Welcome! Anonymous

Romuald Lipko - Największe przeboje

A o nim??

Romuald Lipko - Największe przeboje

Postautor: michał zieńkowski » 12 mar 2005, 20:45

Nie wiem czemu nie ma info na stronie ale 14 marca wychodzi składanka przebojów Romka
Lista albumu „Przeboje Romualda Lipko”:

1. Anna Jantar – „Układ z życiem” 1979 2’50’’

2. Izabela Trojanowska „Tyle samo prawd, ile kłamstw” 1981 4’13’’

3. Urszula – „Malinowy król” 1984 5’04’’

4. Zdzisława Sośnicka – „Aleja gwiazd” 1990 4’05”

5. Basia Sikorska – „C.D.N.” 1987 4’12”

6. Irena Jarocka – „Nie odchodź jeszcze” 1980 4’30”

7. Irena Santor – „Jak fart, to fart” 2002 4’07’’

8. Małgorzata Kożuchowska – Są takie rzeczy, które trzeba mieć” 2003 4’04”

9. Halina – „Na księżej łące” 2005 4’15”

10. Anna Jantar – „Do żony wróć” 1979 4’24”

11. Zdzisława Sośnicka – ‘Będzie co ma być” 1998 4’41”

12. Urszula – „Dmuchawce, latawce, wiatr” 1983 5’27”

13. Eleni – „Postaw na mnie, a zatrzymam deszcz” 2001 5’02”

14. Irena Santor – „Jeszcze kochasz mnie” 2002 4’03”

15. Maryla Rodowicz – „Tak nam słodko, tak nam gorzko” 1999 4’25”

16. Basia Sikorska – „Gramatyka miłości” 1987 4’55”

17. Izabela Trojanowska - „Wszystko, czego dziś chcę” 1981 4’06

18. Anna Jantar – „Nic nie może wiecznie trwać” 1979 3’56”

Muzyka: Romuald Lipko, Słowa: Andrzej Mogielnicki 1, 2, 6, 7, 8, 9,11,14,17,18,

Marek Dutkiewicz 3, 4,12,13, Bogdan Olewicz 15, Wojciech Mann 10,

Justyna Holm 5.
Obrazek
Awatar użytkownika
michał zieńkowski
Renegat - konto czasowo zawieszone

Postautor: Muzyk » 12 mar 2005, 21:13

http://www.merlin.com.pl/images_big/8/5199962.jpg

Podałem link do strony z okładką. Rzeczywiście nic o tym nie jest wspomniane na stronie. Nie wiem jak wy ale ja uważam że ta strona za mało funkcjonuje.

Pozdrawiam
"Jak na deszczu łza, cały ten świat nie znaczy nic.
Chwila, która trwa, może być najlepszą z twoich chwil."
Awatar użytkownika
Muzyk
Strasznie wygadany
Strasznie wygadany

Postautor: black_ozzy » 12 mar 2005, 22:12

Płyta zapoiada się ciekawie może znajdzie się w mojej kolekcji...Najbardziej podoba mi się piosenka Pani Ireny Santor „Jak fart, to fart”. Jak pierwszy raz ją usłyszałem, to pomyslałem że to jakaś piosenka BS, dopiero później się dowiedziałem ze muzyke ułożył pan Lipko, chyba ją słyszałem pierwszy raz na festiwalu w Sopocie ale pewein nie jestem.

Niusy na stronie pierwsza klasa!! Jeszcze raz pisze na forum powinny być komentowane informacje ze strony, a jajk narazie to strona się nie rozrasta, Danielu chcemy niusów!! Zwłaszcza że forum było przez miesiąc nieczynne (nie mam do ciebie o to pretensji) i ja już nie wiem co z tym "Było". Prosze napisz coś!! Znależli wytwórnie??

Pozdrawiam
"I coraz bardziej wokół pusto,
Jedyny MÓJ przyjaciel lustro,
Widoki piękne lecz cóż z tego,
Coś zostało zgubione, zgubione, zgubione!"
Awatar użytkownika
black_ozzy
Wybitny reprezentant
Wybitny reprezentant

Postautor: grzesiek100 » 13 mar 2005, 10:52

Tematowo mam podobną sprawę. Wczoraj w radiu w wywiadzie z Lipko promującym jego płytę usłszyałem, że nie mają ŻADNYCH planów artystycznych na przyszłość! Zaznaczył też, że takie momenty w Budce były i się kończyły dobrymi piosenkami.
Ja już nic nie wiem. Czy to jest ich polityka: "Nic nie mówić, by nie zapeszyć", czy może "Było" nie mają w planach? Chyba przcież mają.
Mówcię, co o tym myślicie.

