Welcome! Anonymous

Spółka Romuald Lipko-Jacek Cygan

A o nim??

Spółka Romuald Lipko-Jacek Cygan

Postautor: teksciarz » 10 lis 2005, 21:57

Witajcie!

Jak wszyscy wiemy, ostatnio Romek Lipko coraz częściej współpracuje z Jackiem Cyganem. Jak też wiadomo - przez wiele lat teksty dla Budki pisał przeważnie Mogielnicki. Ostatnio "Bal wszystkich świętych", "Mokre oczy". Czyżby Lipko "poznał się" już na Mogielnickim ?? Bo w gruńcie rzeczy pisze on bardzo dobre, ale i smutne najczęściej utwory. Np. na "Bal wszystkich świętych": "Nawiedzony dom", "Nie umiesz kochać", "Requem nad ranem", "Świat od zaraz". A z "Mokrych oczu": "Szaro-szary film", "Słowa i kamienie", "Brak połączenia", "No i gra", "Miejsce na miłość". Te utwory są głębokie(oprócz no i gra:) - ale też po prostu są SMUTNE. I teraz zastanawiam się jak można "produkować" takie "smutasy", bo kto tego ma słuchać - jak po takich utworach można w depresję wpaść:) hehe.
Więc wydaje mi się, że jeśli chodzi o te dwa przedostatnie albumy to nie można braku sukcesy zwalic tylko na muzyke ale tez trzeba wziąść pod uwagę ogromny smutek jaki bije od większości tekstów Mogielnickiego.
Zobaczymy jak spółka Lipko-Mogielnicki się sprawdzi(Queens).
Nie mogę się tutaj powstrzymać od pytania - dlaczego ta spółka dopiero teraz coś próbuje stworzyć razem?. Bardzo ciekawi mnie jakie teksty napisałby Jacek Cygan dla Krzysztofa Cugowskiego.
Dobrze ze chociaż teraz Panowie ci się spotkali - bo przecież lepiej późno niż wcale:) Pozdrawiam Wszystkich
Awatar użytkownika
teksciarz
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Re: Spółka Romuald Lipko-Jacek Cygan

Postautor: BarTh » 11 lis 2005, 13:47

Tischner pisze:Zobaczymy jak spółka Lipko-Mogielnicki się sprawdzi(Queens).

Chyba miałeś na myśli Cygana :wink: No myślę, że będzie to taka mieszanka wypacykowanych panienek i niewybrednego popu 8)

Co do tych 'smutasów'.... ja tam nie lubie tektów typu "Widziałam ptaka cień" czy "wszystko się może zdarzyć" - jasne, że wszytsko sie może zdarzyć :lol: No a tak bardziej serio ;) Nie mam nic to 'smutnych' tekstów.. Ale wole, te bardziej tajemnicze, osnute mgłą i tajemnicą... Nie takie teskty reporterskie... Ale w obecnych czasach trudno o takie... :)

Wszyscy wiemy kto pisał najciekawsze teksty dla Budki... Wydaje mi się, że możnaby tego jeszcze spróbowac... I z muzyką też! ;)

POzdrawiam!!
Obrazek Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
BarTh
Zasłużony dla forum
Zasłużony dla forum

Postautor: Karolek1203 » 04 kwie 2009, 18:49

ja nie mam nic przeciwko tych "smutasów" bo to nie są żadne "smutasy" tylko może mogielnicki nie miał humoru pisząc te utwory (żart) ale to hity!!
Karolek1203
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Wróć do Romuald Lipko