Welcome! Anonymous

Jedyny boski głoos na ziemi

Co o nim myślisz??

Jedyny boski głoos na ziemi

Postautor: michał zieńkowski » 08 paź 2004, 15:32

Jest to naprawde niesamowicie utalentowany głosem człowiek na tym świecie,który jest wizytówką polskiej muzyki za granicą,niech ich troje ,i inni zagrają tam za granicą ,na cugowskiego zawsze znalazły się pozytywne opinie o nim i o muzyce,pierwsze co to chwala i podziwiają oryginalny głos cuga,moim zdaniem powinien grać i śpiewać jeszcze 30 lat :cry: :lol: :o :x :shock: [/quote]
Awatar użytkownika
michał zieńkowski
Renegat - konto czasowo zawieszone

Postautor: black_ozzy » 08 paź 2004, 15:41

Fajnie :lol:
Awatar użytkownika
black_ozzy
Wybitny reprezentant
Wybitny reprezentant

Postautor: Maciek » 08 paź 2004, 18:14

Znam setki kapel zagranicznych i muszę przyznać rację.Głosów o podobnej skali jest jeszcze trochę ale głosów o takiej emisji(mówimy oczywiście o wokalistach rockowych) i jeszcze do tego nienagannej technice oraz niesamowitych zdolnościach interpretacyjnych ,o charyzmatycznej barwie już nie wspominając.Takich wokalistów to można policzyć na palcach jednej ręki.. :D
Głos Cuga to jest ewenement na skalę światowego Rocka :!:
Awatar użytkownika
Maciek
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: Matys » 08 paź 2004, 18:53

Zgadzam się w 100%. Cug ma naprawdę niesamowite możliwości. Głosów o takiej skali w muzyce rozrywkowej (nie tylko rock-owej) jest najwyżeli jeszcze kilka (jeśli wogóle są). Skala to jedno a barwa drugie. Ale tutaj Krzysztof wypada niegorzej. "Ciepło" jakie emanuje z jego głosu poprostu elektruzuje. Całości dopełniają jego niespotykane umiejętności interpretacyjne oraz improwizatorskie.
Moim zdaniem to najlepszy głos w Polsce!!!
Awatar użytkownika
Matys
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: black_ozzy » 08 paź 2004, 20:31

I na ŚWIECIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
black_ozzy
Wybitny reprezentant
Wybitny reprezentant

Postautor: Carenza » 08 paź 2004, 20:51

w całym Układzie Słonecznym!

oczywiście się zgadzam :)
ten głos to jedna z głównych przyczyn, dzięki którym zwróciłam uwagę na budkę.

swoją drogą, może zejdę trochę z tematu, :wink: ale piszecie, że takich wokalistów można policzyć na palcach - kto dla was ma równie rewelacyjny głos :?:
".. największa rzecz, swego strachu mur obalić .. "
Awatar użytkownika
Carenza
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: mauro » 08 paź 2004, 22:06

Carenza pisze:- kto dla was ma równie rewelacyjny głos :?:

Jest taki jeden...Cugowski się nazywa...Piotr
mauro
Strasznie wygadany
Strasznie wygadany

Postautor: Artur » 09 paź 2004, 10:10

Moim skromnym zdaniem Piotrkowi jeszcze sporo brakuje do Krzysztofa. Co do wokalisty Budki- jest to zdecydowanie jeden z najlepszych śpiewaków w muzyce rozrywkowej w świecie. Podoba mi się opinia Matysa- zwięzła i trafnie ujęta. Cugowski posiada w swoim głosie jakąś "tajemniczą siłę", tak różnie wpływającą na ludzkie reakcje i uczucia. Jest niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju.
I chwala mu za to.
Awatar użytkownika
Artur
Moderator
Moderator

Postautor: Glutoplazma » 09 paź 2004, 10:12

a panie mogą być?? :wink:

