Welcome! Anonymous

Encyklopedia Romka Lipko

A o nim??

Encyklopedia Romka Lipko

Postautor: Noktowizor » 15 lut 2003, 13:14

Chyba wszyscy fani zgodza sie z twierdzienie, ze Romek Lipko to podstawa Budki Suflera. Wspanialy kompozytor o szerokim wachlarzu tworczosci.
Brakuje mi na stronie jego biografi. Wpadlem wiec na taki pomysl, abysmy sprobowali podsumowac jego tworczosc. Chcialbym aby udalo nam sie wypisac jak najwiecej plyt/piosenke ktore Romek skomponowal. Proponuje wypisac na poczatek pozabudkowa dzialanosc, gdyz o tej chyba najmniej wiemy.

Szybciutko wypisuje co mi sie kojarzy:
Irena Santor - plyta 'Jeszce' - 2002
Zdzislawa Sosnicka - 'Aleja gwiazd' - ????

Na razie wiecej konkretnych przykladow nie przychodzi mi do glowy. Czekam na odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Noktowizor
Moderator
Moderator

Postautor: rafaldrummer » 16 lut 2003, 00:19

Na pewno napisał coś dla Małgorzaty Ostrowskiej, ale nie wiem dokładnie co...
rafaldrummer
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: Noktowizor » 16 lut 2003, 00:26

O Ostrowskiej nic nie slyszalem. Ciesze sie, ze dzieki temu watkowi bede mial okazje poznac rozne kompozycje Romka.

Szczególnie czekam na wypowiedz jednej osoby - eksperta ds. Romka :twisted:

Rafal - ale co napisal?
Awatar użytkownika
Noktowizor
Moderator
Moderator

Postautor: Navigator » 16 lut 2003, 00:56

Sufler pisze: Szczególnie czekam na wypowiedz jednej osoby - eksperta ds. Romka :twisted:

A nie ekspertki? :twisted:

Mnie w tej chwili przychodzi do głowy tylko jedna pozabudkowa kompozycja Romka, chyba zresztą wszystkim znana i oczywista - mam tu na myśli "Adama i Ewę" (w wykonaniu Krzysztofa Cugowskiego i Haliny Jawor, z tekstem Andrzeja Mogielnickiego).
Ostatnio zmieniony 16 lut 2003, 03:15 przez Navigator, łącznie zmieniany 1 raz
Pozdrawiam!
Navigator
Awatar użytkownika
Navigator
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: rafaldrummer » 16 lut 2003, 01:32

No jak juz wspomniałem nie pamiętam dokładnie, ale wiem że Ostrowska i Lipko są znajomymi i ona poprosiła go o napisanie muzyki do jakichś kawałków na jej płytę (tylko nie na tą ostatnią z remake'em "Adriatyk, ocean gorący", ale na tą poprzednią, sprzed paru lat). Jak się dowiem czegoś więcej albo sobie coś przypomne to dam znać.
Pozdrawiam.
rafaldrummer
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: Noktowizor » 16 lut 2003, 08:51

Podsumowujac dotychczasowe wypowiedzi:
Irena Santor - plyta 'Jeszcze' - 2002
Krzysztof Cugowski i Halina Jawor - Adam i Ewa [muzyka z serialu]

No i oczywiscie piosenki napisane dla Anny Jantar, Izabeli Trojanowskiej, Urszuli. Moim zdaniem naleza one do Budkowej dzialalnosci Romka, ale w roznych opracowaniach uznaje sie je za solowe produkcje danych wokalistek :?
Awatar użytkownika
Noktowizor
Moderator
Moderator

Postautor: dziczek » 16 lut 2003, 12:03

Lipko jest również współkompozytorem utworów "Ciągle po omacku", "Wielki kpiarz", "Pulsujący bar" i "Zamiast kołysanki" na płycie "Podwójna twarz" Krzysztofa Cugowskiego & Crossu. :idea: Teksty 2 ostatnich wymienionych przeze mnie utworów są autorstwa Adama Sikorskiego (2 pierwsze M. Wojtaszewskiej), a współautorem kompozycji jest... Krzysztof Cugowski. To też działalność pozabudkowa Romka. :twisted:
Gosia
Awatar użytkownika
dziczek
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: dziczek » 16 lut 2003, 12:54

