Welcome! Anonymous

Teksty

"Sumienie Budki Suflera (...)"

Teksty

Postautor: Karolek1203 » 29 mar 2009, 14:23

Witam! Założyłem nowy temat wg. mnie powinien już istnieć dawno temu. Czy ktoś z was może czytał teksty napisane przez p. Zeliszewskiego, czasem są ładnijsze od tych, które pisze Mogielnicki (a on potrafi pisać dobre teksy) wystarczy przeczytać tekst do "W niewielu słowach" jest naprawdę piękny. :shock: :D :D :D
Karolek1203
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: adamek » 30 mar 2009, 15:24

Bardzo lubię teksty Tomka z płyty "Noc",są naprawdę super :D ale ostatnie teksty piosenek promujących nową płytę podobają mi się znacznie mniej :?
adamek
Pełno go tutaj!
Pełno go tutaj!

Postautor: Karolek1203 » 31 mar 2009, 19:10

No właśnie jego teksty z płyty "Noc", są naprawdę super tu się z Tobą zgadzam teksty z przed kilku lat, które napisał są też dobre np. "Jeden Raz" czy "Zostań jeszcze", ale "Pocztówka z kalifornii" to nie to co chciałbym zaliczyć do dobrych tekstów
Karolek1203
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: teksciarz » 05 kwie 2009, 20:03

Pamietam 1995 rok kiedy kupiłem płytę Noc. Wtedy była ona dla mnie czymś kapitalnym. Wszystkie teksty czaiłem i bardzo mi się podobały. Teraz też uważam je za dobre --- ale jak wtedy tak i teraz mysle że nie są "strawne" dla przecietnego obywatela naszego kraju. Zbyt poetyckie, trudne.Więc nie dla każdego. T. Zeliszewski zawsze pisał bardzo poetycko --- taka jest wlaśnie płyta Noc jak i inne jego txt. A tu w tych singlach mamy odwrotność tego. Widać że mu inaczej nie wychodzi za dobrze więc może niech pozostanie już przy tym swoim poetyckim niekomercyjnym stylu. Te txt singli to totalna wazelina(branżowcy wiedzą co to znaczy hehe)
Awatar użytkownika
teksciarz
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: slawkomuzykant1980 » 06 kwie 2009, 08:13

No stare teksty tomka czy te z płyt "Cisza" i "Noc" są dobre. Takie utwory jak "Czas czekania, czas olsnienia", czy "Woskowe dusze", czy "Martwe morze" nawet i inne(ten wydaje się bardziej kokietujący słuchacza, bo każdy wie z grubsza jaki jest podły i okrutny świat, ale spoko)są super:)
Awatar użytkownika
slawkomuzykant1980
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: Karolek1203 » 06 kwie 2009, 13:37

w Nocy są najlepsze jego teksty
Karolek1203
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: Paweł_Solaris » 11 lip 2009, 19:57

slawkomuzykant1980 pisze:No stare teksty tomka czy te z płyt "Cisza" i "Noc" są dobre. Takie utwory jak "Czas czekania, czas olsnienia", czy "Woskowe dusze", czy "Martwe morze" nawet i inne(ten wydaje się bardziej kokietujący słuchacza, bo każdy wie z grubsza jaki jest podły i okrutny świat, ale spoko)są super:)

Gwoli sprostowania: na "Ciszy" nie ma tekstów Tomka, natomiast "Martwe morze" napisał A. Mogielnicki.
Wódka jasno płonie w nas i bliżej znowu do gwiazd.
Awatar użytkownika
Paweł_Solaris
Czasem tu pisuje
Czasem tu pisuje

Postautor: neboo » 01 wrz 2009, 17:46

właśnie zakochałem się w tych poetyckich tekstach i ciągle czekam na płytę pokroju "nocy" albo "ciszy" jak dla mnie to są jedne z lepszych płyt budki
"Noc to jest taki dzień,
który uczy nas spokoju nim odnajdzie snem"
neboo
Czasem tu pisuje
Czasem tu pisuje

Postautor: Karol-K » 10 lis 2009, 18:34

Jego teksty to coś pięknego! Płyta NOC jest dobrym na to dowodem, pozostałe płyty także. A jego przygoda z pisaniem tekstów zaczęła się gdy do piosenki "Cały mój zgiełk" (chyba miał to napisać M. Dutkiewicz) nie miał kto stworzyć tekstu. Więc którejś nocy czując bezsilność, dla żartu, a może ze złości, napisał „Cały mój zgiełk”. Na drugi dzień w studiu, ku jego zdumieniu, reszta zespołu tekst zaakceptowała . W ten sposób powstała jedna z bardziej znaczących płyt w dorobku zespołu. (info z wikipedia.org )
Awatar użytkownika
Karol-K
Czasem tu pisuje
Czasem tu pisuje

Postautor: dorotakok » 17 lut 2011, 17:44

Panie Tomku :)Gratuluję świetnego tekstu Ktoś taki jak Ty z muzyką p Romka Lipko .Świetna piosenka która od razu wpada w ucho:)
Dorota Kok
dorotakok
Czasem tu pisuje
Czasem tu pisuje

Wróć do Tomek Zeliszewski