Welcome! Anonymous

O Cugowskim.

Co o nim myślisz??

O Cugowskim.

Postautor: Victor » 20 lis 2002, 21:18

Więcej komponuj, nie leń się!!!
Victor

Re: O Cugowskim.

Postautor: Jakub » 20 gru 2002, 20:34

Myślę, że Krzysztof Cugowski ma wspaniałą, fenomenalną barwę głosu.
Jestem fanem "Budki" od nie dawna lecz zespół tak mi się spodobał, że kupiłem pierwszą płytę "Mokre Oczy" i tak się zaczęło to całe szaleństwo.
Teraz byłem na ich koncercie 15.12.2002 w Kielcach gdzie mieszkam.
Koncert był wyśmienity, siedziałem niedaleko sceny, widziałem wszystkich muzyków a szczególnie Krzysztofa Cugowskiego. przed "Budką" wystąpili bracia Cugowscy. Ich koncert też bardzo mi się podobał choć wceśniej ich nie nznałem. Moim marzeniem jest spotkac się z muzykami "Budki Suflera" i mieć okazję z nimi pogadać, zaprzyjaźnić się z nimi.
Jakub

Postautor: Artur W. » 11 sty 2003, 10:47

Kuba- koncert był naprawdę dobry. Mam nadzieję, że kupisz sobie jeszcze inne płyty i będziesz namawiał innych, tak jak ja Ciebie namówiłem. Co do K. 8) Cugowskiego- chyba nie muszę mówić co o nim myślę... :)
Artur W.

Spotkanie

Postautor: Kermit » 28 cze 2003, 21:58

Nawiązując do wypowiedzi Jakuba musze powiedzieć, że mile wspominam tą krótką chwilę, kiedy spotkałem się z Krzysztofem. Było to wczoraj na koncercie. Stałem obok drzwi wejściowych do garderoby i korytarzem szedł Cugowski. Podszedłszy bliżej, uścisnął mi rękę. Byłem zaszokowany. Później dostałem autografy od niemal wszystkich członków zespołu - niestety, niemal wszystkich, bo akurat nie było wtedy Romka. A na koniec pozwolił, bym zrobił sobie z nim fotkę. To jest na prawdę wspaniały człowiek!
Kermit
--------
Self Knowledge Brings Happiness
Kermit
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: Nikita » 25 lut 2004, 10:32

Cugowski ... lubię go 8)
... a czas sobie płynie cichutkim tik - tak ...
Nikita
Nowy
Nowy

Postautor: mama649 » 03 lip 2008, 19:27

Krzysztof jest wspanialym,cieplym i serdecznym czlowiekiem.kilka lat temu byl gosciem w jednym z nocnych programow Radia Lublin,wtedy mialam przyjemnosc po raz pierwszy(i jak narazie jedyny)rozmowy z Nim(telefonicznej).balam sie tej rozmowy,(Pan Krzysztof oniesmiela mnie
),ale okazalo sie,ze nieslusznie,bylo cudownie,tylko...krotko.
Słońca jakby mniej...
mama649
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: dorotakok » 21 wrz 2008, 21:56

Pan Krzysztof jest Serdecznym człowiekiem z którym można by było przejść niejedną rzekę [nie tylko muzyczną] jest posiadaczem Wspaniałego głosu który opisać nie sposób.Niech zmieniają się daty ,przybywają nam troski ale niech wciąż dla Nas śpiewa Pan Krzysztof Cugowski z Przyjaciółmi z Budki Suflera -choć były czasy że zaczynali od zera :) Dorota Kok
Dorota Kok
dorotakok
Czasem tu pisuje
Czasem tu pisuje

Świetny głos

Postautor: KODON » 30 lis 2008, 22:16

Zespół zawitał do Stalówki pod koniec kwietnia. Wokalista śpiewa świetnie - klasę pokazał przede wszystkim w utworze "Tango Milonga". Przybył też Felicjan Andrzejczak. Wykonał "Jolka Jolka, pamiętasz". Niestety na koncert przyszedłem dopiero w drugiej połowie, więc ocenić go nie mogę, ale na pewno zrobił to wspaniale. Zespół ma świetnych wokalistów i muzyków - tego nie można powiedzieć o większości "współczesnych" kapel.

