Welcome! Anonymous

Benefis Romualda Lipko

A o nim??

Benefis Romualda Lipko

Postautor: Daniel » 08 lis 2005, 14:10

Benefis Romualda Lipki (TVP 2)
odc. 1

12.11.2005 (Sobota), godzina: 19:05
benefis, 2004, Polska
czas trwania: 50 minut

12.11.2005 (Sobota), godzina: 00:20
benefis, 2004, Polska
czas trwania: 45 minut

Romuald Lipko, jeden z najpopularniejszych polskich kompozytorów, współtwórca Budki Suflera, ma w dorobku kilkaset przebojów. Jego piosenki znalazły się w repertuarze Anny Jantar, Zdzisławy Sośnickiej, Maryli Rodowicz, Izabeli Trojanowskiej, Urszuli, Ireny Santor. Benefis znakomitego artysty będzie okazją do zapoznania się ze ścieżkami jego kariery. Jubilat opowie o podróżach z zespołem Budka Suflera, o tym, jak powstawały największe przeboje. Przyjaciele i znajomi poprzez anegdoty i wspomnienia przybliżą postać artysty.
Pozdrawiam
Daniel

==================================
Internetowa księgarnia muzyczna | www.muzyczna24.pl | Najtańsze książki na rynku | Zakupy bez zakładania konta | Płatności kartą i e-przelewem
Awatar użytkownika
Daniel
Ojciec Dyktator
Ojciec Dyktator

Postautor: Daniel » 08 lis 2005, 18:09

Jako Ojciec Dyrektor tego forum stwierdzam, że to ja usunąłem Twój post. Ale jak już wiesz nie było to złośliwe. Po prostu napisaliśmy te same posty jednocześnie.
Pozdrawiam
Daniel

Internetowa księgarnia muzyczna | www.muzyczna24.pl | Najtańsze książki na rynku | Zakupy bez zakładania konta | Płatności kartą i e-przelewem
Awatar użytkownika
Daniel
Ojciec Dyktator
Ojciec Dyktator

Postautor: Rockman » 09 lis 2005, 12:40

Benefis zapowiada się ciekawie :D z tego co się jeszcze dowiedziałem podczas benefisu mają wystąpić: Budka Suflera, Urszula, Felicjan Andrzejczak, Irena Santor, Izabela Trojanowska, Zdzisława Sośnicka, Maryla Rodowicz, Natalia Kukulska. Gośćmi będą również autorzy tekstów najbardziej znanych przebojów Romka :) Warto obejrzeć a może ktoś nagra ten benefis? :?: :wink:
Rockman
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: Ivellios » 12 lis 2005, 20:20

Od razu zadam pytanie: ma ktoś może nagraną "Jolkę" :?: :D

Ja niestety miałem okazję obejrzeć tylko fragment... i właśnie z "Jolką" ;) Jak zwykle wspaniale, Felek wypadł bardzo dobrze, a i gitarzyści również pokazali się moim zdaniem od dobrej strony :)
Awatar użytkownika
Ivellios
Maksymalny gaduła :)

Postautor: Glutoplazma » 12 lis 2005, 22:38

A wg mnie Andrzejczak wypadł bardzo słabo. Słychać było, że możliwości już nie te, fałszował, albo próbować 'chrypą' zatuszować niedoskonałości. Średnio. Piosenka wiadomo, obroniła się, ale niestety nic więcej.
Ale co do brzmienia gitarzystów zgadzam się, było dobre.
Two roads diverged in a wood, and I—
I took the one less traveled by,
And that has made all the difference.
Awatar użytkownika
Glutoplazma
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Benefis

Postautor: Magister » 13 lis 2005, 01:36

Benefis Romka Lipko wypadł bardzo ciekawie, kiedyś miałem nadzieję, że to Budka na XXX-lecie tam zagości, chociaż i tak sporo zagrali przy tej okazji. Program nie był przegadany, no ale skoro muzyk świętuje to i muzyki musi być więcej niż zazwyczaj. Z wokalistów klasą dla samej siebie była Maryla Rodowicz chociaż wspomniany wcześniej we wpisach Felicjan Andrzejczak też dobrze wypadł. Temat gitarowego solo na końcu w "Jolce" lepiej przemilczeć. Pewnie ktoś powie, że znów się czepiam, jednak to co robił w tym utworze Marek Raduli było tak sugestywne, że trudno o tym nie pamiętać. Łukasz P. musi jeszcze wiele nad tym pracować, żeby stworzyć piękną barwną opowieść gitarową. Najbliżej ideału (jeśli chodzi o koncerty rejestrowane) był w Gdyni w sierpniu 2004, kiedy to jego solówka na koniec "Jolki" była już naprawdę poprawnie zagrana.
Na koniec mam pytanie czy komuś się udało nagrać ten benefis w bardzo dobrej jakości? Przydałoby się z wykonywanych tam utworów zrobić mp3.
Awatar użytkownika
Magister
Moderator
Moderator

Postautor: Daniel » 13 lis 2005, 02:02

Mi się podobało bardzo :) Ale niusem dnia jest premiera BYŁO 30 listopada!!!!!
Pozdrawiam
Daniel

Awatar użytkownika
Daniel
Ojciec Dyktator
Ojciec Dyktator

Postautor: Meg-an » 13 lis 2005, 10:07

a niewiecie przypadkiem kiedy będzie powtórka????
Obejzałam pierwszą częsć, ale potem juz nie patrzyłam :x
Awatar użytkownika
Meg-an
Pełno go tutaj!
Pełno go tutaj!

