Welcome! Anonymous

Felicjan Andrzejczak

A było ich od metra...

Felicjan Andrzejczak

Postautor: Marek Sęk » 14 kwie 2003, 20:03

Niewiele nagrał z zespołem do tej pory :cry: ale wszystko,co zostało utrwalone w studiu na taśmie,zostało przebojami :D Mogę ich słuchać cały dzień :D szczególnie JOLKI 8) A jak Wam podobają się jego przeboje?
Marek Sęk

Postautor: Artur » 15 kwie 2003, 08:53

Mnie tak średnio. Cieszę się, że teraz śpiewa K. Cugowski, jest najlepszy ze wszystkich dotychczasowych wokalistów Budki. Czystawa nie lubię, a głos Andrzejczaka nigdy mnie nie zachwycał. Jego przebojem została chyba tylko "Jolka", bo o niej zawsze jest głośno. To "Eeeemigrowałem!" wole w wersji Cugowskiego.
Awatar użytkownika
Artur
Moderator
Moderator

Postautor: Noktowizor » 15 kwie 2003, 15:01

Ja też wole Jolke w wersji Cugowskiego. Podczas ostatniego chatu Cug powiedzial, ze nie bedzie zabieral Felkowi emigrowania.

Pod wplywem tego watku wlaczylem sobie plytke Felka pt. Świat miłować. Calkiem mila solowa plyta. Generalnie spiewa OK. Podoba mi sie jego skromnosc.[/i]
Awatar użytkownika
Noktowizor
Moderator
Moderator

Postautor: BarTh » 15 kwie 2003, 16:26

A mnie się nigdy "Jolka" nie podobała. Trochę mnie drażni głos Andrzejczaka, ale jeśli chodzi o „jego przeboje” to podobają mi się dwa utwory: „Czas ołowiu” i „Noc komety”. „Czas ołowiu„ to przede wszystkim sugestywnie zaśpiewany tekst. Ale faktycznie, jeśli „Jolka” to tylko w wykonaniu Cugowskiego.
W pełni się zgadzam z poglądem, iż najlepszym wokalistą Budki był i jest K. Cugowski. Natomiast lubię też piosenki w wykonaniu, R. Czystawa. Niewątpliwie ustępuje możliwościami Cugowi, ale jest wpożo. :wink:

hmmm… niezły tekst: ”Niewiele nagrał z zespołem do tej pory, ale wszystko, co zostało utrwalone w studiu na taśmie zostało przebojami.” Ale gdzieś go już słyszałem :twisted: czy nie w filmie M. Dejczera „Budka Suflera w Nowym Jorku” ???
Obrazek Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
BarTh
Zasłużony dla forum
Zasłużony dla forum

Postautor: Carenza » 15 kwie 2003, 20:47

bardzo podobają mi się piosenki z felkiem andrzejczakiem jednak zdecydowanie częściej słucham piosenek z cugiem. ma piękny glos a w polączeniu z kompozycjami romualda daje naprawde świetny efekt ! moze suflerzy postarają się i zbiorą wszystkich artystów któzy kiedyś grali w budce (m. in. andrzejczaka, czystawa, urszule) i nagrają jakąś fajną piosenkę na płytę z okazji 30 lecia zespołu?
a co do wyżej przytoczonych słów to są to słowa samego felka, jeżeli ktoś nawet nie oglądał filmu to napewno mógł je przeczytać w książeczce za okladką płyty "live at carnegie hall" :wink:
".. największa rzecz, swego strachu mur obalić .. "
Awatar użytkownika
Carenza
Stały bywalec
Stały bywalec

Krajobraz po rewolucji

Postautor: Noktowizor » 15 kwie 2003, 21:02

Nie wiem czy wiesz, ale coś podobnego zostało już nagrane z okazji XX lecia zespołu. Utwór nazywa się Krajobraz po rewolucji.

