicie popieram!
Pozdrawiam!
Navigator
Awatar użytkownika
Navigator
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: Artur » 05 lut 2003, 17:04

Daniel, masz rację, koszulki nie tanieją, a "Bal" kosztował około 40 zł. Ale dostałem to w prezencie od swojej mamy :)
A tak na marginesie - popieram zdanie Navigatora o wyglądzie koszulki. :wink:

Poza tym wybacz mi dziczek, ale ja nie jestem taki bogaty jak ty, o czym świadczy nie tylko moja propozycja ceny koszulki (w obecnej chwili mogę kupić sobie nawet dwa rękawy), jak równierz nie wielka dyskografia, którą posiadam (ok. 10 płyt) z której zaśmiałaś się pewnego razu na czacie. Tylko nie zaprzeczaj : darkman : !!

[/quote]
Awatar użytkownika
Artur
Moderator
Moderator

Postautor: dziczek » 05 lut 2003, 21:28

Stanowczo zaprzeczam :!: Ale to nie miejsce na prywatne dyskusje, proponuję, żebyś napisał do mnie maila, to wyjaśnimy tę sprawę i porozmawiamy sobie przy okazji : darkman : .
Gosia
Awatar użytkownika
dziczek
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: Navigator » 05 lut 2003, 21:40

Artur pisze:Daniel, masz rację, koszulki nie tanieją, a "Bal" kosztował około 40 zł.

Hmmm... To co najmniej dziwne, bo w sklepie wysyłkowym New Abry można było nabyć takową za 26,84 zł. Przypominam sobie, jak mówiłeś kiedyś na czacie, że swój "Bal" kupiłeś w sklepie muzycznym na Krupówkach, ale mimo wszystko marża nie powinna wynieść aż tyle.

Jeszcze tylko chciałem dodać w sprawie "Pieśni", że jeżeli ten projekt rzeczywiście by przeszedł (z czego - nie ukrywam - byłbym bardzo rad :)), to zdecydowanie na tyle koszulki powinna znaleźć się wersja tekstu z "Przechodnia" (z fragmentem "W świętą strunę uderz chociaż raz..."). Jest to niewątpliwie jedna z najlepszych zwrotek tego utworu i tylko z nią nabiera on całkowitego wyrazu i wydźwięku - szkoda, że w wersji z "1974-84" została pominięta... :(
Pozdrawiam!
Navigator
Awatar użytkownika
Navigator
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: dziczek » 06 lut 2003, 00:18

Uważam, że pomysł Navigatora z "Pieśnią niepokorną" jest bardzo dobry, i ja też byłabym bardzo rada, gdyby ten projekt przeszedł :D . Tylko jeśli byłby to tekst w pierwotnej wersji - z "Przechodnia", to apeluję o zmianę oryginalnego "tylko niektórzy podjąć ją umią" na " (...) umieją" :idea: :twisted:
Gosia
Awatar użytkownika
dziczek
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: Noktowizor » 08 lut 2003, 20:02

Witam,

Po pierwsze primo popieram wniosek o zmiane koloru. Zolty, bialy, niebieski - tak zeby mozna w lato bylo rowniez w takiej koszulce paradowac.

Po drugie - wzor - jakos malo interesujacy wydaje mi sie tekst na plecach. Chyba, ze jako Sufler bede sie obracal tylem na koncercie jak Cug czegos zapomni. Wogole nie lubie koszulek z nadrukami na plecach [subiektywna dygresja].

Po trzecie - wzor - okladki plyt, logo i oczywiscie adres strony. Uwazam, ze im mniejsze tym lepsze. Nie gniecie sie tak szybko, nadruk nie schodzi. No i jak sie narzuci koszule na gore to dalej sie prezentuje cale.

Po czwarte - kolekcje dla fanow to fajna sprawa. Marza nam sie kubki, dlugopisy, czapeczki. Nie zapominajmy jednak, ze Budka nie jest az tak poteznym przedsiebiorstwem. Przeciez gdyby takie rzeczy przynosily jakis dobry zysk to New Abra dawno zasypalaby nimi rynek w roku 1997. Proponuje zaczac od koszulek, a moze skonczymy nawet na caly katalogu [jaki np. kazda niemiecka druzyna posiada].

