Welcome! Anonymous

Krzysztof Cugowski - Będę dla Ciebie kim tylko chcesz

Co o nim myślisz??

Krzysztof Cugowski - Będę dla Ciebie kim tylko chcesz

Postautor: Navigator » 22 maja 2006, 18:33

Ukazała się reedycja płyty Cuga z piosenkami Logana Tomaszewskiego (ta z nowatorską okładką :twisted: :wink:), którą drugi z panów zapowiadał już jakiś czas temu, jeszcze przed 30-leciem Budki. Jak widać, długo to trwało, ale plany i zamiary przekuły się w końcu na rzeczywistość:

http://www.merlin.com.pl/frontend/towar/457661

Dobrze się stało, że ten materiał jest znowu dostępny na CD.
Pozdrawiam!
Navigator
Awatar użytkownika
Navigator
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: amidala3 » 22 maja 2006, 19:36

Witam!
Bardzo dziękuję za informację o reedycji. Nosiłam się z zamiarem uzupełnienia posiadanych płyt CD, a to jest doskonała okazja.
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
amidala3
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: BarTh » 22 maja 2006, 20:14

A nie wiesz może @Navigatorze, co się znajduje na drugiej płycie... bo to chyba było jednopłytowe wydawnictwo - 10 piosenek.. A na Merlinie widzę, że są 2 płyty :)

POzdrawiam!!
Obrazek Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
BarTh
Zasłużony dla forum
Zasłużony dla forum

Postautor: Navigator » 23 maja 2006, 01:07

A przyznam, szanowny kolego Moderatorze, że nie mam pojęcia. Rzeczywiście sam materiał płyty "Będę dla Ciebie, kim tylko chcesz" to 10 utworów śpiewanych przez Jandę, Machalicę i, w największej części, przez Krzysztofa, dla pewności zajrzałem jeszcze do opisu tego albumu na stronie K.L.T., żeby potwierdzić moje informacje i nie chce być inaczej. Druga płyta w tym wydaniu też jest więc dla mnie zagadkowa, jednak mogę się domyślać, że przyczyny takiego sposobu opisania tego wydawnictwa w Merlinie są prozaiczne. Otóż pan Krzysztof Logan Tomaszewski jest chyba człowiekiem ceniącym bardzo wysoko swoją twórczość. Abstrahując od tego, czy jest to zasadne czy nie, przekłada się to na ceny jego płyt, o czym można się przekonać, zaglądając na wyżej wskazaną przeze mnie stronę. Żadna POJEDYNCZA płyta z jego oferty nie schodzi poniżej 50 zł (co prawda z wysyłką), co jednak, na szczęście, nie jest już normą na polskim rynku płytowym. Obawiam się jednak, że pan Logan nie zarejestrował tego spadku cen polskich płyt i dlatego żąda za swoje produkcje takich niebotycznych sum. Moim zdaniem, dla artysty, którego twórczość i tak nie znajduje wielu nabywców i jest - nie oszukujmy się - mało popularna, to samobójstwo. No ale powracając do meritum: podejrzewam, że zespół Merlina nie był w stanie uwierzyć, że za pojedynczą płytę, do tego jeszcze reedycję niskonakładowej i nieoszałamiającej produkcji, dostawca żąda 47 zł i z tej niewiary zrodził się właśnie pomysł 2 CD (między nami - jak na obecne polskie standardy, to i tak za dużo nawet za album dwupłytowy). Być może to trochę pokrętne tłumaczenie, ale żadne inne racjonalne nie przychodzi mi teraz do głowy. Tym bardziej, że na stronie Tomaszewskiego ta 55-minutowa płyta (co prawda z autografem i wysyłką) też jest do zamówienia za słuszną kwotę 72,50 zł. Tak naprawdę przekonamy się jednak chyba tylko wtedy, gdy zamówimy.