Także na wydanej w 1998 roku płycie "Przed zakrętem" Maryli Rodowicz są utwory Romka Lipki. To "Machina czasu" z tekstem Andrzeja Mogielnickiego oraz "Tak nam słodko, tak nam gorzko", gdzie słowa napisał Bogdan Olewicz. Jak jeszcze coś znajdę, to napiszę. : bat :
Gosia
Awatar użytkownika
dziczek
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: dziczek » 16 lut 2003, 14:32

Aha, jeszcze mi się przypomniało, że Lipko napisał dla Braci Cugowskich utwór "Nie jestem inny" (słowa A. Mogielnicki), którym wygrali oni w zeszłym roku konkurs Debiutów na festiwalu w Opolu.
Sorry, że pisałam to wszystko tak na raty. Już więcej nie będę. :wink:
Gosia
Awatar użytkownika
dziczek
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: Noktowizor » 16 lut 2003, 17:20

Proponuje dopisywac do tej listy, zebym nie musial zbierac za kazdym razem:

Krzysztof Cugowski i Halina Jawor - Adam i Ewa [muzyka z serialu] - 2000
Bracia Cugowscy - Nie jestem inny - 2002
Maryla Rodowicz - Machina czasu, Tak nam słodko, tak nam gorzko - 1998

Wspolkompozycje:
Cross - Ciągle po omacku, Wielki kpiarz, Pulsujący bar, Zamiast kołysanki - 1984

Tej Ostrowskiej szukalem na roznych stronach. Nigdzie nie moge znalezc spisu kompozytorow. Przy plytach podani sa teksciarze, autorow muzyki brak.
Awatar użytkownika
Noktowizor
Moderator
Moderator

A co z Urszulą i Izą

Postautor: Magister » 17 lut 2003, 21:50

Mam pytanie do Maćka, który zainicjował ten wątek o Romku Lipko, jak potraktujemy twórczość dla Urszuli i Izy Trojanowskiej. Zastanawiam się czy klasyfikować to jako twórczość poza Budkową czy nie. Osobiście byłbym skłonny jako Budkową, ale mimo wszystko można tutaj wypisać te utwory.
Awatar użytkownika
Magister
Moderator
Moderator

Postautor: Noktowizor » 17 lut 2003, 22:04

Odpowiedz jest pare postow wyzej:

Sufler pisze:No i oczywiscie piosenki napisane dla Anny Jantar, Izabeli Trojanowskiej, Urszuli. Moim zdaniem naleza one do Budkowej dzialalnosci Romka, ale w roznych opracowaniach uznaje sie je za solowe produkcje danych wokalistek :?

Jako, ze nie ma tego w dyskografii na stronie to proponuje wypisac tytuly plyt. Na tym etapie nie ma chyba sensu wypisywac dokladnie co i jak. Mysle, ze kiedy ruszy juz strona Romka Lipko [caly czas czekam na eksperta w tej sprawie] to tam dokladnie wypiszemy co i jak.
Mam nadzieje, ze ten watek pomoze tworcom tej strony :D
Awatar użytkownika
Noktowizor
Moderator
Moderator

Postautor: Artur » 18 lut 2003, 08:57

Na płycie solowej K. Cugowskiego "Podwójna twarz" Romuald Lipko współkomponował z wokalistą utwory: "Ciągle po omacku", "Wielki kpiarz", "Pulsujący bar", " Zamiast kołysanki" i " Zostać w tobie". Płyta została wydana w 1984 roku, a reedycja 10 lat później.
Awatar użytkownika
Artur
Moderator
Moderator

Postautor: Noktowizor » 18 lut 2003, 15:13

Artur - o tych wspolkompozycjach pisala juz wyzej Dziczek. Wymienilem je pare postow wyzej.

Uwaga techniczna - dopisujcie do listy, zebysmy sie nie powtarzali:

Krzysztof Cugowski i Halina Jawor - Adam i Ewa [muzyka z serialu] - 2000
Maryla Rodowicz - Machina czasu, Tak nam słodko, tak nam gorzko - 1998
Anna Jantar - Nic nie moze wiecznie trwac, Do zony wroc [jeszcze cos bylo niepublikowane] - ????