Pozdrawiam!
"Zamykam strach na niewidzialny klucz
I moja twarz jest niewidzialna już
Gdy wchodzę w tłum, pułapka szczerzy kły
I z ust do ust nie frunie żaden krzyk..."
Awatar użytkownika
grzesiek100
Maksymalny gaduła :)

Postautor: Matys » 13 mar 2005, 13:11

Moim zdaniem z tej wypowiedzi wynika to iż Budka nie myśli o zakończeniu kariery. A to już dużo, tym bardziej zważywszy na to jak na przykład w Opolu dosyć otwarcie o tym mówili. Cieszą mnie też te dobre piosenki.
Awatar użytkownika
Matys
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: Rockman » 13 mar 2005, 20:04

Zapraszam na www.budkasuflera.renicom.pl znajdziecie tam troche informacji na temat płyty Romka Lipko.
Rockman
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: Muzyk » 13 mar 2005, 20:09

Właśnie przeczytałem że w piątek o 12:00 odbędzie się czat z romkiem Lipko na Interii. Ale fajowo tylko że mnien nie bedzie (szkola)
Awatar użytkownika
Muzyk
Strasznie wygadany
Strasznie wygadany

Postautor: Matys » 13 mar 2005, 20:35

I wyszło na to, że oficjalna strona Budki jest gorsza pod względem świeżości informacji od strony nieoficjalnej.
Awatar użytkownika
Matys
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: michał zieńkowski » 13 mar 2005, 21:04

Może zrobimy jakiś oficjalny straj fanów forum i Budki?A tak na marginesie ie chcę i Budki i nas Fanów obrażać,ale wydaje mi się,że Budka ma nas w *****,i ciort tam czy oni Było wydają czy nie,moim zdaniem mają za dużo kasy w kieszeni i mają to wszystko w nosie,gdyby mieli mało tak jak na początku kariery to by im zależało na wydaniu płyty,a teraz im już nie zależy,takie jest moje zdanie,nie wiem jak wasze?
Obrazek
Awatar użytkownika
michał zieńkowski

Postautor: black_ozzy » 13 mar 2005, 22:06

pomysł strajku już kiedyś sie pojawił i doszliśmy do wniosku ze to nic nie da:) hehe
poczekajmy na jakąś informacje od Daniela, jesczze ze 2 miesiące :twisted:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
black_ozzy
Wybitny reprezentant
Wybitny reprezentant

Postautor: Daniel » 16 mar 2005, 10:48

O płycie Romka Lipko wiedziałem od dnia, kiedy napisał o niej serwis cgm.pl, ale nikt inny ze "sztabu" Budki nie znał szczegółów, bo to jest całkowicie odrębny pomysł Lipki i Marka Sierockiego.

To jest strona oficjalna i nie mogę sobie pozwolić na samowolę. Wiadomość pojawiła się w takim czasie i w takiej formie na jaką pozwalają warunki. To też odróżnia tą stronę od nieoficjalnych. Fajnie, że jest jakaś strona, która może pisać co chce i kiedy chce, bo mamy wolność słowa i poglądów. Nikomu nie zabraniam tam wchodzić i czytać. Proszę tylko nie wymagać ode mnie, abym robił coś wbrew osobom, które ufają w to co robię i utrzymują ten serwis.

Tak jak pisałem wielokrotnie, sprawa wydania płyty BYŁO i innych wydawnictw jest na ukończeniu. Ogrom finansowy tej inwestycji, który mam nadzieję dostrzeżecie, nie pozwala na nieprzemyślane ruchy i wypuszczanie informacji, które nie są na 100% pewne. Pewne będą tylko wtedy gdy umowa zostanie podpisana i zrealizowana. Z mojej strony mogę tylko napisać ponownie, że na BYŁO warto jest czekać, a niespodzianki, które Budka szykuje powinny zrekompensować stracony czas.
Pozdrawiam
Daniel

==================================
Internetowa księgarnia muzyczna | www.muzyczna24.pl | Najtańsze książki na rynku | Zakupy bez zakładania konta | Płatności kartą i e-przelewem
Awatar użytkownika
Daniel
Ojciec Dyktator
Ojciec Dyktator