Po piate - wszystko co dotychczas zaproponowalismy/scie jest standartowe. Moze pokusimy sie o jakies artystyczne koszulki? Pomysl Magistra uwazam za swietny! Moze pójdzmy dalej - wszystkie piosenki, moze sklad wszechczasow - wszyscy, ktorzy w Budce palce maczali?

Dziczek - nadruk sie przykleil mi do zelazka bo zle go kladlem. Jak sie prasuje to jest OK.
Awatar użytkownika
Noktowizor
Moderator
Moderator

Postautor: Daniel » 08 lut 2003, 22:58

Wracam do dyskusji :twisted:

Wcale nie powiedziane jest, że koszulki będą czarne... a z resztą co ma czarna koszulka do lata ? Prawdopodobie będzie też kilka białych lub do wyboru...

Jestem w trakcie rozmów zarówno z szefostwem firmy, która zajmuje się koszulkami jak i z Tomkiem Zeliszewskim, który w każdej sprawie ma prawo ostatniego zdania... i z tym może być różnie...

Jeżeli chodzi o białe koszulki czy w innym kolorze to nie ma problemu, bo i takie plany są. Być może będzie można wybrać wzór oraz kolor. Na razie planowane kolory to biały i czarny.

Nie chcę zdradzać dużo szczegółów, bo nie wszystko można mówić, ale zapewniam was, że czytam każdy post bo to cenna szkoła. Jesteście moją 'grupą docelową' i każda wasza propozycja jest przeze mnie przemyślana. Mam tylko jedną prośbę. Niech nikt nie pisze postów z rządaniami, bo to nie ma sensu... Mam nadzieję, że nie przeczytam za czas jakiś, że jeżeli koszulki będą tylko czarne to coś tam, a jak z tym czy innym tekstem to coś jeszcze innego. Proszę o propozycję, opinie, krytykę, a nie chciałbym przeczytać szeregu rządań i nakazów :evil: Nie zmienię na pewno decyzji o tekstach na plecach, bo należy ona do strategicznych części mojego planu. Jak ktoś tego nie lubi to szkoda. Z tyłu nie widać, w oczy nie kuje, a Cugowski teksty ma na odsłuchu, a nie na fanach :D Do tej pory jest fajnie i oby tak zostało.

Ustaliłem też z ww. firmą, że nadruk ma być najlepszej jakości: odporny na pranie, słońce i ząb czasu (ma nie kruszyć się).

W najbliższym czasie chcę jechać do Lublina i ustalić co będzie. Od tego czasu będę dysponował całkowitą wiedzą w temacie. Pierwsze koszulki pojawią się w lato. Ile z nich będzie zawierało wasze pomysły to zależy od was. Im lepsze tym lepiej 8)
Pozdrawiam
Daniel

Awatar użytkownika
Daniel
Ojciec Dyktator
Ojciec Dyktator

No to dalej o koszulkach

Postautor: Magister » 09 lut 2003, 01:41

Temat koszulek wciąż aktualny, więc do tego co napisałem wcześniej chciałbym jeszcze coś dorzucić. Cieszę się, że większość wpisujących się pozytywnie przyjęła moją propozycję koszulki z nadrukiem wszystkich okładek z płyt Budki. Podzielam tu obawy Daniela czy będzie to technicznie możliwe. Mimo wszystko mam nadzieję, że tak. Uściśle jeszcze, że koszulka jaka mi się marzy niekoniecznie musi być zadrukowana z jednej strony. Myślałem właśnie o kosulce w całości pokrytej okładkami. Mogą one nawet być fikuśnie porozmieszczane na koszulce, czy też nawet jedna zachodzić na drugą (ale to jest tylko jakiś tam pomysł, po równie dobrze mogą byc porozmieszczane w poukładany sposób). Nie wiem czy to jest akurat możliwe teraz, ale jak byłem mały to miałem taki podkoszulek na którym były nadruki a właściwie zdjęcia ze starymi okładkami. Było to tak zrobione że ani to nie był nadruk, ani wyszyte, tylko przypominało zdjęcie z odbitkami nie na papierze, ale materiale. Wiem, że jeśli jest to wogóle możliwe znacznie podniosło cenę takiej koszulki, ale byłoby dość atrakcyjne. W ostateczności mogą to byc tradycyjne nadruki tych okładek i na tym tle albo jakiś tekst, albo tak jak sugerowałem wcześniej napis: "Budka Suflera 1974-2004", brzmiałoby jak data leżakowania dobrego markowego wina:)
Z innych gadżetów proponuję podkładkę pod mysz z logo Budki.
Awatar użytkownika
Magister
Moderator
Moderator

