Welcome! Anonymous

O Cugowskim.

Co o nim myślisz??

Postautor: necia » 19 maja 2010, 17:12

A ja myślę, że Krzysztof Cugowski i Romuald Lipko są 'starymi duszami'.

I na tej podstawie łączy mnie jakaś dziwna, silna więź z tymi ludźmi.

Słucham Budki od wielu, wielu lat, zaraził mnie mój Tatko. Do każdej ich piosenki dojrzewam na swój sposób, bo zauważam, że co piosenka to inny etap, inne wydarzenie w moim życiu. Podświadomie jakoś szukam wyjasnienia, wytłumaczenia w piosenkach i melodiach. I zawsze trafiam i zawsze znajduję spokój...

'Stare dusze' są niezwykle rzadkie w naszym świecie. Żeby umieć z nimi życ, trzeba się dostosować sercem.

Bredzę?
necia
Nowy
Nowy

Postautor: LORD MALAK » 22 maja 2010, 21:48

Witam serdecznie.Nie bredzisz,jesteś olśniona tą muzyką-to dobrze- pomaga Ci-ale wierz mi tych starych dusz,jak to zowiesz w muzyce znajdziesz bez liku, nawet w naszym bogatym głupotą kraju a na świecie jest ich bez liku,szukaj,znajdziesz,ja dalej szukam i znajduje.A co do Romualda i Krzysztofa to ,nawet nie wierze ,że to pisze teraz,popełnili jeden błąd ,tylko jeden,uwierzyli,że tylko Oni nikt inny sa najwspanialsi i to zgubiło starą dobrą Budke.Zapytaj ich dla kogo grają ,odpowiedzą dla Was,ale niestety grają dla samych siebie-tak jak przewrotnie w Całym tym zgiełku.Nie żegnam się a jak chcesz to dalej napisze swoje wywody w tym temacie,myśle że nie zechcesz,ale super że czujesz tą muzyke w sercu.
LORD MALAK
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Re: O Cugowskim.

Postautor: Paweł » 30 maja 2010, 20:46

Jestem fanem "Budki" od nie dawna lecz zespół tak mi się spodobał, że kupiłem pierwszą płytę "Mokre Oczy" i tak się zaczęło to całe szaleństwo.

"Mokre Oczy" to nie jest pierwsza płyta Budki Suflera. Zapewniam Cię że wcześniej też nagrywali płyty. :D
Paweł
Nowy
Nowy

Postautor: SuflerPiotr » 01 cze 2010, 14:26

W 2009r. miałem okazję spotkania się z Krzysiem, Romkiem i Tomkiem podczas Sopot Hit Festival w Sopockim Hotelu Novotel. Bardzo miło to spotkanie wspominam, Krzysiek to bardzo fajny, sympatyczny i niezwykle skromny człowiek o wielkiej skali głosu. Kiedy słucham mojej ulubionej płyty Budki - Nic nie boli tak jak życie to aż mnie ciary po plecach przechodzą. Podczas mojego spotkania z Budką w w/w hotelu zdobyłem autografy, porobiłem zdjęcia, chłopaki podpisali mi płytkę Live at Carnagie Hall (fenomenalny koncert).
Wciąż jesteś głodny ciagle samotny nienasycony niczym wilk czemu wciąż krążysz, do czego zdążasz - tak prawdę mówiąc nie wie nikt

Sufler
SuflerPiotr
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: slawkomuzykant1980 » 05 cze 2010, 07:26

LORD MALAK pisze:Witam serdecznie. Ja na razie jestem bliżej początku-Machine Head urzekł mnie bluesowymi korzeniami...

Słucham właśnie tej płyty i niesłychane uczucia mną targają. Niby tę "oklepaną klasykę rocka" się zna, ale jak się w końcu po długim czasie włącza którąś płytę to ona zadziwia!;) Taka świeżość cholerka, blues i radość grania jest w tym "Machine Head" po tych 38 latach, że z 15 innych zespołów można by nią obdzielić!:)
Pozdrawiam!:)
Awatar użytkownika
slawkomuzykant1980
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: slawkomuzykant1980 » 05 cze 2010, 17:48

LORD MALAK pisze:A co do Romualda i Krzysztofa to ,nawet nie wierze ,że to pisze teraz,popełnili jeden błąd ,tylko jeden,uwierzyli,że tylko Oni nikt inny są najwspanialsi i to zgubiło starą dobrą Budke. Zapytaj ich dla kogo grają ,odpowiedzą dla Was, ale niestety grają dla samych siebie-tak jak przewrotnie w Całym tym zgiełku.