Jeśli zespół lub wykonawca jest utożsamiany głównie ze starszym pokoleniem (czyt. "moherowe berety"), nie ma szans na duże powodzenie w przedziale (0,30). Na szczęście z Budką nie jest jeszcze tak źle, a najbardziej akceptowanym i fascynującym utworem jest "Jolka Jolka, pamiętasz". Może jeszcze "V bieg".

BTW nowy wokalista Dżemu nie potrafi śpiewać tak dobrze jak Rysiek Riedel.
Awatar użytkownika
KODON
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: slawkomuzykant1980 » 17 sty 2009, 08:59

Fenomenalny wokalista o niespotykanej barwie i skali głosu. Lubie słuchać też jak udziela wywiadu. Facet jest wporządku, chociaż go nie znam, widać ogromny dystans do siebie i świata, przynajmniej tak mi się wydaje :)
Awatar użytkownika
slawkomuzykant1980
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: RAGTIME » 12 lut 2009, 21:32

Krzysztof Cugowski najlepszy wokalista rockowy w Polsce i wszystko w tym temacie :!:
Dorzucam drew, bo ogień zgasł,
Ciągle burza trwa,
Nagle feria barw i mnóstwo świec,
Ktoś na skrzypcach gra........
Awatar użytkownika
RAGTIME
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: Olcia » 14 lut 2009, 21:55

oj tak najlepszy bez wątpienia!!! a budka najlepszym zespołem na świecie!! :)
Olcia
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: Kruszyna » 03 mar 2009, 16:18

Zgadzam się w 100% z poprzednikami, a wszelka krytyka to zwykła zawiść. Wiele współczesnych żałosnych zespołów nie dorasta im do pięt.
Awatar użytkownika
Kruszyna
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: slawkomuzykant1980 » 09 mar 2009, 14:27

Nie, nie panowie i panie!!!!
Najpierw Niemen, potem Cugowski, potem Riedel i tyle, no może Skrzek, ale on jest przede wszystkim muzykiem.
Awatar użytkownika
slawkomuzykant1980
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: slawkomuzykant1980 » 09 mar 2009, 14:36

Takie zespoły jak Budka, SBB, Perfect najlepsze lata maja juz za sobą, ale i tak wiele mlodych kapel nie dorasta im do pięt, chociaz parę bylo, jak HEY, Lao Che i inne, ale to już inne czasy i inne podejście do muzyki, nie tak wirtuozowskie jak w latach 70. Kiedyś trzeba było miec pewne przygotowanie muzyczne, umiejetnosci, talent. Nie przeczę, ze dzisiaj nie ma takich zespolów, ale mówie inne czasy, a szkoda, no ale idziemy do przodu niestety często porzerajac wlasny ogon( zarzuty o wtórnośc, regres), ale ciekawe zjawiska w muzyce nawet u nas sie zdarzaja, tylko, że dobrzy maja u nas trudniej, bo promuje sie same cioty, średniaków, każdy polski muzyk(nie pitu, pitu z Mandaryną) to powie.
Awatar użytkownika
slawkomuzykant1980
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: Pio » 09 mar 2009, 15:35

Zgadzam się Niemen to niedościgniony mistrz i tu nie ma dwóch zdań..zaraz za nim nasz Krzysiu - od śmierci Niemena najlepszy głos w kraju.
To nie tak miało być,
Zupełnie nie tak,
Cały świat miał być nasz,
Tylko go brać.
Świat poszedł swoją drogą,
Zostawił nas,
Coraz rzadziej się śnią
Tęczowe mosty
Awatar użytkownika
Pio
Pełno go tutaj!
Pełno go tutaj!