Poprawka do wcześniejszej wypowiedzi

Postautor: Magister » 09 lut 2003, 01:47

Wcześniej napisałem: "Nie wiem czy to jest akurat możliwe teraz, ale jak byłem mały to miałem taki podkoszulek na którym były nadruki a właściwie zdjęcia ze starymi okładkami". W tym zdaniu na końcu miało być "ze starymi samochodami"
Awatar użytkownika
Magister
Moderator
Moderator

Postautor: Artur » 10 lut 2003, 15:35

Cześć :!: . Popieram pomysł Magistra, bo uważam, że jest naprawdę dobry. Z resztą większość powyższych propozycji jest ciekawa. Jeśli chodzi o kolory- ja najchętniej kupiłbym jakąś jasną koszulkę, ale w przypadku, gdyby były tylko czarne, właśnie taką bym nabył. Natomiast osobiście bym wolał, aby jeszcze z takimi koszulkami poczekać (po wydaniu płyty), a w lecie tego roku wydać koszulki promujące jeszcze "Mokre Oczy", bo przecież to mimo wszystko najnowższa płyta Budki Suflera, nie patrząc już nawet na okładkę, czy jest ładna, czy brzydka. Gdy chodzi o ceny: "Bal" kosztował 35 zł (w sklepie muzycznym), a nowe koszulki pewnie tańsze nie będą :-( . Mnie po prostu szkoda tyle pieniędzy wydać na T-Shirt, bo wiem, że gdy dołoże 5 zł to mogę kupić sobie płytę. Ale powtarzam, że takie za takie koszulki nie zapłaci się mniej niż 30-35 zł w zwykłym orginalnym sklepie muzycznym, więc na cud nie czekam. A... inne gadżety... tak jak mówiłem: jakieś może transparenty (limitowane), kubki, zegarki, podkładki pod mysz (wg. propozycji Magistra), skarpetki i inne.. 8)
Awatar użytkownika
Artur
Moderator
Moderator

Postautor: Noktowizor » 10 lut 2003, 19:28

Apropos koloru - Daniel - w lecie w czarnej koszulce jest po prostu za goraco. Ciemny przyciaga cieplo.

Artur - juz prosilem. Zanim zaczniemy sie napalac na rozne artykul to chcialbym zobacyc te koszulki. Jezeli interes zacznie przynosic zyski to Wdax Co. z pewnoscia wypusci na rynek inne produkty.

Mam nadzieje, ze wszystko sie uda i bedziemy sie mogli poszczycic sie taka kolekcja jak np. moje Schalke :twisted:
Awatar użytkownika
Noktowizor
Moderator
Moderator

Postautor: Artur » 11 lut 2003, 12:16

Sufler! Przecież właśnie po to jest forum- żeby rzucać propozycję, a nie decydować! Ja wyraziłem tylko swoje zdanie o koszulce, którą i tak i tak kupię. Sądze, że niepewność i oczekiwanie nie tylko na nową płytę czy koncerty, ale równierz takie mniej ważne sprawy typu gadżety jest ciekawe i każdy chyba by przyspieszył ten proces, ale trzeba trochę poczekać i jest to taki sobie test na cierpliwość 8) Uważam, iż dyskusja o koszulkach, czapeczkach itp (o wszystkim, co chciałby mieć każdy fan Budki) powinna trwać aż do samego ich wydania. W tym przypadku- lato 2003 :wink:
Awatar użytkownika
Artur
Moderator
Moderator

Postautor: Noktowizor » 11 lut 2003, 16:02

OK

Jak w lato zobacze podkladke na mysz i szczoteczke do zebow Budki Suflera to sam Ci Artur ja kupie :lol:

Mam nadzieje, ze znajdzie sie na tyle fanow, aby produkcja byla oplacalna i Wdax Co. nie przyniesie strat.