Coś w tym jest, chyba masz rację i robią to na upartego, ale każdy powie inaczej, bo każdy ma inny gust. Jednak co prawda to prawda, że niczym soda kaustyczna zmyli wszystko to co dobrze kojarzyło się ze starą, dobrą Budką.
Awatar użytkownika
slawkomuzykant1980
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: Radomianin1968 » 10 cze 2010, 12:40

Bylem na kilku koncertach "Budki" w Radomiu z tym starszym(Raduli i Jurecki)i nowym skladem i zawsze uwazalem i uwazam,ze graja swietnie.A sam Krzysztof Cugowski to klasa sama w sobie.Trzymajcie tak dalej Panowie!!!! :)
Zawsze bylem,jestem i bede fanem "Budki"
Radomianin1968
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: LORD MALAK » 20 cze 2010, 22:14

Witam serdecznie.Sławkomuzykant1980 napisał :Słucham właśnie tej płyty i niesłychane uczucia mną targają. Niby tę "oklepaną klasykę rocka" się zna, ale jak się w końcu po długim czasie włącza którąś płytę to ona zadziwia! Taka świeżość cholerka, blues i radość grania jest w tym "Machine Head" po tych 38 latach, że z 15 innych zespołów można by nią obdzielić! .A ja dzisiaj odsłuchałem jeszcze raz i powiem jedno naprawde SŁAWKO po taką muzyke zawsze warto sięgnąć-A ponieważ jesteśmy w temacie CUGOWSKI -TO ŚMIEM ZAUWAŻYĆ -że nie ten śpiewa najpiękniej -kto jest najgłośniejszy-a ten co ma co zaśpiewać.Więc tak jednak trzeba mieć ,coś do powiedzenia,wokalista Budki ostatnio nic ciekawego niestety mi nie powiedział.Najgorzej jest jak wokalista nie potrafi pisać tekstów i potem karzą mu śpiewać w kółko jakieś dyrdymały.Nie żegnam się.....
LORD MALAK
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: adamek » 02 lip 2010, 22:42

A teraz troszeczkę z innej beczki :D -ciekawy wywiad z Krzysztofem o zabarwieniu politycznym(umieszczam w ostatnich minutach przed ciszą wyborczą :D )
http://www.itvl.pl/index.php?pid=19&news=157
adamek
Pełno go tutaj!
Pełno go tutaj!

Postautor: adamek » 04 lip 2010, 23:19

Jeszcze jedna ciekawostka:
7 grudnia 2009 roku w Sali Kongresowej odbył się urodzinowy koncert Ireny Santor,na którym Krzysztof Cugowski wykonał utwór "Powrócisz tu".Właśnie ukazała się płyta "Urodziny Ireny Santor" z zapisem tego koncertu.
Jeśli ktoś niespecjalnie ceni twórczość pani Santor a chce posłuchać wykonania Cugowskiego, to chętnie służę pomocą :D Proszę pisać na "pw" ewentualnie na email-a.
Pozdrawiam
adamek
Pełno go tutaj!
Pełno go tutaj!

Postautor: adamek » 05 lip 2010, 00:00

adamek
Pełno go tutaj!
Pełno go tutaj!

Postautor: jutubek1 » 07 lip 2010, 14:00

adamek pisze:Jeszcze jedna ciekawostka:
7 grudnia 2009 roku w Sali Kongresowej odbył się urodzinowy koncert Ireny Santor,na którym Krzysztof Cugowski wykonał utwór "Powrócisz tu".Właśnie ukazała się płyta "Urodziny Ireny Santor" z zapisem tego koncertu.
Jeśli ktoś niespecjalnie ceni twórczość pani Santor a chce posłuchać wykonania Cugowskiego, to chętnie służę pomocą :D Proszę pisać na "pw" ewentualnie na email-a.
Pozdrawiam

Tutaj możecie posłuchać tego wykonania:
http://www.youtube.com/watch?v=Cbt-g1_HMkc
jutubek1
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: dorotakok » 11 lip 2010, 19:45

Właśnie teraz jest na antenie Złote Przeboje 101 FM wywiad z p Krzysztofem :) polecam
Dorota Kok
dorotakok
Czasem tu pisuje
Czasem tu pisuje

Postautor: slawkomuzykant1980 » 14 sie 2010, 11:01

LORD MALAK pisze:A ponieważ jesteśmy w temacie CUGOWSKI -TO ŚMIEM ZAUWAŻYĆ -że nie ten śpiewa najpiękniej -kto jest najgłośniejszy-a ten co ma co zaśpiewać.Więc tak jednak trzeba mieć ,coś do powiedzenia,wokalista Budki ostatnio nic ciekawego niestety mi nie powiedział.Najgorzej jest jak wokalista nie potrafi pisać tekstów i potem karzą mu śpiewać w kółko jakieś dyrdymały.
.....

A zobacz ile tu miał do powiedzenia!:)
Zespół gnał pełną parą, że niezmiennie od lat mam gęsią skórkę i łzy w oczach, jak to słyszę. Budka z lat 70 is the best!:).
Energia kapeli i gra Anysa mnie powala, żeby nie powiedzieć zabija!:)
Keep Rockin!:)
Awatar użytkownika
slawkomuzykant1980
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: slawkomuzykant1980 » 14 sie 2010, 11:03

Aaaaa zapomniałem dodać linka!
http://www.youtube.com/watch?v=eGz5VlboF4k
Awatar użytkownika
slawkomuzykant1980
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: LORD MALAK » 15 sie 2010, 21:24

Witam serdecznie.Cały urok i siła tego numeru to gitara na Światowym poziomie.Nie żegnam się....
LORD MALAK
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Budka i Cugowski czyli...