Postautor: grzesiek100 » 13 lis 2005, 13:53

Mi się podobało. Dobór utworów niezbyt, ale mam rozumieć, iż to były piosenki Lipki, a nie Budki, więc się nie czzepiam. Przyjemnie było posłuchać tego i owego, np. pierwszy raz zobaczyłem, jak wygląda Dutkiewicz :) Muzycznie było średnio, acz lepiej niż na koncercie we Wrocławiu. Słyszałem o dziwo bas i czasem Stępień robił fajne rzeczy choć to i tak nie to co Jurecki. Stępień przypomina mi Aragorna z Władcy Pierścieni :) Pilch bez rewelacji, choć też nie tak źle. Solówki takie sobie, da się znieść, ale czemu są tak cicho?? W jolce było ją ledwo słychać, mimo że była poprawna to zupełnie na trzecim planie. A w takim utworze powinna być wyszczególniona. Nie wspomnę, że Raduli robił ją lepiej 8) Bez chórku by się obeszło, ale Bal... wypadł lepiej niż zwykle dzięki a) śpiewowi Cuowskiego b) dodatkowej gitarze w podkładzie.
"Zamykam strach na niewidzialny klucz
I moja twarz jest niewidzialna już
Gdy wchodzę w tłum, pułapka szczerzy kły
I z ust do ust nie frunie żaden krzyk..."
Awatar użytkownika
grzesiek100

Postautor: miszczu » 13 lis 2005, 14:25

A propos benefisu. Generalnie zastrzeżenie jedno - do prowadzącego...
Jeżeli chodzi o fałszowanie to można to zarzucić tylko jednej osobie, ale ona zawsze fałszuje..

Ale co mnie zaskoczyło - to gra Stępnia. - Jestem naprawdę pod wielkim wrażeniem tego, co zrobił ten chłopak. Czekaliśmy Magister - no i się doczekaliśmy.

Martwi mnie tylko - dlaczego nikt nie wspomniał o A. Sikorskim, który teraz realizuje jakiś programik o historii podlubelskich mieścin.

Słówko o tekście wyśpiewanym przez Mogielnickiego. Kurcze - ten tekst jest naprawdę dobry, oczywiście poza typowo benefisowym refrenem :-) ...

I coraz bardziej się utwierdzam w przekonaniu, że duet Cug - Rodowicz byłby ciekawym wydarzeniem na polskiej scenie...
Awatar użytkownika
miszczu
Strasznie wygadany
Strasznie wygadany

Postautor: Daniel » 13 lis 2005, 16:38

Jak muzyk gra za cicho, to wina realizatora. Przyznam, że czasem lepiej było słychać Anię niż Łukasza.
Pozdrawiam
Daniel

Awatar użytkownika
Daniel
Ojciec Dyktator
Ojciec Dyktator

Postautor: miszczu » 13 lis 2005, 17:18

Zapomniałem napisać. Jeżeli będziecie mieć informacje na temat powtórki benefisu w telewizorni to dajcie znać!
Awatar użytkownika
miszczu
Strasznie wygadany
Strasznie wygadany

Postautor: Meg-an » 13 lis 2005, 17:22

a mi sie wydawało, że Romek sie na "Jolce" wzruszył... :roll:

a co było w drugiej części :?: Czy to co w pierwszej (dużo spiewu, mało wspomnień) czy coś sie zaczęło dziać... :P
I kiedy będzie powtórka (jak wogóle będzie) jak wiecie to prosze napiszcie :)

pozdrawiam :wink:
Awatar użytkownika
Meg-an
Pełno go tutaj!
Pełno go tutaj!

Postautor: Navigator » 13 lis 2005, 17:25

miszczu pisze:Generalnie zastrzeżenie jedno - do prowadzącego...

Tutaj w pełni się zgadzam. Pan Krzysztof Jasiński nie okazał się niestety właściwym człowiekiem na właściwym miejscu - wystarczy wspomnieć, że kilka razy powiedział o Beneficjencie Roman Lipko. Kilkakrotne pytania prowadzącego do Romka z serii "W tym przypadku najpierw była muzyka czy tekst?" dowodziły natomiast zupełnej nieznajomości tematu. Każdy, kto choć trochę orientuje się nie tylko w historii Budki, ale ogólnie mówiąc systemie pracy Lipki, wie, że zawsze najpierw jest muzyka, a potem autorzy dopisują do tego tekst, a nie odwrotnie - Romek nie pisze muzyki do gotowych słów (chyba, że weźmiemy pod uwagę incydentalne, jednorazowe okazje, jak np. ta ostatnia z poezją Papieża). A wydaje mi się, że taki benefis powinna prowadzić osoba, która ma pojęcie o dorobku i twórczości zaproszonego gościa albo przynajmniej zapozna się z nimi podczas przygotowań do programu, przed jego nagraniem...

Aha - i mógłby darować sobie te spazmatyczne, dzikie okrzyki "Hej! Hej! Hej!" na początku występu Izki Trojanowskiej...

Showman z niego żaden, jak się okazało - profesjonalista niestety też (nie wiem, jak jest w przypadku innych benefisów przez niego prowadzonych, ale w tym się nie popisał), a tylko psuł w pewnym sensie przyjemność z oglądania... :evil:
Pozdrawiam!
Navigator
Awatar użytkownika
Navigator
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: black_ozzy » 18 lis 2005, 18:21

hlip, hlip, hlip - przegapiłem!!!! Chyba sie potne - który to już raz?? :wink: Mam nadzieje, ze jeszcze kiedyś to zobacze :)

Pozdrawiam
"I coraz bardziej wokół pusto,
Jedyny MÓJ przyjaciel lustro,
Widoki piękne lecz cóż z tego,
Coś zostało zgubione, zgubione, zgubione!"
Awatar użytkownika
black_ozzy
Wybitny reprezentant
Wybitny reprezentant

Wróć do Romuald Lipko