Jezeli juz rzucamy prosby to ja poprosze o cala kolekcje plakatow. Roznych. Do tej pory mam Mokre Oczy, Bal na kilka sposobow, taki z arbuzem z 1999 i z koncertu z Gory sw. Anny. Czyli praktycznie nie ma czym sciany obkleic.
Na plakaty mozna wykorzystac np. motyw Budka Suflerta 1974 - 2004 z wszystkimi okladkami. Rowniez ciekawostka moglbybyc plakat Cien 30 lat pózniej - po prostu na nowo reklamujacy plyte.
Z punktu widzenia ekonomicznego plakat sprzeda sie szybciej niz szczoteczka do zebow czy golarka.

Jeszcze mam jedno marzenie. Panowie z obslugi technicznej nosza takie super bluzy [z kapturkiem] z logo Budki i zdaje sie obrazkiem z Nic nie boli.... Moze cos takiego? Dlaczego tylko t-shirty?

Bardzo sie ciesze, ze po chudych latach Wdax rozpoczal dyskusje o gadzetach dla fanow. Jednak przypominami, ze Budka aktualnie nie jest zespolem super popularnym i zapotrzebowanie na takie rzeczy jest o wiele mniejsze niz np. w 1997 r. I dlatego caly czas przypominam, aby do kolekcji dochodzic malymi kroczkami. Marzenia, marzeniami ale stapajmy po ziemi. Nawet jak Wdax wyprodukuje 100 szczoteczek do zebow z logo Budki to kto je kupi? Ja az tak napalony nie jestem.
Dobrze, ze rozmawiamy o koszulkach. Ale pomyslcie tak naprawde, kto oprocz garstki napalencow kupi koszulke z motywem Nocy? Chyba, ze Wdax stworzy eksluzywne kolekcje [tak jak limitowana a okazji 2-lecia strony].

Wspaniala sprawa bedzie sklep internetowy - ktory musi po prostu powstac! Nie przekreslam od razu calego projektu [jak chyba zrozumial mnie Artur], a zachowuje jedynie rozsadny dystans do calej sprawy.
Jak mawia Wojewodzki i reszta: Ja jestem jak najbardziej na TAK!
Awatar użytkownika
Noktowizor
Moderator
Moderator

Plakat 1974-2004

Postautor: Magister » 12 lut 2003, 09:55

Chciałbym się odnieść do propozycji Maćka (Suflera) dotyczącej plakatu z "motywem Budka Suflerta 1974 - 2004 z wszystkimi okladkami". Pomysł ten wydaje się bardzo sensowny, bo jeżeli moja propozycja z koszulką "Budka Suflera 1974-2004" z wszystkimi okładkami okaże się niemożliwa do wykonania to rzeczywiście chociaż plakat można by taki wydać. Nie chciałbym być złym prorokiem, ale muszę podzielić obawy Maćka o ogólne powodzenia całej akcji "Gadżety Budki" w sensie komercyjnym, bo co by nie mówić to się też będzie liczyć. Mimo wszystko liczę na duże zainteresowanie tym pmysłem, bo kto wie co Budka Suflera przygotuje na nową płytę, a może będzie tam piosenka łącząca walory artystyczne (na co liczą głównie fani) jak i komercyjne, która znów wywinduje Budkę bardzo wysoko, a wtedy i szczoteczki się sprzedadzą.
Awatar użytkownika
Magister
Moderator
Moderator

Postautor: Noktowizor » 18 lut 2003, 15:24

Hej!
Wlasnie odebralem paczke z koszulka limitowana. Jest po prostu swietnie wykonana, na odpowiednim materiale. Druk tez wyglada dobrze.