Postautor: miszczu » 14 mar 2009, 18:35

Pio, ale co oznacza, iż Niemen jest niedoścignionym mistrzem? A słyszałeś program Radka Opowieści Niemenem? Ponadto, w jakich kategoriach powstaje lista najlepszych wokali? Bo jeżeli chodzi o skalę wokalną to mogę Ci wymienić kilku wokalistów, którzy potrafią zaśpiewać szerzej niż Czesław Niemen.

Nie chcę szerzyć herezji, ale mnie muzyka i głos Niemena kojarzy się z czymś, nie chcę użyć określenia przeciętnym, ale jak na tamte czasy ani nie fajnym, ani nie niefajnym. Przechodzę wokół Jego twórczości raczej obojętnie a barwa głosu nie robi na mnie specjalnego wrażenia. Nie mniej jednak uważam, iż Czesław jest polską ikoną ze względu na swoją postawę, charyzmatyczną duszę i przekonania i za to go cenię, a piosenka Dziwny jest ten świat jest faktycznie czymś niepokonanym...
Awatar użytkownika
miszczu
Strasznie wygadany
Strasznie wygadany

Postautor: slawkomuzykant1980 » 16 mar 2009, 15:43

Miszczu nie pitol, taki czlowiek jak Niemen pojawia sie raz na kilkasetleci. Byl to czlowiek Renesansu, bardzo uduchowiony i obojetnie kto ma jaką skale, jeżeli nie ma tego czegos. Niemen mial to, czego nie mialo i nie bedzie mialo wielu innych. Radek to tylko imitator, wielki talent, ale nie dorówna Czesławowi Niemenowi. a dlaczego? Przesledż jego biografię to byc moze się dowiesz, choc nie gwarantuję, bo chyba jestes ignorantem, a nie czlowiekiem o wielkiej wrazliwosci. Fakt klasyfikacja jest raczej niepotrzebna, ale to ktos na poczatku tego postu, być moze nieświadomie, nie wiem rozburzył tę lawine, zwana polemika mistszuniu;) Przypatrz sie uważnie...:) A kwestie gustu zostawmy sobie...;)
Awatar użytkownika
slawkomuzykant1980
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: miszczu » 16 mar 2009, 22:53

Wiele sprzeczności pojawia się w tym, co napisałeś. A najważniejsza z nich dotyczy sposobu oceny. Uzurpujesz sobie prawo do 'jedynej i słusznej' oceny nie wiedzieć czemu, choć sam piszesz aby 'kwestie gustu pozostawić sobie'.

Ponadto, wnioskuję, iż jesteś młodą osobą, zatem raczej ciężko jest opowiadać o osobie, która faktycznie wywróciła pokolenie do góry nogami, ALE NIE NASZA POKOLENIE!
Awatar użytkownika
miszczu
Strasznie wygadany
Strasznie wygadany

Postautor: slawkomuzykant1980 » 19 mar 2009, 00:20

Nie uzurpuje, tylko, że mimo, innych zdań sacrum, to jest sacrum, chociaż nie jestem ortodoksyjny. Szacunek dla człowieka. A podobać, czy nie podobać to się może, po to jest czyjaś tworczość. Do jednych dociera to do innych śmo. A ta jedyna i słuszna ocena to było na luzie, z dużą dozą uśmieszku ;). A jeśli chodzi o sprzeczność to już taka moja natura jak rozwichrzona i filozofująca-wolna. Ojojoj! tyle sprzeczności jest na świecie i w nas samych, dlatego może jej nie wykluczajmy, co?;)
Pozdrawiam!
PS. Mam 28 lat. Wnoiskując z fotki nie jesteś chyba dużo ode mnie starszy, a może jesteś młodszy?
Bądż co bądż na emeryta nie wyglądasz...;)hehehe!
Awatar użytkownika
slawkomuzykant1980
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: slawkomuzykant1980 » 19 mar 2009, 00:23

Nie powinienem może tak cię atakowac wtedy, ale tak to odczuwałem...
Awatar użytkownika
slawkomuzykant1980
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: Karolek1203 » 04 kwie 2009, 18:29