Dopisuje albumy nagrane z wokalistkami. Teraz czekam tylko na opinie, czy wszystko tam napisla Romek:
Izabela Trojanowska- Izabela Trojanowska - 1981
Urszula - Urszula 1983, Malinowy król - 1984, Urszula 3 - 1986, Czwarty raz- 1988

Wspolkompozycje:
Cross - Ciągle po omacku, Wielki kpiarz, Pulsujący bar, Zamiast kołysanki - 1984
Awatar użytkownika
Noktowizor
Moderator
Moderator

Postautor: Navigator » 19 lut 2003, 02:08

Sufler pisze: Krzysztof Cugowski i Halina Jawor - Adam i Ewa [muzyka z serialu] - 2000

Mała poprawka - za muzykę w serialu odpowiedzialny był Ryszard Szeremeta, zaś Romek Lipko skomponował tylko piosenkę tytułową.

Natomiast nagrań Anny Jantar, Izy Trojanowskiej i Urszuli ja bym raczej nie klasyfikował jako działalność "pozabudkową" Romka, bo Budka była oczywiście w tym przypadku zespołem towarzyszącym tym przedsięwzięciom (lub jak kto woli to wokalistki były ozdobnikiem zespołu) i utwory te były nagrywane przy akompaniamencie wszystkich Suflerów z ówczesnego składu. W końcu przecież kawałki z okresu współpracy lublinian z paniami zawsze były i są sygnowane w pierwszej kolejności nazwą zespołu, a dopiero potem nazwiskiem wokalistki - Budka Suflera & Izabela Trojanowska czy też Budka Suflera & Urszula. Poza tym w przeróżnych opracowaniach historii i działalności zespołu są zazwyczaj odnotowywane poczynania Suflerów z piosenkarkami, ale takie rzeczy, jak skomponowanie "Alei gwiazd" dla Zdzisławy Sośnickiej już nie (bo to dotyczy tylko omawianego Pana, a nie całej Budki) - i właśnie podobne przykłady uznałbym za działalność "pozabudkową" R.L. :). Ale oczywiście wszystko zależy od interpretacji.
Pozdrawiam!
Navigator
Awatar użytkownika
Navigator
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: Noktowizor » 19 lut 2003, 14:05

Navigator pisze:Mała poprawka - za muzykę w serialu odpowiedzialny był Ryszard Szeremeta, zaś Romek Lipko skomponował tylko piosenkę tytułową.

Ogladales, ze wiesz? Rzeczywiscie uzylem zlego sformulowania. Powinno byc 'piosenka tytulowa'.

Problem z klasyfikacja nagran Budki z wokalistkami jest dosyc duzy. Chcielibysmy, aby te utwory zawsze byly podpisywne Budka Suflera &... Ale prosze mi wskazac choc jedna stacje radiowa, ktora zapowiadajac Nic nie moze wiecznie trwac wymienia nazwe zespolu. Mowi sie zazwyczaj po prostu Anna Jantar.

Umowmy sie wiec, ze w tym watku bedziemy wypisywac rowniez kompozycje z cyklu Budka Suflera & ... :D
Awatar użytkownika
Noktowizor
Moderator
Moderator

Postautor: Navigator » 20 lut 2003, 00:30

Sufler pisze:Ogladales, ze wiesz?

Nie, ale poszperałem trochę, żeby dokładniej zbadać sprawę i nabrać pewności w tej kwestii :P :twisted:.

Chcielibysmy, aby te utwory zawsze byly podpisywne Budka Suflera &... Ale prosze mi wskazac choc jedna stacje radiowa, ktora zapowiadajac Nic nie moze wiecznie trwac wymienia nazwe zespolu. Mowi sie zazwyczaj po prostu Anna Jantar.

Rzeczywiście, z utworami Anny Jantar sytuacja wygląda, tak jak mówisz. Na szczęście w przypadku nagrań Budki z Izą i Urszulą zazwyczaj spotykamy się jednak z wcześniej przytoczonym sposobem ich zapowiadania/prezentowania.

Umowmy sie wiec, ze w tym watku bedziemy wypisywac rowniez kompozycje z cyklu Budka Suflera & ... :D

Oczywiście nie mam nic przeciwko. Jak mówiłem - wszystko zależy od interpretacji, a bardziej szczegółowe potraktowanie tematu na pewno nikomu nie zaszkodzi.
Pozdrawiam!
Navigator
Awatar użytkownika
Navigator
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: Rockman » 20 lut 2003, 10:43

