Welcome! Anonymous

Spadek wartości płyt BS na Allegro!!!

Tu możecie napisać o czym chcecie

Spadek wartości płyt BS na Allegro!!!

Postautor: Ricardooo » 22 lut 2011, 12:18

Witam serdecznie.
Od pewnego czasu obserwuję niepokojącą tendencję drastycznego spadku wartości Cd Budki Suflera na allegro.Dla przykładu płyte: Giganci tańcza(TA Music 1997) w stanie idealnym,w 100% orginalną mozna bez problemu kupić za 30 zł :shock: a jeszcze rok temu płaciło się conajmniej dwa razy tyle.Kompletna paranoją są ceny płyty:Cień wielkiej góry(TA Music 1993)Dzis bez problemu w stanie idealnym mozna ja zakupic za ok 40zł,a jeszcze rok temu cena oscylowała w okolicy 100 zł!!!
Jak myślicie czym jest to spowodowane,i czy taka sytuacja utrzyma sie przez dłuższy okres czasu :?:
Pozdrawiam
Ricardooo

Postautor: marco » 22 lut 2011, 14:10

Według mnie - przyczyna prosta... od kilku miesięcy wszystkie płyty Budki są znów, po kilku latach, dostępne w sklepach muzycznych, często w niższych jeszcze cenach... :) Jeszcze rok temu nabycie płyty Giganci tańczą było przecież możliwe tylko na Allegro.
marco
Czasem tu pisuje
Czasem tu pisuje

Postautor: Ricardooo » 22 lut 2011, 15:33

Każdy prawdziwy fan zespołu woli mieć w swojej kolekcji pierwsze wydania płyt.Reedeycje są tylko uzupełnieniem...
Ricardooo

Spadek cen, a reedycje...

Postautor: SolarQueen » 22 lut 2011, 17:23

Myślę że przyczyną spadku cen płyt faktycznie są reedycje, w końcu "prawdziwi fani" stanowią mniejszy procent kupujących, a zwykli" klienci wolą dać mniej i kupić reedycję płyty, niż płacić więcej za coś co wydaje im się identyczne... :) Poza tym spadek cen może wiązać się również ze stale malejącym (w dobie internetu) zapotrzebowaniem na oryginalne wydania...

Pozdrawiam
SolarQueen
Czasem tu pisuje
Czasem tu pisuje

Postautor: Ricardooo » 22 lut 2011, 17:37

Może jestem odmienny,lecz miom zdanie dwudziestoletnie płyty tłoczone w ubiegłym stuleciu mają duszę i stanowią duzo większą wartość sentymentalną,jak i materialną od reedycji
Ricardooo

Postautor: Keterwo » 27 lut 2011, 19:26

Zgodzę się z przedmówcami - zwykłemu klientowi, który chce kupić jedną płytę i nie zwraca zbytnio uwagi na jakość wydania czy na jego wartość, nie potrzeba kupować rzadkich wydań za wielokrotnie wyższą cenę, od szeroko dostępnego wznowienia kosztującego grosze.

Ale może to i lepiej? W końcu my - prawdziwi fani - za rarytasy zapłacimy mniej! :D

A tak w ogóle to Cień na CD Polskich Nagrań też poszedł za 30 zł. To jest niepokojące. :wink:
Awatar użytkownika
Keterwo
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: amidala3 » 27 lut 2011, 20:18

A mnie żadne spadki cen nie interesują, mam swoje płyty i nie zamierzam ich sprzedawać, a i tak kupując płyty BS, czy uzyskując na nich autografy członków zespołu nigdy nie myślałam o tym w kategoriach wartości finansowej. Dla mnie mają wartośc emocjonalną i sentymentalną.
Czy fana powinna interesować wartość materialna już posiadanych płyt?
szczerze wątpię, że tak jest, a jeśli chce uzupełnić swoje zbiory i którąś dokupić to niewygórowana cena jest jak najbardziej ok :D
Awatar użytkownika
amidala3
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: Artur » 28 lut 2011, 21:05

Ciekawy wątek. Zwróćcie jedynie uwagę, że grupę ortodoksyjnych fanów tworzy maksymalnie kilkadziesiąt osób. To oni właśnie poszukują unikalnych wydawnictw i to dla nich krążki te mają wartość większą niż tylko materialną. Dla wszystkich pozostałych nie ma znaczenia, czy płyta została wytłoczona w połowie lat 70., czy 2 tygodnie temu :).

Swoją drogą, longplay'e na rynku są stanowczo zbyt drogie. W dobie Internetu - darmowej dostępności całej masy materiałów - płyta powinna być cenowo konkurencyjna. Założę się, że jest w ludziach na tyle uczciwości, by wydać 20 czy 25 złotych za krążek. Dlatego też reedycje budkowe są świetnym rozwiązaniem. Nawiasem mówiąc, udowodniono, że państwo więcej zarabia, gdy obniża podatki (paradoksalnie). W branży muzycznej też tak chyba jest - złagodzenie cen zwiększa popyt na nie i podnosi dochód muzyków.
Awatar użytkownika
Artur
Moderator
Moderator

Wróć do Co w duszy gra