Masz całkowitą rację, że coś powinno z okazji XXX lecia powstać. Szczerze pisząc [:lol:] V bieg nie za bardzo mi się podobał jako piosenka, a już zupełnie nie jako piosenka na 25 lat Budki. Liczę na coś więcej.
Awatar użytkownika
Noktowizor
Moderator
Moderator

Postautor: Glutoplazma » 16 kwie 2003, 20:06

Witam.
jak wiadomo prym wśród wokalistów Budki wiedzie Cugowski, ale warto też wspomnieć o Andrzejczaku(o Czystawie wspominac nie bede, bo go nie lubie : D )
Z jego piosenek zdecydowanie najbardziej podoba mi się "Czas ołowiu". Znakomity tekst i dobre wykonanie. Natomiast, co do tego, czy Jolkę lepiej wykonuje Krzysiek czy Felek : D to zdecydowanie wybieram opcje drugą.. fakt, Cugowski ma zdecydowanie lepszy głos, ale ta piosenka "jest" Felka i nie należy mu jej odbierać. Wkomponował się w nią, w pewnym sensie to z jego głosem wiekszość naszych rodziców wiąże wspomnienia z Suflerami. Tak samo nie jestem za tym, żeby nowi wokaliści Dżemu śpiewali piosenki Riedla(tym bardziej napisanego przez niego).
Pozdrawia Was Plazma!
Two roads diverged in a wood, and I—
I took the one less traveled by,
And that has made all the difference.
Awatar użytkownika
Glutoplazma
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Re: Krajobraz po rewolucji

Postautor: Carenza » 17 kwie 2003, 09:23

Maciek Galahad pisze:Nie wiem czy wiesz, ale coś podobnego zostało już nagrane z okazji XX lecia zespołu. Utwór nazywa się Krajobraz po rewolucji.

Masz całkowitą rację, że coś powinno z okazji XXX lecia powstać. Szczerze pisząc [:lol:] V bieg nie za bardzo mi się podobał jako piosenka, a już zupełnie nie jako piosenka na 25 lat Budki. Liczę na coś więcej.

to fajnie że powstała piosenka z okazji XX lecia ale tym bardziej powinna być z okazji XXX lecia :D i napewno nie komercyjna tylko z ładnym tekstem, muzyką - jak z dawnych lat..

a co do "krajobraz po rewoluji" to wżyciu nie słuszałam o tym utworze.. może dlatego że nie interesowałam sie jeszcze muzyką w tych czasach, są jakieś informacje o nim na stronie?
Awatar użytkownika
Carenza
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: dziczek » 17 kwie 2003, 10:08

Carenza pisze:a co do "krajobraz po rewoluji" to wżyciu nie słuszałam o tym utworze.. może dlatego że nie interesowałam sie jeszcze muzyką w tych czasach

W tamtych czasach to ja też się jeszcze nie interesowałam :twisted:, ba, nawet jak w zeszłym roku w konkursie na tej stronie było pytanie o wykonawców tego utworu, to nie wiedziałam. :oops:

Carenza pisze:są jakieś informacje o nim na stronie?

Chyba nie ma. :twisted: Utwór ten powstał z okazji XX-lecia zespołu, a więc w 1994 roku. Krzysztof Cugowski, Felek Andrzejczak i Urszula śpiewają ostatni tekst Adama Sikorskiego dla Budki. Można usłyszeć na "Antologii".
Gosia
Awatar użytkownika
dziczek
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: Noktowizor » 17 kwie 2003, 10:12

Na pewno utwór ten został wydany na Antologii [ósma płyta].

Niestety nie znalazłem tekstu na stronie Daniela.

W Krajobrazie spiewają Cugowski, Andrzejczak i Urszula. Może ktoś jeszcze, w tej chwili nie pamietam.
Awatar użytkownika
Noktowizor
Moderator
Moderator

Postautor: Marek Sęk » 17 kwie 2003, 14:42

BarTh pisze: Ale faktycznie, jeśli "Jolka" to tylko w wykonaniu Cugowskiego.