Na początku chciałem wszystkich powitać na Forum! :D Bo goszczę tu po raz pierwszy! A jeżeli chodzi o Romka to urodził się 3 kwiecień 1950 roku, wykształcenie średnie muzyczne. Żona Dorota, syn Remigiusz.
Największe przeboje Romualda Lipko: : rocker :
Cień wielkiej góry /1974/; Jest taki samotny dom /1974/;
Za ostatni grosz /1980/; Jolka, Jolka pamiętasz /1982/; Dmuchawce, latawce, wiatr /1983/; Cisza /1993/; Takie tango /1997/; V bieg /1999/;Bal wszystkich świętych /2000/.
Największym sukcesem artystycznym i komercyjnym R. Lipko okazał się album Budki Suflera "Nic nie boli, tak jak życie" /1997/ sprzedany w nakładzie ponad 1.000.000 sztuk.
Poza Budką Suflera komponował dla innych wykonawców, m.in. dla Urszuli, Izabeli Trojanowskiej, Zdzisławy Sośnickiej, Maryli Rodowicz, Anny Jantar, Ireny Jarockiej, Krystyny Prońko...
Wybrane nagrody:
1997 r. - Fryderyk - piosenka roku "Takie tango"
- Mateusz dla Budki Suflera /nagroda Programu III Polskiego Radia/
Playbox`98 - Przebój Roku "Takie tango"
- Instrumentalista Roku`98 /instrumenty klawiszowe/
2000 r. - Opole: -Premiery - "Bal wszystkich świętych"
- Grand Prix Opole 2000
- Super 1

Dodano Czw Lut 20, 2003 11:48 am:
Romuald Lipko mówi, że "muzykiem" został na życzenie rodziców w siódmym roku życia. Edukacja muzyczna trwała dwanaście lat. Czuje się przede wszystkim twórcą muzyki i artystycznego klimatu Budki Suflera.
Jego życie prywatne to żona i syn a zawodowe to przede wszystkim Budka Suflera, z którą zaznał tyleż samo sukcesów ile porażek. Poza swoją muzyką słucha takiej, która mu się podoba.
Rockman
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: Rockman » 20 lut 2003, 22:47

Ja mam takie pytanie do Suflerki:D Czy Romuald Lipko wie że masz zamiar zrobić jego oficjalną stronę internetową :?: :?: :?: :?:
Rockman
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: Noktowizor » 21 lut 2003, 09:50

Hej Rockman! Witaj na forum.
Chyba nie za bardzo zajarzyles o co nam chodzi w tym watku. Te fakty skopiowales z jakiegos periodyku/biografii. Moja intencja bylo poznanie tylko i wylacznie jego pozabudkowych dokonan Romka Lipko.

Marta - szkoda, ze nie podzielilas sie z nami swoja wiedza. Zaczynajac ten watek mialem wlasnie na uwadze powstanie waszej strony. Gdzies wczesniej napisalem, ze wlasnie potem moznaby powstaly spis umiescic u Was.

Navi - zalezy do stacji. Coraz czesciej slysze Urszula - Dmuchawce, latawce, wiar.
Awatar użytkownika
Noktowizor
Moderator
Moderator

Postautor: Gość » 21 lut 2003, 12:32

-Anna Jantar: "Układ z życiem"-piosenka nigdy nie opublikowana
-Darek Kordek: "Tylko cień"-cała płyta, na której jest wiekszość kompozycji Romka
-B. Sikorska: "Stały ląd" i "Mniejsze zło"-dwie przeurocze kompozycje R. z tekstem Mogielnickiego
-Z. Sośnicka: "Serce"-płyta z większością kompozycji Romualda i co ciekawsze ON śpiewa tam w chórkach
-Z.Sośnicka: "Magia serc" -cała płytka, wiekszość kompozycji Romka Lipko
-I. Trojanowska: "Chcę inaczej"-wg. Romualda jest tam jedna piosenka spod jego ręki
-Z. Sośnicka: "Kochać znaczy żyć"-są tam piosenki Romka z poprzednich płyt
Muzyka do spektakli:
-"Czerwony kapturek", z tekstami J. Wołka
-"Burza" z Budką
Gość

Postautor: dziczek » 22 lut 2003, 15:54

Suflerka pisze:Mam pewien problem, w LPMR było napisane, że Romek napisał piosenkę pt. "Kalejdoskop", tekst B.Olewicz, ale kto to wykonywał- czy ktoś moze wie cos na ten temat?