Mam nadzieje, ze za niedlugo zobaczymy cala kolekcje!

Ten tekst z tylu wyglada OK. Co prawda moja mama troche sie zdziwila widzac go na plecach. Powiedziala jednak, ze potem go przeczyta. Czyli koszulka spelnia swoja role - promuje tekst.

PS Daniel - co sadzisz o tym pomysle z plakatami?
Awatar użytkownika
Noktowizor
Moderator
Moderator

Postautor: Rockman » 20 lut 2003, 11:17

Ja mam pomysł co do koszulek! Chciałbym żeby pare koszulek było w ,,starszym klimacie" czyli np. okładka płyty ,,Giganci tańczą" i tekst piosenki ,,Synowie chin" czy też ,,Giganci tańczą" ale w prawdzie powiedziawszy to wszystko zależy od jednej osoby! ale propozycje można pisać :D
Rockman
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: Marek Sęk » 17 maja 2003, 11:21

Daniel pisze:Wracam do dyskusji :twisted:

Wcale nie powiedziane jest, że koszulki będą czarne... a z resztą co ma czarna koszulka do lata ? Prawdopodobie będzie też kilka białych lub do wyboru...

Jestem w trakcie rozmów zarówno z szefostwem firmy, która zajmuje się koszulkami jak i z Tomkiem Zeliszewskim, który w każdej sprawie ma prawo ostatniego zdania... i z tym może być różnie...

Jeżeli chodzi o białe koszulki czy w innym kolorze to nie ma problemu, bo i takie plany są. Być może będzie można wybrać wzór oraz kolor. Na razie planowane kolory to biały i czarny.

Nie chcę zdradzać dużo szczegółów, bo nie wszystko można mówić, ale zapewniam was, że czytam każdy post bo to cenna szkoła. Jesteście moją 'grupą docelową' i każda wasza propozycja jest przeze mnie przemyślana. Mam tylko jedną prośbę. Niech nikt nie pisze postów z rządaniami, bo to nie ma sensu... Mam nadzieję, że nie przeczytam za czas jakiś, że jeżeli koszulki będą tylko czarne to coś tam, a jak z tym czy innym tekstem to coś jeszcze innego. Proszę o propozycję, opinie, krytykę, a nie chciałbym przeczytać szeregu rządań i nakazów :evil: Nie zmienię na pewno decyzji o tekstach na plecach, bo należy ona do strategicznych części mojego planu. Jak ktoś tego nie lubi to szkoda. Z tyłu nie widać, w oczy nie kuje, a Cugowski teksty ma na odsłuchu, a nie na fanach :D Do tej pory jest fajnie i oby tak zostało.

Ustaliłem też z ww. firmą, że nadruk ma być najlepszej jakości: odporny na pranie, słońce i ząb czasu (ma nie kruszyć się).

W najbliższym czasie chcę jechać do Lublina i ustalić co będzie. Od tego czasu będę dysponował całkowitą wiedzą w temacie. Pierwsze koszulki pojawią się w lato. Ile z nich będzie zawierało wasze pomysły to zależy od was. Im lepsze tym lepiej 8)

Ale czarne tz są fajne!!!ja nawet w lato chodzę w czarnej koszulce RENAULT(wygrałem w hipermarkecie)i jestem z tego zadowolony.
Marek Sęk