Postautor: peterski » 24 wrz 2010, 15:30

...czyli dwa slowa przypominajace wszystkim moim znajomym ze dalej ich slucham. Niektorzy z nich twierdza ''po ch... ich sluchasz oni sa obciachowi a zwlaszcza to cale ich tango...'' odrazu mowie jest ponad 300 innych piosenek niz takie tango i sen o dolinie
mnie sie to podoba i bede ich sluchal do znudzenia az wyjdzie kolejny album :D
Cugowski na zywo nie ma mocnych na niego glos ze az dreszcze przechodza po plecach na koncertach mogli by grac troszke mocniej (gitara)reszta spoko
pozdrawiam wszystkich
peterski
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: rangiz » 17 lis 2010, 01:35

W Arenie pan Krzysztof jako jedyny dał radę z tym paskudnym nagłośnieniem, podkład praktycznie zagłuszał wszystkich wykonawców, jednak jego nieśmiertelny głos przebił się przez to, co wyprawiali technicy od nagłośnienia. 8)
Awatar użytkownika
rangiz
Pełno go tutaj!
Pełno go tutaj!

Postautor: ziemniak » 19 lis 2010, 00:02

http://www.youtube.com/watch?v=qTvflySX2PM ...narkotyków nie braliśmy bo nie było, wódke piliśmy bo była :)
Awatar użytkownika
ziemniak
Czasem tu pisuje
Czasem tu pisuje

Postautor: amidala3 » 23 sty 2011, 12:04

Witam Wszystkich,

ciekawa nowa informacja dotycząca Krzysztofa Cugowskiego
http://muzyka.interia.pl/rock/news/bitw ... na,1586584

Pozdrowienia,
Aleksandra
Awatar użytkownika
amidala3
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: rangiz » 23 sty 2011, 18:27

Gdzie tam jakieś Leszcze a tym bardziej Feel do klasy Krzysztofa ;)
Awatar użytkownika
rangiz
Pełno go tutaj!
Pełno go tutaj!

Postautor: bulbacz » 28 sty 2011, 14:58

@peterski Zgadzam się tez mam tak chociaz mam 17 lat kazdy mógł lub może mi tez tak powidzieć że oni sa do bani czy coś ..... ale ja idąc np przez miasto słucham Budki na Full ża każdy z 20m mnie słyszy i wali mnie to co ktoś o mnie myśli ze ich słucham twierdzenie moje jest takie:Jeśli ma coś ktoś do mnie że słucham Budki Suflera to niech do mnie podejdzie i niech mi to powie prosto w oczy!!
"...Przegrywać czasem to normalna rzecz
Upadać nisko by się wyżej wznieść
I czasem gdy zaboli cię nie wstydzić się swych własnych łez
To także zwykła, to normalna rzecz..."
skarby: Cisza Nic nie boli Akustycznie
-Młody Lew-
Gadu-Gadu: 11720905
Awatar użytkownika
bulbacz
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: amidala3 » 01 mar 2011, 16:57

Awatar użytkownika
amidala3
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: Kamil » 03 mar 2011, 10:34

Keep on rockin' in the free world
Kamil
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: amidala3 » 12 mar 2011, 21:19

Witajcie,

Trzeba poprzeć drużynę Krzysztofa w "Bitwie na głosy", wysyłajcie esemesy
na nr 7249 z numerem 6

Pozdrawiam,
Awatar użytkownika
amidala3
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: Sebastian » 12 mar 2011, 23:51

Wysłałem....ale wygrała Mlynkowa.....
"...więc słuchajmy jeszcze raz...
...tamtej taśmy sprzed stu lat...
...jak bezlitośnie zadrwił z nas...
...ten który wiedział..."
Awatar użytkownika
Sebastian
Pełno go tutaj!
Pełno go tutaj!

Postautor: Albert » 13 mar 2011, 18:45

Ja również wysłałem ale można powiedzieć że mało to dało niestety :(
Awatar użytkownika
Albert
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: Albert » 13 mar 2011, 18:47

Ja również wysłałem ale można powiedzieć że mało to dało niestety :(
Awatar użytkownika
Albert
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: Darencki » 14 mar 2011, 16:32

witajcie

jakaś lipa z tymi SMS - ami !!!!!
Wysłała cała moja rodzina 3 osobowa a wygrała Młynkowa ............... i tak Lublin jest NAJLEPSZY :twisted: ZOBACZYCIE a Krzysztof i Dudziakowa mają w ogóle o tym blade pojęcie bo reszta tych artystów to nie sądzę

pozdrawiam
a po nocy przychodzi dzień a po burzy spokój .................. za horyzontem --- człowiek ten miał ......
Awatar użytkownika
Darencki
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: amidala3 » 14 mar 2011, 18:37

Dziękuję Wam bardzo za odzew na mój apel, tylko szkoda, że było nas tak mało.

Pozdrawiam Was serdecznie,
Aleksandra
Awatar użytkownika
amidala3
Stały bywalec
Stały bywalec

PoprzedniaNastępna

Wróć do Krzysztof Cugowski