I tylko w wersji studyjnej-niewielu z Was chyba oglądało (wciąż zresztą powtarzany :D ) koncert zarejestrowany przez tv POLONIA-tam Cugowski bardziej tą Jolkę "wywył" niż zaśpiewał :evil: A szkoda :cry:
Marek Sęk

Felek i jego Jolka

Postautor: Magister » 17 kwie 2003, 19:54

Bardzo dobrze, że rozwinęła się dyskusja na forum o Andrzejczaku. Warto bowiem pamiętać o tych którzy przewinęli się kiedyś przez zespół. Z wielkim rozmachem, jeśli można tak powiedzieć, przewinął się też Felek Andrzejczak. Jak sam mówił niewiele nagrał z zespołem, ale to co nagrał stało się przebojami. Dla mnie numerem jeden jego dokonań z Budką jest "Jolka, Jolka pamiętasz". To właśnie ten utwót spowodował popularność Andrzejczaka, ale przyniosła też wiele splendorów Budce. Głos Felka nadał tej piosence dużo dramatyzmu, a jego interpretacja oddała w pełni słowa piosenki. Dużo by tu pisać o fenomenie "Jolki", dla mnie jest jedną z 3 najważniejszych (obok "Za ostani grosz" i "Cisza jak ta"). Pozostałe dwa utwory Andrzejczaka i Budki "Noc komety" i "Czas ołowiu" też mają swoją wartość i dobrze wypadają na koncertach, o czym można się przekonać choćby na płycie "Live at CH". Można żałować, że nie wszystko co nagrał w trakcie swojego pobytu w Budką mogliśmy usłyszeć, bo jak wiadomo Jerzy Janiszewki uratował jeszcze tylko 1 czy 2 numery z niedoszłej płyty. Mimo tylko 3 utwórów opublikowanych i znanych publiczności często gościnnie występuje i wspomaga zespół jak choćby w trakcie trasy XX i XXV-lecia. Z okazji jednej z nich zaśpiewał wespół z Cugowskim i Urszulą, o czym na forum już była mowa, "Krajobraz po rewolucji" z świetnym tekstem A. Sikorskiego. Utwór ten może budzić uznanie i to nie tylko ze wzglęu na teskt, ale i partie gitarowe. Ostatnim wspólnym dokonaniem Andrzejczaka i Budki jest "V bieg", który to wszyscy dobrze znają. Liczę na to że Budka Suflera nie zapomni o Andrzejczaku (jak i o pozostałych muzykach, którzy przewinęli sie przez zespół przez te 30 lat) zapraszając go na obchody XXX-lecia i usłyszymy jeszcze w oryginale, jak mawiał Lipko, "Jolka, Jolka pamiętasz...". Zastanawiam się tylko czy jest inny gitarzysta poza Radulem, który potrafi tak wspaniale zakończyć solówką gitarową "Jolke". Dla mnie to jego wykonanie to kwintensencja tego numeru.
Warto jeszcze wspomnieć o innych dokonaniach tego skromnego artysty. Nagrał jeszcze kilka rzeczy poza Budką, a na uwagę zasługuje płyta "Felicjan Andrzejczak", gdzie można usłyszeć, numer jeden dla mnie, "Ekscentryczny dance", który został wykorzystany w jednym z odcinków "Pana Samochodzika". Płyta ta różni się stylistycznie od tego co robi Budka, bo to znacznie spokojniejsze klimaty, ale zawsze warto posłuchać.
Awatar użytkownika
Magister
Moderator
Moderator

Postautor: Carenza » 18 kwie 2003, 12:55

wielkie dzięki za informacje o tym utworze :D nie miałam okazji go jeszcze usłyzeć, antologi też nie mam, szkoda :( ale i tak dzięki za wszystko !!!
Awatar użytkownika
Carenza
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: Marek Sęk » 30 kwie 2003, 19:45

Magister pisze:Janiszewki uratował jeszcze tylko 1 czy 2 numery z niedoszłej płyty(...)Zastanawiam się tylko czy jest inny gitarzysta poza Radulem, który potrafi tak wspaniale zakończyć solówką gitarową "Jolke". Dla mnie to jego wykonanie to kwintensencja tego numeru(...)