Z polskich to Kasia Kowalska..tak,tak, Kasia Kowalska. kto nie wie czemu, niech posłucha "Modlitwy III" Dżemu w jej wykonaniu na "Liscie do R." Oczywiście Niemen, ale to wiadomo.
Poza tym pan Artur Rojek. Jego glos nie jest może rewelacyjny, ale potrafi nim stworzyć niesłychaną atmosfere(kto był na koncercie to wie o czym mówie :wink: ), oczywiście śp. Riedel, ale tego tłumaczyć chyba nie trzeba. Dodam tylko, że jest on doskonałym przykładem tego, że jeśli chce się śpiewać w rockowym zespole wcale nie trzeba mieć dobrego głosu, a mimo to można doprowadzić do ekstazy słuchaczy.
Jeśli chodzi o zagranicę to oczywiście mistrz Joe Cocker, Steve Hogarth(Marillion), którego głos sprawił już nie raz, że ciary przeszły mi po plecach(zwłaszcza przy "Neverland" ostatnim), James Walsh(Starsailor) za barwę i za "Love is here"...hmm...no i oczywiście jeszcze wielu, wielu o naprawde dobrych głosach :wink:
Two roads diverged in a wood, and I—
I took the one less traveled by,
And that has made all the difference.
Awatar użytkownika
Glutoplazma
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: dziczek » 09 paź 2004, 13:44

Ja też zejdę z tematu, bo nie będę pisać kolejnego panegiryku na cześć Pana Cugowskiego. :wink:
Z polskich wokalistów bardzo cenię sobie poza nim Grzegorza Markowskiego - również bardzo charakterystyczny głos, choć nie o takiej skali jak u Cugowskiego. Wymienienie Czesława Niemena będzie tu formalnością. Natomiast Piotrek C. stanowi materiał na bardzo dobrego wokalistę, i pewnie takim zostanie w przyszłości.

Jeśli chodzi o wokalistki, to generalnie nie przepadam za damskim wokalem, ale na pewno na wyróżnienie zasługują:
- Agnieszka Chylińska - różnie można oceniać jej wypowiedzi, ale śpiewa na pewno bardzo dobrze
- Małgorzata Ostrowska - właścicielka mocnego i rozpoznawalnego głosu
- Olga Jackowska - ostatnio jestem zasłuchana w Maanamie :)

Z wokalistów zagranicznych wymienię 2 nazwiska - Robert Plant i Ian Gillan. O tym pierwszym, frontmanie Led Zeppelin, krążą legendy, że potrafi zaśpiewać dźwięki o takiej częstotliwości, że słyszą je jedynie psy. :wink: Natomiast potegę głosu Iana Gillana najlepiej poznać można słuchając utworu "Child In Time" z płyty "Made In Japan" Deep Purple (którą serdecznie polecam, jeśli ktoś nie zna).
Znalazłoby się jeszcze wielu dobrych wokalistów, ale dwaj wyżej wymienieni wraz z Cugowskim stanowią trójkę moich faworytów.
Gosia
Awatar użytkownika
dziczek
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: Maciek » 09 paź 2004, 17:10

Wymienieni przez was wokaliści rzeczywiście niektórzy są niezli tylko nie oceniajmy wokalu poprzez nagrania studyjne(tam można zrobić wszystko),liczą się jedynie koncery.I owszem wokalistów o podobnej skali jak Cug się jeszcze znajdzie.Ale jeśli chodzi o emisję głosu(jakby ktoś nie wiedział to siła i natężenie) to ja osobiście prawie nie znam .Bo np:Plant co z tego że ma szeroką skalę jak żeby go było słychać to prawie "zjada" mikrofon a i tak słychać go tak sobie(Co można słyszeć na Dvd koncertowym),Czy Gillian który w notabene jest bardzo dobrym wokalistą ale nic więcej ,kto był na koncercie w polsce ten wie że o żadnych fajerwerkach wokalnych nie może być mowy(przynajmniej aktualnie).a Co do Child in time to nie wiem czy koleżanka dziczek zauważyła ale gillian tam po prostu krzyczy :wink: (Jak ja bym krzyczał to też byłoby mnie słychać :wink: )