K. Cugowski ma niepowtarzalny głos. I czasem komponuje super utwory. :D :D
Karolek1203
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: PtakRock&Roll » 29 maja 2009, 23:43

miszczu pisze:Pio, ale co oznacza, iż Niemen jest niedoścignionym mistrzem? A słyszałeś program Radka Opowieści Niemenem? Ponadto, w jakich kategoriach powstaje lista najlepszych wokali? Bo jeżeli chodzi o skalę wokalną to mogę Ci wymienić kilku wokalistów, którzy potrafią zaśpiewać szerzej niż Czesław Niemen.

A niech sobie Radek śpiewa i o dwie oktawy szerzej. To Niemen dokonał jednego "Z pierwszych ważniejszych odkryć" i miał coś, czego Radek może w życiu nie osiągnąć. Osobowość.

miszczu pisze:Nie chcę szerzyć herezji, ale mnie muzyka i głos Niemena kojarzy się z czymś, nie chcę użyć określenia przeciętnym, ale jak na tamte czasy ani nie fajnym, ani nie niefajnym.

Na upartego nikogo się do niczego nie przekona, ale nie ja pierwszy zauważyłem, że "Strange is this world".

miszczu pisze:Przechodzę wokół Jego twórczości raczej obojętnie a barwa głosu nie robi na mnie specjalnego wrażenia. Nie mniej jednak uważam, iż Czesław jest polską ikoną ze względu na swoją postawę, charyzmatyczną duszę i przekonania i za to go cenię, a piosenka Dziwny jest ten świat jest faktycznie czymś niepokonanym...

Okej, ja na początku też przechodziłem obok takich piosneczek jak "Płonąca stodoła" czy "Baw się w ciuciubabkę" (o, zgrozo!). Ale odkryłem "Bema pamięci żałobny rapsod" i wmurowało mnie w fotel. Nigdy nie byłem jakimś jego zagorzałym fanem, i choć są utwory, które mniej mi się podobają - nie mogę powiedzieć, że ma kiepski głos. Podziwiam i autentycznie zachwycam się jego umiejętnościami wokalnymi.
Po co mi ten raj?
Awatar użytkownika
PtakRock&Roll
Nowy
Nowy

Postautor: miszczu » 30 maja 2009, 18:42

PtakRock&Roll - nawet nie próbuję odmienić tego czegoś w nicku...
Trzeba zauważyć że to Forum, a w szczególności ten wątek nie jest poświęcony ani Radkowi ani Niemenowi. Właściwie nie chcę kontynuować rozpoczętej przez Ciebie polemiki, ale ciężko nie zadać pytania: Czy na pewno możesz coś powiedzieć o osobowości Niemena lub Radka? Twoje 'argumenty' prezentują raczej Twoje gusta muzyczne niż obiektywne spojrzenie na obu artystów.
Awatar użytkownika
miszczu
Strasznie wygadany
Strasznie wygadany

Postautor: slawkomuzykant1980 » 12 cze 2009, 01:16

Daj spokuj Ptaku Miszczu i tak tego nie widzi, masz racje na upartego do niczego nie przekonasz. nie mowię, że Radek nie ma jakiejs tam osobowości, ale Niemen bylp rekursorem i człowiekiem niezwyklym w swej zwyklości. Tacy ludzie rodza sie raz na wiele pokoleń, Niemen był wg. mnie zjawiskiem, zjawiskiem, które ciężko jest opisać, a Radek no cóż? Każdy ma swojego ulubieńca widocznie Miszczu bardziej ceni sobie Janusza Radka, tylko, że jego mowa o gustach jest chyba bardziej zakamuflowana niz nasza, bo my podchodzimy chyba bardziej emocjonalnie. Czeslaw mial niebywalą osobowosc, duzo pewnie tez nad soba pracował, nie wiem, a moze to te kresowe korzenie? Radek jest, bo jest, ale jhakoś nie mam do niego wogole nawet sentymentu, a do Czesława i owszem, choć słucham od niedawna wszystkich jego płyt, bo mam całą wydana dyskografię. Radka tez slyszalem, ale... zostawmy to!:)
Awatar użytkownika
slawkomuzykant1980
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: slawkomuzykant1980 » 12 cze 2009, 01:18