Tylko DWA :?: :?: :?: A gdzie reszta :?:
Fajnie byłoby,gdyby Budka zaprosiła również Urszulę : peace2 : ,Izę trojanowską : peace2 : i Staśka Wenglorza : peace2 : -miło byłoby usłyszeć jeszcze raz MALINOWEGO KRÓLA, WSZYSTKO CZEGO DZIŚ CHCĘ i kilka innych tego typu HITÓW...
Marek Sęk

Postautor: Polax » 13 sie 2003, 12:06

"Krajobraz Po Rewolucji" jest nawet fajny. Co do Felka, to najbardziej lubię "Czas Ołowiu". Fajna muzyka, a świewanie światowej klasy.
RANKING NAJLEPSZYCH GITARZYSTÓW (wg mnie)

1.) JIMI HENDRIX
2.) Steve Vai
3.) Eddie van Halen
4.) Joe Satriani
5.) Yngwie Malmsteen
Polax
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: Sebastian » 30 sie 2003, 20:39

Andrzejczak to wspaniały wokalista, szkoda że tak mało nagrał z Budką.
Utwór "Jolka, Jolka..."zdecydowanie lubię w pierwszej wersji, nagranej w studiu w Poznaniu (bodajże), jest tam wiele więcej dramatyzmu niż w wersji która później ukazała się na słynnej płycie "1974-1984".
Z sesji poznańskiej pochodzi również cover niemieckiej grupy Eloy "Noc komety" (Time to Turn), wersja bardzo zbliżona do oryginału.
Co do solowych nagrań Felka to płyta wydana pod koniec lat 80-tych, z wielkim przebojem "Ekscentryczny dance"(wspomniana wyżej na forum) może się podobać, aczkolwiek stylistyka tych utworów mocno odbiega od muzyki rockowej...
Ciekawą pozycją jest album "Świat miłować" z 1997 roku z gościnnym udziałem Darka Kozakiewicza(gitara), gdzie Felek łapie jakby drugi oddech...
"...więc słuchajmy jeszcze raz...
...tamtej taśmy sprzed stu lat...
...jak bezlitośnie zadrwił z nas...
...ten który wiedział..."
Awatar użytkownika
Sebastian
Pełno go tutaj!
Pełno go tutaj!

Postautor: pablosan » 01 wrz 2003, 20:06

Powiem tak, te 3 numery co zrobil Felek z Budka(tzn. te co sa znane szerokiemu gremium fanów), to klasa swiatowa, paradokslanie, to Jolka jest najwiekszym hitem zespolu, czyli nie Cugowski, a wlasnie Andrzejczak. Chociaz powiem Wam, ze dla mnie najgenialniejszym utworem śpiewanym przez Felka jes Noc Komety-ciesze sie na maksa, ze wydali to na live z Carnegie, potem Czas Olowiu (tekst mistrzostwo swiata) i dopiero potem Jolka, Jolka... . Nocy moglbym sluchac naokraglo, ten pulsujacy rytm, gitara, wokal Urszuli i juz nadciaga noc komety, ognistych meteorow deszcz...-brylant!!!
"... a po nocy przychodzi dzien,
a po burzy spokoj..."
pablosan
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: mietek jurecki » 04 maja 2004, 17:17

Poczekajcie jeszcze trochę i być może Andrzejczak Was zaskoczy. Jeżeli tak się stanie (najpierw muszę zakończyć płytę Veto) to prawdopodobnie będę w tym maczał palce. Mam nadzieję, że będzie to duży cios, bo głos Felek jeszcze ma! Pozdrowienia!
mietek jurecki
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Postautor: Wasyl » 04 maja 2004, 23:18

Jak już o Andrzejczaku mowa to nie można pominąć jego wykonań "Zapachu kobiety", "Kolorów grzechu" i "Nie okłamuj, że to miłość" na płycie "Kolory grzechu" K.L. Tomaszewskiego! Mało rockowe ale piękne a "Nie okłamuj..." nawet lepszy moim zdaniem od wykonania Cuga.
Awatar użytkownika
Wasyl
Pełno go tutaj!
Pełno go tutaj!

