Welcome! Anonymous

Felicjan Andrzejczak

A było ich od metra...

Re: Felicjan Andrzejczak

Postautor: rangiz » 13 mar 2014, 01:16

Tak naprawdę, z perspektywy sympatyka, nawet ja muszę się stwierdzić, mając pewnie gdzieś już zakodowany sentyment do Budki, że przez ostatnie 10 lat jedynym kawałkiem, którego na dłuższą metę słucham z przyjemnością jest "Sięgnąć gwiazd". Jeden od czasu zmian składowych i jeszcze bardziej pójścia w lekkie granie. Nowe single 2014 przeszły prawie bez echa, jakbym komuś puścił płytę z 2004 albo 2009 i musiał by ich słuchać do końca to chyba by mnie zabił, a jednak utwór który wymieniłem wszystkim przyjemnie w czasie podróży wchodził, tak ludziom mającym sentyment do bardzo dawnej Budki, jak i tej nowszej od "Balu" i "Tanga".
W mojej prywatnej opinii płytę "Jest" przez grzeczność muszę przemilczeć, od tego mamy forum, żeby dyskutować i wymieniać poglądy, niestety jak pokazał czas z Twoim spojrzeniem na tą produkcję mało kto mógłby się zgodzić.
Pozdrowienia.
Awatar użytkownika
rangiz
Pełno go tutaj!
Pełno go tutaj!

Postautor: rangiz » 01 kwie 2014, 16:42

Widzę że płyta do przesłuchania tutaj na kanale, chyba wydawcy:
https://www.youtube.com/watch?v=6eDNfsV-GNw
Awatar użytkownika
rangiz
Pełno go tutaj!
Pełno go tutaj!

Postautor: black_ozzy » 01 kwie 2014, 21:21

Niestety ta płyta niczym się nie różni od "Na prowincji" czy " Biegnę jak...". Ta sama muzyka, te same teksty, ten sam sposób śpiewania. Nie jest to złe oczywiście, ale to jest tylko stary smaczny kotlet. Mimo to słucham jej od kilku dni :) Jednak jest to Felicjan, czyli jeden z trzech moich ulubionych wokalistów BS :)

P.S.: Na spotify też ta płyta jest dostępna (co ciekawe na koncie BS też pojawiło się kilka nowych płyt).
"I coraz bardziej wokół pusto,
Jedyny MÓJ przyjaciel lustro,
Widoki piękne lecz cóż z tego,
Coś zostało zgubione, zgubione, zgubione!"
Awatar użytkownika
black_ozzy
Wybitny reprezentant
Wybitny reprezentant

Postautor: rangiz » 02 kwie 2014, 13:19

Nadal mam wrażenie, że Budka kilka kompozycji wykorzystałaby z większym powodzeniem, niż 99% utworów z ostatnich 10 lat, w których w zasadzie Budki tworzącej cokolwiek nowego nie było i pewnie nie będzie.
Jednak w opisach Mietka musiało być coś prawdy, zapewne miał wiele wkładu w kompozycje zespołu i od czarnej roboty, tzn. dogrywania i dopieszczania róznych partii utworów był bezcenny.
Taka luźna opinia, o luźnej płycie Felicjana, która pewnie przejdzie bez echa, ale gdyby ona jak i poprzednie były z Budką w nazwie to na pewno nie byłyby odbierane gorzej niż ostanie 10 lat nic nie robienia Suflerów ;)
Awatar użytkownika
rangiz
Pełno go tutaj!
Pełno go tutaj!

Poprzednia

Wróć do Pozostali