Podejrzewam, że chodzi tu o utwór "Ratujmy, co się da". Kilka razy spotkałam się na stronach internetowych z takim tytułem, autor tekstu też się zgadza. To taka piosenka, w której często powtarza się motyw "za horyzontem", a wykonywała to Budka. :twisted: :twisted: :twisted:
Przykładem może być strona http://www.u2.pl/szukaj_spiewnik.php?wz ... %20Suflera , zresztą na tejże samej stronie utwór "Jest taki samotny dom" nosi tytuł "Jest taki samotny dzień", a obok znaleźć możemy... "Wagnerowski ton" :shock: :!: Poza "Kalejdoskopem" jest tam też poprawny tytuł, ale aby zobaczyć te teksty trzeba się zarejestrować. Tak więc śmiem przypuszczać, że właśnie o to chodziło twórcom "Leksykonu polskiej muzyki rozrywkowej". :idea: :D
Gosia
Awatar użytkownika
dziczek
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: Artur » 23 lut 2003, 13:02

Dziczek- teraz już wiem, że "Za horyzontem..." to "Ratujmy co się da" :) Sufler to aż chciał mnie na Bemowie obedrzeć ze skóry :twisted: :twisted: no i na internecie też nie zabrakło gróźb :wink: . Ale "za marzenia słono płaci się" :) :) :)

Wracając do tematu- poszukam jakiś informacji o kompozycjach Romka Lipki do polskich filmów.
Awatar użytkownika
Artur
Moderator
Moderator

Postautor: dziczek » 23 lut 2003, 19:38

http://www.filmpolski.pl/fp/film1.dll/s ... 787&baza=1

Pod tym linkiem można znaleźć listę filmów, do których piosenki komponował Romuald Lipko. :idea: :D
Gosia
Awatar użytkownika
dziczek
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: Noktowizor » 25 lut 2003, 21:06

Uwaga techniczna - dopisujcie do listy, zebysmy sie nie powtarzali:

Piosenki:
Zdzislawa Sosnicka - 'Aleja gwiazd' - ????, Magia serc, Serce, Kochać znaczy żyć - plyty [zawierajace kompozycje RL]
Maryla Rodowicz - Machina czasu; Tak nam słodko, tak nam gorzko - 1998
Anna Jantar - Nic nie moze wiecznie trwac, Do zony wroc, Układ z życiem - ????
Darek Kordek - Tylko cień - plyta - ????
Barbara Sikorska - Stały ląd, Mniejsze zło, Gra o cialo - ????

Muzyka do spektakli:
Czerwony kapturek - ????
Burza - ????

Muzyka filmowa:
Alabama - 1984
Pay Off - 1987

Piosenki napisane do filmow, seriali:
Sceny dzieciece z zycia prowincji - utwor muzyczny - 1985
Krzysztof Cugowski i Halina Jawor - Adam i Ewa [piosenka z serialu] - 2000
Piosenki napisane dla:
Urszuli wykorzystano w filmie Pietno - 1983; Alabama - 1984;
Zdzislawy Sosnickiej w filmie Krugerandy - 1999
Barbary Sikorskiej w serialu Lokatorzy - 2000

Albumy Budki nagrane z wokalistkami:
Urszula - Urszula 1983, Malinowy król - 1984, Urszula 3 - 1986, Czwarty raz- 1988

Wspolkompozycje:
Awatar użytkownika
Noktowizor
Moderator
Moderator

Postautor: Suflerka » 28 lut 2003, 13:35

W celu uzupełnienia dodaję jeszcze kilka dat:
-"Tylko cień..." Darek Kordek- 1996
-I. Trojanowska "Chcę inaczej"-1996
-Z. Sośnicka "Magia serc"-1998
- muzyka do "Czerwonego Kapturka"-2002
A także dwie rzeczy, o których wcześniej nie wspominałam:
- muzyka do spektaklu granego w Teatrze Muzycznym w Lublinie: "Legendy o Czarciej Łapie"
-składanka I. Trojanowskiej "The Best Of..." tam też bylo kilka numerów Romka.