Postautor: grzesiek100 » 13 lis 2004, 18:22

Bardzo lubię Andrzejczaka. Jest dobry, ale usłyszałem czy wyczytałem kiedys, że wszystko wychodzi mu jak 'Jolka". To prawda.
Wg mnie najlepszy F.A. jest "Czas Ołowiu" (w temacie "Magiczne piosenki" napisałem dlaczego). Na2 miejscu mam "Noc Komety". Podoba mi się tu początek z perkusją i cała reszta jest ekstra. Jolkę mam na 3. Krajobraz po rewolucji nie znam. Za to V bieg- nie jest to moja ulubiona piosenka a i F.A. super tam nie jest.
Podsumowując: w każdej piosence F.A. wkłada bardzo dużo serca (co dla mnie jest b. ważne) i śpiewa wszystko realistycznie.

Pzodrawiam!!
"Zamykam strach na niewidzialny klucz
I moja twarz jest niewidzialna już
Gdy wchodzę w tłum, pułapka szczerzy kły
I z ust do ust nie frunie żaden krzyk..."
Awatar użytkownika
grzesiek100
Maksymalny gaduła :)

Postautor: black_ozzy » 04 maja 2005, 14:53

W niedziele około 17 na TVP2 był ptogram "TELEPERELE". Wystąpił tam gościnnie Andrzejczak. Najpierw był tam puszczony teledysk "Noc Komety" (pierwszy teledysk Budki, jaki widziałem na oczy, wtedy jeszcze nie weidziałem zabardzo co to jest BS). Później zaśpiewał chyba bez pleja "Jolke".

Jak to oglądałem zatanowiłem się czy Felicjan Andrzejczak jako ex Sufler może wykonywać piosenki Budki, kiedy tylko ma ochotę? Rozumiem, że jako wokalista ma prawo do śpiewania tych piosenek, ale czy musi prosić BS o zgode, bo ta piosenka nie jest tylko jego własnością. Z tego co pamiętam to on ani słów ani muzyki nie napisał. Jeżeli moze bez zgody pozostauch śpiewać to inni chyba też. Jak to jest?? Nie koniecznie chodzi mi tylko o BS, ale tak wogóle jak to jest?? Nie jest tak, że prawa do piosenki mają tylko aytorzy?? No chyba, że FA jest nadal w BS. A wracając do tego wykonania to on śpiewał chyba live, ale instrumenty były z taśmy.

Pozdrawiam
"I coraz bardziej wokół pusto,
Jedyny MÓJ przyjaciel lustro,
Widoki piękne lecz cóż z tego,
Coś zostało zgubione, zgubione, zgubione!"
Awatar użytkownika
black_ozzy
Wybitny reprezentant
Wybitny reprezentant

Urodziny

Postautor: Magister » 16 maja 2005, 16:05

Dzisiaj (16.05) urodziny obchodzi Felicjan Andrzejczak. Pozwoliłem sobie właśnie (za wiedzą Daniela) w imieniu wszystkich fanów zadzwonić do P. Felicjana i złożyć życzenia urodzinowe. Serdecznie kazał wszystkim podziękować. Poinformował mnie, że prawdopodobnie wspólnie z Budką wystąpi podczas wakacyjnej trasy koncertowej. Wspominaliśmy też jego nagranie z Natalką Kukulską "Pan Samochodzik" do filmu o tym samym tytule.
Awatar użytkownika
Magister
Moderator
Moderator

Postautor: Muzyk » 17 maja 2005, 13:43

Dzięki magister że pomyślałeś!!! 8)

Pozdro
"Jak na deszczu łza, cały ten świat nie znaczy nic.
Chwila, która trwa, może być najlepszą z twoich chwil."
Awatar użytkownika
Muzyk
Strasznie wygadany
Strasznie wygadany

Postautor: Szwadron » 04 paź 2005, 23:16

F.A nagral 3 wielkie przeboje z budka i jego glos bardzo dobrze tam pasuje. Mam pytanie. Czy on nagral cos jeszcze z Budka czy tylko te 3 numery? I jeszcze na czym moglbym uslyczec Jolke w wykonaniu Cugowskiego?
Pozdrawiam
"Upojenie minie jak echo,
Jak ograny stary film,
Choć do jutra jeszcze tak daleko,
Ty od dzisiaj naprawdę żyj!"
Szwadron
Nowy
Nowy

