Welcome! Anonymous

Cała Polska czyta z Romkiem

A o nim??

Postautor: zawichur » 03 cze 2006, 09:56

jak to bezpodstawnymi?
Uważasz, że wykorzystanie czyjeś twórczości i wizerunku do celów komercyjnych bez zgody tej osoby jest w porządku i zgodne z prawem autorskim???
zawichur
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: zawichur » 03 cze 2006, 13:11

przeczytałem wraz z ustawami.
Jest tam wyraźnie napisane, że wykorzystywanie czyjeś twórczości i wizerunku bez zgody tej osoby stanowi naruszenie prawa.
Polecam lekturę poniedziałkowego Super Expressu gdzie będzie zamieszczona wypowiedź eksperta od praw autorskich. Może Jego opinia Cię przekona...
zawichur
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: Tajemnicza siła » 03 cze 2006, 13:37

Mam pytanie do kolegi zawichura,czy ty umiesz czytać?
Chyba ci się tematy pomyliły :evil:

Niepozdrawiam!
Awatar użytkownika
Tajemnicza siła
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: zawichur » 03 cze 2006, 13:41

odpowiedź do jakiejś siły:
Nie umiem czytać, a i tematy mi się nie pomyliły... Skoro ktoś pisze nieprawdę w swojej wypowiedzi trzeba ją zdementować...

również niepozdrawiam!
zawichur
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: black_ozzy » 03 cze 2006, 13:42

Drogi kolego, a skąd kolega wie co będize w poniedziałkowym SE i na dodatek wiesz jaka bedzie "niezależna" opinia eksperta w tej sprawie?? Wkońcu wszyscy wiemy, że SE to nie byle jaki brukoweic, aby pisać tam rzeczy nieprawdziwe, niezgodne z prawdą. Po twojej wypowiedzi wnioskuje, że ten artykuł nie będzie w 100% obiektywny. I jescze jedno, wiem że jesteś po stronie "emenemsów (M&M)", ale uszanuj troszke porządek na tym forum i nie zaśmiecaj go postami nie związanymi z tematem. Pewnie zauważyłeś, że w dziale "Co w duszy gra" jest temat tyczący się tej sprawy.

Pozdrawiam
"I coraz bardziej wokół pusto,
Jedyny MÓJ przyjaciel lustro,
Widoki piękne lecz cóż z tego,
Coś zostało zgubione, zgubione, zgubione!"
Awatar użytkownika
black_ozzy
Wybitny reprezentant
Wybitny reprezentant

Postautor: zawichur » 03 cze 2006, 14:01

Nie widzę potrzeby tłumaczenia się skąd wiem o tym artykule. Nic nie mówiłem o niezależności opini eksperta. Jak wiemy po ostatnich wydarzeniach na scenie politycznej i podważaniu przez PiSuarowców wszystkich możliwych autorytetów w państwie, z Trybunałem Konstytucyjnym włącznie, opinie autorytetów prawa bardzo często się różnią.
Być może tak samo będzie i teraz...
Sęk w tym, że wypowie się osoba, która pracuje w tej dziedzinie i ma większą wiedzę na ten temat niż forumowicze, łącznie ze mną...

Dziękuję za uwagę. Staram się szanować porządek, ale nie jestem jedyną osobą, która go tu burzy. Zauważyłem, że w dziale "Co w duszy gra" toczy się dyskusja, bo sam w niej uczestniczę.
Ale musiałem nawiązać do wypowiedzi Suflerki w pierwszym poście, ponieważ napisała nieprawdę.
I jeszcze jedno... to nie do końca jest tak, że jestem po stronie M&M. Jestem po prostu za poszanowaniem i respektowaniem praw autorskich.

Jednocześnie deklaruję, że jeśli po zakończeniu sporu sądowego okaże się, że Panowie M&M nie mieli racji i że ich zarzuty były bezpodstawne będę pierwszą osobą, która przyzna się do błędu i przeprosi, tu na forum BS. Ciekawe czy kogoś z was będzie na to stać...
zawichur
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: BarTh » 03 cze 2006, 14:12

zawichur pisze:Jednocześnie deklaruję, że jeśli po zakończeniu sporu sądowego okaże się, że Panowie M&M nie mieli racji i że ich zarzuty były bezpodstawne będę pierwszą osobą, która przyzna się do błędu i przeprosi, tu na forum BS. Ciekawe czy kogoś z was będzie na to stać...

Nooo mu tu na FORUM to nie jesteśmy tacy honorowi jak Ty... no skąd! My tylko bluzgamy i nic więcej - nie ważne czy prawda, czy nie - grunt, zeby się wyżyć!! O przeprosinach to tu nie ma mowy, nawet nie bądź śmieszny!

Wiem, że raczej nie interesują Cię dobre rady... więc poproszę, abyś jednak miał trochę szacunku dla użytkowników tego FORUM...

POzdrawiam!!
Obrazek Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
BarTh
Zasłużony dla forum
Zasłużony dla forum

Postautor: zawichur » 03 cze 2006, 15:18

BarTh pisze:
zawichur pisze:Jednocześnie deklaruję, że jeśli po zakończeniu sporu sądowego okaże się, że Panowie M&M nie mieli racji i że ich zarzuty były bezpodstawne będę pierwszą osobą, która przyzna się do błędu i przeprosi, tu na forum BS. Ciekawe czy kogoś z was będzie na to stać...