Jak już jesteśmy przy Loganie Tomaszewskim, to muszę powiedzieć, że miałem okazję rozmawiać z tym człowiekiem, kiedy promował swoją książkę (bodajże biografię swego ojca) w gdańskim Empiku, skądinąd niezbyt skutecznie. W związku z powyższym nie musiałem przepychać się przez tłumy fanów i wielbicieli i zagaiłem pana Krzysztofa o współpracę z drugim Krzysztofem, co ciekawiło mnie tym bardziej, że Daniel kiedyś pisał na forum, że zakończyła się ona w niekoniecznie przyjemnej atmosferze. Tymczasem Logan Tomaszewski wspominał ją bardzo dobrze, równie pochlebnie wypowiadał się o nagrywaniu "Zapachu kobiety" z Felkiem Andrzejczakiem. Ba - stwierdził nawet, że przygotowuje kolejny podobny projekt z wokalnym udziałem Cugowskiego i Andrzejczaka, który ma już akceptację i pełną aprobatę tego pierwszego, ale jego realizacja przesunęła się z powodu obchodów 30-lecia Budki (nasza rozmowa miała miejsce jakoś przed Opolem 2004). Pan Logan stwierdził też, że ludzie pytają go o wspólną płytę z Cugowskim i planuje jej reedycję, jak i wydanie całego boxu podsumowującego jego dotychczasową twórczość - pokazał mi nawet planowane okładki tych wydawnictw. Nie muszę mówić, że byłem do całej sprawy nastawiony nieco sceptycznie, ale po czasie okazuje się, że jest i reedycja "Będę dla Ciebie...", i box. Pozostaje czekać na nowy projekt.

Na koniec czysto od siebie - bardzo fajnie, że ukazała się ta reedycja, ale ja traktuję to bardziej w kategoriach ciekawostki, utrwalenia dorobku czy zmiany nośnika na trwalszy (wcześniej dysponowałem tym materiałem tylko na kasecie). Z uporem maniaka będę jednak powtarzał, że nadal nikt nie wznowił, moim skromnym zdaniem, najlepszej pozabudkowej kolaboracji Cuga - płyty "Podwójna twarz" Crossu. Było już blisko z Yesterdayem, ale skończyło się tylko na "Wokół cisza trwa" i, za przeproszeniem, smrodzie z prawami autorskimi. A szkoda, bo to czyste, hardrockowe granie z rewelacyjnymi kompozycjami i dobrym warsztatem wrocławskich muzyków najbardziej zasługuje na reedycję.
Pozdrawiam!
Navigator
Awatar użytkownika
Navigator
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: Navigator » 24 maja 2006, 21:37

Chyba miałem rację, bo Merlin skorygował już tę informację - od dzisiaj płyta "Będę dla Ciebie, kim tylko chcesz" figuruje jako wydawnictwo jednopłytowe. Można także posłuchać 30-sekundowych fragmentów 10 utworów, które wchodzą w skład tej produkcji.
Pozdrawiam!
Navigator
Awatar użytkownika
Navigator
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: BarTh » 25 maja 2006, 16:23

No okazuje się, że istotnie miałeś racje... a szkoda... :wink: Bo taka cena za taką płytkę, to jak sam również zauważyłeś też śmiech na sali. No trudno ja jej raczej nie kupię...
Może znajdzie się jakiś nabywca...

POzdrawiam!!
Obrazek Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
BarTh
Zasłużony dla forum
Zasłużony dla forum

Postautor: miszczu » 31 lip 2006, 18:57

Widzę, iż muszę częściej zaglądać na Forum. Otóż chciałem poinformować, iż płyty K. Tomaszewskiego były w sprzedaży ZAWSZE! Jeżeli nie można było ich kupić w sklepie (bo raczej nadal nie można), to zawsze można je było zamówić poprzez oficjalną stronę Krzysztofa. Fakt, iż ta strona to raz działała a raz nie. Zawsze pozostawał kontakt telefoniczny...
Awatar użytkownika
miszczu
Strasznie wygadany
Strasznie wygadany

Postautor: mokkunia » 01 sie 2006, 17:28

Niby kupić można, ale ta cena :( Zwala z nóg po prostu.
"Przecież musi być stół
I dobre oczy nad stołem..."
Awatar użytkownika
mokkunia
Czasem tu pisuje
Czasem tu pisuje

Postautor: miszczu » 02 sie 2006, 15:02

Anuś?????? Chyba Ci nadmiar urlopu doskwiera... Odezwij się do mnie czasem. Mieliśmy się zdzwonić ostatnio i.... i spałaś... ;-)
Awatar użytkownika
miszczu
Strasznie wygadany
Strasznie wygadany

Wróć do Krzysztof Cugowski