Felicjan

Postautor: Magister » 05 paź 2005, 20:43

Szwadron - Felicjan nagrał jeszcze z Budką: "Krajobraz po rewolucji" (z Cugowskim i Urszulą) i "V bieg" (z Cugowskim i Czystawem) i można do tego zaliczyć jeszcze "Pokonamy falę" (z Cugowskim i kilkunastoma innymi wykonawcami). Polecam również piosenki Andrzejczaka z jego solowej kariery!
Cugowskiego śpiewającego "Jolke" można usłyszeć m.in na zapisie koncertu Budki z krakowskiego studia Łęg (1997 rok) lub na Inwazji Mocy z 1998 roku albo na koncercie z Sopotu z 1993 roku.
Awatar użytkownika
Magister
Moderator
Moderator

Postautor: terra » 15 kwie 2006, 18:03

Mam ogromny sentyment i wiele sympatii lda Felicjana :). Pierwszym utworem Budki jaki usłyszałam była "Noc komety" (utworem a zarazem teledyskiem w Telewizyjnej Liście Przebojów). Jako dziecku trochę mi się gmatwało czemu czasem słyszę w tym zespole Felicjana , czasem Krzysztofa, czasem Romulda :roll: :wink: . No i czasem śpiewa Urszula, która na kilka lat stała się moją wielką idolką, a dawniej (jak gdzieś się doczytałam) Izabela Trojanowska, której piosenki tak lubiłam sobie podśpiewywać mając te 10 lat. Z czasem, zbierając wszelkie możliwe i dostępne dla mnie wycinki prasowe, jakoś sobie to wszystko poukładałam w głowie :wink: .
No ale miało być o Felicjanie... uwielbiam te 3 utwory, które na początku lat 80-tych nagrał z Budką, lubię barwę jego głosu, no a przy tym wydaje się być skromnym i sympatycznych człowiekiem. Największe wrażenie robi na mnie do dziś utwór "Czas ołowiu". Za każdym razem gdy go słucham mam ciarki, cudowna muzyka, znakomity tekst... po prostu mistrzostwo, a nawet Mistrzostwo. Jedna z moich najukochańszych piosenek...
terra
Dopiero zaczyna
Dopiero zaczyna

Na prowincji...

Postautor: miszczu » 12 sie 2006, 20:01

No proszę... Tyle co nasz Feluś wydał płytkę "Na prowicji", a tu już zapowiedź kolejnej.

Otóż na nowej płycie mają się pojawić utwory w nowych aranżacjach. Oprócz "Zapachu kobiety", "Trzeciego aktu" etc. nie zabraknie również "Jolki"... Brzmi obiecująco....
Awatar użytkownika
miszczu
Strasznie wygadany
Strasznie wygadany

Postautor: black_ozzy » 12 sie 2006, 20:24

Było już o tym pisane, w temacie o nowej płycie Felka. A skąd masz takie informacje (bo jak się domyślam to nie z forum)??

Pozdrawiam
"I coraz bardziej wokół pusto,
Jedyny MÓJ przyjaciel lustro,
Widoki piękne lecz cóż z tego,
Coś zostało zgubione, zgubione, zgubione!"
Awatar użytkownika
black_ozzy
Wybitny reprezentant
Wybitny reprezentant

Postautor: miszczu » 13 sie 2006, 08:44

Przeczytane, zasłyszane... :-)
Awatar użytkownika
miszczu
Strasznie wygadany
Strasznie wygadany

Re: Na prowincji...

Postautor: Ivellios » 13 sie 2006, 10:01

miszczu pisze:nie zabraknie również "Jolki"...
Czekam z niecierpliwością na nową płytkę :)
A wiadomo chociaż, kto mu będzie akompaniował? (szczerze, chciałbym żeby solówkę w "Jolce" zagrał któryś z byłych gitarzystów Budki :) )
Awatar użytkownika
Ivellios

Następna

Wróć do Pozostali