Wieki następne to rozsądzą być może?:)
Awatar użytkownika
slawkomuzykant1980
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: ollo » 14 cze 2009, 00:37

Do tej pory tylko czytałem o koncertach "Giganci Rocka" z 1. połowy lat 90. Ja byłem wtedy za młody, zresztą zacząłem Budki słuchać dopiero około 1995 roku.
Ale ktoś na YouTube zrobił miłą niespodziankę i wrzucił z tej trasy nagranie "Nie płacz Ewka" Prefectu z gościnnym udziałem K.Cugowskiego. Brzmi świetnie...

http://www.youtube.com/watch?v=fhjM84BkxlE
Galaktyk chłód...
ollo
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: PtakRock&Roll » 27 sie 2009, 15:26

SławkuMuzykancie1980,

cieszę się, że i dziś znajdują się ludzie, którzy są wrażliwi na piękno muzyki Niemena, doceniają jego ważniejsze odkrycia (jak znasz album "Marionetki", to wiesz o czym piszę :)) i pamiętają...

"Totalne wywrócenie do góry nogami..." - Skrzek o współpracy z Niemenem.

Zapomnienie jest drugą śmiercią dla artysty. Niech (uwaga, uwaga - fani Budki znają te słowa) myśl płomienna wciąż trwa.

Serdeczności!
Ptaq
Po co mi ten raj?
Awatar użytkownika
PtakRock&Roll
Nowy
Nowy

Postautor: slawkomuzykant1980 » 31 sie 2009, 15:03

Tak znam :)
Pozdrawiam!:)
Awatar użytkownika
slawkomuzykant1980
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: neboo » 31 sie 2009, 22:17

co do głosu Pana Krzysia, jak dla mnie nr 1 w Polsce(to co pokazał w Nałęczowie aż ciarki na plecach miałem, potężny zdrowy głos pomimo wieku jest nadal niesamowity!!), Czesław Niemen nie dorasta mu do pięt :) głosem rockowym nr 2 są jego synowie :) ot moje skromne zdanie :) powtarzam MOJE :)

co do zakończenia działalności budki suflera, jeśli to prawda i stanie się... to mam takie marzenie ażeby osoby które pisały słowa i muzykę dla budki zaczęły komponować dla zespołu Bracia, gdyż ta kapela ma wielki potencjał, (pięknie wykonali covery zespołu Queen, kto nie słyszał niech żałuje)a brakuje im hitów którymi mogliby się w końcu wybić. No ale to już moje małe niepoprawne marzenia :)
"Noc to jest taki dzień,
który uczy nas spokoju nim odnajdzie snem"
neboo
Czasem tu pisuje
Czasem tu pisuje

Postautor: Rademon » 01 wrz 2009, 00:03

Bracia mają i tak dobrze, gdyż dzięki nazwisku mają pole do popisu, i występy na różnych festiwalach...
Jeśli chodzi o " Braci " to nie ukrywajmy, że tylko Piotrek fajnie śpiewa, bo Wojtek nie ma zbyt silnego głosu..bardziej spokojny

Jestem bardzo wybredny co do głosów i do nowych zespołów ale wokalista zespołu poprzedzającego Budkę w Nałęczowie pokazał również niezły warsztat i głos...

Krzysztof Cugowski to bez wątpienia najlepszy głos w Polsce, jak i nie na świecie
Szkoda, że Polska posiada nieduże horyzonty, i ugruntowała Budkę tylko w Polsce, chociaż z jednej strony to i tak dobrze, że nasz kraj posiada taki drogocenny skarb jakim jest ten zespół :)
Awatar użytkownika
Rademon
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Następna

Wróć do Krzysztof Cugowski