Uważam że w polsce głosy o podobnej i sklali i emisji to jedynie S.P Czesław Niemen
a na świecie też ciężko nie wiem może Dio(Jak mierzono jego głos to podobno ma moc silnika dużego odrzutowca),może F.Mercury

Ale i tak Cug jest the best :D (Jest jednym z niewielu artystów których lepiej słychać na koncercie niż na płycie :!:
Awatar użytkownika
Maciek
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: Matys » 09 paź 2004, 20:59

Jeżeli chodzi o innych wokalistów to należy tu moim zdaniem wymienić Stana Borysa. Jego "Jaskółka uwięziona" robi wrażenie.
Awatar użytkownika
Matys
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: January Gabriel » 23 paź 2004, 08:04

Co do tego, że Cugowski ma ciekawszy wokal pod niemal każdym względem niż nie jeden znany i uznany artysta na świecie, zgadzam się. Nawet ostatnio w Opolu było to widoczne, kiedy zaśpiewał piosenkę wraz z Garou. Ten zagraniczniak produkował się jak mógł, ale i tak nie udało mu się osiągnąć poziomu, jaki zaprezentował Cugowski.

Kasia Kowalska ani w mediach ani nigdzie indziej, gdzie miałem okazję uslyseć jej wokal, nie pokazała nic szczególnego. Mówisz o jednym utworze, ale wiedz, że jeden taki numer nie czyni z niej jakiegoś super głosu. To może mówić o jej potencjale i progu możliwości. Pozostaje tylko pytanie: dlaczego ma taki głos i go nie używa?!
<i>"To nie ja, to przeszłość , to ona godzi nożem w serce, na złość"</i>
Awatar użytkownika
January Gabriel
Czasem tu pisuje
Czasem tu pisuje

Postautor: Glutoplazma » 23 paź 2004, 13:23

Oj, mylisz sie bardzo
Przede wszystkim, jeśli nie słyszałeś Modlitwy III w jej wykonaniu, to nie mamy o czym dyskutować.. :wink:
Miałam przyjemność słyszeć ją w jeszcze paru poza "Kasio Kowalskowych" projektach i w każdym wypadała naprawdę rewelacyjnie. A czemu teraz tego głosu nie używa? Bo jej kariera(która na początku zapowiadała się obiecująco)poszła w zupełnie inną stronę, niż mógłbym sobie życzyć :wink: Co nie zmienia faktu, że nadal cenię ją bardzo, jako wokalistke.
Podobnym przykładem jest Kayah. Również uważam, że ma świetną i oryginalną barwę, ale z nią myślę, że jest troche inaczej. W Polsce po prostu nie ma dla niej piosenek i dziewczyna się marnuje. W repertuarze Bregovica np. odnalazla się idealnie.
Jednak i Kowalska i Kayah zarabiać muszą i dlatego śpiewają to, co śpiewają.

A pytenie było "Kto dla Was ma równie rewelacyjny głoś", a nie kto jakie piosenki tworzy :twisted:
Two roads diverged in a wood, and I—
I took the one less traveled by,
And that has made all the difference.
Awatar użytkownika
Glutoplazma
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: January Gabriel » 23 paź 2004, 16:15

Kasia Kowalska... powiedzmy, że jej świetny głos to kwestia gustu.

Pozdrawiam
<i>"To nie ja, to przeszłość , to ona godzi nożem w serce, na złość"</i>
Awatar użytkownika
January Gabriel
Czasem tu pisuje
Czasem tu pisuje

Postautor: Meg-an » 14 paź 2005, 10:47

Krzysztof ma tak charakterystyczny głos ze ciezko go pomylic z inną kapelą :wink: Oprócz niego charakterystyczne (polskie) głosy to Markowski, śp. Riedel i Niemen. (ale Cug najbardziej :D )
Awatar użytkownika
Meg-an
Pełno go tutaj!
Pełno go tutaj!

Wróć do Krzysztof Cugowski