Postautor: black_ozzy » 16 mar 2005, 11:29

Danielu jak ja nie lubie jak tak piszesz !! bo odrazu chce mi się czekać, i nie moge się doczekać jak dziecko przed otwarciem prezentu pod choinke!!! Ale zrozum nas też chcemy coś wiedzieć!! Poproś kogoś o jakiś komentarz :) Już się nie moge doczekać!! Ja chce "BYŁO"

Pozdrawiam!!
Awatar użytkownika
black_ozzy
Wybitny reprezentant
Wybitny reprezentant

Postautor: michał zieńkowski » 16 mar 2005, 17:58

Fakt była już premiera jego płyty ,ale w moim rejonie dolnego śląska nie ma płty w żadnym sklepie nawet w empiku gdzie to ponoć wszystko jest,wrocław i legnica tak samo,czyżby nie wszędzie dostarczono płyty?
Obrazek
Awatar użytkownika
michał zieńkowski

Postautor: grzesiek100 » 16 mar 2005, 21:50

Oh, dużo w tym temacie się działo jak mnie nie było...

Ja płyty nie kupię, gdyż nie spełnia moich wymagań artystycznych. Jest to dla mnie wyłącznie ciekawostka. Może kiedyś...

Budka w 74- 76 roku nie grała, bo nie miała pięniędzy, tylko dlatego, że bardzo tego chciała. Teraz Suflerzy kasy mają wbrud (nie wiem, jak to się pisze), ale myslę, iż nadal chcą nagyrwać. Inaczej by zrezygnowali i skończyli karierę.

Na razie czekam z utęsknieniem na "Było" mając w pamięcie słowa Daniela: "...niespodzianki, które BS szykuje powinny zrekompensować stracony czas" i że, BS robią wielką rzecz.

Pozdrawiam.
"Zamykam strach na niewidzialny klucz
I moja twarz jest niewidzialna już
Gdy wchodzę w tłum, pułapka szczerzy kły
I z ust do ust nie frunie żaden krzyk..."
Awatar użytkownika
grzesiek100

Lipko i kobiety

Postautor: Magister » 16 mar 2005, 21:52

Witam. Dziś kupiłem "Przeboje Romualda Lipko" w EMPiKu w Katowicach, więc tam możecie szukać, kto ma blisko. Cena jak na 18 piosenek raczej odpowiednia 32,99zł, ale jak na tylko 2 premierowe to trochę dużo. Mimo wszystko fani Budki powinni mieć te wydawnictwo. Podobną kompilacje wydał kiedyś Jarosław Kukulski, tyle że utwory były zarówno śpiewane przez mężczyzn (np. Felicjan Andrzejczak) jak i kobiety (np. Halina Frąckowiak). Dla pieniędzy czy nie, ale należała się taka płyta Romkowi Lipko, przecież to już 31 rok jego oficjalnej działalności jako kompozytora. Dobrze, że nikt o wydaniu tej płyty nie mówił już jakieś 2 lata temu, tylko ukazała się ona tak nagle, a na "Było" czekamy już prawie 1,5 roku od momentu gdy ogłoszono wydanie i pozostaje już tylko mieć nadzieję, że warto dalej czekać.
Awatar użytkownika
Magister
Moderator
Moderator

Postautor: Carenza » 17 mar 2005, 10:11

no to ja zapraszam do "music corner" w krakowie. kupiłam tam tą płytkę za 29,90 czyli mniej niż 30 zlotych 8) a na empik się narazie jestem obrażona :wink: , ale domyślam sie, że pewnie sprzedaja po identycznej cenie jak w katowicach..
".. największa rzecz, swego strachu mur obalić .. "
Awatar użytkownika
Carenza
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: Muzyk » 27 paź 2005, 16:11

http://www.cgm.pl/aktualnosci/wyswietl. ... 1178b46b04

Nie weidziałem gdzie to włożyć ale postanowiłem tutaj. Nie myślałem że Romek się zajmuje również taką dziedziną muzyki.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Muzyk
Strasznie wygadany
Strasznie wygadany

Postautor: Magister » 27 paź 2005, 21:36

Teraz pozostaje tylko upolować ten numer a jeśli się to komuś uda to proszę dać informacje o tym na forum.
Co do Romka L. to jak widać nie szufladkuje się on tylko w tym co pisze dla Budki, zresztą wielokrotnie mogliśmy się o tym przekonać bo jego repertuar poza budkowy jest bardzo bogaty.
Awatar użytkownika
Magister
Moderator
Moderator

Wróć do Romuald Lipko