Welcome! Anonymous

Budka Suflera - Utwór Norweski 1977

Tu możecie napisać o czym chcecie

Budka Suflera - Utwór Norweski 1977

Postautor: Maciek » 22 cze 2012, 12:54

Spotkał się ktoś kiedyś z czymś takim,ponoć unikat, rzekomo budka grająca w 1977-roku, bardzo rockowy kawałek,ze świetnie wyeksponowanymi organami,Cug trochę szorstki głos. Czy to jest w ogóle budka bo mam wątpliwości?

http://www.youtube.com/watch?v=JpM546xcuiE
Awatar użytkownika
Maciek
Stały bywalec
Stały bywalec

Re: Budka Suflera - Utwór Norweski 1977

Postautor: RAGTIME » 22 cze 2012, 17:59

Witam. Jest to utwor Budki , był emitowany w radiowej trojce w audycji pt Wehikuł Czasu z udziałem trojki Suflerow.Zespoł wykonał ten utwor w Opolu 28 czerwca 1975r.Budka zagrała ten kawałek jeden jedyny raz własnie w Opolu.
Dorzucam drew, bo ogień zgasł,
Ciągle burza trwa,
Nagle feria barw i mnóstwo świec,
Ktoś na skrzypcach gra........
Awatar użytkownika
RAGTIME
Często się wypowiada
Często się wypowiada

29 VI 1975 OPOLE

Postautor: SolarQueen » 23 cze 2012, 19:46

Muzycy twierdzą, że utwór ten zagrali już 29 czerwca 1975 r. nad ranem, kiedy "słońce było wysoko" :P Budka tym kawałkiem chciała pokazać, że potrafi dorównać muzykom z zespołu SBB (występował wtedy w Opolu), którzy w tamtym czasie byli pionierami tego gatunku.

Sam utwór nie ma tytułu (Romuald Lipko twierdzi, iż nie posiadał tekstu :?:), lecz był brany pod uwagę w "dalszych" planach nagraniowych. Krzysztof Cugowski śpiewał podobno po norwesku :?:, jednak słychać tam wyraźnie język angielski :shock: Najprawdopodobniej nigdy więcej nie został zagrany, więc jest to jedyne "dziewicze" wykonanie...

wokal - Krzysztof Cugowski
perkusja - Tomasz Zeliszewski
gitara - Andrzej Ziółkowski
gitara basowa - Romuald Lipko
instrumenty klawiszowe - Marek Stefankiewicz (najprawdopodobniej)

Panowie z "Trójcy" nie wykluczyli, iż można by ten utwór wyprodukować "przy okazji następnego projektu".
Aż chciałoby się ujrzeć płytę UNDERGROUND II, na której zaistniałby ten kawałek :twisted:

Pozdrawiam
"Czasem warto zacząć jeszcze raz, drugą małą szansę sobie dać..."
SolarQueen
Czasem tu pisuje
Czasem tu pisuje

Re: Budka Suflera - Utwór Norweski 1977

Postautor: Maciek » 05 lip 2012, 11:31

Czyli wychodzi na to że rzeczywiście całkiem niezły rarytas. :).Bardzo fajnie byłoby gdyby to kiedyś ujrzało światło dzienne w postaci studyjnej.

Chyba wiem o co chodzi z tym norweskim, muzycy okreslają zazwyczaj utwór jak śpiewany "po norwesku" jeśli wokalista pod melodie wymyśla słowa, mniej lub bardziej prawdziwe tak żeby była linia wokalna piosenki.Mam wrażenie że Cugowski śpiewa tu po "niby-angielsku", używając mniej lub bardziej angielsko brzmiących słów ale całość w zasadzie nic nie znaczy ;)
Choć mogę się mylić bo tak ze słuchu cięzko wychwycić
Awatar użytkownika
Maciek
Stały bywalec
Stały bywalec

Re: 29 VI 1975 OPOLE

Postautor: Daniel » 26 lip 2012, 16:36

SolarQueen pisze:Krzysztof Cugowski śpiewał podobno po norwesku :?:, jednak słychać tam wyraźnie język angielski :shock:

Po norwesku oznacza, że śpiewał co mu ślina na język przyniosła, byleby pasowało do muzyki... "eny peny lids meny / aj hewe fader maj brader...." itd. Wszystko bez sensu ale zgadzają się głoski :)
Pozdrawiam
Daniel

==================================
Internetowa księgarnia muzyczna | www.muzyczna24.pl | Najtańsze książki na rynku | Zakupy bez zakładania konta | Płatności kartą i e-przelewem
Awatar użytkownika
Daniel
Ojciec Dyktator
Ojciec Dyktator

Wróć do Co w duszy gra