Welcome! Anonymous

Koniec działalności zespołu po obchodach 40-lecia?

Tu możecie napisać o czym chcecie

Koniec działalności zespołu po obchodach 40-lecia?

Postautor: MS » 16 lis 2013, 11:57

Witam serdecznie.
Zastanawiam się czy, po obchodach 40 lecia działalności, Budka Suflera nie wybierze się na zasłużoną emeryturę.
W końcu od kilku lat w wywiadach, członkowie zespołu sugerowali że nieuchronnie zbliża się moment, w którym przyjdzie im podjąć tę trudną decyzję.
Macie jakieś informacje na ten temat :?:
Pozdrawiam.
MS
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Re: Koniec działalności zespołu po obchodach 40-lecia?

Postautor: Magister » 17 lis 2013, 14:37

Taki moment w końcu przyjdzie. Wszyscy jednak z pewnością życzymy sobie aby nastąpił później niż wcześniej. Zwłaszcza, że jeszcze jest potencjał w tym zespole i do nagrywania nowych płyt i wydawania płyt z rzeczami niepublikowanymi do tej pory.
Awatar użytkownika
Magister
Moderator
Moderator

Postautor: kawar » 26 lis 2013, 23:09

Już po ostatniej płycie, w 2009 roku, słuchając wywiadów radiowych, miałem wrażenie, że na wiosnę 2010 zespół ogłosi zakończenie działalności. Na szczęście Suflerzy słowa nie dotrzymali :D
kawar
Czasem tu pisuje
Czasem tu pisuje

Postautor: wiktor195 » 20 sty 2014, 20:28

No i nastał konie. Dzisiaj przeczytałem na WP. że K.Cugowski i R.Lipko oświadczyli że po ukończeniu trasy koncertowej
działalność zespołu zostanie zakończona. Na szczęście bilety na kwietniowy koncert w Poznaniu juz leżą w mojej szafie:)
wiktor195
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: rangiz » 20 sty 2014, 23:07

Jedyne co mogłoby pewnie jeszcze przedłużyć działalność zespołu, to mocny sukces tegorocznej płyty, o co będzie niezmiernie ciężko.
Jak zobaczyłem Woodstock, Arenę w Poznaniu i sporo konkretnych koncertów podejrzewałem że to ostatnia trasa... :(
Awatar użytkownika
rangiz
Pełno go tutaj!
Pełno go tutaj!

Postautor: MS » 21 sty 2014, 01:00

Witam serdecznie.Pozwolę sobie podzielić się z Wami, moim spostrzeżeniem.Jaki jest sens zakończenia działalności zespołu, po obchodach 40-lecia, skoro Krzysztof Cugowski zapowiada że i tak będzie musiał występować na scenie, w celu utrzymania dalszej płynności finansowej :?: Wiadomym jest że, czuje się zmęczony ciągłym życiem w rozjazdach i brakiem normalnego życia rodzinnego ( o czym niejednokrotnie wspominał ). Jednak kontynuowanie kariery scenicznej jako solista niczego w tej kwestii nie zmieni.Lepszym rozwiązaniem byłoby ograniczenie działalności zespołu do 10 koncertów rocznie, co przyniosło by wymierny efekt.
Wiem że, moje dywagacje nie mają większego sensu,gdyż jest to decyzja zespołu.Trudno jest jednak się z tym pogodzić .Kończy się pewna epoka polskiej muzyki rock-owej.Najsmutniejsze jest to że zostawią po sobie puste miejsce,którego wg mnie jak na razie, nikt nie jest w stanie zapełnić.

Ale: "Może spotkamy się.
Tam gdzie w miejscu stoi czas.
Za sto lat, za rok, za dzień".
MS
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: neboo » 21 sty 2014, 08:55

Nnniiieee !!! :( :( :(
"Noc to jest taki dzień,
który uczy nas spokoju nim odnajdzie snem"
neboo
Czasem tu pisuje
Czasem tu pisuje

Postautor: Magister » 21 sty 2014, 10:43

Wydaje się, że wszyscy, mimo iż każdy liczy się z taką możliwością, przyjęli wczorajsze informacje z niedowierzaniem. Rynek muzyczny bez Budki Suflera? Nasza codzienność bez wyczekiwania na koncert, na nową płytę, na piosenki bez Budki Suflera? W takiej sytuacji nie pozostaje nic innego jak pokazać zespołowi a zwłaszcza Krzysztofowi Cugowskiemu, Romkowi Lipce czy Tomkowi Zeliszewskiemu (zapewne Łukasz Pilch czy Mirek Stępień mogą łoić na gitarach jeszcze długie lata), że fani, słuchacze, wielbiciele oczekują czegoś innego. Ale jak to zrobić? Oczywiście nic na siłę i wbrew własnym odczuciom ale nasz udział w koncertach, dobrze sprzedana płyta, zainteresowanie zespołem tu na forum czy innych portalach mógłby być jakimś argumentem, żeby grali jeszcze chociaż rok czy dwa dłużej.
Awatar użytkownika
Magister
Moderator
Moderator

Postautor: rangiz » 21 sty 2014, 13:57

Od dobrych 10 lat(jak nie wiecej) ciężko powiedzieć, by Budka wydała coś sensownego, patrząc z perspektywy zwykłego słuchacza, nie sympatyka i nie fana.
Jednak koncerty nadal są bardzo wysokiej klasy, pełen profesjonalizm i zawsze jest odpowiednia moc, niezależnie od wybranego przez organizatorów repertuaru z koncertowej oferty.
Awatar użytkownika
rangiz
Pełno go tutaj!
Pełno go tutaj!

Postautor: piotr 5150 » 26 sty 2014, 20:05

Trochę szkoda- ale dobrze byłoby, żeby Panowie pozostali dalej aktywni na rynku muzycznym.
Romuald Lipko, jako kompozytor, producent i aranżer, mógłby wydać w końcu jakiś solowy album oraz może archiwalia z nagraniami skomponowanymi przez siebie dla innych wykonawców.
Krzysztof Cugowski, ma tak unikalny głos, że może dałby upust swoim fascynacjom muzycznym i wydał płytę inspirowaną brzmieniami z lat 60 (rhythm and blues).
Tomasz Zeliszewski-dobrze byłoby aby dalej grał i pisał teksty.

To zostaje tylko SBB:)
piotr 5150
Czasem tu pisuje
Czasem tu pisuje

Wróć do Co w duszy gra