Postautor: pablosan » 31 maja 2003, 16:53

Witam
Postanowilem dorzucic swoje kilka groszy do dyskusji o gadżetach. I tak moi drodzy, jestem w posiadaniu dwoch t-shirtow budkowych: jeden z okladka z plyty Nic Nie..., ale taka milusia, poniewaz to koszulka serwisu-czyli na placach ma logo budki i napisa service-kupilem ja jak bylem w New Abrze- :D dzieki bardzo dla Pani Joli. Druga, to kremowa koszulka z trasy 25-lecia. Obie sa bardzo dobre, kazda kosztowala jak pamietam 25 zeta czy jakos tak, ale bylo to kilka latek temu... Bedac w 2001 roku na koncercie mojego boga muzyki Marka Knopflera widzialem kilka gadzetow-ciekawe byly breloczki-w tym wypadku mogloby byc to poprostu logo budki?, kubki-znakomity pomysl, pic codziennie kawe w pracy z suflerowego kubka-od razu smakuje dwa razy lepiej, zreszta kupilem sobie kubeczek Marka Knopflera-to moj skarb-zreszta jestem zbieraczem kubkow-wg mnie to rewelacyjny gadzet, ale oczywiscie musi byc to kubek ceramiczny (tzw. porzadny), a nie jakis plastikowe g..., zaplacilem za niego 35 zeta, ale rozumiecie, kubek made in england-stoi teraz na regale i zawsze bedzie mi przypominal ten cudowny wieczor. Koszulki byly badziewskie a poza tym bardzo drogie-80 zeta-przesada... Fakt ze potem kupilem taka koszulke zrobiona przez fanow z Krakowa wlasnym sumptem za ta cene, ale po pierwsze byla znacznie ladniesza, po drugie takich koszulek jest na swiecie moze z 10 sztuk...-specjalnie zrobionych na ten koncert.

Wedlug mnie Budkowe koszulki i inne gadzety na 30 lecie zespolu, to:

-dwa kolory: granat i beż(biel)-powiedzmy
-jaki projekt graficzny-zgadzam sie co do jednego musi byc (tak jak na mojej Nic Nie...) logo zespolu a pod spodem napis 1974-2004, moze byc na plecach-co wtedy na przodzie? lub na przodzie, co wtedy na plecach? Logo jest najwazniejsze i data-moze na plecach krotki fragment tekstu-ale tu problem jakiego? Moze wymienic wszystkich muzykow ktorzy nagrywali z Budka-ale czy sie zmieszcza? Tu jest problem, aczkolwiek generalnie ja jestem zwolennikiem prostoty, wiec moze logo a na plecach-adres strony? To jest do rozwazenia-cena 30-35 zlotych jest do przyjecia
-kubki jak najbardziej-ceramiczne, w sumie jeden kolor wystarczy, np. bialy i logo budki z napisem 1974-2004-wydaje mie sie wporzadku, wcale nie musi byc nie wiem jak ozdobiony.
-breloczki
-oczywiscie bedac w New Abrze widzialem bluzy z Nic Nie Boli...-z kapturem-swietne, ale drogie-kto kupi kupka zapalonych fanow?-w sumie moze warto bylby zrobic dla chetnych po zgloszeniu sie do Wdaxa i ustaleniu ceny, moze bylo troche chetnych?-tylko znowu projekt graficzny-moze taki sam jak koszulki?
-polo z malym logiem na piersi budkowym?-fajna sprawa, ale ciekawe ile by to kosztowalo? 45-50 zeta do przyjecia
-czapki basebolowki jak najbardziej logo zespolu zalatwia sprawe z tylu np. adres strony, mam tak firmowa czpeczke jest swietna, z przodu logo z tylu tylko adres internetowy-ale jesli tak, to zeby nie byly z wielkimi dzaszkami no i te daszki powinny byc odpowiednio wyprofilowane-pewne wiecie o co chodzi :wink:
-moze jakas specjalne kolekcja koszulek tylko dla fanow ze strony?-ktora by sie czyms tam roznila, moze przy okazji mozna zrobic taki cos milusiego dla nas?

to tyle-podsumowujac, swietnie byloby miec gadzety zespolu ktory sie uwielbia, prostota W PROJEKTACH!!!, nie musi byc ich tysiace: koszulki, bluza, czapka, kubek, breloczeki,

aha przypomnialo mi sie, ze mam z koncertu Marka rowniez program-to wydaje mi sie swietnym pomyslem!!!-zrobienie programu, kredowy papier, zdjecia, zdjecia unikalne, wiecie o co chodzi-to jest to moim zdaniem

to tyle moich wynaturzeń, co powiecie na nie?
"... a po nocy przychodzi dzien,
a po burzy spokoj..."
pablosan
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Następna

Wróć do Stare tematy