Nooo mu tu na FORUM to nie jesteśmy tacy honorowi jak Ty... no skąd! My tylko bluzgamy i nic więcej - nie ważne czy prawda, czy nie - grunt, zeby się wyżyć!! O przeprosinach to tu nie ma mowy, nawet nie bądź śmieszny!
Wiem, że raczej nie interesują Cię dobre rady... więc poproszę, abyś jednak miał trochę szacunku dla użytkowników tego FORUM...
POzdrawiam!!

nie przypominam sobie, żebym tu kogoś obraził...

Dodano
Suflerka pisze:Pomimo całej tej nieprzyjemnej atmosfery związanej z zarzutami (moim zdaniem w dużym stopniu bezpodstawnymi) byłych gitarzystów Budki...

to, że zarzuty są bezpodstawne jest nieprawdą, ponieważ zarzuty są jak najbardziej uzasadnione.

Edytowane przez Obrazek
zawichur
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: zawichur » 03 cze 2006, 16:08

Zarzuty nie są bezpodstawne ponieważ tak stanowi prawo autorskie.
Proponuję trochę poczytać...
http://ks.sejm.gov.pl/proc2/ustawy/86_u.htm

I oczywiście zachęcam do dalszej dyskusji.
zawichur
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: black_ozzy » 03 cze 2006, 18:33

zawichur pisze:Nie widzę potrzeby tłumaczenia się skąd wiem o tym artykule. Nic nie mówiłem o niezależności opini eksperta.

Czyli mamy rozumieć, że ten "expert" powie/napisze to za co mu zapłacono?? Jeżeli tak to spoko :) Jakoś cieszy mnie ten fakt :P Hehe :D

No wiesz drogi kolego (jest chyba taka piosenka, ale nie wiem kogo :P ), każdy ma prawo do swojej opinii - a o opiniach i gustach nie powinno się dyskutować, a ty od wczoraj piszesz non stop: "nieprawda", "przeczytajcie prawo autorskie", "mylicie się" i takie tam. Wiesz, jeśli chcesz nam pokazać, że tak jest to zacytuj konkretne fragmenty prawa, które przeczytałś wraz z ustawami. Mnie jako przyszłemu matematykowi, czytanie takiego długiego textu się nie uśmiecha :P

Pozdrawiam
"I coraz bardziej wokół pusto,
Jedyny MÓJ przyjaciel lustro,
Widoki piękne lecz cóż z tego,
Coś zostało zgubione, zgubione, zgubione!"
Awatar użytkownika
black_ozzy
Wybitny reprezentant
Wybitny reprezentant

Postautor: Artur » 03 cze 2006, 18:46

Proponuję wszelkie opinie nt. sporu na linii M&M-Budka przenieść do tematu "MR & MJ zostali ograbieni przez BS", a w tym topicu pozostawić tylko i wyłącznie informację o akcji, w której uczestniczy Romuald Lipko, aby uniknąć tutaj jakiegoś niepotrzebnego dualizmu.

Piosenka "Drogi kolego" pochodzi z repertuaru Patrycji Markowskiej.
Awatar użytkownika
Artur
Moderator
Moderator

Postautor: BarTh » 03 cze 2006, 21:49

zawichur pisze:nie przypominam sobie, żebym tu kogoś obraził...

Nie napisałem też tak.... ale to trzeba czytać ze zrozumieniem - ale nie wiem czy wiesz co to formy grzecznościowe....
Obrazek Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
BarTh
Zasłużony dla forum
Zasłużony dla forum

Postautor: Nimfa » 04 cze 2006, 06:37

Zawichur, z całym szacunkiem, ale... Twoje stanowisko w tej sprawie doskonale już znamy. Nie musisz go powtarzać za każdym razem, gdy ktoś coś napisze. Jeśli ktoś poczuje niedosyt obcowania z Twoją opinią, to z pewnością przesunie sobie myszką na którykolwiek z Twoich identycznych treścią postów i zaspokoi w ten sposób swoje nienasycone żądze.

P.S. Nie musisz w odpowiedzi na mój post przytaczać po raz kolejny swojej opinii. Chcąc nie chcąc i tak, gdzie nie wejdę mam ją przed oczami. Czuję się poniekąd przez Ciebie molestowana psychicznie, a masochistką nie jestem. Jak dla mnie to co najmniej wątpliwa przyjemność. Generalnie to w ogóle możesz nie odpowiadać.
Awatar użytkownika
Nimfa
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: Meg-an » 04 cze 2006, 10:12

ta dyskusja robi się coraz bardziej zabawna...
jeden sprawiedliwy, który z zacieciem broni prawdy, "walczy" z takimi oszustami jak my, forumowicze... (oby nas tylko nie zamknęli za wypowiadanie niewłaściwych opinii)

Niepozdrawiam!

również niepozdrawiam!

to mnie dobiło...

mimo wszystko pozdrawiam :wink:
Do życia, do tańcaSkradamy się na palcach
Gdy swego dopniemyWszystkiego na raz chcemy
I wszystko bierzemyBierzemy, co się da

Zachłanni, okrutniA w duszy ciągle smutni
Bo czegoś brakujeBo coś nam nie pasuje
Bo niebo się psujeI wszystko znów nie tak
Awatar użytkownika
Meg-an