Mam pytanie, co to za piosenka "Gra o ciało"? Proszę o odp.
"Splonęly moje myśli i róże zadrżaly" sbb
Suflerka
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: Noktowizor » 02 mar 2003, 11:12

Gra o cialo - info o tej piosence znalazlem pod liniek podanym przez Gosie - http://www.filmpolski.pl/fp/film1.dll/s ... 787&baza=1:

2000 KOTA NIE MA, MYSZY HARCUJĄ (6) w LOKATORZY Piosenka: GRA O CIAŁO - Muzyka piosenki (-nek)
Awatar użytkownika
Noktowizor
Moderator
Moderator

Postautor: Daniel » 05 mar 2003, 11:44

No to ja coś napiszę (ale nie wiem czy to już było bo nie czytałem wszystkiego):

1997 - Darek Kordek - płyta "I tylko cień"
    gorzki miód
    Lećmy do gwiazd
    Kraty i drzwi - pewnie ukryta reklama jakiejś firmy :twisted:
    I tylko cień
    Codziennie ktoś mówi mi
    Król i dama kier
    Twoja wolność

w 1996 Trojanowska wydała płytę, gdzie jedną kompozycję napisał Romek.

w 2002 bracia wygrali konkurs w Opolu piosenką "Nie jestem inny" - kompozycja Romka naturanie - do sciągnięcia na www.bracia.pl :twisted:

W 2001 Romek miał nagrywać płytę z Torzewskim, ale wszyscy wiemy jak to się skończyło.

W 2000 roku NA wydała singiel "JEGO JEST TRON". Muzyka Romka, słowa Mogiela, aranż Mietka, wokal Cuga...

na razie tyle... jak sobie coś przypomnę to dam znać.

P.S.
A o przedostatniej płycie Maryli Rodowicz ktoś już pisał :?:
Pozdrawiam
Daniel

==================================
Internetowa księgarnia muzyczna | www.muzyczna24.pl | Najtańsze książki na rynku | Zakupy bez zakładania konta | Płatności kartą i e-przelewem
Awatar użytkownika
Daniel
Ojciec Dyktator
Ojciec Dyktator

Postautor: Noktowizor » 09 kwie 2003, 09:26

Ten watek nie doczeka sie juz chyba kontynuacji. Ciesze sie, ze udalo nam sie zebrac dokonania Romka Lipko.
Wiekszosc przedstawionego tu materialu datuje sie po roku 1990. Czyzby wczesniej Romek nie dzialal poza Budka?

ENCYKLOPEDIA ROMKA LIPKO

Piosenki i plyty:
Anna Jantar - Nic nie moze wiecznie trwac, Do zony wroc, Układ z życiem - ????
Zdzislawa Sosnicka - 'Aleja gwiazd' - 1987, Magia serc - 1998, Serce, Kochać znaczy żyć - plyty [zawierajace kompozycje RL]
I. Trojanowska - plyta Chcę inaczej - 1996 - jedna kompozycja
Darek Kordek - Tylko cień - plyta - 1997:
Gorzki Miód, Lećmy do gwiazd, Kraty i drzwi, I tylko cień, Codziennie ktoś mówi mi, Król i dama kier, Twoja wolność
Maryla Rodowicz - Machina czasu; Tak nam słodko, tak nam gorzko - 1998
Singiel Jego jest tron - 2000
Irena Santor - plyta Jeszcze - 2002
Barbara Sikorska - Stały ląd, Mniejsze zło, Gra o cialo - ????

Wspolkompozycje:

Muzyka filmowa:
Alabama - 1984
Pay Off - 1987

Muzyka do spektakli:
Burza - ????
Legendy o Czarciej Łapie (muzyka do spektaklu granego w Teatrze Muzycznym w Lublinie) - ????
Czerwony kapturek - 2002

Piosenki napisane do filmow, seriali:
Sceny dzieciece z zycia prowincji - utwor muzyczny - 1985
Krzysztof Cugowski i Halina Jawor - Adam i Ewa [piosenka z serialu] - 2000
Piosenki napisane dla:
Urszuli wykorzystano w filmie Pietno - 1983; Alabama - 1984;
Zdzislawy Sosnickiej w filmie Krugerandy - 1999
Barbary Sikorskiej w serialu Lokatorzy - 2000

Albumy Budki nagrane z wokalistkami:
Ostatnio zmieniony 15 kwie 2003, 15:03 przez Noktowizor, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Noktowizor
Moderator
Moderator

Postautor: Noktowizor » 15 kwie 2003, 15:18

Marta, jak widać uzupełniłem datę wydania Alei Gwiazd.

Encyklopedii Mietka Jureckiego chyba nie ma sensu robic, bo przeciez jest dyskografia na stronie http://www.mieczyslawjurecki.prv.pl/
W chwili wolnej tam zagladne i jeżeli okaże się, że nie jest ona pełna to oczywiście zacznę nowy wątek.
Awatar użytkownika
Noktowizor
Moderator
Moderator

Następna

Wróć do Romuald Lipko