Welcome! Anonymous

Felicjan Andrzejczak ,,Biegnę jak maratończyk"

A było ich od metra...

Felicjan Andrzejczak ,,Biegnę jak maratończyk"

Postautor: adamek » 23 lis 2009, 22:08

Nareszcie jest :!: :!: :!: :D :D :D
Właśnie ukazuje się najnowsza płyta Felicjana Andrzejczaka pt ,,Biegnę jak maratończyk"(będzie dostępna w sprzedaży od 27 listopada).
Na płycie znajduje się 12 utworów(9 kompozycji Mietka Jureckiego i 3 samego Felicjana Andrzejczaka).Teksty napisał Andrzej Kuryło.Fragmenty utworów do odsłuchania na stronie:
http://www.polskieradio.pl/raf/rozrywka ... ?id=119868
Info o płycie:
http://www.felicjanandrzejczak.pl/
http://www.jurecki.art.pl/
adamek
Pełno go tutaj!
Pełno go tutaj!

Postautor: ziemniak » 23 lis 2009, 23:55

Nie wiem czy macie podobne obajwy,ale te teksty i muzyka pasują idealnie do Cugowskiego :))
Awatar użytkownika
ziemniak
Czasem tu pisuje
Czasem tu pisuje

Postautor: Matys » 25 lis 2009, 12:21

Trudno oceniać płyte po 30 sekundowych fragmentach, ale pierwsze wrażenia mam bardzo pozytywne. Słychać, że Felicjan Andrzejczak to wokalista z prawdziwego zdażenia i jest ciągle w formie. Nie rozumiem dlaczego pan Lipko, w którymś z wywiadów powiedział, że Felicjan ma zbyt słabe warunki wokalne, aby być wokalistą Budki. W porównaniu do Czystawa to jest potęga- według mnie! A i obok Cugowskiego wcale nie wypada tak słabo. Na uwage moim zdaniem zasługuje też pan Jurecki, który napisał większość utworów. Kilka kompozycji może być tam naprawde ciekawych być może skusze się nawet kupić ten album.
Pozdrawiam
...Gdzie tutaj sens, gdzie powód tu by zabijać się...
Awatar użytkownika
Matys
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: LORD MALAK » 25 lis 2009, 17:33

Witam serdecznie.Płyte kupie jak i poprzednie może wreszcie mój głód gitarowego grania zostanie troche zaspokojony.....no robi się teraz ciekawie.Nie żegnam się o nie,o nie.
LORD MALAK
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: Daniel » 26 lis 2009, 22:08

Płytę trzeba na pewno posłuchać (i kupić oczywiście w sklepie) zanim się coś wiecej napisze. Na zlocie rozmawiałem z Felicjanem o tym, dlaczego to tak długo trwa (płyta nagrana została już dawno). Wydawca tłumaczył to złą koniunkturą na rynku, ale widać czasy się polepszyły i mamy kolejną płytę naszego fantastycznego wokalisty :)

Najlepsza płyta Felka "Zauroczenia" ma na końcu jakiś masakryczny wakacyjny kawałek z mewą w tle. Tu mamy piosenkę o orłach, co się z piłką nie dają dogonić... to dobrze rokuje dla reszty :)
Pozdrawiam
Daniel

==================================
Internetowa księgarnia muzyczna | www.muzyczna24.pl | Najtańsze książki na rynku | Zakupy bez zakładania konta | Płatności kartą i e-przelewem
Awatar użytkownika
Daniel
Ojciec Dyktator
Ojciec Dyktator

Postautor: black_ozzy » 27 lis 2009, 20:57

Zakupiłem płyte. Przesłuchałem ją dopiero dwa razy, więc nie dokonam głębszej analizy, ale powiem tyle, że to bardzo dobra płyta. Narazie oceniam tylko strone muzyczną. Kurcze w sumie z żalem to napisze, ale Mietek to utalentowany koleś! Zawsze go ceniłem, ale po rozwodzie z Budka jak czytałem co on wygaduje to mniej go ceniłem. Ale to nie temat o nim tylko o Felku. Wokalnie świetnie! Nie ma mocnego głosu, ale śpiewa zaje*iście :!:

Pozdrawiam
"I coraz bardziej wokół pusto,
Jedyny MÓJ przyjaciel lustro,
Widoki piękne lecz cóż z tego,
Coś zostało zgubione, zgubione, zgubione!"
Awatar użytkownika
black_ozzy
Wybitny reprezentant
Wybitny reprezentant

Postautor: black_ozzy » 27 lis 2009, 21:01

P.S.: W sklepie biore płytę do ręki obracam i co odrazu mi się rzuciło w oczy? Ano to, że nawiasy się nie zgadzają :P Brakuje jednego zamknięcia :) Ach te studia :P

Jeszcze jedno, płyta bardzo ładnie wydana. Nastrojowe zdięcia w czerni i bieli :)

Pozdrawiam po raz 2
"I coraz bardziej wokół pusto,
Jedyny MÓJ przyjaciel lustro,
Widoki piękne lecz cóż z tego,
Coś zostało zgubione, zgubione, zgubione!"
Awatar użytkownika
black_ozzy
Wybitny reprezentant
Wybitny reprezentant

Postautor: Carenza » 27 lis 2009, 22:27

a w Empiku nie ma, mają wpisaną datę 30stego.
(jakby ktoś się wybierał specjalnie :wink:)
".. największa rzecz, swego strachu mur obalić .. "
Awatar użytkownika
Carenza
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: LORD MALAK » 29 lis 2009, 00:06

Witam serdecznie.Drogi panie Adminie ,przez szacunek dla pana Felicjana Andrzejczaka pragne sprostować że dla mnie najlepszą jego płytą jest Na prowincji.Nie słyszałeś może Zegar dni ,który Jolkę na poziom emocji bije na głowę.[autor muzyki Jarosław Kukulski].Znów do ciebie jadę,Zaczaruj mnie,i Na prowincji-posłuchaj może warto otworzyć głowe ma nowe dżwięki,bo piękno muzyki i tekstów jest tu nie do pobicia .Nową płytę będę słuchał niebawem,tylko się obawiam czy będzie miała przebicie takie jak układy Budki, napewno nie.Zegar dni powinien lecieć ze wszystkich anten, powinien..... .A Felicjan drogi Matysie nie ma słabego głosu,co wiesz,słyszałem go na żywo i gdyby na koncertach Budki był dobrze nagłaśniany to mógłby pana Krzysztofa w duecie doprowadzić do nerwowych tików,a przynajmniej do zerknięcia znad ciemnych okularów.Krzysiu śpiewa siłowo i manierycznie,ale taki jego styl , który gawiedż akceptuje i za który go lubimy.Felicjan Andrzejczak i słaby głos o nie , o nie to nieporozumienie.
LORD MALAK
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: adamek » 30 lis 2009, 20:59

Płyta Felka niestety jest trudno osiągalna-dziś wyruszyłem na miasto w poszukiwaniu krążka,w Empiku się nie udało(nie zamówiona)natomiast w MediaMarkt z pewnymi problemami ją znalazłem-była pod literą "J" jako Felicjan Jędrzejczak :lol: .
Recenzję pozostawię sobie na później,kiedy moje małe kobiety wreszcie użyczą mi odrobinę wolnego czasu do spokojnego przesłuchania :D
adamek
Pełno go tutaj!
Pełno go tutaj!

Postautor: LORD MALAK » 06 gru 2009, 16:09

Witam serdecznie.Płytę już posiadam ,kompozycje bardzo udane .Wszystko pięknie poukładane,czasami aż za bardzo ,niebanalne teksty.Można wydać ciekawą płytę ze smaczkiem gitarowym ,która przy dobrej promocji powinna okryć się platyną.Wszyscy, którzy tak chętnie pisali recenzje płyty Budki powinni tą płytę zakupić i posłuchać,bo moim zdaniem zawsze w życiu do ocen potrzebny jest układ odniesienia .A to jest naprawdę solidny układ odniesienia.Zarówno Felicjan jak i Mieczysław to utalentowani ludzie.Nie żegnam się..
LORD MALAK
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: Wasyl » 06 gru 2009, 20:39

Płytka doskonała, świetne kawałki z gitarami! Miał rację M. Jurecki gdy kiedyś straszył, że Felicjan jeszcze kiedyś pokaże na co go stać i zadziwi. Zadziwił! :D
Awatar użytkownika
Wasyl
Pełno go tutaj!
Pełno go tutaj!

Postautor: Sebastian » 11 gru 2009, 02:37

Po przesłuchaniu krążka punktuję 9/10, czyli bardzo, bardzo wysoko. Płyta bardzo równa, nawet lepsza od "Na prowincji". I co ciekawe - wszystkie partie instrumentalne nagrał Mietek "Mechanik" Jurecki. Zdolna bestia.
Płytę polecam wszystkim, Felek z Mechanikiem dali rockowego czadu !!!
"...więc słuchajmy jeszcze raz...
...tamtej taśmy sprzed stu lat...
...jak bezlitośnie zadrwił z nas...
...ten który wiedział..."
Awatar użytkownika
Sebastian
Pełno go tutaj!
Pełno go tutaj!

Postautor: julka » 03 sty 2010, 22:31

Zakupiłam sobie płytę w prezencie urodzinowym :) Słucham jej już od jakiegoś czasu i muszę powiedzieć, że bardzo mi się podoba. Jednak album "Na prowincji" należy do moich ukochanych. Jest tam kilka piosenek, które powinny zostać przebojami. Dla mnie najlepsze to "Życie świętem jest" i "Nic za darmo".
julka
Nowy
Nowy

Postautor: Magister » 03 sty 2010, 23:30

Dostałem nową płytę Felicjana w prezencie (taki trochę prezent na życzenie ;) ) Po pierwszym przesłuchaniu byłem dość sceptycznie nastawiony. Kompozycje wydawały mi się trochę "mdłe" i wszystkie prawie utwory zlewały mi się w jedną całość. Po kolejnych przesłuchaniach płyta daje się oswoić i jest zdecydowanie lepiej. Może to efekt ciągłego ostatnio słuchania "Zawsze czegoś brak" i zderzenia tej płyty z "Biegnę jak maratończyk".
Utwór tytułowy przypomina ten z poprzedniej płyty "Na prowincji" a "W górę serca" charakterem "Ekscentryczny dance". Na pewno zasługuje ta piosenka, obok tytułowej i "Dlaczego jesteś sama" na wyróżnienie i promocje w mediach.
Przychylałbym się generalnie do opinii, że poprzedni album "Na prowincji" miał większy potencjał, jednak co by nie mówić, cieszę się, że Felicjan Andrzejczak wydał kolejny album i należałoby tylko życzyć mu, obok występów z Budką, więcej koncertów indywidualnych gdzie mógłby promować swoje dotychczasowe dokonania, bowiem ładnych piosenek w jego repertuarze nie brakuje.
Awatar użytkownika
Magister
Moderator
Moderator

Postautor: LORD MALAK » 29 mar 2010, 21:30

Witam serdecznie..Tak się złożyło,że dziś w radio leciało u mnie Kto kocha Cie a zaraz potem Zostań jeszcze i o ile w przypadku Felicjana podgłośniłem radio,by wsłuchać sie w dżwięki gitar ,to w przypadku Zostań musiałem je ściszyć ze względu na chaos dżwięków ktry wydobywał się z głośników.To sprawiło ,że porównałem obie płyty i musze powiedzieć ,że płyta Felicjana jest bardziej odprężająca,lekka nie wymęczona z dobrymi tekstami.Jest ona przykładem jak można nagrać komercyjną płytę gitarową bez odcinania kuponów OD TEGO CO BYŁO.W związku z tym że zrealizował ten projekt praktycznie w warstwie wykonawczej tylko Mietek i Felek a kompozycje mdłe raczej nie są i nie powstała lub była męczona przez 5 latl,Five long years jak śpiewał Buddy Guy-oceniam ją wyżej od Zawsze czegoś brak,bo na tej ostatniej jak wskazuje tytuł w prawie każdej piosence-zawsze czegoś brak niestety.Nic na to nie poradze taka jest prawda .Nie żegnam się bo taki mam zwyczaj.`
LORD MALAK
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: Kamil » 23 paź 2010, 08:37

Witam. Wiadomo coś na temat solowych koncertów Felicjana w najbliższym czasie?
Kamil
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: Magister » 26 paź 2010, 10:46

Informacje o solowych koncertach Pana Felicjana pojawiają się na jego stronie internetowej. Szkoda tylko, że tych koncertów jest tak mało, bo sam również chętnie posłuchałbym na żywo Felicjana także w innym repertuarze niż ten budkowy.
Awatar użytkownika
Magister
Moderator
Moderator

Postautor: Kamil » 26 paź 2010, 19:52

Właśnie zauważyłem ,że ostatni koncert był w 2009 roku,a szkoda. Chętnie bym zobaczył tego Pana w akcji, bo jego głos jest niesamowity.
Kamil
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Wróć do Pozostali